2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Prof. Dr. Esat Orhon bakın burda ne diyor doğum anında 5kg gidermiş sonra lohusalıkta kalanın yarısı kalan yarımda kalıcı olurmuş şimdi ben 8 kg aldım sizce kaç daha alırım ?

evet cicim devlet hastanelrinde öyle ama işte daha deneyimli özelden benim fikrimce. 1 ay önce felan ben rahatsızlandım eşim götürdü acile bayılmıştım orda bile beni doğum salonuna alıp o sancı çenkenlerle aynı odada beklettiler. sonra psikolojim bozuldu ben gidiyorum dedim kadın nereye dedi koridora dedim doktor gelince çağır beni ne yapayım beklemem orda :)
zaten sırf bebeğim için katlanıcam bu duruma, ama baktım son ayda korkumu yenemiyorum sezeryan isticem napıyım?
benim stresim zaten bana yetiyor, bide o durumda psikolojimin bozulmasını kaldırabilirmiyim bilmiyorum:KK31:
kız ilk doğumum olmasa ikinci olsa hadi biraz mevcut tecrübelerimden mütevellit, durumu kotarabilirdim belki,
ama şuan acaip tırsıyorum :18:
rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu versin inşallah :KK31:

birde bi arkadaş karbonattan bahsetmişti onu deterjana mı karıştıracağız ne kadar olmalı miktarı ?

*Evinizdeki halıları süpürseniz de silseniz de zamanla kokmaya başlar. Halı yıkamacılara verdiğiniz halı bilin ki, en kötü kimyasal deterjanla, yerlerde araba yıkanır gibi yıkanmaktadır. Oysa kokuyu çıkarmak için şunu yapabilirsiniz. Bir iki avuç karbonatı halının her tarafına serpin ve 1-2 saat bekledikten sonra elektrik süpürgesi ile iyice süpürün. Halınızdaki o kötü kokudan eser kalmayacaktır.

* Buzdolabınızdaki kokuyla baş edemiyorsunuz. Bütün yiyecekleri dışarı çıkar, sil, süpür, kurula vs. uğraşmak istemiyorsanız bir kâse karbonatı buzdolabının bir köşesine koyun. 4-5 günde bir karıştırın.
Kötü kokuların gittiğini göreceksiniz. Ayrıca dolapta sakladığınız meyve sebzeler üzerinde koruyucu bir etkisi olacaktır karbonatın.

* Halı, koltuk, elbise üzerine yağ mı damladı? Panik yapıp, deterjana saldırmayın! Çünkü deterjan leke olan bölgenin rengini açıp renk dokusunu bozacaktır. Bunun yerine yağ lekesinin üzerine karbonat dökün ve üzerini hafifçe ıslayın. 1-2 saat bekledikten sonra silin. Yağ lekesinden eser kalmayacaktır. Zira suyla birleşen karbonat yağları söküp atan doğal bir sabun haline gelir.

* Mutfak tezgâhınızın mermerlerini ve fayanslarını limonlu karbonat ile ovun ve durulayın. En güzel temizleyicidir. Kimyasal deterjan kalıntısı kalmadığı için üzerine meyve- sebzelerinizi, ekmeğinizi rahatlıkla koyabilirsiniz.

* Kirli lavabolarınız için krem deterjanlar yerine limon ve karbonat kullanın. Lavaboya karbonat döküp limonla ovun. Hem kirlerin kaybolduğunu hem de parladığını göreceksiniz.

* Ayrıca tıkanan lavabolarınızı açmak için bir su bardağı karbonatı lavaboya dökün. Üzerine 1 bardak sirke ilave edip 2 litre kaynar suyu lavaboya boşaltın. Tıkanan lavabo açılacaktır.

* Dibi tutan tava ve tencerelerinize akşamdan karbonat döküp, sıcak su ilave edin. Sabah temizlerken zorlanmayacaksınız.

* Paslanabilecek eşyalarınızı karbonatla ovarsanız paslanmasını engellemiş olursunuz.

* Porselen gibi kararan eşyalarınız varsa limonlu karbonat ile ovun. Rengi açılacaktır.
* Aynı şekilde gümüş eşyalarınızı suyla macun haline getirdiğiniz karbonat ile ovarsanız, rengi açılıp parlayacaktır.

* Elbise dolabınızda rutubet ve küf kokusu vars

* Banyo duşa kabin camlarını karbonat ile silip durulayın. Duş alırken daha rahat nefes alacaksınız.

