2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

Ay canım ya inşaallah doğana kadar düzelir Allah büyükdur yarın ne olucağı belli değil. Üzülme Allaha dua et inşaallah sağ sağlam bir çocuğu dunyaya getirirsin.
Masala ben geç kaldım doppler yaptıramadım ve yazdıklarını okuyunca ACABA dedim. Allah korusun. İnşaallah hepimiz bu dunyaya sağlam güzel bebişler doğuralım ve kusursuz büyütalım.

e senin yeğenden tecrübeli tabi annen daha yakın şuan bu konulara.

Merhaba arkadaşlar,bu başlığı aramaya yeni akıl edebildim. Benim de doğumum kısmet olursa Temmuz ortası.kızımız olacak.öncelikle bebişlerimiz hepimize hayırlı olsun.
Alışveriş durumları nasıl? Ben body tulum bayağı aldım.kozyatağında mothercarein öğütlerinden.avsiye ederim.tulumları pazardan aldım genelde. Fakat yaz bebeği olacağı için doğar doğmaz sadece askıyı body mi giydireceğiz? Birtürlü tahmin edemiyorum.
Bu hafta fa Eminönü gidip lahusa geceliği vs alışverişini bitirmek istiyorum.alan var mı? Nerden. Ve pijama mı gecelik mi?kaç tane ?
Paylaşırsanız sevinirim. İnternetten baktım.aqua marka güzel görünüyor ama fiyatlar hakkında çok bilgim yok.

Bir başka konu da 50gr şeker yükleme yaptırdım ve 190çıktı.sanırım gebelik diyabeti var ve reim yapacağım

Son düzenleme:

aramıza hoşgeldin...
minik meleğiniz hayırlı olsun... sağlıkla sıhhatle en doğru zamanda kavuşabilesiniz inşallah...
ben eminönü havuzlu hanın giriş katında sağdaki ilk mağazadan 1 pijama takımı aldım... kısa kollu üst... uzun alt (kapri değil yani)... ve üzerinde sabahlığı mevcut... sanırım fiyatı da 70 tl'ydi... ikinciye de ihtiyacım olucaktır mutlaka ama nedense o gün akıl edip almadım... saflığıma geldi yani... 2 takım olması bence kâfidir... birini yıkar diğerini giyeriz... gecelik mevzusuna gelince ben oldum olası sevmem gecelik giymeyi... bide hastanede yatarken rahat edemem diye düşündüm... ama sezeryan olur ihtimali üzerine (pijamanın da bel lastiği dikişlere sıkıntı yaratmaması adına) belden lastikleri ayarlanan bi pijama tercih ettim...
ayrıca benim de 50 gr şeker yükleme sonucum da sınıra yakındı... doktorum çok canım istemedikçe şekerli şeyleri yemememi önerdi... canım isterse de 3 dilim yerine yarım dilim yemeliyim malesef...

Son düzenleme:

Jet cevap için teşekkür ederim:) benim değerim sınırın bayağı yukarısı maalesef.napalım artık rejim bişiler yapmaz artık . Sağlıklı olsunlar,olalım da gerisi sorun değil. Bir gecelik bir pijama almalı galiba. Sezeryane pek gpijama önermiyorlar. Normal doğuma da gecelik önermiyorlar. Bakalım Eminönü macerası sonucum ne olacak:)

eminonunde cok güzel lohusa gecelik ve pijamaları var ama ben buara fena kılo alıyorum maalesef oyuzden sona dogru alıcam hele bı 8ayım gelsın o zamana kılom bellı olur :)

eminonunde cok güzel lohusa gecelik ve pijamaları var ama ben buara fena kılo alıyorum maalesef oyuzden sona dogru alıcam hele bı 8ayım gelsın o zamana kılom bellı olur :)

İnternette biraz araştırdım, hürriyet çarşısını önermişler gecelik için.
Ben de kilo aldım.üstelik ilk öğrendiğim andan beri.çünkü sigarayı bıraktım öğrenince. İnşallah veririz doğumdan sonra.sezeryande zor verirsin gibi şeyler duyuyorum.herkes kendine göre illa ki bir yorumda bulunuyor zaten

ablam 3 ay önce sezeryanla doğum yaptı ve pijama giydi... sonuçta pijamanın beli göbeğin üstünde sezeryan dikişi ise tam kasıkta... ayrıca dediğim gibi bel lastiği sıkı olmayan ve en önemlisi hamile pantalonları gibi lastikten ayarlamalı olanlardan tercih edildiğinde sıkıntı olmaz gibi geliyo...
bu arada diyet yap da, yemeni içmeni azaltma... pilav-makarna-hamurişi-şekerli ve unlu gıdalarla beslenme... protein ağırlıklı beslen ki bebeğin de beslenmesinden geri kalmasın... benim bebeğim zayıftı sırf çok yemek yemeyi beceremediğim için... ama çok şükür artık daha dikkatli besleniyorum... doktoruna bi danışsan aslında sana süper bi liste hazırlayabilir... hemde uyku saatlerine ve sevdiğin yiyeceklere göre... benimki öyle yaptı

normal doğumda 1 ay içinde eski kilona dönme ihtimalin var... ama sezeryanda 6. aydan sonra deniliyor genelde... hiç endişe etme inşallah bebeklerimizi emzirdikçe ve onların etrafında dört döndükçe mecburen gidicek kilolar...

