2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
aynen öyle... bi yerden başlamak lazım... günler uzadı aslında şanslısın... erken çıkışlarında çarşıdan alabilirsin... haftada 1 parça bişey alsan kârdır...:KK34:

salı kontrolden sonra gidicez eşimle inşallah bir aksilik olmazsa. arabasını yatağını alıcaz.gideceğimiz yerde herşey var. çoğu eksiğini ordan toplarım diye düşünüyorum. paramız yeterse tabi ehehehehe :KK9::KK9::KK9:

salı kontrolden sonra gidicez eşimle inşallah bir aksilik olmazsa. arabasını yatağını alıcaz.gideceğimiz yerde herşey var. çoğu eksiğini ordan toplarım diye düşünüyorum. paramız yeterse tabi ehehehehe :KK9::KK9::KK9:

Allah yardımcınız olsun...

Yinede doğum için iki takım gecelik alınması lazım kanama olur filan değiştirilir diye.
yada hiç kullanılmasa bile hastaneden geldikten sonra evde yeni takım giyeriz sonuçta gelen giden olur vede temiz temiz giyeriz...
tabiki en az iki takım pijama olmalı kesinlikle her ihtimale karşı. bile olabilir bence

yatak konusuna baktım da bende şimdi :26: visco önermiyorlar.yarı ortaopedik olmalıymış.işbirin var 233 lira e o kadarda vermem yatağa yani
yarim seninkinin markası ne?

kızlar yaa bu yatak konusunu çok sıkıntı yaptım. yarı ortopedik alırım diyodum pazar günü aldığımız park yatağı kurduk o yataklar yüksek olucak gibi geldi bana şimdi tekrar düşünüyorum ne alıcam diye. visco da istemiyorum:KK43::KK43:ne güsel kafamda halletmiştim yaa

Dr.lar bebişlere lateks öneriyor visco gibi vücudun şeklini almıyor sünger gibi zamanla yatılan yer çökmüyor diyeymiş

Merhaba arkadaşlar,bu başlığı aramaya yeni akıl edebildim. Benim de doğumum kısmet olursa Temmuz ortası.kızımız olacak.öncelikle bebişlerimiz hepimize hayırlı olsun.
Alışveriş durumları nasıl? Ben body tulum bayağı aldım.kozyatağında mothercarein öğütlerinden.avsiye ederim.tulumları pazardan aldım genelde. Fakat yaz bebeği olacağı için doğar doğmaz sadece askıyı body mi giydireceğiz? Birtürlü tahmin edemiyorum.
Bu hafta fa Eminönü gidip lahusa geceliği vs alışverişini bitirmek istiyorum.alan var mı? Nerden. Ve pijama mı gecelik mi?kaç tane ?
Paylaşırsanız sevinirim. İnternetten baktım.aqua marka güzel görünüyor ama fiyatlar hakkında çok bilgim yok.

Bir başka konu da 50gr şeker yükleme yaptırdım ve 190çıktı.sanırım gebelik diyabeti var ve reim yapacağım:KK43:

Buraya bi göz atabilirsin canım;

http://www.kadinlarkulubu.com/temmu...islerinize-neler-aldiniz-14.html#post29655746

Ben hem pijama hem gecelik aldım aquanın. Yazlık, Ben aldığımda kıştı %50 indirim vardı ikisini 110a almıştım

merhaba hanımlar...Bende temmuz annesi olucam Allah nasip ederse...bu ilk hamileliğim.Bir oğlum olucak..Demin tekmeleyip duruyordu karnımın üstünde hareketlerini gözümle gördüm:)çok güzeldi..Allah herkese nasip etsin inşallah...Yalnız biz biraz üzgünüz.Geçen ay ayrıntılı ultrasonda bebeğimiz de bir kalp rahatsızlığı olduğunu öğrendik:KK43: Doğduktan sonra 2 ameliyat geçirmesi gerekicekmiş:KK43:((( Hatta amniosentez de önerdiler ama yaptırmadım.Çok yıkıldım,kahroldum ama şimdi yavaş yavaş toparlanıyorum Allahın izniyle..Okuyanlardan da dua bekliyorum.Hepiniz hamilesiniz hamilelerin duaları kabul olur melekleriniz var yanınızda çünkü..bana da dua edin yavrum inşallah doğana kadar düzelir..Yarın rutin kontrolümüz var,çarşamba günü de kardiyolog kontrolümüz var..İnşallah bi gelişme vardır kalbinde

allah yardımcın olsun canım çok yakın zamanda bende çok sıkıntı yaşadım çok üzüldüm sanada ama allah büyük dualarla yavrularımız sağlıklı olacak inşallah yaradan isterse ne olmaz inşallah senin bebeğinede sağlık ihsaneder dua edicem senin ve bebeğin içinde

