2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bir aydır kayınvalidem bizdeydi yemekleri hep o yaptı ,gittilerya elim hiç yemek yapmaya gitmio ööle alışmışımki ama böle güzel güzel şeyler de yiyesim var, yapacak yemek bulamıorum bana aklınıza gelen yemek çeşitlerini söyleyinde gerçek hayata döneyim artık

sende mi BRÜTÜS

valla ben de aynı durumdayım... tek başıma yemek yapıp yemek çok zor geldiğinden bebeğimi bile saçma sapan tost ıvır zıvırla beslemeye çalışıyodum ki HATA yapmışım... o yüzden annem beni aldı götürdü Bursa'ya... 1 hafta orda kaldım... elimi hiçbi işe sürmedim... Allah razı olsun yattım kalktım yemek yedim... 6 öğün farklı farklı şeyler yedim sağolsun anacım... bugün de evimizde ilk günüm ama gel gelelim benim de kalkıp yemek yapasım yok... çok şükür evde herşey var ama ben yemek yapıcak bişey bulamıyorum... neyse ki bugün kocam ben gelince yaparım yemekleri sen sadece çorba yap dedi... ama yapasım yok diyince aç kalma sen onu da ben yaparım dedi...

Bende 28 haftalıkken istanbula 34 haftalık ken Ankara'ya ucucam .. Ankara ya uçağa izin vermeyebilir doktorum çünkü 36 haftalıkken döncem.. Arabaya gitmek zorunda kalabiliriz

sanmıyorum 36 da alacaklarını doktoruma sordum ben 27 ye kadar raporsuz 27-35arası doktor raporu ile binersin 35 den sonra kendini parçalasan binemen dedi komik şey :) ayrıca doğru diyormuş thy sitesinde de aynısı yazıyor.

hamile olmadan tam bi kahve bağımlısıydım şimdi bende aldım kafeinsiz hafta da 1 ondan içiyorum.

Kızlar birşey sormak istiyorum.
Bebek kıllanınca anne tekrar mide bulantısı yaşıyormu ya genellikle bu bulantılar ne zaman başlıyor 30.haftalardan sonramı yoksa olsa şimdiden olurmuydu...

yok canım öyle bişey mide nerde bebek nerde. sadece büyüyünce basınç yapıyor mideye oda yanma bulantı gibi tepkiler veriyor.

canım açıkçası bende bir iştah bir iştah hele bir de tatlı varsa hiçkapanmıyor (

walla bende 2 günüdr tam bi canavardım.ilk kez eşim abartmıyormusun yemek olayını darılma ama gidişat fena deyince dank dedi. sarelle kavanozu tatlı ne bulsam yiyordum 2 günüdr çok fenaydım ama bugün itibari il kestim azalttım aslında dikkat ediyordum ama 2 gündür kendimi çikolata şelalesinde yüzerken düşünüyorum o derece sonra dedim ki sus oğlum oda küstü sanırım sabahtan beri tekme atmıyor tatlı yemedim bugün diye sanıırm :)

Anamm kvlere bak Maaşallah diyin tahtaya vurun nazar değdircenizz

Hadii arayıp bir daha sorayım ozaman gerçi çok geç artık da, her halükarda raporu alayım bunların sağı solu belli olmaz

Aman yapmaz aslında da işte ilk torun olunca özeniyor sanırsamm....

Dün konusu açıldı yalnız kalınca sorayım dedim kaynanama ama laf karıştı unuttum eltim yok canım yani kayınbiraderim bekar hala eşime de demişler zaten yapıcaz diye ona dedim evet dediler yapıcaz diye dedi bende sen sor öğren nasıl oluyormuş bana söyle dedim adet neymiş diye yanii bakalım herşeyi derler yapacaz alıcaz diye ama hep lafta kaldı bakalım yapacaklarmı bilmiyorum yanii

Kizlar sabah kalktiginda gogsu akmis olan var mii.pijamamin ust u leke olmustu sol gogsum akmis sanirim.ilerde sutum azalmaz dimi azicik siksam akiyor hemen.bi de inca yatay kizariklik olusmus bir iki tane.catliyor sanirim memislerim
ahh canım ya benimde çatladılar, alt yarım küre itibarıyle süt geliyosa sakın sıkma bak bana komşum öyle dedi yok geliomu fln die kontrol amaçlıda olsa elleme dedi. sonra emzirme döneminde bebek doyduktan sonra emzirmen bitsede durmuyor hep akıyomuş uykunda flnda yani

canım ben toplanmış gibi hissetmiyorum ama şöyle oluyor mesela sola yatıyorum fazla rahat edemesemde, bi başlıyor kıpır kıpr tekme allah tekme sonra rahat edemediğini düşünerek sağıma dönüyorum tekmeler hareketler hıp diye kesiliyor rahatına pek düşkün benimki, az bişey eğilmiş şekilde dursam basıyor tekmeyi öle anlaşıp gidiyoruz
arada bi değiştirmeyi dene şeklini sonra yine soluna yat sürekli aynı tarafta uyuduğun içinde olabilir bence

off sorma şeker yaa nolcak bu halimiz ben uyuren bile su içinde kalıyorum yemek yedikten sonra duştan sonra bile ateş basıyo alah kolaylık versin havalarda ısınınca halimiz nice olcek acaba

