2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
evasude öyle coşkulu bir şekilde yazıyorsun ki her seferinde hoşuma gidiyor doğrusu.bende bu kadar heyecan yok seni okuyunca farkına varıyorum valla.ne güzel neşelisin.

Annem ben de her türlü ayar var.Normalde çok ama çok duygusalım
Ama kızçem sayesinde duygusallık başka moda girdi..Kafama herşeyi çok
takan,çok detaylı düşünen bir insanım.Bu hamilelikle neşeme neşe kattım
ne bileyim bu kadar çocuk istediğim ben bile farkına varmamışım ona şaşırıyorum:26::26:
Maksimum duygular yaşatıyor bu kızçe bana ALLAH'ıma şükürler olsun
Sen de de heyecan var ama dışa vurum diye birşey var.Ben hiç çekinmeden yaşarım,yaşatırım
duygularımı.Hayat çok kısa çünkü korkuyorum.Neyse o konulara da girmeyelimmmmmm
Öpüyorum seni yavrum

Dün ilk defa bebek programına gözüm takıldı 90 derece ve 2.5 saat sürüyor daha önce hiç kullanmadığım için şaşırdımBende yıkamaya karar verdiğimde senin gibi yapardım hatta 40 derece yeterli.

Herkese günaydıınn,, bişi sorcam karnınız yusyuvarlakmı büyüyo yoksa şekilsizmi?? benimki biraz şekilsiz sanki ben yusyuvarlak bi karın istiyoruuumm
benimki yusyuvarlak top gibi.geçen top yutmuşsun diye dalga geçtiler.niye illa yusyuvarlak istiyorsunki,komik oluyor bu da.

Herkese günaydıınn,, bişi sorcam karnınız yusyuvarlakmı büyüyo yoksa şekilsizmi?? benimki biraz şekilsiz sanki ben yusyuvarlak bi karın istiyoruuumm

Annemmm benim böyle yanlara doğru yayıktı.Sonra ne oldu birden anlamadım
yuvarlak hale geldi..Öne doğru,ama aşağıda göbişim.Aslında aşağıda
olduğu için korkuyordum ama yukarıda da nefes alıp vermede sorun
oluyormuş.

zaten duygusal olduğun çok belli.dışa vurmak güzel işte.ben de öptüm canım

walla bencede olmadı çok kirli olursa ön yıkma yaparım ne yapayım :)

Güzel denenmiş bir lohusa şerbeti tarifi olan var mı acaba :):)

burda (antalya) aktarlarda lohusa şerbeti dediğinde sana bir sürü baharatın oldugu bir poşet veriyorlar.

sen o poşetteki baharatları bir kumaş keseye boşaltıp ağzını bağlıyorsun.(eskiden ananemde,babannemde yoğurt keseleri vardı ağzı ipli,büzülebilen o şekilde)

ağzını bağladığın keseyi büyükçe bir tencereye su koyup uzunca bir süre kaynatıyorsun,(aktar aldığın miktarla kaç kere yapacağını söylüyor) kaynarken kokusundan zaten mest oluyorsun .sonra bardaklara koyup üzereine dövülmüş ceviz,badem serpip servis ediyorsun.içen bir daha içiyor.

ama bu tarifi istanbul taraflarında yapmıyorlar,bilmiyorlarmış.

orada şerbet diye turuncu renkli kalıp satıyorlarmış.onu kaynatıp yapıyormuşsun ,çok basitmiş.
tadının da burdakiyle alakası yokmuş.onu içmedim ben,hiç cazip gelmedi bana.

istersen gönderirim sana burdan,yapar denersin.

Doğru aslında, benimde altta ve yanlara yayık durumda, biraz daha yayılsa belimi tekmeliycek bizimki:):):) gün geçtikçe yükselio gerçi ama yandan bakınca biçimsiz gelio, alt daha yüksek duruyo işte , bakalım belkide biraz daha zaman geçince olucak:)

birde bi arkadaş karbonattan bahsetmişti onu deterjana mı karıştıracağız ne kadar olmalı miktarı ?

Lohusa şerbeti dediniz de şimdi tvde bi program var. Kadın emzirirken lohusa şerbetinden , hazır meyve sularından falan uzak durun dio.Asıl kilo yapan şeyler bunlarmış.Süt oluşumuna asıl sebep şerbeti içtikten sonra susaman ve su içmenmiş. Yani aslolan su:) bir de bol salata yiyin salatanın da yüzde 70i sudur dedi. Tatlıya abanmayın dio kısaca

kızlar bizim gözle göremediğimiz mikroplar her yerde bi yerde..bir yerde okumuştum ve bu mikroplar ancak 90 derecede yıkanınca ölüyormuş..

çamaşır makinalarının bebek düğmesinde o yüzden 90 derecede yıkıyor..