maalesef bana kıyafet almayın fazla karnınızda bıle olebılır esyaları sımdıden almayın son zamana bırakın bıle dedıle ne sınır oluyorum boylelerıne olumde dogumda ınsanlara ıllakı soyleyıp heyecanını kırmaya gerek yokkı
arkadasım normal dogum yaptı 10 gunde 12kılosu gıttı gobegi felan hıc kalmadı eskı kılosunu2 kılosu kalmıs ama bu bunye ılede alakalı ben kolay kılo alıp veremeyenlerdenım armut turk kadını:)) bakalım nasıl olacak 9 kılo oldu toplamda cok hızlı aldıgım ıcın mesele 3hafta ıcınde 3 kılo :))

Doğumdan sonra giymek için ben pijama almak istiyorum. gecelikle rahat edemezmişim gibi geliyor bana. normalde de sevmem gecelik giymeyi. Lohusa pijamaları sezeryanda olsak bence rahatsız etmez ona göre dikilmiştir bence beli falan. Daha hiç bakmadım aslında.
bu ara herşeyi hep erteliyorum. nolucak sonum bilmem. bir başlasak alışverişe gerisi gelicekte başlayamadık.

kızlar bebeğe göre farkeder ama benim arkadaşımın bebeği 14 aylık hala ana kucağında yemek yiyor bazen,bazen çizgi film izliyor ona uzanıp.
büyük ve sağlam birşey alın bakarsınız severler,çok rahat ediyor annesi vallahi :)

amaaan veririz kiloları nolcak 1 ayda olmazsa 1 yılda olur. ya da hiç olmaz napalım
bende hergün biraz daha alıyorum. tartı her seferinde başka rakam gösteriyor benim toplam aldığım 10 u geçti sanırım ama şimdi hiiiççç bakasım yok

yani böylede bir durum var. bebek severse ana kucağını uzun süre kullanır. sağlam bişey almazsakta kırılır :44:ay ne zor şey karar vermek. hem uygun olsun istiyoruz hem sağlam hem uzun ömürlü kullanılsın
bi arkadaş anlatmıştı bana yeni doğum yapan birini ziyarete gitmişler. biriside onlara ana kucağı hediye etmiş uygun olanlardan. bizim arkadaşında görümcesinin kızı var yaşında o zaman. kız bi heves gitmiş ana kucağına oturmuş. artık nasıl oturmuşsa o kadarını bilemiycem kırılmış ana kucağı uzun kullanabilme ihtimalinide gözönünde bulundurmak lazım kesinlikle

Güzel anneler merhaba.
Sizinle bir tecrübemi paylaşmak isterim.
ilk Kızımda doğup emmeye başladıktan Sonra göğüs ucum İnanılmaz derecede tahriş olup yana olmuştu.
sütüM de bir hafta içinde iyice artmıştı. Çocuk emerken ağzının yanlarından sütüm taşarken göğüs ucunun kanaması bile karışırdı süte. Sanırım cildim hassastı belki herkeste aynı olmayabilir. yapmadığım şey kalmadı, bePanten, karbonat su, bebe yağı ne yaptımsa geÇmedi. sonra biri zeytinyağı tavsiye etti. emzirmediğim zamanlarda zeytinyağlı tampon koyuyordum Uçlara
pamuğu yağlayıp gazlı bezle sarıyor göğüs ucuna koyup Üzerini strech film naylonla sarıp (yağ bulaşmasın diye) sonra birer mendil sarıp sütyen takyordum. yağ göğüs ucumu yumuşak tutuyordu. hem bebeğe de zararı olmayan doğal bir Madde idi. merhemleri bir de silmeye uğraşyorsun. şayet başınızdan böyle bir şey geçerse deneyebilirsiniz.

sağolasın çok güzel anlatmışsın aklımızda bulunsun. merhem kullanmaktansa zeytinyağı çok daha iyi gerçtekten birde işe yaramış olması daha iyi

ben de pijama aldım... lohusa pjaması... yüksek bel (hamile pantalonları gibi) beli lastikli ve lastiğinde düğme ilikleri var ayarlanabilir... gecelik bencede çok huzursuz eder... yatıcaz kalkıcaz... bide eteğimizi toplamakla uğraşmak zor iş... hem pijamanın bel lastiği çok yumuşak ve göbek üstünde duruyor... sezeryan dikişi tam kasıkta... çok alakasız yani... normal pijama evet sıkıntı yaratabilir ama lohusa veya hamile pijama tamda bizlere göre...

yani tam düşündüğüm gibiymiş öyleyse. gecelik çok sıkıntılı bencede açıldımı bi yerim diyemi düşüncez birde
pööff alıncak ne çok şey var yaaa. düşündükçe sıkıntı veriyor bana.

aynen öyle... bi yerden başlamak lazım... günler uzadı aslında şanslısın... erken çıkışlarında çarşıdan alabilirsin... haftada 1 parça bişey alsan kârdır...

Yinede doğum için iki takım gecelik alınması lazım kanama olur filan değiştirilir diye.
yada hiç kullanılmasa bile hastaneden geldikten sonra evde yeni takım giyeriz sonuçta gelen giden olur vede temiz temiz giyeriz...

Kızlar sezeryan olunca vajinal kanama oluyormu.
Normal doğumlarda oluyor ya...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…