2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Merhaba güzel temmuza anneleri ve tatlı bebekleri ..herkese güzel keyifli bir gün diliyorum:) Şiddetli boğaz ayrısı için önerilerinizi bekliyorum.Soğuk birşey yemedim içmedim nasıl oldu anlamadım yutkununca ağrı hissediyorum :44:

bende de 1 hafta önce vardı yarım limon+1çubuk tarçın+1elma ve 1küçük kök zencefil kaynattım günde 1 bardak içtim rahatladım tavsiye ederim.

Arkadaşlarım,
Bugün gittim kızıma küvet, doğal sünger bir de küçük maşrapa aldım. Çok kullanışlı ve sempatik. Paylaşmak isterim. Dümdüz yapıp her yerde saklayabiliriz.
Bunun dışında Avent ikili bpa free pembe biberonlardan aldım.
Lansinoh göğüs pedi, lanshinoh süt poşeti ve milkway tek kullanımlık lohusa kilodu aldım. (hastanede cok rahat oluyor kullan - at)
Mustela, şampuan, pişik kremleri ve losyon aldım. başkaaa
Emzirme önlüğü ve onun takımı olan emzirme minderi ve bel destek minderi aldım
Bir de şu kitapları aldım:
Sezaryen, Gece Boyunca uyumak, Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler, Bebeğinizin Beyin Eğitimi, Hamileler İçin Pilates ve Doğal Doğuma Doğru...
Bir an önce izne çıkıp kitaplarımı okumak istiyorum sakin kafayla..

Emzirme sütyeni almadım ben henüz son iki ay en çok büyüyomuş, bilemedim o yüzden şimdiden, haziran sonu alırım ne yapayım.

bunu bende gördüm e-bebek de ama çok pahalı geldi almadım sen ne kadar aldın merak ettim :)

simdi bizim 6 aylık ücretsiz izin haziran ortasında tamamen imzalanıp yürürlüğe girecek ya ama benim ücretli iznim 27 mayıs ta başlıyor..
yani beni kapsar mı ben 4 aylıkken almıs olcam 2 hafta sonra falan yürürlüğe gircek karar..
bizi kapsıcak mı
bunu nerden ögrenebiliriz..bizim idari kısım hiç bi şey bilmiyo ki...
geriye dönük kimleri kapsıcak...
o zaman izni baslamamış olanları mı acaba
bence kapsayacak bizi benimde 32 haftam 7 mayısta doluyor ben 33 yada 34 de ayrılacağım 6aya çıkmasada ayrılacağım. ama 4 ayken yasal izin dolmadan çıkan herkesi kapsar benim düşüncem. mesela 3 temmuzda doğum yaptın 3 temmuza 8 hafta daha ekle işte bu 8 hafta bitene kadar çıkarsa herkesi kapsar. çünkü 6 ay olursa doğum öncesine değil sonrasına eklenecek.

simdi bizim 6 aylık ücretsiz izin haziran ortasında tamamen imzalanıp yürürlüğe girecek ya ama benim ücretli iznim 27 mayıs ta başlıyor..
yani beni kapsar mı ben 4 aylıkken almıs olcam 2 hafta sonra falan yürürlüğe gircek karar..
bizi kapsıcak mı

Canim benim okudugum kadari ile izninin bitmesine bir gun kalsa bile yasa cikarsa seni de kapsiyor.

Arkadaşlarım,
Bugün gittim kızıma küvet, doğal sünger bir de küçük maşrapa aldım. Çok kullanışlı ve sempatik. Paylaşmak isterim. Dümdüz yapıp her yerde saklayabiliriz.
Bunun dışında Avent ikili bpa free pembe biberonlardan aldım.
Lansinoh göğüs pedi, lanshinoh süt poşeti ve milkway tek kullanımlık lohusa kilodu aldım. (hastanede cok rahat oluyor kullan - at)
Mustela, şampuan, pişik kremleri ve losyon aldım. başkaaa
Emzirme önlüğü ve onun takımı olan emzirme minderi ve bel destek minderi aldım
Bir de şu kitapları aldım:
Sezaryen, Gece Boyunca uyumak, Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler, Bebeğinizin Beyin Eğitimi, Hamileler İçin Pilates ve Doğal Doğuma Doğru...
Bir an önce izne çıkıp kitaplarımı okumak istiyorum sakin kafayla..

