2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Dün 4 boyutlu ayrıntılı ultrasona girdim avatarımda ki benim bebişim çok tatlıydı cd fln da verdi dr yalnız zor uyandırdık dr karnımı baya bi salladı öyle gözünü actı bi mızmızlandı ki görmeniz lazım canım yavrum benim gayet sağlıklıymış oğlum cok sükür yalnız benm tansiyon 15 e 9 cıktı sinir oldum..Buarada kızlar dün cok mutluydum ama evlilik alyansımı eşimin toz torbasına cektrip çöpe attığını anlayana kadar cok moralim bozuk ya rüyalarıma girdi :KK43:(

oyy maşallah bu arada o saçımı yoksa ultrasyon olduğu için karanlık mı kafasının arkası resim küçük olunca bilemedim :)

ben de yesem de kilo alamayanlardandım :) 53'le başladım, ömrümde 55'in üzerine çıkamadım hiç, artık 63,3 gösteriyor tartım :KK70: tabi göbişimden biraz eğilip bakmam gerekiyor kaç olduğumu görebilmem için :) ne güzel azaltabilmişsin sen ya, ben mümkün değil boğazıma dur diyemiyorum,hele de şerbetli tatlı:) çok zor bir şekilde tuzu azalttım sadece.

çatlaklarınız başladı mı?? lierac kullanıyorum,henüz başlamadı bende, selülitler tavan yaptı ama :)

ayıpsın başlamaz mı :) benimde yavaş yavaş oluyor hindistan cevizi yağı aldım onu deneyeceğim birde baştan beri hep bebek yağı kullanıyordum bio-oilide düşünüyorum ama pahalı geldi bu işe yaramazsa onuda alacağım selüliti zaten sayma bende çok yok ama nasılsa bu yaz tatil olayı yattı o yüzden pek takılmıyorum oraya seneye yaza Allah kerim :)

okadar pikpata bagladım kı kayınvaldem sen bze cocuguda sevdırmezssın dıo onu yapmayın bunu yapmayın dersın dıo kımse kusura bakmasın valla cocugumn sağlindan onemlı hc bse yok :) bnde normal istıorum hemn ayaga kalkabılmek ıcın cocugumu kımseye emnet etmek ıstemıorum ınş. dgurabılırz saglıklı bı sekılde butun annelere allah m kolaylık versın

aynen banada öyle diyorlar aynı görmemişin bir oğlu olmuş modunda olacaksın vermen kimseye kavag edersin küser herkes sana diye. çokta tın dedim hepiniz çekileceksiniz herkes gidecek babası ve ben kalacağız bizim hayatımız mahvolacak hastalandı kucağa alıştı uyumadı vs diye dedi. takmıyorum walla.

kızlar ben dr. maceramı anlatmaktan size haftasonu baktığım park yataktan bahsedemedim
BABY 2 GO SALLANIR HANEDAN OYUN PARKI GittiGidiyor'da 81566026
ben azizbebede 197tlye baktım bu senenin modeliymiş dediklerine göre ve yeni gelmiş şu alttaki fermuarlı gözünde 4-tane fln cebi var resimde göremedim ben ama,bezi ıvır zıvır elinin altında olmasını istediğin şeyleri koyabiliyosun. içide gayet genişti 70lik olduğundan. bitek kafama takılan iki renk seçeneği var başka yok :KK31: ben pembe hiç düşünmemiştm nedense,daha canlı renklere baktım hep o yüzden ilk görüşte karar veremedim eşim hemen alıcaktı yoksa sizde bi göz atın derim şekerler siz ne dersiniz?

Devamlı gittiğim doktorum hiç aydınlatmamıştı tetanos aşısı konusunda beni, sağlık raporu almaya aile hekimime gittiğimde o hemen yapmamız gerekiyor,geç bile kalmışsın dedi.benim gibi yaptırmayan varsa mutlaka yaptırsın.

