2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Herkese merhabalar,,,25 haftalık hamişim yaklaşık 6 kg aldım ama karnım acayip büyüdü. Akşamları iş çıkışı eve gidince sırt ağrısından ölüyorum hele geceleri bir sağa bir sola nasıl uyumaya çalışıyorum anlatamam:))
26 temmuz muhtemel doğum tarihi, bebeğim ilerde görünüyor. Ben epidural sezeryan olucam Allah nasip ederse, ilki de sezeryandı hiç şikayetimiz olmadı Allaha şükür.Doktor temmuzun 12-15 i gibi alırız dedi. Düşündükçe bir heyecan basıyor anlatamam inanılmaz birşey bu duygu yaaaaaa

:103::114::124::125::126:

yukardaki simgelerde tüm duygularımı ifade ediyordur :))))
ohh keyfimize dicek yokk

şu dünyada bayan olarak memur olmak lazımdı ya çok şanslısın
sizin ücretsiz 2 yıl izniniz de var ne güzel özel sektor her yönüyle cok cok kötü
eskidem memura kız vermezlermiş dünya nasılda tersine dönüyor vallahiiii

bizim bi arkadas dogum yaptı daha dün gibi ya işe başlamış bile 4 ay birden cok kısa geldi gözüme nedensee tüüü

bebek arabasına baktım gayet hafif duruyo herkes hafif arabayı öneriyor zaten.. ben daha hiç araba bakmadım bile nedenseeee

tamam ben tarif ediyorum yerini sana :))) birazdan cıkarım ben öpüyorum görüşrürüz yine..

Bu arada ben 14 kilo almısım...
ama hala kimse hamile oldugumu bile anlamıyo.. Zayıf duruyorum.. Öncesinde ne zayıfmışım be...

Ilk 4 ay hic almama izin vermedi.5 ayda 1 kilo al dedi 6 ayda 1.5 al dedi.ilk 3 ay almadim.sonraki aylar 2,3,4 felan aldimama zaten cok zayifim ben.47 idim55 oldum.bu ay da iki kilo alabilirsin dedi ama ben 4 alirim heralde yine

ay onu nasıl ayarlıcakmışız ben öyle hiç beceremem heralde:)))
bende ilk 3 ay hiç kilo almadım sonradan bi açıldım açılış o açılış hehehe

süper cok iyi gidiyosun dogumdan sonrası için kolay olucakk fit anne olucaksın zaten dogumda cogusu gidicekk ama bazı kadınlar yediklerini kendilerini bazıları bebeişe alıyorlar ondan birazda şans meselesi diye düşünüyorum beeennn

bende cok cabuk kilo verenlerdenim ondan korkmuyorum:)) iradem cok güclü yemicem deyince yemiyorum 2 günde kilo veririm :)))

evet canım memurluk özel sektöre göre çok çok iyi..bende çok memnunum halimde çok fazla hakkım var bu konuda.Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah..

2 yıl ücretsiz izin hakkım var ama kullanmayı düşünmüyorum ben canım..çünkü benim evim ve annemin evi iş yerime çok yakın öğlen emzirmeye filan hemen giderim diye düşünüyorum..zaten süt iznim filanda olacağı için erken çıkıcam işten her gün o şekilde atlatırız inşallah..

yerii tarif etmeden çıkma bacımmmmm görüşürz canım bende öptüm

Bu arada ben 14 kilo almısım...
ama hala kimse hamile oldugumu bile anlamıyo.. Zayıf duruyorum.. Öncesinde ne zayıfmışım be...

vauuv 14 kiloya ragmen anlaşılmıyo muuu :))) valla ayıptır söylemesi bende agdaya gittim ordaki kız bana göbek bi bebek mi dedi şaşırdım o kadar da değil resmen belli yaniii:))))

arabalarda bile hiç yer vermiyolarr uleyn resmen hamileyizzz işte demekki göbek gibi duruyooo bizimkileerr
kaç kilosun şuanda???