Emzirme sütyeni almadım ben henüz son iki ay en çok büyüyomuş, bilemedim o yüzden şimdiden, haziran sonu alırım ne yapayım.

allah güle güle kullanmayı nasip etsin bebişlerimizede sağlıklı uzun ömürler versin :)

Ben sgk nın sayfasından bakmıştım. Yalan olmasın ama orada bir yetkili sanırım kanun çıktığında doğum izninde olanları kapsayacak demişti. Ama 16 haftalık doğum izni içnde olanlar yani o izni bitirip süt iznini birleştirip kullandığınız dönemde iseniz kapsamayacakmış. Yani Temmuz'da meclis kapanmadan yasa cıkarsa tüm temmuz annelerini kapsar diye düşünmekteyim. Hayal mi kurmaktayım? :)
Yani eylulekadat bile aksasa bizi kapsar herhalde di mi çünkü biİm ücretli iZin Eylül'e kadar devam ediyo
hay Allah'ım yaaaaaaa çıkaramadılar gitti bee öfff
idari kısımdan bi şeyler duyarsanız bana da haber verin emi canlar

roma roma sen gitmeden yazayım dedim o dediğim mabilyacı varya kutay bebek anlattığım kadar değilmiş fiyatlar yine daha düşük belis tkm larda sen bilirsin bakmak istersen diye söyleyeyim dedim cicim

Tatlım nerede o mobilyacı bende bakayım bari beğendiysen :)

bende de 1 hafta önce vardı yarım limon+1çubuk tarçın+1elma ve 1küçük kök zencefil kaynattım günde 1 bardak içtim rahatladım tavsiye ederim.

bunu bende gördüm e-bebek de ama çok pahalı geldi almadım sen ne kadar aldın merak ettim :)

bence kapsayacak bizi benimde 32 haftam 7 mayısta doluyor ben 33 yada 34 de ayrılacağım 6aya çıkmasada ayrılacağım. ama 4 ayken yasal izin dolmadan çıkan herkesi kapsar benim düşüncem. mesela 3 temmuzda doğum yaptın 3 temmuza 8 hafta daha ekle işte bu 8 hafta bitene kadar çıkarsa herkesi kapsar. çünkü 6 ay olursa doğum öncesine değil sonrasına eklenecek.
Cok haklısın inşallah bu şekilde olur da hep beraber alırız yavrularımıza 2 ay daha maaş... Onlar için inşallah...

merhabalar koca göbişliler :) nasılsınız? ben ve oğlum okuldayız sabırsızlıkla annesinin dersinin bitmesini eve gidip dinlenmeyi bekliyor kuzucum:) ama benim bu ödemle başım dertte kızlar ayaklarım ayak bileklerim ve ellerim çok şişti. hatta ayaklarıma parmağımla bastırınca çukur oluşuyor:KK43: günde en az 3 lt su içiyorum tuz tüketimimi sıfıra indirdim ama geçmiyor. sizlerde de aynı durumda olan varmı ve neler yapıyorsunuz rahatlatmak için?

tatlım benimde aynı sorunum var 2 haftadır ayak bileklerimi tanıyamaz oldum sanki gövde benim ayaklar tombiş birisinin gibi :)) ama ayaklarımı yükseğe kaldırdığımda yaklaşık 1 saat böyle kalıyorum ve gözle görülür şekilde şişliğin indiğini görüyorum sende dene bakalım inşallah ii gelir..

Teşekkür ederim canım ben hemen yaptırayım o dediğin çaydan...yutkununca sanki bir yumruk engelliyor boğazımı :S

80 tl ye aldım. Pahalı mı ki? Ama başka bir küvet daha vardı orda o 119 tl di.:S Neyse ben hep kazıklanırım zaten alıştım :)

Gebelik sırasında timerosal (cıva) içeren aşıların (grip, menenjit, tetanoz) aşılarının yaptırılmaması. İhtiyaç halinde menenjit (Hib) ve tetanoz aşılarının timerosalsiz olanlarının yaptırılması (Grip aşılarının hepsi timerosal içerir.

yazıyor ama ben rasgele geçen hafta sağlık ocağına doktora bi soru sormaya gittim, kaydım yokmuş onu yaptılar bana aşı yaptılar 1 ay sonra tekrar gel yapılacak dediler. gitmelimiyim gitmemelimiyim bilemedim, yada aşımı eczaneden alıpta mı gideyim bilemedim?