26 ve 27. haftalarda olan gebiş arkadaşlar bebeklerin boy ve kiloları nasıl? hangi ölçüler bu haftalarda normalmiş.?ben ağırlaşmaya başlıyorum,kilo mu alıyor acaba :)

Bu arada hamileliğin başından itibaren 10 kilo aldım.doktor kızdı ve sadece 3 kilo daha alabilirsin, dengeli beslen ve 3 beyazı bırak, dedi.
Siz de kilolar ne alemde?
ben deniz tatlım ugün itibarıyle tam 71 kiloyum. 9kilo aldım toplamda. kızcığımddaaa 26+0 da yani 27.haftanın ilk gününde 35cm ve 986gr.dı. tosunum beniiimmmmm yerim onun totosunuuuu :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:

günaydın kızlar ne zamandır giremedim onlarca sayfa olmuş nasıl okuyacam şimdi :KK20::KK1:

ben bi hafta falan annemlere gidiyorum değişiklik olsun bi daha gidemem doguma kadar zaten..

beni unutmayın ha bebişlere iyi bakın totolarını yerim onların :KK54::KK54::KK54::KK9:
güle güle git güle güle gel fıstığınlaaa :KK9:

Bak seninki ne kadar net göstermiş. Sapasağlam dudagi damağı maşallah..
Bizin alet de bi dandikti yaw

Tekrar gidersin canım ilerleyen zamanlarda suan bebeğnin sağlığınn iyi olduğunu bilmek bile iyi gelmiştr sana ben doğumdan önce bi kez daha girmek istiyorum hatıra ya cok güzel :)

selülitler bende de tavan yaptı mevcut çatlaklar haricinde yeni yok.portakal kabuğu görünümüne az kaldı.

benım var yha:KK43: catlaklarım doktruma krem kullanımmı dedım bebk yagı kullan ddı karnıma surdum sadece karnmda bse yok ama popmda var hep kırmızı catlaklarım :KK43: esim bıle dalga geçio moralım bozuluyo çirkinlestiğimi hissedıorum

kızlar bu arada cerrahpaşaya gittiğimde dr.uma sordum bu şeker yüklemesinde limonda içtim o suyla bi etkisi oluyormu sonuçlara dedim . hayır hiç bi etkisi yok dedi.
bide profesöre bu magnezyumu sordum erken doğumu önlüyormu diye krampların için kullanabilirsin ama doğumla pek alakası yok dedi.
hımmm başkaaaa??? he bide doğumum sezeryanmı olucak dedim yooo normalde doğurabilirsin dedi biraz şaşırdım bu riskli olurmu o kesedeki bağırsaklar için dedim hayır seninki çok büyük değil dedi.
ne yapıcağımı bilemiyorum. sevinsemmi üzülsemmi bilmedim. zaten çok korkuyorum normalden cerrahpaşada doğum yapan ark.larım var pek iyi şeyler duymadım onlardan sancın gelince yanına kimseyi almıyorlarmış dışarda ailenden bekleyenlerlede hiç görüştürmüyolarmş hani bi ihtiyacın fln olsa.
sancı çekerken o doğum odasında saatlerce tek başına duruyomuşsun yanındaki başka sancı çeken hamişlerle beraber tabe.
gelen giden alttan bakıp bakıp duruyormuş açılma için. offf!! şimdiden telaş yapmak yersiz son ayda başımıza ne gelicek tabi bilemiyoruz ama sizinle paylaşmak istedim öyle yaa :KK31:

doğum konusunda sen ne istiyorsun o hastanelerde sezeryan mecbur kalmadığı sürece yapmıyorlar ya ama sezeryan istiyorsan bu konuda özellikle konuş bence doktorunla son anda süpriz yaşama ne olacağını bilip kendini ona göre motive edersin en azından allah kolaylık versin inşallah

kızlar ben dr. maceramı anlatmaktan size haftasonu baktığım park yataktan bahsedemedim
ben azizbebede 197tlye baktım bu senenin modeliymiş dediklerine göre ve yeni gelmiş şu alttaki fermuarlı gözünde 4-tane fln cebi var resimde göremedim ben ama,bezi ıvır zıvır elinin altında olmasını istediğin şeyleri koyabiliyosun. içide gayet genişti 70lik olduğundan. bitek kafama takılan iki renk seçeneği var başka yok :KK31: ben pembe hiç düşünmemiştm nedense,daha canlı renklere baktım hep o yüzden ilk görüşte karar veremedim eşim hemen alıcaktı yoksa sizde bi göz atın derim şekerler siz ne dersiniz?

bence güzel ama benim tarzım değil ben daha sade spor bişey istiyorum bana süslü geldi :) şaka bi yana senin zaten kızın olacak süsülü olsun benim oğluma gitmez mavisi :) Baby&Plus Çok Fonksiyonlu Park Yatak Yeşil - e-bebek.com ben bunu düşünüyorum annemlerde kullanmalık ama odası için karyola düşünüyorum henüz karar veremedim ona

oyy maşallah bu arada o saçımı yoksa ultrasyon olduğu için karanlık mı kafasının arkası resim küçük olunca bilemedim :)

