2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
tünaydın güzel anneler... 1 hafta anneannemizde kaldık iyice beslendik geri geldik... evdeki baskülümüz 2 kilo aldığımızı gösteriyor, ama çarşamba günü doktor kontrolümüz var bakalım Ayliz'imiz kaç gram olmuş... umarım açığı kapatmışızdır... bu arada evimi çok özlemişim... kızımın odasını da çok özledim... insan babaocağında da olsa anakucağında da yatsa yine de evini istiyormuş... gitmeden önce anneannemizle alışveriş yapmıştık... kızımın tüm eksikleri tamamlandı çok şükür, resimlerini paylaşmamıştım şimdi ekliyorum... hepinizi öpüyoruz...
Eki Görüntüle 673407 Eki Görüntüle 673400 Eki Görüntüle 673401 Eki Görüntüle 673402 Eki Görüntüle 673406 Eki Görüntüle 673404 Eki Görüntüle 673405 Eki Görüntüle 673408 Eki Görüntüle 673409

hepsi harika maşallah güle güle sağlıcakla kullanır inşallah :)

Ayyyyy yerim ben onun odasiniiiiiii.cok guzel gule gule eskitsin canim.rabbim genc odasini almayi da nasib etsin hepimize insallaahhhh
amiiinnn inşallahhh her birimize..
Hersey cok guzel canim.bence besiginin uzerine buyuk bi carsaf ort.tozlanmasin doguma kadar.ben de hepsini yerlestirip carsaf ortecem yatagin ustune
evet bende kapattım zaten... anası gibi alerjik bi yapıya sahip olmaz inşallah kızım...

Ay insallah bisey olmaz.gece uzerine yatiyorum hafif ondan akti sanirim.doktora bi sorayim.sutum tukenir felan da :KK53:

Ayyyyy yerim ben onun odasiniiiiiii.cok guzel gule gule eskitsin canim.rabbim genc odasini almayi da nasib etsin hepimize insallaahhhh

canım sen hala yüz üstü yatabiliyomusun...bana doktorum 5 aydan sonra yüz üstü yatma demişti...sıkılmadığım sürece sırtüstüde yatmamaya çalışıyorum ben...

tünaydın güzel anneler... 1 hafta anneannemizde kaldık iyice beslendik geri geldik... evdeki baskülümüz 2 kilo aldığımızı gösteriyor, ama çarşamba günü doktor kontrolümüz var bakalım Ayliz'imiz kaç gram olmuş... umarım açığı kapatmışızdır... bu arada evimi çok özlemişim... kızımın odasını da çok özledim... insan babaocağında da olsa anakucağında da yatsa yine de evini istiyormuş... gitmeden önce anneannemizle alışveriş yapmıştık... kızımın tüm eksikleri tamamlandı çok şükür, resimlerini paylaşmamıştım şimdi ekliyorum... hepinizi öpüyoruz...
Eki Görüntüle 673407 Eki Görüntüle 673400 Eki Görüntüle 673401 Eki Görüntüle 673402 Eki Görüntüle 673406 Eki Görüntüle 673404 Eki Görüntüle 673405 Eki Görüntüle 673408 Eki Görüntüle 673409

tatlım çok güzeller güzel günlerde kullanmayı nesip etsin rabbim birde sen belisin kelebek bebek odasını almamışmıydın ben mi yalnış hatırlıyorum kelebeği aldığını sandığım için bende sana fiyatını saoracaktım :KK43:

“Allah’ım, bugün beni iyiliklerle, güzelliklerle karşılaştır.
Yeni haftanın; kazancınıza bereket, işlerinizde kolaylıklar getirmesi dileğiyle;
Günaydın Herkese...

aslında canlarım moralim çok bozuk c.tesi günü yaptırdığım troid sonuçlarım çok düşük çıktı.ilaç dozumu arttırdılar.benim gibi acaba aranızda troid hastası olan varmı.eğer bu düşüş bu şekilde devam ederse allah korusun bebeğin zeka geriliği olma ihtimali olabilir dedi dr.ağla ağla kaçgündür maf oldum:KK43:

aman allah korusun ..kötü düşünceleri çıkart aklından ve dua et ayrıca ilaçlarınıda düzenli kullan bak gör hiçbirşey olmıcak allahın izniyle...

cnm troid rahatsızlığın önceden varmıydı yoksa hamilelikten dolayı doktormu istedi testleri ???

