2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bu sabah haberlerde baba iznini devredemicek dedi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum :26::26:

hayır olsun canım:)) aman az gelsinler öz gelsinler huzurlu gelip gitsinler en güzeliiii:KK31: hadi göster marifetlerini bakalım gelin hanım:))

ay benimki özelde çalışıyo 1.5 ay hayatta vermez adam zaten cins patronu

Tatlım Sen nasılsın?? orda görüyorumseni yazmıyorsun

Sen kaç kilo aldın????

iş le hamilelik nasıl gidiyor?

neler aldınız bebişeeee

biz bu cumartesi günü odamızı almaya gidicez inşallahh

iyiyim canımmm :) evet genelde burdayım yazıyorum bazen ama çok girişken değilim sanki ya o yüzden çoğunluk okuyorum bildiğim birşey varsa dahil oluyorum konuya :)

ben de 9 kilo aldım canım:KK17: 47 ile hamile kalmıştım şimdi 56 yım:KK17:

iş yerimde artık hamile oldugumu herkes biliyo biraz rahat ettim o konuda kendimi yormadan çalışıyorum..şaka maka az kaldı 3 ay filan daha çalışıcaz en fazla:KK6:

canım ben badilarini giysi kısmını filan aldım..büyük eşya olarak pazar günü yatak odama koymak için park beşik aldık birde oto koltugunu..
bu cumartesi bizde çarşıya çıkıcaz oda takımı bakmaya inşallah gönlümüze göre bişey buluruz..

senin begendiğin trenli takımıda beğendim sen hangi mağazadan bakacaksın ona canım..bende bi uğrarım olmazsa canım..

bu arada sende iyisin umarım resmini gördüm çok güzel olmuşsun canım hamilelik yakışmış:21:

bayan güzel olduğunuz kadar çok da şıksınız :):nazar:
teşekkür ederim :) daha fazla kilo almadan güzel hallerimi yakalıyım dedim :KK9:

hehe özel sektorde zor o kadar izin almak .. ama bakalım nolcak artık

iyiyim canımmm :) evet genelde burdayım yazıyorum bazen ama çok girişken değilim sanki ya o yüzden çoğunluk okuyorum bildiğim birşey varsa dahil oluyorum konuya :)

ben de 9 kilo aldım canım:KK17: 47 ile hamile kalmıştım şimdi 56 yım:KK17:

iş yerimde artık hamile oldugumu herkes biliyo biraz rahat ettim o konuda kendimi yormadan çalışıyorum..şaka maka az kaldı 3 ay filan daha çalışıcaz en fazla:KK6:

canım ben badilarini giysi kısmını filan aldım..büyük eşya olarak pazar günü yatak odama koymak için park beşik aldık birde oto koltugunu..
bu cumartesi bizde çarşıya çıkıcaz oda takımı bakmaya inşallah gönlümüze göre bişey buluruz..

senin begendiğin trenli takımıda beğendim sen hangi mağazadan bakacaksın ona canım..bende bi uğrarım olmazsa canım..

bu arada sende iyisin umarım resmini gördüm çok güzel olmuşsun canım hamilelik yakışmış:21:

söylememişmiydin hamile oldugunu aa çok şaşırdım bazı iş yerlerinde sorun oluyo tabi hamilelik hele bide 6 ay gündemdeyken :KK1:

artık mecburen belli olur saklanmıyo ki göbüş

bende gec olsada konulara yazıyorum burdan paylaşmak çok güzel oluyo... hepimiz yanı duyguları yaşadıgımız için malesef cevremde bu kadar beni anlayam pek kimse yok....

normalde benim 32. hafta 14 mayısda doluyor ama 37. haftaya kadar calısırım heralde ondan haziranın 2. haftası cıkıcam ... sende benden 2 hafta sonra sanırım cıkarsın
calışmayı düşünüyormusun 37 ye kadar.. son hafta zor oluyor gerci 37. hafta bizim iş yerindeki kız 3 gün kala dayanamamıştı...
benimde yıllık iznim var belki 36. haftada yıllık iznime cıkarım öyle cıkarım öyle işte....

ne güzel bişiler almışsınız bizde bi kaç kıyafet var:)) hepsi hediye nerdeysee
beşik olarak görümcemin 6-7 . ayına kadar yatabileceği bir beşiği varmış onu alıcaz
işte bide oda cumartesi günü alıcaz ögleden sonra gideriz:) belki karşılaşırız özelden yazarım sana yeri cünkü adını bilmiyorum tarif ederim:)))

bebek arabasını bebiş dogduktan sonra almayı düşünüyorum belki ananesi yada babannesi alır:)))

sabah sabah herkese günaydıııııııııııııııııııııııııınn

güzel bir haberle başladım güneee

önümüzdeki hafta bakanlıga 6 ay olması için belgeler gidecekmiş:))) ay inşallah onaylanırrrr

yuppiiiiiii :emir_bebek::KK8::KK8::KK8::KK16:

çok tatlısın şekerim :KK34::KK34:

Canım araba çok güzel bence benim kızımada kayınvalidemler aldılar bunun pembe grilisini markası farklı ama modeli aynı benimkinin çantası ve yağmırluğuda var ve böyle çift yönlü katlayınca yer kaplıyor ama yapacak bişi yok almışlar kafalarına göre işte bişi diyemedim ama bu model güzel bence :KK9::KK9::KK9::KK9:

Günaydın kızlar nasılsınız bakam biz geldik kızımlan sabahları kalmak ızdırap gibi geliyor artık ve belim biraz daha iyi çok şükür dün bir tane parol attım ağrım oldukça atacagım iyice hap kolik olmak istemiyorum doktorun verdikleri yetiyor zaten ama tabi herşey bebişim için
:119::119::119::119::119::119::119::119::119::119:

sesili2010 : Canım duanı okudum allah kabul etsin

canım akşam unuttum ilacı sana yazmayı :KK17:500 mg yazıyor bana doktorun verdiğinde de

teşekkür ederim:) bu arada saclarım aslında kızıl değil kızıl olarak görünüyor sanırım ışık öyle yapmış , ama normalde bu rengi cok kullanırım ve bana da yakıştırırlar

akşam bayagı bir muhabbetler olmuş kaçırdım bende bi foto ekliyim dedim kilolardan filaan
bende bi 10 kilo aldım :KK31:

canım çok güzel görünüyorsun öyle çok kilolu değilsin bence :KK34:

Evet canim.o benim:KK42: 5 seneden sonra ce-eeee yapti melegim.2 kere tup yaptik olmadi.amelyat olacagim ay ogrendim.o da ablam tabiri yerindeyse resmen zorla isetti beni:KK9:o kadar korkuyordum ki yine negatif cikacak diye wc ye giriyordum unuttum yapmayi diyip cikiyordum geri iki uc gun boyle gitti.ablam bogazliyacakti artik beni.o ilk ani hic unutmam.acaba gozlerim mi sasi oldu dedim.cift cizgi goruyorum allaahimm.ablamin itekleyerek soktugu wc den donumu cekmeden ciktim kosa kosa:KK9::KK9: rabbime sukurler olsun binlerce kere

ne kadar güzel Rabbim isteyen herkese nasip etsin bu güzel duyguyu :KK16:

Yapalım kuzummmm yazın yaparsın diyorlar...Yaz kendini bir gösteriyor
hemen kaçıyor.Sanki yazın bu şiş göbişlerle spor ne kadar yapabileceğiz ki?:KK1::KK1::KK49::KK49::KK49:
spor yapmak bana çook zor geliyor ya. totomu kaldırıp bir iki hareket yapamıyorum ben hele birde sıcaklarda koca göbüşlerle daha bi,r eziyet olur gibii :KK1::KK1::emir_bebek:

Benim kociş yıllık iznini kullanamıyor 1,5 ay mümkünnnn ddeğillll. ben doğurduktan sonra yıllık iznini kullansın yeter bana :KK1::KK1:

teşekkür ederim :) daha fazla kilo almadan güzel hallerimi yakalıyım dedim :KK9:

hehe özel sektorde zor o kadar izin almak .. ama bakalım nolcak artık

söylememişmiydin hamile oldugunu aa çok şaşırdım bazı iş yerlerinde sorun oluyo tabi hamilelik hele bide 6 ay gündemdeyken :KK1:

artık mecburen belli olur saklanmıyo ki göbüş

bende gec olsada konulara yazıyorum burdan paylaşmak çok güzel oluyo... hepimiz yanı duyguları yaşadıgımız için malesef cevremde bu kadar beni anlayam pek kimse yok....

normalde benim 32. hafta 14 mayısda doluyor ama 37. haftaya kadar calısırım heralde ondan haziranın 2. haftası cıkıcam ... sende benden 2 hafta sonra sanırım cıkarsın
calışmayı düşünüyormusun 37 ye kadar.. son hafta zor oluyor gerci 37. hafta bizim iş yerindeki kız 3 gün kala dayanamamıştı...
benimde yıllık iznim var belki 36. haftada yıllık iznime cıkarım öyle cıkarım öyle işte....

ne güzel bişiler almışsınız bizde bi kaç kıyafet var:)) hepsi hediye nerdeysee
beşik olarak görümcemin 6-7 . ayına kadar yatabileceği bir beşiği varmış onu alıcaz
işte bide oda cumartesi günü alıcaz ögleden sonra gideriz:) belki karşılaşırız özelden yazarım sana yeri cünkü adını bilmiyorum tarif ederim:)))

bebek arabasını bebiş dogduktan sonra almayı düşünüyorum belki ananesi yada babannesi alır:)))