Pastörize ve homojenize sütlerden mümkün olduğunca kaçınılması. UHT teknolojisi uygulanılmış olan kutu sütlerinin tüketilmemesi.

televizyonda bir kanalda gebelikte beslenme ile ilgili bir program vardı bir uzman pastorize edilmiş süt ve süt ürünlerini tercih edin, katı peynir yiyin dedi. çünkü pastorize edilmeyenlerde bakteri olabiliyor ve bebeğe kalıcı zarar verebiliyormuş.

Şimdi kime inanalım, neye göre beslenelim?

tatlım aşını olmalısın sağlık ocaklarıda sonucta doktrlar var ama çokta guvenmeye gelmıo ben oldum 2 tane tetnz 3. aşimda dogumdan 3 ay sonra yaralı olduhunu dusunuorum. evet bnde dınledım salamura olmams peynırlerı yemeyı ddı cunku peynır pişirilmedn yapılmadıgı ıcın sutun ıcındekı bakterler olmems oluo. bde ciğer hamıleler yememlı cunku hayvanlarda butun hastalıkları ciğerde topladıgı için ben artk kestım yemıorum. bebegmz cok kucuk oldugu için bagısıklıgı olmadgı için ölumune kadar goturebılıomus bebegmzn ( allah korusun) köy sutu en saglıklısı guzelce pişirlp içilmesi en saglıklısı heee bde kızlar yoğurt sutten daha yaralıyımıs yoğurt kesınlkle yemelısınz

Canım duanı okudum allah kabul etsin inş....

Günaydın kızlar nasılsınız bakalım bugün biz iyiyiz kızımlan teyzeleri yarın kontrolümüz var özledik kızımıza hemen yarın olca keske :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:
ooo hadi bakalım yarın şeker yüklemesi yapılacak demi? aç tok falan gel demilmiydi metin bey. bana bişi demedide.
Bade sare beğendiğim isimlerden anlamı aşk ama şarap olsa bile güzel bence şarap gibi yıllandıkça güzelleşir işte :KK16::KK12:Benim de türkçe olacak takıntım var
biz karar verdikk daha hamile kalmadan önce deyip durduğum gibi sare olacak babamızda tamam dedi zorlada olsa:KK53::KK53::KK53: saf temiz demek sare
senin kv kociş de benimkindenmiş canım neyse ki kendi ailemden yana şanslıyım,geçen memlekete gittim dağköylerinden en organiğinden peteklerinin içinde polenler olan bal manda kaymağı köy tavuğu ve yumurtası almış gelmişş istersenîz arabaları değîşelim diyor zaten ev alıvermişti yeter dedim canım babammmm kralımmmmm , annem desen birsürü şey almış örmüş.. Odasını vs alcaklar.. Bitek benimkiler hevesli kv'nin 8. Torunu olcak:KK31:
vayyyyysssss ne kız babaları var beee benimde babamın durumu iidir bize ev alsa alabilir ama yapmazz :KK52::KK52::KK52:
yarim cnm hurmayı son ayda ye bence doğumu kolaylaştırıyor çünkü erken doğum falan risk oalbilir belki...

bugün daha iyiyiz kızlar yorumlar için sağolun,kızım daha bir sakin hamdolsun...

unnadoda prima bezler indirimde kargo bedava haberiniz olsun :KK66:
normal fiyatından baya indirimdemi acaba alanlar varsa ne kadara aldınız???
nddd sağol cnm önceki mesaj için.annemin göğüs ucu hiç yokmuş.benimde öyle gibi birşey.artık silikon uç,pompa,göğüs ucu çıkarıcı,kalkan Allah ne verdiyse kullanıp başarmaya çalışacağımm :KK9:
yaa benimde öle bir büyüdüki ucu bakıyorumda acaba bebeğin ağzına sığacakmı diyorum.. :KK53::KK53::KK53::KK53: hamilelikten öncede vardı benim ama 2 katındanda fazla büyüdü
bizi kapsıcak mı
kanun çıkarırken ne zamandan itibaren kimler için geçerli olacağını belirtirler inşallah muallakta kalmaz yorum gerektirir şekilde çıkarsa işimiz zor.:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