kızlar yaa bu yatak konusunu çok sıkıntı yaptım. yarı ortopedik alırım diyodum pazar günü aldığımız park yatağı kurduk o yataklar yüksek olucak gibi geldi bana şimdi tekrar düşünüyorum ne alıcam diye. visco da istemiyorum:KK43::KK43:ne güsel kafamda halletmiştim yaa

canım boşver sıkıntı yapma hiç olmadı park yatakların kendi yatağından alırsın ablam uyku setinin yorganını koymuştu park yatağa oğluşu 1 yaşına girdi hala yorganları kullanıyor arkadaşımda yeni bir fikir verdi bana hani bizlerin kullandığı yatakların bir tarafında alez gibi kalın bir kısım oluyorya o kısımdan sorucam yatak satan yerlere belki bebek yatağı içinde vardır ayrı satılanı varsa eğer birde ondan alıcam park yatağının üstüne koymak için ee kışın birde yün battaniye sererim çarşafın altına olur herhalde diye düşünüyorum sanada belki fikir olur

canım boşver sıkıntı yapma hiç olmadı park yatakların kendi yatağından alırsın ablam uyku setinin yorganını koymuştu park yatağa oğluşu 1 yaşına girdi hala yorganları kullanıyor arkadaşımda yeni bir fikir verdi bana hani bizlerin kullandığı yatakların bir tarafında alez gibi kalın bir kısım oluyorya o kısımdan sorucam yatak satan yerlere belki bebek yatağı içinde vardır ayrı satılanı varsa eğer birde ondan alıcam park yatağının üstüne koymak için ee kışın birde yün battaniye sererim çarşafın altına olur herhalde diye düşünüyorum sanada belki fikir olur

ayrıca park yatağı aldığın yerde o beşiğe göre 3 çeşit yatak var ordan da bakabilirsin

Güzel anneler merhaba.
Sizinle bir tecrübemi paylaşmak isterim.
ilk Kızımda doğup emmeye başladıktan Sonra göğüs ucum İnanılmaz derecede tahriş olup yana olmuştu.
sütüM de bir hafta içinde iyice artmıştı. Çocuk emerken ağzının yanlarından sütüm taşarken göğüs ucunun kanaması bile karışırdı süte. Sanırım cildim hassastı belki herkeste aynı olmayabilir. yapmadığım şey kalmadı, bePanten, karbonat su, bebe yağı ne yaptımsa geÇmedi. sonra biri zeytinyağı tavsiye etti. emzirmediğim zamanlarda zeytinyağlı tampon koyuyordum Uçlara
pamuğu yağlayıp gazlı bezle sarıyor göğüs ucuna koyup Üzerini strech film naylonla sarıp (yağ bulaşmasın diye) sonra birer mendil sarıp sütyen takyordum. yağ göğüs ucumu yumuşak tutuyordu. hem bebeğe de zararı olmayan doğal bir Madde idi. merhemleri bir de silmeye uğraşyorsun. şayet başınızdan böyle bir şey geçerse deneyebilirsiniz.

zeytinyağı en güzeli tabi doğal yöntem. alternatif olarak lansinoh göğüs bakım kremi de olabilir, bebek emzirmesi gerektiğinde silinmiyor ve pişik için bebekte de kullanılabiliyor...
bunun haricinde ben de bebişime ne o bebek losyonlarından ne de bebek yağlarından kullanmak istemiyorum, sonuçta içinde birsürü katkı maddesi var, hiç yok deseler bile raf ömrünü uzatmak için var. en güzeli saf zeytinyağı.. arkadaşım hep bebeğine saf zeytinyağı kullanmıştı. çok da memnundu. en azından katkısız olduğu için içim rahat eder...