tatlım çok güzeller güzel günlerde kullanmayı nesip etsin rabbim birde sen belisin kelebek bebek odasını almamışmıydın ben mi yalnış hatırlıyorum kelebeği aldığını sandığım için bende sana fiyatını saoracaktım :KK43:

çok teşekkür ederiz...
yok biz mobilya almadık... başlarda öyle düşünüyoduk ama sonradan vazgeçtik...

admen daha önce konuşmuştuk belis tkm larla ilgili hatırlarsan ben dediğim yerden alamadım çünkü dükkan sahibi o an almamız için bizi kandırıyormuş meğer daha sonra gidince verdiği fiyatın farklı bir marka için olduğunu öğrendik belisin doğa bebek odasının sadece 3 kapılı dolabı ve şifonyeri için 1200 tl dedi sence iyi bir fiyat mı

Yeni haftanın; kazancınıza bereket, işlerinizde kolaylıklar getirmesi dileğiyle;
Günaydın Herkese...

aslında canlarım moralim çok bozuk c.tesi günü yaptırdığım troid sonuçlarım çok düşük çıktı.ilaç dozumu arttırdılar.benim gibi acaba aranızda troid hastası olan varmı.eğer bu düşüş bu şekilde devam ederse allah korusun bebeğin zeka geriliği olma ihtimali olabilir dedi dr.ağla ağla kaçgündür maf oldum:KK43:

Allah korusun canim.doktorum bebegin zekasinin ilk uc ayda % 90 inin tamamlandigini soylemisti.ben oyle bisey olacagini sanmam.nasil yukseltebilirmissin peki degerleri.tedavisi yokmuymus yani

çok teşekkür ederiz...
yok biz mobilya almadık... başlarda öyle düşünüyoduk ama sonradan vazgeçtik...

hııım tamam o zaman bende park yatağa döndüm yine bir arkadaşımla karşılaştım beşik bakarken kesinlikle park yatak almamı tavsiye etti oda ilk karyola yatak almış çocuğu sürekli kafasını orasını burasını çarpmaktan morarmış heryeri dr da park yatak tavsiye etmiş bakalım bizlerde inşallah faydasını görürüz

maşallah sana canım :nazar: kaç kilo aldın acaba fizik on numara yani:)))

Kizlar sabah kalktiginda gogsu akmis olan var mii.pijamamin ust u leke olmustu sol gogsum akmis sanirim.ilerde sutum azalmaz dimi:KK53: azicik siksam akiyor hemen.bi de inca yatay kizariklik olusmus bir iki tane.catliyor sanirim memislerim:KK14::KK14:

benimde süt değil ama sanırım artık çatlıyor kenarlardan çok sinir bozucu:KK43:

Kızlar nasılsınız.Ben sabahları çok zor kalkıyorum sizler nasılsınız.

aynen çok zorlanıyorum kalkarken gün içindede çok çabuk yoruluyorum.

blgn08 kullanıcısından alıntı

Günaydın Herkese...

geçmiş olsun canım üzme kendini düzelir inşallah ilaç dışında bu duruma iyi gelen birşey yokmuymuş önermedimi doktorun

admen daha önce konuşmuştuk belis tkm larla ilgili hatırlarsan ben dediğim yerden alamadım çünkü dükkan sahibi o an almamız için bizi kandırıyormuş meğer daha sonra gidince verdiği fiyatın farklı bir marka için olduğunu öğrendik belisin doğa bebek odasının sadece 3 kapılı dolabı ve şifonyeri için 1200 tl dedi sence iyi bir fiyat mı

cnm sadece dolap ve şifonyer içinse bence iyi çünkü biz belisin bayisine gittik yenibosnada orda 3 kapaklı dolap,şifonyer ve maxi büyüyen beşik 2.000 civarı demişti..benim odam küçük olduğu için mecburen küçük beşik alıcam onlada arasında yaklaşık 300-400 tl fark oluyo..bakalım yaa bende bir an önce gidip almak istiyorum..şaka maka daha zaman var dedikçe bide baktım son 3.5 ayımız kalmış :KK43:(

Aynen super bisey ama o kadar gorebilmek.tam elimin icini kapliyor.biraz daha buyudu ama sigmiyor artik elime.bi kere kafasini oksarken bi kacti elimin altindan.rahatsiz ettim sanirim.bi taraflarimdan cikacak sandim.oyle ani kacti ki.:KK9::KK9: kac kilosun canim.ben zayif oldugum icin net gorunuyor bebegin hatlari.