* Banyo terlikleriniz ister tahta ister plastik olsun üzerine karbonat dökün ve öyle duş alın. Hem terlikleriniz hem de ayaklarınız rahat edecek. Bu yolla tahta takunyalarınızın ömrü uzayacağı gibi kimyasal temizleyiciler, cildinizden uzak tutmuş olacaksınız.

* Çamaşır makinesinde kullandığınız deterjan miktarını yarı yarıya azaltıp gerisini karbonat ile tamamlayın. Çamaşırlarınız daha temiz ve kimyasal artıklardan uzak kalmış olacaktır.

* Ağız sağlığı ve diş bakımı için de karbonat çok önemlidir. Akşamları yatmadan önce 1'e 1 oranında tuz ile karıştıracağınız karbonat ile dişlerinizi fırçalayın. Diş çürüklerinde yerleşip yaşayan ve vücudu kansere hazırlayan bağışıklık yok edici virüslerin iki düşmanından birisi karbonattır. Sabaha kadar ağzınızda ve dişlerinizdeki bakteri ve virüsler karbonat ve tuzun etkin temizleyiciliği ile tamamen temizlenmiş şekilde uyuyacaksınız. Ayrıca ağız ve diş kokuları da önlenmiş olacaktır.

Sonuç olarak; Sirke, limon ve karbonat evinizde sadece mideniz için değil her türlü temizlikte ve pratikte kullanabileceğiniz doğal ürünlerdir. Mümkün olduğunca bu ürünleri kullanmaya özen göstermeniz; hem çocuklarınızın ve sizin sağlığınız için hem de yaşanabilir, nefes alan bir ev açısından önemlidir.

Karbonat doğal bir deodoranttır. Koltukaltına sürülen karbonat terlemeye ve kötü kokulara engel olur. Aşırı terleme sorunu olan insanlara banyo sonunda sirke ve karbonatı macun gibi yapıp kol altlarına masaj yapmaları, hatta yumuşak bir fırça ile fırçalamaları öneriliyor. Bu yöntemle ertesi gün deodorant kullanmaya bile gerek olmadığı gibi, kol altları ipek gibi oluyormuş. Gün içinde karbonat kullanacaksanız dikkat, bazı kıyafetlerin kol altında renk bozulmasına sebep olabilir.

Vaktiniz kısıtlı, dışarı çıkmanız gerekiyor ve saçlarınız yeterince temiz değil. O zaman saçlarınızın dibine bir miktar karbonat dökün, bütün yağı emip saçınızı hızla temizleyecektir. (ama matlaştırıyor)

Bir ölçek koyuyoruz ya yarısını karbonat yarısını deterjan koyuyorsun.
Aslında karbonatı sade olarak yıkasak daha faydalıymış deterjanın etkileri olmuyomuş ama karbonatta kiloyla satılan bişey değilki küçük küçük paketlerde var kaç paket açıcaz dimi...
aktarlarda kiloyla satılıyordur bence.almayı düşünüyorum faydası çok gerçekten

Prof. Dr. Esat Orhon bakın burda ne diyor doğum anında 5kg gidermiş sonra lohusalıkta kalanın yarısı kalan yarımda kalıcı olurmuş şimdi ben 8 kg aldım sizce kaç daha alırım ?

yawrum takma bu kadar yaa? 4-5 kilo daha alırsın en babası.
5 kilo öyle,yarısıda emzirirken, kalanıda yazın sıcağına üflersin hooopppp :KK9: bişeycik kalmaz :KK34::KK34: :KK76::KK76:

ben catlak da görmüyorum belki vardır:KK70:
bol bol yag ve nemlendirici banyosu yapıyorum hehehe

ama gercekten görüntü hoş değil en iyisi giyinik şeyetmek :KK1:
yorgan altı filann :KK17:

yaa nerde o göbüş ciddeeeennnn başka foton yok mu şekerim :))))

Orda annem :KK1::KK1::KK1:başka fotolarım da var.Hemen yüklerim:KK1::KK1:

hayatimizin tum programlari ayarlari degisiyor degisecek degilmi :) benimde gecenlerde camasir makinasindaki bebek programi dikkatimi cekmisti ve gulumsemistim kendi kendime ki surda 4-5 ay sonra bebisin camasirlarini artik burda yikayacagim diye ... dr senai demircininde bir calismasinda dedigi gibi` bundan sonraki hayatimiz asla bundna onceki gibi olmayacak ..ama kesinlikle daha guzel olacak` :) :)

Aynen canım tüm algılarımız değişecek hatta değişmeye başladı :) anne olanların bakışları yüz ifadeleri bile daha güzel oluyor.Sanki önceki hayatları vasat anne olduktan sonra daha renkli ve güzel oluyor gibi ...

