2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

eski çatlaklar beyaz yeniler mor -kırmızı arası oluyor.

yağ ile desteklemek de iyi ama içerden de destekle deriyi.bol bol su iç canım.

moralini bozma bebekler sağlıklı olsun,çatlaklar da bize onlardan hatıra kalacak tabi yapacak birşey yok.teknolojik olarak çatlak tedavisi tam anlamıyla yok.görünümünü azaltıyorlar ama tamamen gitmiyor.

aman canım manken miyim de takayım diye avutuyorum kendimi genetik geçmişimde çatlak var çünkü bari sayısını azaltalım :)

benm hç yoktu bı anda catlayıp patlayınca napalım artık fiziğime dıkkat edıodum onceden şimdi herseyı bebeklermz saglıklı olsun dıe hc bıseye dıkkat etmıorum valla saglıklı bı sekılde koynumuza alalmda unuturuz heralde catlagı faln :) tek umıdım bu

Normal canım bu korkuların hepsi. doğurduktan sonrada devam edicek. Her ağladığında acaba bişey mi oldu. bir yeri mi ağrrıyor. iyi bakamadım mı besleyemedim mi yavrumu diye heeepp tedirgin olucaz. ama sen şimdi içini ferah tutmaya çalış çünkü o senin gerginliğini hisseder canım sen mutlu ol ki o da mutlu olsun

Bende hayatımda 50 yi görmemiştim en çok 48 olmuştum şimdi 60 ı görücem inşallah
Çatlak bende de başlamadı görünürde yok henüz ama selülit işte o kaçınılmaz

işte avatarımdaki de benim bebişimin 4 boyutlu fotoğrafı, 25. haftası :)
çookk şirinmiş annesi maşallahhh

Herşeyin fazlası zarar işte. çok titizde olmamak lazım demek ki. yumuşatıcı kullanılmaması gerektiğini bende duymuştum. ama diğerleride önemli ayrıntılarmış sağol canımm

kızlar içim sıkılıyor, hiç iş yapasım yok daha doğrusu vakalar geliyor onlarla ilgilniyorum da raporları yazmaya üşeniyorum

kızlar bn yuruyuse cıkıorum esımle opuldunz geldıgımde devam ederm dıkkat edın bebişlere :)

kızlar içim sıkılıyor, hiç iş yapasım yok daha doğrusu vakalar geliyor onlarla ilgilniyorum da raporları yazmaya üşeniyorum

havadandır canım.ben de öyleydim birkaç zamandır bugünse maşallah içim kıpır kıpır ofiste durasım yok.

sevdiğin müzükleri dinle iyi gelebilir.

sen ne iş yapıyorsun canım vakalar geliyor demişsin.sağlık sektöründe mi çalışıyorsun?

Selamlar biz geldik
Kahvaltımızı yaptık ve yanındayız
Tekmesiz uyandık hala da tık yok kızçem de.Uyuyor galiba anasının
DURU'SU uyusun da büyüsün kızçem benim hepimizinki
büyüsün sağlıklı bir şekilde...Dün güzelce yürüyüş yaptık biz.
Çok da iyi geldi ama bugün hava biraz soğuk İstanbu'da.Biz de
evde 500 ile 1000 adım arası atarızÇareler tükenmez
Geçmişi okuyup geliyorum hemen

çatlaklardan baya bahsetmişsiniz kızlar da ben çok takıyorum çatlağı ya henüz yok da inşallah olmaz.selülitin çaresi oluyor da çatlağın yok ya ondan mı bilmem korkuyorum çatlaktan .ilk doğumumda olmadı da şimdide olmasın.2 çocuklu anne olarak da bikini giyebilmem lazııım

Son düzenleme:
işte benim tedirginliğim bebeğimin o göbeğindeki kesenin patlama ihtimali. dr. bişi olmaz dedi ama yinede pimpirikliyim işte.
offf dr. baktı ben endişeliyim son aydaki stresine göre bakarız o zaman dedi garibim

ben e-bebek in mağazasında bu senin beğendiğinede baktım buda güzeldi beğendim ama 60cm.di, bana içi dar geldi 70lik istiyorum ben o yüzden listeye eklemedim şekercim. sen zaten annene gittiğinde kullancakmışın sana çok ideal bence
zor işler bunlar zor yaa hem iyisi olsun hem kullanışlı olsun güzel olsun şirin olsun sağlam olsun

canım senin 2. imiş.ilkinde olmadıysa şimdide olmaz inş.

benim ilk.başıma gelecekleri bilmiyorum,koyun gibi bekliyorum :)

doktor da dedi annen de ,kız kardeşinde,teyzende varsa olur ama yağ,krem sürerek bir de bol su içerek çatlak miktarını azaltırız ,önüne geçemeyiz dedi.

yavaş yavaş kilo alıyorum eskinin üzerine birşey eklenmedi henüz ama son aylarda belli olacak bakalım .

sen korkma bence,için rahat olsun.

Ay canım ya beni anlattın resmen ne aşerme var nede gece kalkıp yemek yemek var zaten 91 kiloyla hamile kaldım 97 olmuşum ve şekerim olduğundan 6 öğün besleniyorum günde 6 defa aç tok şekerimi de ölçmek çabası ama nasıl kilo aldım bilemeiyorum kafayı yicem.Dr larım(diyetisyen.diyabet ve k.doğumcum)fazla alma sakın diyor gelde alma ben anlamadım
tuzsuz yemeye çalışıyorum bol su içiyorum meyvemi aksatmam saatinde yerim 6 kilo çok aldım.Aş ermem de yok halbuki eşimi gecenin yarısında karpuz kavun erik üzüm aldırmaya yollıcaktım hayallerimde...