şimdi ilk olarak yıkıacaksanız düşük derece iyi yani sonuçta sadece tozu gitsin diye yıkıyoruz ama daha sonra çocuk kullanmaya başladıktan sonra o kadar soğuk suda yıkamayın çamaşırları azcık yüksek derecede yıkayınki mikropları ölsün..

yazılarınız görünce paylaşmak istedim kızlar

bencede tatlım ben kendı ıç çamasırlarımı ble 90 da yıkıorum. ama ilki önemlı deglmı yha sonucta her el degdı o kıyafetlere o ipler nasıl olusuo hıiç yıkanmadı snucta bn ilk yıkarknde 90 da dusunuorum sonucta nerelere degdı bılmıoruz belkıde kanserlı bırısı elledı oyuzden ıyı yıkayın bence

Ya öylegüzel anlattınız ki. Bir burada birkaç aktara bakayım. DEdiğiniz gibi kalıp gibiyse istemem. Antalya'dan sizi uğraştırmak istemem. Belki kargo ile gönderen bir aktar bulursanız ama bilgilerini benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Çok çok teşekkürler.

birde bi arkadaş karbonattan bahsetmişti onu deterjana mı karıştıracağız ne kadar olmalı miktarı ?

Bir ölçek koyuyoruz ya yarısını karbonat yarısını deterjan koyuyorsun.
Aslında karbonatı sade olarak yıkasak daha faydalıymış deterjanın etkileri olmuyomuş ama karbonatta kiloyla satılan bişey değilki küçük küçük paketlerde var kaç paket açıcaz dimi...

benimde eşim 30 yaşında ben 28 geç mi olur yani 5 yaş :44:
bende biraz aralarında yaş farkı olsun diye düşünüyorum. bakalım kısmet o zaman nasıl düşünücez bakalım.
valla bende aynı fikirdeyim bende ikinciyi hemen arkasından yapıcak cesaret yok zaten bana yardımcı olucak kimsede yok ailem kayseride, kv.deyede ben bırakmak istemiyorum evinden ayrılsın istemiyorum çocuğumun düzeni değişmesin diye.
valla suzan kardeş demiş 1,5 yaşına gelince hemen çalışmalara başlıcaz die ama bende 4-5 yaş anca olsun diyorum. ben 28 eşim 34 yaşında.eşin yine iyi yaş olarak. evlendiğimde yapsaydım ilkokul 2ye gidiyodu şimdiye çocuğum ilkine karar vermesi 8 sene sürdü, ikinciye allah kerim diyorum artık

ya ben isterimde kesin bişey diyemiyorum buluşma konusunda, eşim sıcak bakarmı hiç bilemiyorum doğrusu

Annişler benim mide çok kötü
Göğüs aralarım acayip yanıyor şuan resmen ağlıyorum.evde havuçta yok ki yiyim.
Sizlerinde mide ekşimesi başladımı?
benimde ne yesem yanma oluyor midemde, bide acısu geliyor bazen boğazıma, maden suyu içiyorum bi dr.una söle rennie fln verir belki, kullananlar memnun kalıyolar

heeee, sen eşine internetten bi tane canlı sezeryan ameliyatı izletsene bakalım naapcak? benimkide sezeryan diyodu önceden aynı seninki gibi düşünüyordu,yok bebeğe bişi olmasın kanalda havasız kalmasın, ha alttan kesmişler ha üstten diyordu ama bi izledi sezeryan nasıl oluyor? adam karnı kat kat yarıp eliyle ayırmaya başlayınca alttan üstten asılıp, yok yok yoookkk sakın sezeryan olmasın normal olsun bu kadar eziyet çekilirmiii? demeye başladı
şekerim burda senin ne düşündüğün en önemli olan, senin kararın, korkuların, stresin herşeyden önemli. dr.unla sen konuşucaksın bunları. beraber bebeğinin ve vücudunun durumuna göre bakıcaksınız. son ayda başımıza ne gelicek hiçbirimiz bilmiyoruz sonuçta. şimdiden kasma kendini, herşeyede hazırlıklı ol bence eşinide du bakalım diyerek hazırlamaya başla şimdiden

kız şeklinin bi önemi varmıkiii? allah iyiliğini versin
benimki yayvandı 6. ayda şimdi öne doğru ve alttan büyümeye başladı tam yuvarlak sayılmaz yani. azda mideme baskı yapıyor şimdi

vsn
canım al bak burdada kilo hesaplayıcı var benim bebeğimin bağısak durumundan ötürü gelişim geriliğe yaşanabilr demişti dr.lar o yüsden biraz araştırmacı bi kişiliğe büründüm mecburen ve meraktan öpüldüünn
http://............/dosyalar/fetalweight.html

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…