Şaşı olmadan gelebildikkkkk
Sizin yazdıklarınızı okurken kızçem de tekme üstüne tekme
atıverdi seviyor sizi ve Temmuz bebişlerini
Dua okuyan herkese çok teşekkür ederiz.Bizimle birlikte
bebişlerimiz de okuyor içimizde 2 kere okunuyor maşaallah bize
Çevremdeki birçok insan doğum yapan,evlenen sürekli aynı şeyleri söylüyor
Topicte de bir arkadaşınm bahsettiği gibi''bunlar iyi günleriniz,şöyle olacak,
hayatın şu kadar değişecek,her istediğini yapamayacaksın''İnanın bozasım
geliyor ama hiç yapım değil belki haklılar ama beni alakadar etmiyor söyledikleri.Ben belki
hiç evden çıkmak istemeyecğim,kızçemle,eşimle evimde oturup duracağım.Ya da
tam tersine normal hayatımıza devam edebileceğiz.Hep dediğim birşey var:Annem 18 yaşında
beni kucağına alıp,babamın şark görevi dolayısıyla güneydoğu anadoluda tek başına
beni büyüttüyse(ki o kadar imkansızlık maddi_manevi)ben elbet büyütürüm.Herşeyin bir
zorluğu var.Ve ben hiçbir zaman bebişimi zorluk olarak görmedim....Hayatımı kısıtlasa da,
gezmemi tozmamı engellese de kimseye böyle uyarılarda bulunmayacağım....Çok şükür ediyorum ki
RABBİM'e bu tatı yaşatıyor bize.Kendimi çok iyi hissettiriyor,mutlu ettiriyor,güçlü kılıyor,maneviyatımı
arttırıyor,galiba yavaş yavaş duygusala bağlatıyor beniiii

Neyse çok ama çok konuştum:Kilolarımızı dert etmeyelim bence...Doğumdan sonra
hep beraber bir topic altında toplanıp dertleşiriz,ALLAH'ın izniyle eski formumuza döneriz.
Ben 4,5 kilo aldım toplamda..Bu aylardan sonra atak yaparım gibime geliyor.Ben çok kemikliyim,
sırık olduğum için aldığım kilo gözükmüyor.Şu diyet bu diyet derken inanın hepsi giedecek
Gitmeyiversinnnnn meleklerimizzzzz için değerrrrr

Valla toplu taşımada kimse yer vermiyor çünkü belli olmuyo.. 57 idim şimdi 72.4 falan olmuşum.. Ama boyum 1.80

bende sendenim canim normalde kilom 65-67 arasinda gider gelirdi hamile kalmadan onceki ay turkiyeye gelmistim herseyi ozleyip abaninca 70 oldum 70 ile hamile kaldim suan 84 oldum 90 da gececem galiba en iyisi dogumdan sonra diyetisyene gitmek

selamlar hanımlarrrrrrrrrr nasılsını zbakalım cok sukur bız ıyıyızz oglusumda kıpır kıpır maasallah subhanallahh bugunoglumla KUR AN okumamaız var ark.gıdecegız ınslll dedemısde yan odada okuyor oglusumla dınlıyor hemde sıze yazıyoruz sbh sbh dun yıkadıklaırmı utuledımm mıss gıbım oldular yavas yavas hastane cantamız ıcın olucakları ayrı koydumm eksıklerıde alıp yıkayıp ayrı koyup sonrada hopp valızımıze ınslll safak 84cok sukur her gunumuze dun aksam ıgraamakdık babamız ,buyuk babamız,baba annemıs ve amcamız ıle buyuk amcamıza gıttık umre den geldıler ınsll darısı bıslere zemzemımızı ıctık ınsl sıfa nıyetıne hurmamızı yedık (azıcık ama)sonr donemlerde yıcez artıkın hehe öle ıste aksama yorulmus donduk evımıze hopp yatagaa sımdıde sıze bakıp namaz kılıp cıkıcaz oglumla babamız daha tapu ısı ıle ugrasıyor yaa kac gundur işten ızın almıs ama bız senelı zınımızı dogumda ıstıyorduk esım ıse 2-3 gun unu almıs tapuda sorun cıkmıs fılan hayırlısı bakalım bgnde kostururyorr canımın ıcıı bu rada sabah oglum uyandırdı bıze babamızı tekmelıyordu esım de uyku halıle guluyor o na uyandımkı oglumu pat pat vuruyor kalkınn ulaa acıktımmmmmmmm dıyeecok sukur her gunumuzeee ham senalar olsun ısnll

ee sızden nbr hanımcılar bır gecmıse dalayım ben nasıl cıkarsam artıkkkkkkk

Valla toplu taşımada kimse yer vermiyor çünkü belli olmuyo.. 57 idim şimdi 72.4 falan olmuşum.. Ama boyum 1.80

tam kıvamında olmuşsundur ben kadını biraz ele gelen cinsten begenirim cok zayıf insanları begenmiyorum ben ya:))) ondan bende hamileliği sevdim suanda hiç şikayetci değilim

ah şu boy ne güzel:) ben boydan yoksunum malesef...

bi ara deli olmuştum dedim bende hiç bi hamileye yer vermicem bundan sonra diyeeee

2 hafta önce dar bi badi giydim resmen hamile oldugum belli hastaneye gidiyorum ve ögrenciler var arabada resmen kalkmasınlar diye kafalarını ceviriyolar hoş kimseden yer istediğim yok sonucta herkes parasını verip biniyo... bizim toplu taşımların sucu illa balık istifi olucak öyle araba dolmadan gitmek yok...