evet bende izledim öğle arası yemek yerken :)

eminsin yanı 6 aylık olduğuna :)

niye ben kg ile alıyorum aktarlarda felan açık satılanlar kg ile canım :) banada kayınvalidem söyledi baktım gerçekten de var açıkta

cicim çok sağol ama açılmıyor :KK43:

Bazen emin olamıyorum kuzum ama içimdeki aikido yapan bir canavar var ondan dolayı
emin oluyorum:KK52::KK52::KK9::KK9:

yaklaşık 12 haftanız kalmış bence taş çatlasa 6 daha alırsınız. 14 le doğuma girersiniz. 9 kg fazla ile çıkarsınız. Lohusalıkta 5 kg verirsiniz. 4 kg fazlanız kalır. ohooo hiç bişi bence. Başarılı.

bu nasıl hamilelik yaf maşallahh görünce moralim bozuldu ben neden 11 kilo aldımm
:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK36::KK36::KK36::KK36:

Annemmm bozma moralini herkesin farklı farklı sonuçta.Ama ben de
eskiden giydiğin kotlara bile giremiyorum.Ön düğmeler sıkıyor
zaten kot filan çok sevmem ama en son aldığım bol paça pantolonum
vardı 34 beden ona giremedim çok severek almıştım sadece 2 kere
giyebildim..Umarım doğumdan sonra ona tekrar girerim:KK1::KK1::KK1::KK1:

işte sancı odasında diğer hamişlerin seslerini duyarak açılmayı beklemek çok sinirimi bozuyor bide yanlız başına oluyosun
aklıma geldikçe ağlamaklı oluyorum korkudan. son anına kadar odada bekletip direk doğuma alsalar onada razıyım vallahi.
ama orda usül öleymiş müdahale edemiyosunki özel gibi değil ne derlerse yapıyosun kuzu gibi işte :KK14:
aylardır kontrole gidiyorum oraya daha yüzüme gülen bi kişi bile olmadı :KK31:

ayy onlarda ne gıcıkmış yahu öyle :KK19:

ya kızlar geçen marketten vakumlu hurç almıştım şu dolapları bazaların içlerini fln yavaş yavaş toplıyım düzenliyim diye
bi tanesini açtım denedim bozuk çıktı ambalajınıda atmıştım ama diğer 3 tanesi açılmamış duruyor
gidem bakam markete ne dicekler? :KK31:
görüşürüz tombişleerrr :KK16: :KK54:

ya kızlar geçen marketten vakumlu hurç almıştım şu dolapları bazaların içlerini fln yavaş yavaş toplıyım düzenliyim diye
bi tanesini açtım denedim bozuk çıktı ambalajınıda atmıştım ama diğer 3 tanesi açılmamış duruyor
bence açtığınıda geri almaları lazım canım. sonuçta açmadan nerden biliceksin bozuk olduğunu :KK34:

$2013-03-31-464.jpg $004_photorim.jpg

Yine ben kızlar :KK1::KK1::KK1:

Ben de çok seviyorum o hurçları.Çok kullanışlı..Değiştirirler kuzum
sonuçta bozuk çıkmış

Annemmm bozma moralini herkesin farklı farklı sonuçta.Ama ben de
eskiden giydiğin kotlara bile giremiyorum.Ön düğmeler sıkıyor
zaten kot filan çok sevmem ama en son aldığım bol paça pantolonum
vardı 34 beden ona giremedim çok severek almıştım sadece 2 kere
giyebildim..Umarım doğumdan sonra ona tekrar girerim:KK1::KK1::KK1::KK1:
yaa bak yaa 34 bdenden bahsediyooo:KK5::KK5::KK5::KK5: 72 kiloluk hamişe denirmi öle:KK53::KK53::KK19::KK19::KK19::KK19:
üzülme şekerim çoğumuz aldık o kiloları :KK34:

öyle demi ben az kilo alanlara değil kendim gibi alanlara bakayım en iiyisi:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

Selam kızlar, sayfalar almış başını yürümüş okumaya yetişemedm :)
Dün dondurma muhabbeti bende de istek yaptı, bugün gittim aldım, kocamı bekliyorum gelsin de onunla birlikte yicem inşallah.
:KK56:

Bu akşam sinemaya gidiyoruz "Selam" filmine, fragmanlarına göre çok güzel gibi.
İzledikten sonra görüşlerimi paylaşırım inşallah.

arkadaslarrr kusmakla alakalı değil, bn we arkadasımm felaket bi 4 ay gecirdik kusma mide bulantısı ama ıkımızınkıde erkek (:-)

X