Aynısını yaşadım canım bende bu sabah kaççtı, zayıflıktanmı diyosun bende 49la hamile kaldım şuan 4-5 kilo aldım ama sadece göbek:KK9: 22+4de 610 grdı kızımız bugün 25+0 :KK12:

Bebek kendi tiroid hormonunu ancak hamileliğin 16-18 haftasından sonra üretebilir. Bu zamana kadar fetusun büyüme ve gelişmesi annenin tiroid hormonlarınca (t3 ve t4) sağlanır. Bu nedenle annenin tiroid hormaonlarının normal olması son derece önemlidir. Tiroid hormonları bebeğin gelişim ve vücut fonkisyonlarını, özellikle beyin gelişimini en çok etkileyen hormonlardandır.

Tedavi:
Hipotiroidi tedavisinde tiroid hormonu ilaç şeklinde verilerek yerine konur. Bunun için T4 hormonu (levotiroksin) ilacı verilir anneye. T3 hormonu ilaç olarak verilmez sadece T4 hormonu verilmesi yeterlidir çünkü vücutta asıl etkiyi gösteren hormon budur. Subklinik hipotiroidi de aynı şekilde ancak daha düşük doz ilaç tedavisini gerektirir. Bu tedaviler endokrinoloji uzmanı eşliğinde planlanmalıdır. Gebelik boyunda ve doğumdan sonra 1-2 ay ara ile TSH ve sT4 hormonları kontrol edilmelidir.

T4 (levoriroksin) ilaçları demir kalsiyum, vitamin gibi ilaçlarlar birlikte alınmamalıdır, barsaklardan emilimi etkilenir.

bende 26 haftalik gebeyim.. ve uzun suredir uye olmadan konulari yazilanlari takip ediyordum.. ve artik bende araniza katilmaliyim diye dusundum .. cunku yasadiklarimiz sorunlarimi saskinliklarimiz oylesine benzer ki.. :) insan yazilanlari okudukca ferahliyor adeta ve yalniz degilim diye dusunuyor.. Alah hepimizin bebislerini saglikla huzurla kucagimiza almak nasip etsin insAllah.. zaman icinde bende kendi hikayemi yazacagim ve kendimi tanitacagim.. ah okadar cok yazacak konusacak sey var ki :) ya sabir ya sabir seklinde dolasiyorum ben biraz bunaldim artik sanirim .. hastaliklarda gribi nezlesi bir turlu pesimi birakmiyor malum ilac icemiyoruz.. uyku sorunlarimsa basli basina dert ... benden durum bu mahalde simdilik..herkese sevgiler :))

Son düzenleme:
Günaydın güzel anneler ve melekleriiii..topiği ben açayım dedimmm...malum erkenden uyanıp işe geldik biz oğlumla..teyzeleri uyanmadan önce biz günaydın diyelim dedikkk..

umarım çok güzel bir gün olur...şakasız tabiii:)) hiç sevmiyorum şu 1 nisan şakası geyiklerini yaa..

Selam canım sen hatırlatana kadar 1 nisan olduğunu bile unutmuşum. o kadar işe dalmışım ki. Etrafımda da bu stresli halimle şaka yapmaya cesaret edicek birileri yok şükür :KK9:

Gunaydınssssssss bayanlar
Yarıyıgectik bu serüvende aşağı yukarı ...
3,5 ay kaldı sağlıkla

Zaman çookk hızlı geçiyor. :KK16: Bebeişlerimizi kucağımıza almamıza çok az kaldı.

guzel gunler dılerım kızlar bu haftamızda saglıkla guzellıkle gecer ıns yolu nerdeyse yarıladk az bısey kaldı ama su sıcaklar bunaltıcak bızı sanırım ben sımdıden uflemeye basladım bızımde oksurugumuz var gecmedı ıkı haftadır ve rapor aldık bu hafta oğlusumuzla keyıf yapıcaz ınsallah