slm kızlar bu gün çok mutsuzum sizinlede paylaşmak istedim. bu gün dr ra gittim 3lü test ve ayrıntılı ultrason sonuçlarımızı göstermeye ayrıntılı gayet güzel herşey dört dörtlük asla down sendromu belirtisi yok demişti dr fakat 3lü test biraz riskli ama ayrınlı sonucuna gere 3lü testin sonucu yarı yarıya azalır korkulcak birşey yok dedi ama bugün kendi dr3lü sonucunu görünce oo çoook körü diye vurgulaya vurgulaya söyledi ilkten şaka yapıyor sandım çünkü benim 2li testte de değerler biraz yüksek çıkmıştı ve ben bunalıma girmiştim resmen gitmediğim dr kalmamıştı resmen bu drada aynı şeyleri yeniden yaşayamam 3lüyü yaptırmıcam dedim oda ısrarla yaptırmamı istedi birazda sanırım kendini kurtarmak için sonrasın da bak ben yaptır dedim gibisine neyse ısrarına dayanamayıp yaptıdım ve bu gün şok oldum benim ne kadar üzüldüğümü bildiği halde çook kötü diye vurgulaması beni beynimden vurulmuşa çevirdi ne ilaçlarımı sordu ne şeker taramasından bahsetti kendi soracaklrımı bile unutturdu bana duyduğumdan beri ağlıyorum istemiyorum dediğim halde testi yaptırttı sonrada çok kötü çok kötü bütün hayallerimi hevesimi yok etti senelerdir beklediğim yavrumun mutluluğunu yaşatmadı bu drlar bana sırf prosüdür diye bu tsetleri yapıp insanın hayatını zehir ediyorlar allah sorsun bu testleri çıkaranın da allah versin layığını inşallah ben neyse kabulum birşey yaptırmıcam diyorum dr olmaz yaptırmak lazım diye ısrar ediyor bu mantığı anlamıyorum ne oldu şimdi yaptırdımda sadece ağlıyorum ona göre hava hoş inşallah yasa çıkarda bu testleri artık yapmazlar ben allaha sığındım rabbim inşallah hayırlısıyla yavrumu sağlıklı kucağımıza almayı nasip eder hepinizinkinide çok yazdım kusura bakmayın ama çok doluyum ağlamaktan yoruldum biraz da yazayım dedim başınızı ağırttım hakkınızı helal edin

canım şimdi gördüm yazdıklarını ne olur bu kadar yıpratma kendini sonuçta sen bir can taşıyorsun onuda düşünmen lazım...

biz bebeklerimizi bekledik ve çok şükür kavuştuk..o yüzden Allah'tan gelen herşeye razıyız..doktorun dediği doğru olsa bile o senin evladın..

sen hiç o doktora bakma..bazıları çok terbiyesiz oluyorlar..ben çok okudum işte testleri çok riskli çıkıpta bebeği sağ sağlim doğan..içini ferah tut Allahın izniyle bebeğin çok sağlıklı olacak canım dualarım seninle

canım şimdi gördüm yazdıklarını ne olur bu kadar yıpratma kendini sonuçta sen bir can taşıyorsun onuda düşünmen lazım...

biz bebeklerimizi bekledik ve çok şükür kavuştuk..o yüzden Allah'tan gelen herşeye razıyız..doktorun dediği doğru olsa bile o senin evladın..

sen hiç o doktora bakma..bazıları çok terbiyesiz oluyorlar..ben çok okudum işte testleri çok riskli çıkıpta bebeği sağ sağlim doğan..içini ferah tut Allahın izniyle bebeğin çok sağlıklı olacak canım dualarım seninle

çok saol canım şimdi daha iyiyim düşünmüyorum artık bebeğime odaklandım onun için yapacaklarıma alışverişime kafayı yorucam artık dr mümkün olduğunca az gidicem ama bana ders oldu mevlam bir evlat daha nasip ederse asla şeker yüklemesi haricinde bir test yaptırmıcam bilseydim şimdide yaptırmazdım

bu arada günaydınlar kızlarrrr :)

hafta sonu 100lük şekeri yüklememi yaptırdım ama çok şükür değerlerim düşük çıktı yani şeker yok :KK76:

doktoruma bugün göstericem yinede sonuçları:KK76:

dün eşimle alışverişe çıktık..benki asla park yatak almam diyen kadın gittim park yatak aldımmmm:KK52:

zaten bebeğime oda yapacaktım ben ama ayrıyetten yatak odamada bi beşik gibi bişey almak istiyordum..bambu beşiklere baktım 3-4 aydan fazla kullanma ihtimali hiç kesinlikle ve en ucuzu 400den başlıyor...sonra bi park yatak vardı e bebek mağazasından aldık 130 tlye baby&plus diye bi marka.. çok kaliteli bişey değil ama ben zaten en fazla 1 sene yatak odamda dursun diye böyle bi beşik aldım..anı kurtardık yani eşimle :)

mavili aldımmmm çok hoşumuza gitti..

sonraaa ana kucağı aldık oda sunny baby marka 0-13 kg olandan aldım en fazla bi sene hem sallama amaçlı hemde otoya bağlanıyor..