roma roma sen gitmeden yazayım dedim o dediğim mabilyacı varya kutay bebek anlattığım kadar değilmiş fiyatlar yine daha düşük belis tkm larda sen bilirsin bakmak istersen diye söyleyeyim dedim cicim

yani sen beğendinmi canım ? nerdeydi tam olarak bi tarif etsen..sen hangisine karar verdin ?

ben daha çarşıya gidemedim şehir dışındaydım yeni döndüm bu haftada şeke ryüklemem var anca haftaya kaldı benim iş :KK43:

Selam hanimlar, nasilsiniz bakalim bgn? Bursa da yasayan anneciklere bir haberim var. gecen gun bi arkadasim hamitler saglik ocaginda gebelik kursu oldugunu soylemisti. Dun aradim ve bilgi aldim. Nisanin 3. Haftasi gibi tekrar baslicakmis yeni bi grup. 6 hafta suruyomus haftada bi gun oluyomus ( ama gununu bilmiyorum) bi de hangi saglik ocagina kayitliysan ordan seni alabilecek ucretsiz servisleri varmis. Yanilmiyosam hafta icinde bir gun ve bir bucuk ve dort saatleri arasiymis. Ben telefonumu biraktim insallah yeni kurs icin ariycaklar. Ilgilenen olursa siz de telefondan kayit yaptirabilirsiniz:)

tatlım aşını olmalısın sağlık ocaklarıda sonucta doktrlar var ama çokta guvenmeye gelmıo ben oldum 2 tane tetnz 3. aşimda dogumdan 3 ay sonra yaralı olduhunu dusunuorum. evet bnde dınledım salamura olmams peynırlerı yemeyı ddı cunku peynır pişirilmedn yapılmadıgı ıcın sutun ıcındekı bakterler olmems oluo. bde ciğer hamıleler yememlı cunku hayvanlarda butun hastalıkları ciğerde topladıgı için ben artk kestım yemıorum. bebegmz cok kucuk oldugu için bagısıklıgı olmadgı için ölumune kadar goturebılıomus bebegmzn ( allah korusun) köy sutu en saglıklısı guzelce pişirlp içilmesi en saglıklısı heee bde kızlar yoğurt sutten daha yaralıyımıs yoğurt kesınlkle yemelısınz

önerin için teşekkür ederim :) zaten ciğer türü şeylere dokununca birde vücudunda biyere dokununca leke kalma muhabbetinden dolayı ben eve sokmuyorum o tür şeyler açıkcası :) peynir, süt, yoğurt, yumurta bunları özenle yiyorum bebeğim sağlıklı olsun başla bişey istemem... herkesin bebeği sağlıklı olsun onlar melek...

önerin için teşekkür ederim :) zaten ciğer türü şeylere dokununca birde vücudunda biyere dokununca leke kalma muhabbetinden dolayı ben eve sokmuyorum o tür şeyler açıkcası :) peynir, süt, yoğurt, yumurta bunları özenle yiyorum bebeğim sağlıklı olsun başla bişey istemem... herkesin bebeği sağlıklı olsun onlar melek...

aynn ole tatlım ben öğun yaptım kendıme doğal pekmez ve cevızı kariştrıorum yoğurt bı öğün süt bı öğün suanda bıde bebeklerımzn beyın ıçin kemıklerı için ne yaptık yaptık yanı :KK9: bda bole bakamayız

normal fiyatından baya indirimdemi acaba alanlar varsa ne kadara aldınız???

yaa benimde öle bir büyüdüki ucu bakıyorumda acaba bebeğin ağzına sığacakmı diyorum.. :KK53::KK53::KK53::KK53: hamilelikten öncede vardı benim ama 2 katındanda fazla büyüdü

cnm ben aldım 23 lira yanında da ıslak mendil hediye.en az 20ye bulursun nette onada 5 lira kargo parası ekleyince bu daha uygun :KK66:

bu arada maşaallah senin bebek cok cok emecek desene=)

X