Sağol canım :) bende saçı diye düşündüm ama karanlıkmış sanırım buarada 730 gr 30 cm 24+4 de normal mi dr normal dedi ama ne bilim ben daha fazla bekliyodum,bian önce büyüsün bebişlerimz ya sağlıkla :))

ayıpsın başlamaz mı :) benimde yavaş yavaş oluyor hindistan cevizi yağı aldım onu deneyeceğim birde baştan beri hep bebek yağı kullanıyordum bio-oilide düşünüyorum ama pahalı geldi bu işe yaramazsa onuda alacağım selüliti zaten sayma bende çok yok ama nasılsa bu yaz tatil olayı yattı o yüzden pek takılmıyorum oraya seneye yaza Allah kerim :)

aynen banada öyle diyorlar aynı görmemişin bir oğlu olmuş modunda olacaksın vermen kimseye kavag edersin küser herkes sana diye. çokta tın dedim hepiniz çekileceksiniz herkes gidecek babası ve ben kalacağız bizim hayatımız mahvolacak hastalandı kucağa alıştı uyumadı vs diye dedi. takmıyorum walla.
aynn ole kucaga aliştrmak ıstemıorum sallayarak uyutmak ıstemıorum inş anlayısli olurlar kımseyı kırmakta ıstemm ama onlar gıdıcı bn tek kaldıgımda napıcam eve mı mutfagamı oğlumamı bakıcam

Seninkiler güzel bakmış.. Benimki cok salladı.. Öylesine bi şey yok kalbinde falan filan.. Sinir oldum..
öyle oluncada insan tedirgin oluyor haliyle :KK19:
başka bir doktorada git olmazsa en azından için rahat etsin. inşallah bişeyciği yoktur bebişin :KK16:

günaydın kızlar ne zamandır giremedim onlarca sayfa olmuş nasıl okuyacam şimdi :KK20::KK1:

ben bi hafta falan annemlere gidiyorum değişiklik olsun bi daha gidemem doguma kadar zaten..

beni unutmayın ha bebişlere iyi bakın totolarını yerim onların :KK54::KK54::KK54::KK9:

Güle güle şekerimm :KK3::KK3:
Annen bakar güzel güzel sana dinlenir gelirsin artık :KK16:

Bir de benim kadın dogumcum detaylıyı girmene bile gerek yok.. Bosver dedi.. Neyine güveniyor bu kadın ya dandik bi ultrasonla offf allahım sen koru
Belki kendiside ayrıntılı bakıyordur bazı doktorların usg cihazında ayrıntılı görebiliyorlar. benim doktorumun öyle mesela. :44:

bende çok abartmıyorum ya hatta iş yerinde yemek yerken kızlar dalga geçiyor biz senden çok yiyoruz nasıl hamilesin sen diye çay saatlerinde bile bana 2 kurabiye kouyuyorlar biri senin biri oğlunun diye ben yok yarısı oğlumu yarısı benim deyip 1tane yediğim halde benim tabağımı başkaları yediği halde 7 kg aldım :KK43: eşime arkadaşları soruyormuş gece kaldırıp seni yemek almaya gidiyor mu yada buzdolabında yakalıyormusun diye eşimde 1 kez canı bişey çekmedi ya nasıl hamilelik anlamadım diyormuş gece kalkma huyum hiç yok zaten ama anlmadım bu işi o oğlum bi doğsun ben plates koşu yaprken onuda koşturcam eşşek sıpam :)

aynı beni anlattın valla. zaten normalde de yemekle arası çok olan bir insan değilim. şimdide aynı yiyorum. sadece son 2 haftadır ara öğün yemeye başladım ondada kuru incir ceviz falan yiyorum doktor arada yemen lazım dedi diye. Hiç bişeyede aşermişliğim yok. banada sen eşini çok seviyorsun ondan aşermiyorsun adamı yormuyorsun diyorlar :KK1::KK1: Aşerenler sevmiyor mu yani hayret bişey :KK9:

Canım beğenmene sevindim Hayırlısıyla hepimizin bebişi bu güzel kıyafetleri giysin inşallah.