ben aslında chicconun istiyordum ama onun fiyatı 300 tlydi e 1 sene kullanıp yerine yenisini alacağım birşey için o kadar para vermek istemedim..ve çok memnun kaldık içi yumuşacık...1 sene sonrada sadece araca bağlanan bi oto koltugu alırız diye düşündük :)

bebeğimin ilk büyük eşyalarını aldım çok mutluyum kızlarrr dün gece heyecandan gözüme uyku girmedi:KK52::KK52:

işte aldıklarımda bunlarrr

park yatak
Baby&Plus Çok Fonksiyonlu Park Yatak My Farm - e-bebek.com

oto koltugu(burda gözüktüğünden daha güzel )
Sunny Baby SB-402 Honey Taşıma Koltuğu Siyah - e-bebek.com

ha bu arada e bebek mağazısın personelinden çok memnun kaldık çok ilgili ve güler yüzlüler:KK6:

Son düzenleme:
çok saol canım şimdi daha iyiyim düşünmüyorum artık bebeğime odaklandım onun için yapacaklarıma alışverişime kafayı yorucam artık dr mümkün olduğunca az gidicem ama bana ders oldu mevlam bir evlat daha nasip ederse asla şeker yüklemesi haricinde bir test yaptırmıcam bilseydim şimdide yaptırmazdım

olsun canım öyle düşünme vardır herşeyde bi hayır demekki bunları yaşaman lazımmış..Allah bunca üzüntüden sonra sonunda yüzünü güldürecek inşallah canım..herşeyin bi mükafatı var sonuçta öyle düşün..

bir söz var ben çok beğenirim yine paylaşmak istiyorum..

Görelim Mevlam Neyler... Neylerse Güzel Eyler..

devamı..

Sen hakka tevekkül kıl

Tefviz et rahatı bul

Sabreyle ve râzı ol

Mevla görelim neyler

Neylerse güzel eyler...

Kalbin ana berk eyle

Tedbirini terk eyle

Takdirini derk eyle

Mevla görelim neyler

Neylerse güzel eyler...

içini ferah tut canım

bu arada günaydınlar kızlarrrr :)

hafta sonu 100lük şekeri yüklememi yaptırdım ama çok şükür değerlerim düşük çıktı yani şeker yok :KK76:

doktoruma bugün göstericem yinede sonuçları:KK76:

dün eşimle alışverişe çıktık..benki asla park yatak almam diyen kadın gittim park yatak aldımmmm:KK52:

zaten bebeğime oda yapacaktım ben ama ayrıyetten yatak odamada bi beşik gibi bişey almak istiyordum..bambu beşiklere baktım 3-4 ayda fazla ihtimali hiç kesinlikle ve en ucuzu 400den başlıyor...sonra bi park yatak vardı e bebek mağazasından aldık 130 tlye baby&plus diye bi marka.. çok kaliteli bişey değil ama ben zaten en fazla 1 sene yatak odamda dursun diye böyle bi beşik aldım..anı kurtardık yani eşimle :)

mavili aldımmmm çok hoşumuza gitti..

sonraaa ana kucağı aldık oda sunny baby marka 0-13 kg olandan aldım en fazla bi sene hem sallama amaçlı hemde otoya bağlanıyor..

ben aslında chicconun istiyordum ama onun fiyatı 300 tlydi e 1 sene kullanıp yerine yenisini alacağım birşey için o kadar para vermek istemedim..ve çok memnun kaldık içi yumuşacık...1 sene sonrada sadece araca bağlanan bi oto koltugu alırız diye düşündük :)

bebeğimin ilk büyük eşyalarını aldım çok mutluyum kızlarrr dün gece heyecandan gözüme uyku girmedi:KK52::KK52:

işte aldıklarımda bunlarrr

park yatak
Baby&Plus Çok Fonksiyonlu Park Yatak My Farm - e-bebek.com

oto koltugu(burda gözüktüğünden daha güzel )
Sunny Baby SB-402 Honey Taşıma Koltuğu Siyah - e-bebek.com

ha bu arada e bebek mağazısın personelinden çok memnun kaldık çok ilgili ve güler yüzlüler:KK6:

sonucunun iyi çıkmasına sevindim sıkıntın bitmiştir artık ikiside güzelmiş güle güle kullanın bebek eşyalarına bakmak bile mutlu ediyor insanı almak dahada güzel tabi iyi yapmışsın park yatak almayla bambu beşikler çok cici ama çok kullanışlı değil malesef ah bizde bir başlayabilsek alışverişimize dün tam gidip alalım artık diyorduk trafik cezası yedik 350 tl kese sarsıldı yine beklicez galiba:)

Gunaydin kizlarr.ben 23+5 im bu gun.6. Ay kacinci haftada bitiyor.kafam cok karisiyor bu hesaplara.ilk ayi 6 hafta sayiyorlar sanirim.bi el atin yaa.anlatin bana:26:

X