Canım devlet dairesinde çalışıyorum memurum..amirim ve müdürüm biliyordu zaten ama diğer arkadaşlar yeni yeni öğreniyorlar göbeğimi görünce :KK1: evet ay gündemde burda herkes memur olunca hepsi dua ediyo bana inşallah sana yetişir diye o konuda sıkıntım yok :KK1:

doğumdan sonra çocugumla daha çok vakit geçirebilmek için 37.haftaya kadar çalışıcam canım..fazla zorlanmam diye düşünüyorum.. 9 temmuz gibi 37 haftam doluyo izne çıkarım heralde..

izinlerim var bu sene tatile gidemeyeceğime göre..onları filanda hesaplatıcam hep inşallah bi 4 ay filan rahat ederim diye düşünüyorum bakalım hakkımızda hayırlısı..

evet bizde öğleden sonra çıkıcaz karşılaşma ihtimalimiz yüksek:KK1: özelden bekliyorum canımm adresi..

bebek arabasını ben alıcam canım begendim hatta baby 2 go proton ..cumartesi onada bakmayı düşünüyoruz.

Son düzenleme:
herkes kilodan bahsetmiş ben 25. haftamda 11 kilo aldım 85 falan görmesem diye dua ediyorum nasıl alıyorum anlamıyorum :KK43::KK43: eşim istanbuldan geldiğimde yürüyüşe başlayacağız akşamları dedi :KK4::KK4::KK4::KK4: inşallah faydası olur

oda çok tatlı markası neydi acaba güle güle kullanın

teşekkür ederim canım.istanbulda eskidji die biryer var ordan aldım.almina mobilya die.görür görmez bu benim olmalı dedim gece rüyalarıma bile girdi resmen 1 hafta içindede aldım:)))

öylede canım dondurma bu erittikten sonra ne anladım ondan :KK43:((neyse bi kaç hafta sonra havalar ısın ve bolca yerim artık kahvaltıda bile :)))

Canım hazır dondurmalar (iyi bi markanın dondurması) hasta etmez diyo doktorlar ben yaz kış yerim hatta buzluğun yarısı hep dondurma dolu oluyo sanki dışarıda kıtlık olacak da benim dondurmalarım garanti olacak:) şimdiye kadar hiç hasta etmedi ama yeyince üstüne su içmeyi unutma

hadi oğluşunu anlat bize... büyümüşmü tosunun annesiii :KK49::nazar:

canım gittik oğluşumu gördük eve geri geldik. hastane eve çok yakın olduğu için şeker yüklemesi için evde bekliycez. glikozlu suyumu içtim birazdan tekrar hastaneye gidicez.
Oğluşum büyümüş tosuncuk olmuuuşş :KK1::KK1::emir_bebek:
Doktor herşeyi çok iyi dedi. 923 gr olmuş bebeğim boyuda yaklaşık 35 cm dedi :KK16:
haftasına göre suyuda bebeğin duruşuda çok iyi dedi. yan yatıyordu kuzum.
baktık yine her yerine ellerine bacaklarına baktık kalbini dinledik.
aç olduğumdan oğluşumda uyuşuktu yine :KK1:
bikaç fotoğrafınıda çekti verdi dr. onlara bakıyorum bende şimdi :KK16:
iyi gidiyormuşuz böyle devam edin dedi dr.

inşallah onaylanır yaaa

kızlar sizden fikir almak istiyorum takip ettiğime göre ikeadan oda alanlar çok. yaşadığım şehirde ikea yok ne yazıkki. internetten sipariş vereceğim boyutlarına falan bakarak ve stokta olanlarla kıstlı seçme şansımla bunları beğendimEki Görüntüle 680213 Eki Görüntüle 680212
4 çekmecelisini istiyordum ama stokta yok :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
gardroplar çok küçük geldi boyutları bebeğin bir dünya eşyası olmayacak ama büyüyüncede kulanabilmesini istiyorum. beğendiğim bir tane vardı ama stokta yok oda benimde aklıma başka marka bi gardrop almak geldi Eki Görüntüle 680216 Eki Görüntüle 680214
bunu buldum acaba üçünü sipariş versem garip mi olur farklı dururmu dünden beri düşünüyorum karar veremedim bi el atın bize:KK37::KK37::KK37::KK37:

benim evimde boyle bi dolabım var eşimin evlenmeden onceki dolabı ben bu gardrobu yaptım cocugum ıcın ama beşik ve şifonyerı daha almadım canım

