2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
tesettürlü hamişler lcwnin sitesinde hamile etekleri var üç model çok hoşuma gitti acaba mağazada var mıdır tek tek dolaşşam bulur muyum şi,mdi alsam bedeni tutmaz ki

cnm ben bir lacivert etek gördüm sadece 3 tane değil.bende kararsızım netten mi alsam memlekete gidince mi denesem.
güzele benziyor

Merhaba anneler,
Ben bugün şeker yükleme testi yaptırdım, çok şükür sorun çıkmadı.
Bebişim de 907gr.mış. Doktor çok iyi dedi :) Elhamdülillah. Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsn.

canım fiyat bana çok uygun geldi
avent'in kolikle savasma yontemi cok iyidir, biberonun icinde valf diye seffaf bir parca var, o valf havayı bebeğin midesi yerine biberona yollar. pipetli modele gore temizlemesi cok kolay. zaten bpasız olması olmazsa olmaz sart.

emziği aslında bebek seciyor. lateks alerji yapabilen bir malzeme, eger boyle bir ihtimal varsa silikon olması daha iyi - hipoalerjenik denen sey bu ve silikon sterilizasyona daha dayanıklı.

değişim yapılmadığı için iyice araştırıp almak istiyorsun, anlıyorum. fuarda görmüştüm, benim bildiğim türk pediatri kurumu da avent'i tavsiye ediyor. ben kullandıklarımdan memnun kaldım, sen iyice araştır yine de.

maşllh bebgmze :) bnmde kaslmalarm oluyo arada bn daha24. haftamdamdyım oğluşm buyudugu için yaparmş bı toz verdı sulandır ıç ddi rahatım şuanda bnde korktum erkn dogum falnmı dıe suyum falan normal çıkti allahtn. bnde aynı dogum fıatlarm medibafra hastanesi özel ama normal

slm kızlar bugun kursa gittim öğrendiklerimi az sonra sizlerle paylaşıyorum
15 nisanda yeni gurup için dersler başlıyor zeynep kamil hast arayıp eğitim odasına bağlanırsanız kayıt olabilirsiniz faydalı oldupunu düşündüm ben tavsiye ederim haftada 1 gün 5 hafta sürüyor

maşllh çok guzel kılosu yha özellkle yediğin bse varmı kılo alsın dıe bn kendıme alıorum yha kıloları bebgmn normal ama işte anneyız yha az gelıo bna ( 24. hftadayız 700 gr 30 cm boyu

maşllh çok guzel kılosu yha özellkle yediğin bse varmı kılo alsın dıe bn kendıme alıorum yha kıloları bebgmn normal ama işte anneyız yha az gelıo bna ( 24. hftadayız 700 gr 30 cm boyu

Sağol, Allah razı olsun, sağlıklı doğsn da hayırlısıyla. Özellikle yediğim bişey yok aslında, hamile kaldığımdan beri 6 kilo aldım, bu aralar hızlı bi kilo artışı var gibi geliyo bana ama bakalım nereye gidecem böyle :)
Seninki de güzel maşallah, normal olması gereken değerlerin altında olmadığı sürece üzülme, en önemlisi sağlıklı olması

düzenli beslenme planı
günde 3 ana 3 ara öğün
sabah kahvaltısı en geç 9 da bitmesi gerekiyor
2 dilim ekmek(avuç büyüklüğünde parmak inceliğinde)
1 yumurta (beyazı iyi pişmiş)
2 parmak genişliği boyunda beyaz peynir
6 adet zeytin
tatlı çok istenilirse organik reçel bir tatlı kş geçmicek şekilde
açık çay ve ya ıhlamur(taze meyve suyu haftada bir kere)

ara öğün; 1 porsiyon(avuç büyüklüğünde) mevsim meyvesi ve ya 1 br süt ve ya 2 br ayran 4 galete veya 4*5 adet kepekli bisküvi veya bir avuç kuruyemiş

öğlen; 1 kepçe çorba(bir porsiyon yapar 60 kalori)
4-5 adet köfte
4-5 ymk kş bulgur ya da pirin pilavı ya da bunların yerine 1 dilim ekmek
bol yeşil salata az yağlı limonlu sirkeli

akşam; 10-12 ymk kş mantı
4 ymk kş yoğurt
salata
ve ya;
12 adet hamsi
1 dilim ekmek
bol salata

et yerken yanında yoğurt ayran süt tüketmeyin
mercimeği(sarı yeşil fark etmez) masadan eksik etmeyin
organik tavuk tercih edin
kontrollu tarım ürünleri tercih edin
organik yumurta tercih edin
mevsim sebzesi meyvesi yiyin

YENMİCEKLER
KAFEİN(ÇAY KAHVE ASİTLİ İÇECEKLER)
sakatat
salam sosis sucuk pastırma
az pişmiş et
sushi
kabuklu deniz ürünleri
hazır reçel
hazır kekler hamur işleri vb
hazır meyve suları
1 simit 4 dilim ekmet yapar
pekmez ile yoğur ürünlerini aynı anda tüketme
çok sık çikolata yeme
alkol

diğer öğrendiklerim
tetanoz toz topraktan bulaşır hamilenin erken safhalarında iğne olmamız bebeğide doğum esnasında korur geç yapılan iğneler 34 haftadan sonra gibi sadece anneyi korur
kedi köpek ısırığı sabunlu su ile temizlenir
kesikler oksinli su ile
babaların kamu kuruluşlarında çalışanlar için 10 gün izin hakkı öel sektörde olanlar 3 gün