Valla eşim istediği kadar konuşsun dursun ben alıyorum istediğimi kullansın yada kullanamadan bebek büyüsün hevesimi alımde kullanamadıklarını ileride doğarsa diğer bebeğim giyer.
Benim annemde şunu daha alma bunu daha alma diyor bende
alt eşofman çok lazım olur sızıntı yaparsa diye
üst lazım kusar diye bendede çamaşır yıkama hastalığı var baktımki kustu hemen yıkamaya atarım.
e badiler lazım onlar atlet niyetine
daha geriye ne kalıyorki çorap lazım devamlı kıyafetleriyle takım olsun.yani yabancıya alınmıyor bunlar kendi bebeğime alıyorum.
birde bebek görmeye gelenlerde getirir konusu yapıyolar
banane belki gelenler bebeğime olmıcak belki beğenmicem şartmı getirdiler diye giydirmeye.
bence gelenler bebek bezi getirsin .

inan bende aynıyım kıyafetlerim kullanmaktan değil yıkanmaktan eskiyor hastalık benimki bebeğimin eşyalarını da sık yıkkayacağımdan eminim birde bana elinde yıkkarsın diyorlar hiç uğraşamam o sebebten alabildiğim kadar bol almayı düşünüyorum birde dediğin gibi kendi bebeklerimiz onlara almayacazda kime alıcaz değil mi

tek kelimeyle mükemmel bayıldım hatta bende düşünüyorum.ayy çok güzel yaaaaa

işte avatarımdaki de benim bebişimin 4 boyutlu fotoğrafı, 25. haftası :)

oyy maaşallahhh

ben deniz tatlım ugün itibarıyle tam 71 kiloyum. 9kilo aldım toplamda. kızcığımddaaa 26+0 da yani 27.haftanın ilk gününde 35cm ve 986gr.dı. tosunum beniiimmmmm yerim onun totosunuuuu :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:

güle güle git güle güle gel fıstığınlaaa :KK9:

maaşallah size, bu arada bence park yatak süper kokoş süslü iyidir :)

inan bende aynıyım kıyafetlerim kullanmaktan değil yıkanmaktan eskiyor hastalık benimki bebeğimin eşyalarını da sık yıkkayacağımdan eminim birde bana elinde yıkkarsın diyorlar hiç uğraşamam o sebebten alabildiğim kadar bol almayı düşünüyorum birde dediğin gibi kendi bebeklerimiz onlara almayacazda kime alıcaz değil mi
Canım çok sık yakıma.. Cok sık yıkarsan pipiriklrnirsen atopik dermatit gibi hastalıklar tetikleniyo. Benim ilk oğlanın cildi hassastı ben de iyicene pipirik yapıp yurtdışından dererjanlar ssunlar bi giydiğini bi daha giydirmeme filan yaptım.. Doktor böyle yapma asla.. Sizin pis çamaşırlarla en basit dererjanlar yıka.. Normal davran .. Sadece yumusatıcı kullanma o kadar dedi.. Ve fıstık gibi bi cildi oldu cocuğun

Ben bi hafta falan annemlere gidiyorum değişiklik olsun bi daha gidemem doguma kadar zaten..

Beni unutmayın ha bebişlere iyi bakın totolarını yerim onların :KK54::KK54::KK54::KK9:
güle güle git güle güle gell..
işte avatarımdaki de benim bebişimin 4 boyutlu fotoğrafı, 25. Haftası :)
maşallha çok net çıkmış bizimki bu kadar net değildi ama yinede dudakalrını bana benzetebildi babamız:KK9::KK9:

Kızlar mmerhaba
iyi ggünler
bi şey sorcam
geçen haftalarda hepimiz detaylı ultrasona girdik ya
O sırada bebiblerimizde dudak damak yariği var mı yok mu değerlendirdiler mi

ben nedense bu hastalıktan cok korkuyorum..benim detaylıyı yapan radyolog öylesine üstün körü baktı
yok yok dedi geçti . Ben tatmin olmadım
net gözükür müydü ki olsa

benim de en korktuğum konulardan biri. o yüzden ben detayşı sırasında ozel olarak sordum.Yarık damak gorunuyormuş. YArık dudak ise daha ileri aylarda 4d sarı renk oluyor ya hani orada kesingorunur ama doğar doğmaz ameliyatı var onemli olan yarık damak olmasın dedi :KK43: cok korkuyorum ben de... bir de Allah günah yazmasınyüzünde filan buyuk bir doğum lekesi olursa diye korkuyorum :S

teyzelerı oğlusumu gordunuz mu 24. haftasında maşlh. ultrasonda net cıktı avatarımda fotgrafı :)

X