Canım hazır dondurmalar (iyi bi markanın dondurması) hasta etmez diyo doktorlar ben yaz kış yerim hatta buzluğun yarısı hep dondurma dolu oluyo sanki dışarıda kıtlık olacak da benim dondurmalarım garanti olacak:) şimdiye kadar hiç hasta etmedi ama yeyince üstüne su içmeyi unutma
bende her akşam yiyorum çok şükür bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

canım gittik oğluşumu gördük eve geri geldik. hastane eve çok yakın olduğu için şeker yüklemesi için evde bekliycez. glikozlu suyumu içtim birazdan tekrar hastaneye gidicez.
Doktor herşeyi çok iyi dedi. 923 gr olmuş bebeğim boyuda yaklaşık 35 cm dedi :KK16:

hadi bakalım maşallah... glikoz sonucun da iyi çıkıcak inşallah...
çok sevindim yahu :KK9:

bu sabah haberlerde baba iznini devredemicek dedi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum :26::26:

hayır olsun canım:)) aman az gelsinler öz gelsinler huzurlu gelip gitsinler en güzeliiii:KK31: hadi göster marifetlerini bakalım gelin hanım:))

Bence de canım az ve öz gelsinler :KK9: Ortalığı topladım hemen 2 dk kek çırpıverdim nihayetinde ağır misafir :KK9: Bekliyorum şimdi.

İnşallah değerlerinde iyi çıkar canım geçmiş olsun şimdiden. Tosuncuğuna da maşallah diyelim. :emir_bebek: :nazar:

inşallah onaylanır yaaa

kızlar sizden fikir almak istiyorum takip ettiğime göre ikeadan oda alanlar çok. yaşadığım şehirde ikea yok ne yazıkki. internetten sipariş vereceğim boyutlarına falan bakarak ve stokta olanlarla kıstlı seçme şansımla bunları beğendimEki Görüntüle 680213 Eki Görüntüle 680212
4 çekmecelisini istiyordum ama stokta yok :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
gardroplar çok küçük geldi boyutları bebeğin bir dünya eşyası olmayacak ama büyüyüncede kulanabilmesini istiyorum. beğendiğim bir tane vardı ama stokta yok oda benimde aklıma başka marka bi gardrop almak geldi Eki Görüntüle 680216 Eki Görüntüle 680214
bunu buldum acaba üçünü sipariş versem garip mi olur farklı dururmu dünden beri düşünüyorum karar veremedim bi el atın bize:KK37::KK37::KK37::KK37:

Canım biz de bu beşikten aldık şifonyer olarak da 3 çekmeceli şifonyer < HEMNES | IKEA Türkiye bunu aldık. şifonyer 3 çekmeceli ama çekmeceler baya geniş ve derin. şimdilik dolap almadım ben de. uygun denk gelirse almayı düşünüyorum çünkü dediğin gibi küçük dolaplar çok kullanışsız büyükleri de biraz pahalı. ne de olsa acelesi yok dedim dolabın beklemedeyim. bu beşik ve şifonyerin malzemeleri aynı gibi bu arada takım gibi duruyor. tam bembeyaz değiller.

Kizlar kendime hamile yastigi ararken bebeklerin yeni dogduklarinda yan yatmalari icin yastik varmis onu gordum yorumlari okudum alan herkes cok memnun kalmis yenidogan guvenli yatis yastigi diye geciyo fiyatida cok uygun

Kızlar reflü yatağı da var. Doktor kuzenim bebeğine kullanıyor mutlaka al diyo bana. Bebeğin yattığı yerden kusmasını engelliyormuş hafif eğimli bi yatak. Beşiğin yatağının üzerine konuyor. İnternetten bi bakın fikrinizi verin:)

Kızlar merhaba...
Yarimmmm başka arkadaşlarla başka gruplardan özelden takıldığım için 10 dakika bekle diyo hep canım.. Yoksa iyiyiz cevap veremedim mesajına.. Cok teşekkür ederim inceliğine düşünmene..

dün bütüngün hastanedeydik.. Tam kan hormon idrar seker...
herrrrr seye bakıldı...
herseyler cooookkk güzel maşallah..
Bi sıkıntımız yok Allah a cok şükür..
bir daha ki randevu 13 Mayıs ta.. Daha erkene gerek yok. 5 hafta sonra gel dediiiiiii
Öyle iştee....
öptük sizleriiiiiii

çok iyi almışsın 8 kilo

8 kiloya mı cok dedi yuh artık
kaç kilo alman gerekiyormuş pekiiiiiiiiiiiiiiii

Ilk 4 ay hic almama izin vermedi.5 ayda 1 kilo al dedi 6 ayda 1.5 al dedi.ilk 3 ay almadim.sonraki aylar 2,3,4 felan aldim:KK9:ama zaten cok zayifim ben.47 idim55 oldum.bu ay da iki kilo alabilirsin dedi ama ben 4 alirim heralde yine:KK1:

X