Beni sıcaklar bunlatmaya başladı bile. bikaç gecedir sıcaktan rahatça uyuyamadım :KK50:

günaydın hamiş anneler.nasılsınız.size bir sorum olacak.hamile iken bazen agzımdan kötü beddua çıkıyor. bu beddalarım tutar mı.çünkü kızgınlıkla çıkıyor sonra pişman oluyorum.dün çok basit bir konuda tartıştık kısa bir süre.eşime pazar günü pazar vardı gidelim dedim.dün dışarı çıktı gezmiş birazda güneş çarpmış duşunu aldı oturdu bilgisayar başına.hadi gidelim pazara dedim.evde yiyecek bişeyde kalmamıştı. ben yorgunum yarın kendin gidersin dedi.ben zaten çalışıyorum birde akşam pazar pek iyi kalmıyor ve ben ağır taşıyamıyorum dememe ragmen beni dinlemedi.ısrar edince bağırdı ağladım.beni kırdı. bana diyor kendin git taşı birşey olmaz.bende sinirle sende inş beni üzdüğün için yataktan kalkamazsın çocuğum üstüne bunu söylüyorum diye bir şey zırvaladım.sonra iki saat sonra zorla pazara gitmeye ikna ettim.o bana Allah sana lanet etsin beni kaldırdın beni yoruyorsun diye.böyle birbirimize beddua ettik.sonra akşam barıştık ama beddua kafamı karıştırdı işte.hamilenin bedduası tutar mı..sonuçta eşim benim herşeyim hayatımdaki en değerli insan.ama ikimizde sinirliyiz.kendimizi tutamıyoruz.

Canım bence sadece hamilelikte değil normal zamanda bile kızgınlık anında çok konuşmamakta fayda var. Hem unutulmaz bu söylenenler hep akla gelir üzülürsünüz.
Eskiler kavgada eşlerin birbirine karşı söylediklerine çok dikkat etmesi gerektiğini nikahın bile bozulabileceğini söyler. Belki hurafe nikah bozulmaz elbette ama sizin tadınız kaçar.
Ben eşim beni kızdırdığı zaman kalbimi kırdığı zaman hemen ondan uzaklaşıyorum başka odaya geçiyorum kendime yapıcak bi iş buluyorum. bazen saatlerce konuşmuyoruz. Ama konuşsak tartışsak eminim ki bende çok ağır laflar söylerim sonra pişman olacağım. en güzeli uzaklaşmak sende öyle yapmaya çalış bence tatlım :KK34::KK16:

Kizlar sabah kalktiginda gogsu akmis olan var mii.pijamamin ust u leke olmustu sol gogsum akmis sanirim.ilerde sutum azalmaz dimi:KK53: azicik siksam akiyor hemen.bi de inca yatay kizariklik olusmus bir iki tane.catliyor sanirim memislerim:KK14::KK14:

akması normal bişeymiş canım bitmez sütün merak etme ama sen sıkma sakın akanı temizle sadece :KK34:

cnm sadece dolap ve şifonyer içinse bence iyi çünkü biz belisin bayisine gittik yenibosnada orda 3 kapaklı dolap,şifonyer ve maxi büyüyen beşik 2.000 civarı demişti..benim odam küçük olduğu için mecburen küçük beşik alıcam onlada arasında yaklaşık 300-400 tl fark oluyo..bakalım yaa bende bir an önce gidip almak istiyorum..şaka maka daha zaman var dedikçe bide baktım son 3.5 ayımız kalmış :KK43:(

evet tatlım zaman hızlı geçiyor artık hazırlıkları hızlandırmak gerekiyor :)bende doğanın dolabını ve şifonyerini bide park yatak almaya çalışıcam bakalım kısmet

kızlar saat 2 de ayrıntılı ultrason için doktora gidicem bizim için dualarınızı bekliyorum vede hazırlanmak için ayrılıyorum kendinize iyi bakın

kızlar saat 2 de ayrıntılı ultrason için doktora gidicem bizim için dualarınızı bekliyorum vede hazırlanmak için ayrılıyorum kendinize iyi bakın

hadi bakalım cnm senin ve yavrunun sağlıklı güzel haberlerini bekliyoruz...dualarımız sizinle...buarada benimde çok az kaldı..yaa bişey sorcam bizim bu haftalarda çektireceğimiz ayrıntılı doopler mi oluyo..yani en gelişmiş detaylı ultrason dimi??

aman allah korusun ..kötü düşünceleri çıkart aklından ve dua et ayrıca ilaçlarınıda düzenli kullan bak gör hiçbirşey olmıcak allahın izniyle...

cnm troid rahatsızlığın önceden varmıydı yoksa hamilelikten dolayı doktormu istedi testleri ???

aminnnn cnm çok dua ediyorum.o kadarda düzenli aldım ilaçlarımı ama hamilelik ilerledikçe demekki değerlerde oynama oldu herşey normaldi başlarda.bende çocukluğumdan beri var cnm

X