NST bebeğin iyilik hali kontroludur ve rahim kasılmalarını ölçer sonuçları 3 gün için geçerlidir nst ye girerken tok karnına girilir mesane boş olmalı genelde sol tarafa uzanılmalı rahat hareket edebilirsiniz

sık ultrasona girmek pek iyi değil bir araştırmaya göre bebekler solak olabiliyormuş
hamilelikle bebeğin kilo ölçümünden ziyade gebelik haftası ile bebeğin haftası doğru orantılı gitmesidir
bebeğiniz doğduktan sonra 2 yaşına kadar şeker ile tanıştırmayın

bize önerdikleri kitaplar
doğmamış çocuğun gizli yaşamı
doğal doğuma doğru
morgan yöntemleri
sezeryan/michel odent

en son hamile platesi yaptık ve kegel egzersizini özellikle önerdi normal doğum için yoga ayrıca doğru nefes öğreniliyor

Lyre sizin için var

Son düzenleme:
cnm ben bir lacivert etek gördüm sadece 3 tane değil.bende kararsızım netten mi alsam memlekete gidince mi denesem.
güzele benziyor
canım sitesine yeni eklenmiş inşallah mağzalarına da gelir bu etekler ben bi bakcam lcwnin bedeninni tam tutturamıyorum normal bedenimden büyük geliyo bi de hamile ounca o yüzden cesaret edemelim inşallah mağazada bulurum sen mağazada mı gördün uzun istiyorum ben

kuzum ben sadece nette gördüm samsuna gidicem 2 haftaya ancak oradan alabilirim

Herkese iyi aksamlar. Salı günü şeker yüklemesi yaptırdım. 139 çıktı. Doktor yüksek dedi. Salı günü 100 şeker yüklemesi yapılacak tekrar. İns bu sefer yüksek çıkmaz. He bide diyet verecekler mis :-( allah başka dert vermesin ins.

alaha çok şukur saglklı hc bseyı yok kuruntu yapıorum işte :)

hepsını yapabılene bravo:))

Herkese merhaba ben daha oncede bi kac defa yazmistim fakat bu topige fazla katilamiyorum, bende 25+4 haftalik hamileyim kizim olucak allah kismet ederse, 13 aylik bir kizim daha var o yuzden subat anneleri yani kizimin topigine katiliyorum daha cok , yeni gelismeleri paylasiyoruz ilk kizimda bende sizler gibiydim b cok heyecanli sabirsiz, benim kizim 32 hafyada dogdu suyum azaldi 7 tane myomum vardi zor bir hamilelik gecirdim 9 gun kuvozde kaldi sezeryan oldum arti myom amelyati sukur bunda rahat geciyor fakat kizim yeni yuruyor oyun istiyor cok dustu bana malu m bende sis karnimla olabildigi kadar oynuyorum zorlaniyorum ama olsun gizel, kizim zor bir bebekti halada oyle uyku nedir aylarca bilmedim huysuz uykusuz halada ayniyiz, insallah bu sakin olur, bir kitap onericem ben gec duydum aldim ama kizimda uygulamak icin gec kaldim uyku icin tuvalet ve yemek konusunda uyguluyoruz elimin altinda hep, bu kizimda uygulicam sifirdan insallah tracy hogg uyku sorunlarina mucize cozumler ycok guzel bilgilerle dolu mutlaka tavsiye ediyorum fiyati 25-27 arasi biraz pahali ama degiyor kucuk bir not olsun istedim,

güle güle kullanın çok güzeller

aramana gerek yokki;ben de mesela doktor değiştirdim aramadım:birçek kişi değiştiriryor zaten canım kendini aramak zorunda hissetme
ben de internetten almayı düşünüyorum:gitti gidiyor da olabilir;başka uygun siteler de var bakalım
Bebek arabalarını beğendim en çok da o kadar süsü yapmak zor olmayacak mı ben biraz üşengecim de bana zor geldi.
çok geçmiş olsun inşallah başka kapılar açılır sizin için.dua edicem
benim de tansiyonum hep öyle.ama hamilelikten önce de öyleydi.tansiyonumun 6 ya 4 olduğunu bile görmüşümdür yani.

çok sağol canım da biraz da içim karardı.ben yumurta yiyemiyorum hamile kalalı.kuruyemiş zaten hiç yiyemem sevmiyorum.ekmeği de çok yerim.gerçi o kilo için zararlı sanırım sadece.hamilelikte kilo çok alıyorum ama çabucak veriyorum hadi onu takmam.bir de pek yoğurt yemiyorum of onu zorluycam yicem ama ne zaman 6 ay oldu artık

çok tşkler cnm duymuştum bu kitabı en kısa sürede alıcam

cnm ben benim yaptıklarımı sayasam ben iyim dersin ama çok şükür herşey normal gidiyor

Allah büyük canım yaa, bi kapıyı kaparsa diğerini açar, sen yüreğini ferah tutup dua et. söylemesi kolay biliyorum ama sen bebeğini de düşüneceksin, bak gör her şey düzelecek...

paradoks cnm allah yar ve yardımcınız olsun rabbim bir kapıyı kapar daha güzelini açar

iyi geceler kızlar dayanamıycam uykum çok geldi,öptüm hepinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…