2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bu normal dogummu sezeryanmi ikilemi oldurecek benide.. her ikisininde avantajlari dezavantajlari var.. biri catir cutur yirtilip geriliyorsun uzman bir ekip olmassa vay haline hersey olabilir bebegede sanada diger al sana bir ameliyat en az 6 ay 1 yil cekiyorsun derdini... bu konunun korkusu meraki kararsizligi guvensizligi yedi bitirdi benide !! zaten hemilelik ve bebek sahibi olmak degil en bunalimlisi dogum bence ..Allah im yardimcimiz olsun !!!
Aminnn inşallah canım.
Ben çok düşünmemeye çalışıyorum doğum anını. çevremde her iki doğum içinde türlü türlü hikayeler var. ben hepsine kulaklarımı kapattım. herkesin kendi hikayesi olur. bence sende düşünüp kendini bu konuda hiiçç sıkma. illa doğurucuaz bu çocukları içimizde kalıcak değil ya :KK1::KK1: o kötü hikaye anlatanların hepsi sağlıklı hayatlarına devam ediyorlar. nedense insanlar kendine görev edinmiş hamile insana korkulu hikayeler anlatmayı :KK19::KK19:

kızlar facebooktan bu grubu beğenin sayı arttıkça dikkat çeker belki

Sizden ayrılabilirsem mutfak raflarımın örtülerini örtücem bi güzel silip kovun benii:KK9::KK9:

vsn
canım gebelik org dan açtım linkte sorun var demekki siteyi açınca solda hesaplayıcılar var ordan bulabilirsin :KK54:

benim eşim mümkün değil giremez doğumuma. bazen izletiyorum doğum videolarını. kadın o kadar acı çekiyor kimse bişey yapmıyor ben dalarım öyle doktora diyor :KK1::KK1: girmemesi daha hayırlı. stresten oda doğurur kesin benim yanımda :KK9::KK9:
ya bende tam tersine yanlız olacağım için daha çok korkuyorum, ama ben yanlızmı yaptımki bu bebeği yanlız doğurcam yaaa :KK14:
hele zaten cerrahpaşada olacağı için 10kat daha fazla korkuyorum :KK14: :18::18::18:

Sizden ayrılabilirsem mutfak raflarımın örtülerini örtücem bi güzel silip kovun benii:KK9::KK9:
kız ben bi bakıyorum bi iş yapıyorum sende öle yap :KK9:
yoksa anam önünü alamıyorum bu koca göbeklilerin :KK9:
gözünü aç kapa 10 sayfa maşallah :KK60::KK60:

merhaba güzeller geçmişi biraz okudumda bir çoğumuzda reflü sorunu başlamış. ben de zaten hep vardı hamilelikden öncede. ozaman mide koruyucu kullanıyordum şuan kullanamıyorum dr önerdiği pastilde kısa süreli geçiriyor. ben öyle bişiy keşfettimki reflü sorunumu anında çözüyor. mideniz ekşimeye başladığında hemen bir tane elma yiyin inanın çok rahatlayacaksınız. benim okadar kötüydüki aşağıya doğru eğilemiyordum bile resmen ağzıma kadar geliyordu. denemenizi tavsiye ederim ben çantamda en az iki tane elmayla geziyorum :)

Günaydın güzel anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Tekrar uyuduk uyandık biz :KK9: Keyfimiz yerinde çok şükür. Hepiniz keyifli ve bol tekmeli günler..

Eki Görüntüle 681404

Ama ya ağlayacam şimdi benn :2::2::2::2::2::2: çok güzell yaaaa:2::2::2::2::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Annemmm benim böyle yanlara doğru yayıktı.Sonra ne oldu birden anlamadım
yuvarlak hale geldi..Öne doğru,ama aşağıda göbişim.Aslında aşağıda
olduğu için korkuyordum ama yukarıda da nefes alıp vermede sorun
oluyormuş.