Alışveriş derken kaynanamda bana hamile kot eteği bir bluz bir pantolon ve bir elbise aldı... Cok seviyorum su tatlı bıdık kaynanamı
offf nası kıskanıyorum böle kaynanası güzel davrananları yaa allah bozmasın inşallah ağzınızın tadını,hep böyle güzel olsun
benimle kaynanamın arası otobüsle yarım sa. çok yakınız ben b.çekmecedeyim o k.çekmecede. bak hamile oldum olalı 1 kere gelmedi diyebilirim ne kadarda zor günler atlattım üstelik ve benim ailem kimsem yok yanımda akşama kadar yanlızım bu kadar düşünülüyoruz işte.
biz sekiz sene sonra çocuk yapmaya karar verdik son iki yıldır bak kucağım boş kaldı torunda torun diye başımızın etini yedi (görümcemler ankaraya göçünce torunsuz kalmıştıda )
şimdi torun burda kaynana yok ortada anca moral bozsun densiz densiz konuşsun

benım gıbı ıstahsızlıgı olan yokmu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:44::44::44:
iştahsızlıkmı?? oda ne ki? bi fren sistemimiz olsa keşke çok isterdim elevit fln almıyomusun kız onlar bile çok iştah açıyor?

şekercim bu arada sen annemlere uzakmışsın benimkiler sivas cad. bi arkasında emirgan parkının oralardalar

meraba göbüşlüler bizde geldik uzun yoğun güzel ve yorucu bir hafta sonu geçirdik geçmişi okuduk tabi hepsine yetişemedik ama okuyabildiğimiz kadarını artık bahar geldi ama hamilelikle birleşince üzerimizde bir yorgunluk sabah zorla kalktım süreklide uykum geliyor zorla evi temizledim işte öyle bizim üç günümüz

kızlaarrr bu aradaaa bugün itibariyleee 28 haftalık olduukkk biiiiizzzzz
yupppiiiiiiii :119 : :119:

ama nereye kadar

şaka maka biz de büyüdük... tamı tamına 3 ayımız kaldı hayırlısıyla...

allahıma şükürler olsun bebeğim çok sağlıklı inşallah sorun çıkanlar da tez zamanda sağlığına kavuşur 22+2 574 gr olmuş 23 cm boy boy için tahmini dedi kesin boyu ölçülemiyormuş yüce meğlam herkesin meleğini korusun

tatlım ben sekretere sordum 4 boyutlu ultrasona olduğunu söyledi ama nette de bakmıştım renkli dopler hariç diğerleri aynıymış aralarında son çıkanda 4 boyutlusuymuş renkli dopler de sorunlu gebeliklerde kalp ve kordonu incelemek için tercih ediliyormuş bak burda daha detaylı yazıyor http://www............./dosyalar/haftalar/hafta23.html

ama nereye kadar

Selam kızlar yarim ve ikiziz beni çok fena gaza getirdiniz.Yemek olayıyla hep kendim ilgilenirdim.Çarşamba anneme perşembe kvdeme menü sparişimi yaptım.İki gün anne yemeği keyfini çıkaracağım.Onlarda çok mutlu oldular

ilaç dışında stresten sinirden uzak durucakmışım ama maalesef şuan için bu mümkün gibi görünmüyor çalışmak beni artık çok yoruyor

tatlım allaha dua edelim inşallah senin meleğinde çok sağlıklı doğacak kul isterde yaradan vermez mi hiç sana yazdıktan sonra bende baktım sadece ilaç tedevisi oluyormuş buna şükür normale gelicek değerler inşallah

afiyet bal olsun... yarasın miniğine

ooh süper valla.ben de sorayım orda yaptırayım olmazsa.seviyorum ebemi

sağol canım bilgi için.

Ne demek canim, bilgilerimizi paylasalim ki islerimiz kolaylassin. Devlette ya da ozel hastanede nasil olurdu bilmiyorum ama saglik ocaginda cok rahat ettim ben. Direk hemsireyr gittim ne sira bekledim ne bisi. Hemen kanimi aldi suyu ictim sonra gectim beklemeye. Zaman geldikce de hemsire kendisi cagirdi. Sabah bi de tenhaydi normal bekleme suresi haric hiic beklemeden gordum isimi. Insallah sen de kolaylikla halledersin. Ben de yarin sonuclari alicam umarim iyi cikar.

yazın evden çıkmak yok demekki yapcak birşey yok

bayağıda yolun varmış aman dikkat sevdiklerinin yanında olmak güzel ama riske de atma derim kendine ve bebişine dikkat et tatlım:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…