Allahtan bana elde yıka diyen yok.Canım ben sadece bebeğin kıyafetlerini tek yıkıcam bazıları diyorki gerek yok hepsini bir yıka
ben kendi çamaşırlarıma yumuşatıcı kullanıyorum bebişime kullanmayı düşünmüyorum.Sen nasıl yıkıcaksın kıyafetlerini.

Kızlar bende 17. haftamdan beri çatlak kremi kullanıyorum biraz pahalı 50 lira ama çok güzel bence.Pregnecare adı da.hiç çatlağım yok eskileri hariç kalçamın kenarlarında 2 şer çizgi halinde var eskiden birden kilo aldığım dönemlerde kalmıştı.
Yengem var çok zayıftır kızı 11 yaşında karnını görseniz çok buruşuk korkuyorum onun gibi olur diye.

haha yukardan bakinca goremiyom ben de parmaklarimiaynen ben de kilo alamiyordum.47 ile basladim 52 yim.gobek kalir diye korktum.ondan azalttim yoksa bende pek tutamam.catlak olusmadi bende.nasil oluyor catlak ya.olsa kesin gorurdum dimi.nerde oluyor tam olarak bide.foto koysana musait bi yerdeyse

heheh inşallah çatlak olmaz da. olunca anlarsın canım nasıl oldunu. bende de yok bende eşiminkilerden biliyorum. onunda belinde var. çok sık kilo alıp verdiği için çatlamış

Anneciğinizde çatlak yoksa siDe de olmicaktır muhtemel..
ben inanılmaz sağlıksız beslenirim çikolata kızartma krem de aklıma düşerse kullanırım. İlk bebekte çizik yok bunda da.
sizin elinizde olan bi şey değil.. Takmayın gitsin...

hadi ya benimde doğum pozisyonu almış ama doktor bişey demedi. kafası aşağıda ayakları midemin ordaymış
benim dr fazla pimpirikli sanırım.önümüzdeki hafta diğer druma gidecem bakalım o ne diyecek..

biraz öncesinde aynı sorunu paylaşmıştım ben de.dr açılma olabilir diyerek ebeye muayene ettirdi beni.açılma yokmuş ama ben de korkuyorum.inşallah pozisyonları değişir.

Zaten ne yaparsak yapalım engelleyemeyiz çatlıycaksa eğer. Belki çok çatlamasını önleriz.

İlk bebeğim 40 hafta boyunca baş aşağiydi. Hiiççççç bi şeycik olmadı.. Hiç korkmayın. Bu tam tersi.. Ben de ya kafayı aşağı almazsa diye korkuyorum.. Bu daha kötü.. Sezeryan demek;(((

bilmiyorumki ama çok moralim bozuldu neden böyle oldu ki

sevcancım ellybundynin dediğini diyecektim bende bir arkadaşa dr.u plasenta yaşlanması var bebek çok zayıf doğabilir hatta kaybedebilirsiniz demiş, başka bir dr.a gitmişler asprin vermîş ellybbundynîn söylediği mantıkla, başka bir dra daha git bence yada kendi druna sor, aama sakın telaşlanma önemli olan doğduktan sonra, ikiz yeğenlerim var doğduklarında 1kg bile değillerdi şimdi maşallah çok sağlıklılar boyları kiloları yaşıtlarından önde bile

Canım ben dr brown cam doğal akışlı 120ml olanından alacağım gece ilk ben kalkar emziririm sonra birazını sağıp bırakırım bir sonrakine eşim uyanır sağdığımı içirir diye bi plan yaptm ben , emzikte çok kararsızım alırsam nuk alırım heralde, sür sağma işinede manyel pompa alayım diyorum şimdilik

Ben senin yerinde olsam risk almazdım sezeryan olurdum sanırım ama normal doğum yapabilirsin demesi süper bir haber canımm gözün aydın

oh sonunda geçmiş bitti kızlarrrrr ben şeker uüklemesi yaptırtmadım daha kaç gaftaya kadar yapılması gerekiyomuş dr ben haber vericem dedi ama????!!!! ayrıntılıda dda rum 21-23 haftalarda yaptır o haftalarda bişi mi oluyo bişi mi gelişio oyüzden dedi anlattı ama hatırlamıyorum, ayrıntılıyı da kadın doğumcu yaptı radyolog değildi??? Rapor verdi bir sürü anomali ,bulgu yazıyo alt alta yanlarına tik attı cd ve hepsinin usg görüntüsünü verdi. Sadece kilosunu ben sorunca ölçtü ona çok sinir oldummm

Herkes selam
İyisinin inşallah annislerrr
Bugün arkadasım acilen doktora gitti.34 haftalık hamile ama 2cm açılması olmuş.bebek 2500kg gelişimi tamamlamış demiş doktor.cigerlerinin hızla gelişmesi için iğne yapmışlar.anneyide yatırmışlar ve erken dogum bugün yarın bekliyorlar saka gibi
Bende rüzgarıma diyorumki aman kuzum erken gelme nolar
Allah herkesin yardımcısı olsun
Öpüyorum annislerrr.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…