Canım benimde 5aya kadar yayvamdı şimdi aşağıya doğru toplanmaya başladı eskiler kızı olacak kadının poposu büyük olur karnıda yanlara doğru genişler erkek olacaksa poposu küçük olur karnın sivrileşir derler doğru yalan bilmiyom artıkk hayırlısı:KK9::KK9:

aaa aynı hesabı dün eşimle bizde yaptık :KK1:

eşim diyo ne uzunmuş bu 9ay bi geçmedi :KK1:

Sorma canım benimkide öyle diyo geçmek bilmedi şu 9 ay diyo hatta 2.çocukda yok beklemek zor diyooo :KK1::KK1::KK1::KK1:

ben catlak da görmüyorum belki vardır:KK70:
bol bol yag ve nemlendirici banyosu yapıyorum hehehe

ama gercekten görüntü hoş değil en iyisi giyinik şeyetmek :KK1:
yorgan altı filann :KK17:

yaa nerde o göbüş ciddeeeennnn başka foton yok mu şekerim :))))

Benim göbişlte baya belli canım ama benim çatlağım hiç yok maşallah :nazar::nazar::nazar::nazar: sizde maşallah diyin kızlar :nazar::nazar::nazar: veee hiç bir krem kullanmıyorum sadece gögüs uçlarımda var onlara zeytinyağlı krem kullanıyorum faydası var bayada ama artık kullanmaya başlasam iyi olacak sanırsam her an herşey olabilirrr....:44::44::44:

unnadoda 23 tü kargo bedava ordan almıştım 1 paket bende. bugün e bebekte 24.49 diyor. kargo var birde 1 günlük sanırım indirimleri

Ebatlar
Uzunluk 123 cm
Genişlik 66 cm
Yükseklik 80 cm
Yatak genişliği 60 cm
Yatak uzunluğu 120 cm galiba yüksekliği soruyorsun anladığım kadarıyla 80 cm canımcım
dünden beri ikea sitesinden sipariş vermye çalışıyorum olmuyor kafayı yicem yaaa ikea internet sitesinden alışveriş yapan varmı başarılı şekildee :KK53::KK53::KK53::KK53::KK37::KK37::KK37::KK37::KK37:

ben dün e bebeğin mağazasından aldım canım kargoda olunca mantıklı değil zaten haklısın

evet bende izledim öğle arası yemek yerken :)

eminsin yanı 6 aylık olduğuna :)

niye ben kg ile alıyorum aktarlarda felan açık satılanlar kg ile canım :) banada kayınvalidem söyledi baktım gerçekten de var açıkta

cicim çok sağol ama açılmıyor :KK43:

İyi oldu canım aktarlarda satıldığını kiloyla filan bilmiyodum.Bende alırım bebişimin çamaşırlarını yıkarım .

''Bebeğinizi beklerken sizi neler bekler'' diye bir kitap var belki biliyorsunuzdur. ben o kitabı almıştım. ve gerçekten psikolojik olarak çok rahat bi hamilelik geçirmemi sağlamıştı. çünkü olabilecek herşeyden bahsediyodu kitapta. ve insan bilinçli ve hazırlıklı olunca daha rahat oluyo. Sizede tavsiye ederim. gerçi siz büyük kısmını atlatmışsınız az kalmış doğuma ama yinede fikir vermiş olayım. ben onun serisini tamamladım.hala da okuyorum. 3. kitaptayım . 2. kitabı ''bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler''di.
Bu arada benim normal doğumdu ve eşim de girmişti. Daha önce doğum videosu bile izlememesine rağmen gayet soğukkanlı bi şekilde destek olmuştu bana. Ikın hayatım nefes al hayatım diye :) zaten Herşeyi normal karşılaması genel halidir ama hiç doğum videosu bile izlemeyen bi adamın canlı doğum izlerken bu kadar sakin olması delirtmişti beni :) Hani normal doğum diyoruz ya ondan heralde adama herşey normal geldi :KK70:

vsn
canım gebelik org dan açtım linkte sorun var demekki siteyi açınca solda hesaplayıcılar var ordan bulabilirsin :KK54:

ya bende tam tersine yanlız olacağım için daha çok korkuyorum, ama ben yanlızmı yaptımki bu bebeği yanlız doğurcam yaaa :KK14:
hele zaten cerrahpaşada olacağı için 10kat daha fazla korkuyorum :KK14: :18::18::18:
bence hiç öyle düşünme. korktuğun gibi yaşamıycaksın doğumu merak etme. zaten eşin seni bekliyor olucak. sadece içeri girmiycek. :KK34:

bence hiç öyle düşünme. korktuğun gibi yaşamıycaksın doğumu merak etme. zaten eşin seni bekliyor olucak. sadece içeri girmiycek. :KK34:
işte sancı odasında diğer hamişlerin seslerini duyarak açılmayı beklemek çok sinirimi bozuyor bide yanlız başına oluyosun
aklıma geldikçe ağlamaklı oluyorum korkudan. son anına kadar odada bekletip direk doğuma alsalar onada razıyım vallahi.
ama orda usül öleymiş müdahale edemiyosunki özel gibi değil ne derlerse yapıyosun kuzu gibi işte :KK14:
aylardır kontrole gidiyorum oraya daha yüzüme gülen bi kişi bile olmadı :KK31:

işte sancı odasında diğer hamişlerin seslerini duyarak açılmayı beklemek çok sinirimi bozuyor bide yanlız başına oluyosun
aklıma geldikçe ağlamaklı oluyorum korkudan. son anına kadar odada bekletip direk doğuma alsalar onada razıyım vallahi.
ama orda usül öleymiş müdahale edemiyosunki özel gibi değil ne derlerse yapıyosun kuzu gibi işte :KK14:
aylardır kontrole gidiyorum oraya daha yüzüme gülen bi kişi bile olmadı :KK31:

evet cicim devlet hastanelrinde öyle ama işte daha deneyimli özelden benim fikrimce. 1 ay önce felan ben rahatsızlandım eşim götürdü acile bayılmıştım orda bile beni doğum salonuna alıp o sancı çenkenlerle aynı odada beklettiler. sonra psikolojim bozuldu ben gidiyorum dedim kadın nereye dedi koridora dedim doktor gelince çağır beni ne yapayım beklemem orda :)

Dün ilk defa bebek programına gözüm takıldı 90 derece ve 2.5 saat sürüyor daha önce hiç kullanmadığım için şaşırdım:KK1:Bende yıkamaya karar verdiğimde senin gibi yapardım hatta 40 derece yeterli.

hayatimizin tum programlari ayarlari degisiyor degisecek degilmi :) benimde gecenlerde camasir makinasindaki bebek programi dikkatimi cekmisti ve gulumsemistim kendi kendime ki surda 4-5 ay sonra bebisin camasirlarini artik burda yikayacagim diye ... dr senai demircininde bir calismasinda dedigi gibi` bundan sonraki hayatimiz asla bundna onceki gibi olmayacak ..ama kesinlikle daha guzel olacak` :) :)

inş. buluruz burda yha :)

Ya öylegüzel anlattınız ki. Bir burada birkaç aktara bakayım. DEdiğiniz gibi kalıp gibiyse istemem. Antalya'dan sizi uğraştırmak istemem. Belki kargo ile gönderen bir aktar bulursanız ama bilgilerini benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Çok çok teşekkürler.

şekerim bulamazsanız gönderirim.

siz bir sorun oralarda yoksa eğer bir aktar bulur telefonunu paylaşırım siiznle burda.halledersiniz.sıkmayın canınızı.

sürekli takip edemeiyorum eğer düşünürseniz burdan almayı özelden msj gönderin ki gözümden kaçmasın.

uykusuz geçecek gecelere start vermiş bulunmaktayız... sırt ağrısı - bel ağrısı ve en önemlisi rahim kasları ağrısından kıvrandım resmen... uykuya dalmak ne kelime yatamadım bile... sabaha karşı uyuyakalmışım... 10,30 gibi de kalktım... ama hoşaf gibiyim heryerim ağrıyo...

karabiberim benim şekerim sınıra yakın çıkmıştı... canım öyle çok tatlı çekmiyodu ama hergün çikolata mutlaka yiyiyodum...tatlı da öyle... belki de canımın çekmesine fırsat vermeden yiyiyoolabilirim de...

suyu az tükettiğin zaman bu ağrılar daha sık olurmuş.
biraz daha su tüketmeye çalış canım.
sona yakın daha bir uykusuz,ağrılı günler geçireceğiz Allah yardımcımız olsun.

cevap için tşekkür ederim canım.
benim de çekmiyor,her gün yemiyorum da.
ara sıra aklıma geliyor sadece.
yüksek şekeri merak ettim bir belirti veriyor mu diye :KK16:

Son düzenleme:
X