Aankarada ayakta yolcu almak yasak herseyi biz insanlar kendimiz yapıyoruz neyse konuyu nereye getirdim:)))

bol tekmeli günler bayanlar:))

ben cıkayım günlük işlerimi halledeyim akşam gelirim
güzel cicişler paylaşın akşam bende bakarım:))

Canım toplu taşıma da ahlaksızlık en çok İzmir De var. Doğuruyor olsam vermezler. Ben 2 hamilelikte de Ankara Antalya Konya Bursa İstanbul İzmir Dr bizzat bulundum ve bindim.. Konya en saygılı olanı idi. İzmir de bırak hamileliği ölüyor olsan ayağıyla ittirieler kenara. ... Sayısız durumla mevcuttur yani tespitim.. Cok ilginç ama öyle..

923 de kaldım kı zamanım kalmadı artık kalan gecmısısde ınsll sonra bakarımm

haydı gozunuz aydın cnm benım saglıklı olunca gerısı bossssss de gıtsınkıs hehe

cok tatalılar bende bu besıkden ıstıyoum hemde aynısından sade besıgın fıyatı nedır blgn daha bıs o kanulara hıc baklamdık ama aklımdakı o un aynısıdaaa fıyt bıleyım barıı:44:
ıı gunlerd euyusun ınsll
aynen cnm benımm bebek dogunca sole bole dıyorlar ee sonucda bır canlı o evlennnce bır suru degısım sorumluuk olyor da canından can gelıcek ınll o zaman nıye olmasınkıı enn guselı ınsll tatmk nasıp olurr bosver bos agızlarıı keyıflı gebelık le ınsl kucagımıza alırız verımlı anneler bbalar oluruz ınsll

senn kg kg mı yaaa bende o aralarda evlendım suansaa 69,5 ıle hamıle kaldım suanda 78 deyım sanırımm dr sımdıdlık bır sorun etmedıkı artık bebek alıcak dıyede ses etmıyor artıkk ın 82 ıle fılan doguma gırerım heraldemm hayırlıs bakalımm saglıcakla normalınden doguralımda ınslllllllllllllllll

bayanlar bu arada cocuk ve bebek gelişimi ile ilgili kitap okuyorsunuz değil mi??
Çünkü yataktan arabadan daha önemli bu konular ve bebek kucağa gelince pek fırsatı olmuyor insanın..
ben şahsen d&r ın anne baba akademisi serisinin tüm kitaplarını bitirdim. Yeni çıkarsa hemen sipariş veriyorum..
Bunun haricinde Sabiha paktuna trayc hogg Adem güneş hâluk yavuzer Kemal sayar vb vb vb büyün yazarların kitaplarını ezberledim.. Şimdiye kadar 100 ü asmıştır herhalde okuduğum kitap. Bi o kadar da yabancı yazar var zaten.. Değişik kitaplar okuyanlardan tavsiye bekliyorum bu arada
inanılmaz faydalı oluyor.. İlk bebeğimle hiç iletişim sorunu yaşamadık . Evse sesler hiç yükselmedi daha.. Yeme ve uyku sorunu da..
yani okuduklarımız ile geleneklerimizi harmanlayarak ...

iyi haberler almana sevindim... meraklandım bende bikaç gün göremeyince... herşey yolundaysa maşallah kuzuna o zaman
bende sendenim canim normalde kilom 65-67 arasinda gider gelirdi hamile kalmadan onceki ay turkiyeye gelmistim herseyi ozleyip abaninca 70 oldum 70 ile hamile kaldim suan 84 oldum 90 da gececem galiba en iyisi dogumdan sonra diyetisyene gitmek
sanırım bende 100'e vurucam töbe töbe yaaa

kızlar bebeğimin içerde neler yaptığını çok merak ediyorum. Tamam tekmeliyo diyoruz da mesela farklı farklı şekillerde oluyo hissetmem. Bazen hopluyo sanırım bazen hıçkırıyo bazen sadece bacaklarını oynatıo bazen sadece kollarını. Sadece hooop diye dönüşünde emin oluyorum hah dönüyo diye. Gerisi belirsiz:):) Sİz ayırt edebiliomusunuz??

iyi haberler almana sevindim... meraklandım bende bikaç gün göremeyince... herşey yolundaysa maşallah kuzuna o zaman

sanırım bende 100'e vurucam töbe töbe yaaa

ne yapalim sekerim bebislerimiz saglikli olsunda veririz bir sekilde :101:

maşallah
ben niye boyunu öğrenemiyorum yaa

ben epidural olmaya cesaret edemiyorum yaa:18:
herkes çok memnun ama ben yığılıp kalırım o masada gibime geliyo
bide niye okadar erken alıyolar ya
bana normal tarihten 1 hafta önce alırız büyük ihtimalle demişti doktor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…