2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Doğum çantasını hazırlayan var mı aranızda??Ya bazı yerlerde okuyorum yok hastane cıkışı bi 10lu sey bi 5li 2-3 tane battaniye 3 adet pijama takımı bilmem kaç tane zıbın bebek için,anne içinde 2 gecelik 2 pijama takımı yahu biz doğurmaya mı gidiyoz yoksa tatile mi anlamadım hakkaten lazımmı bukadar bana biraz sacma geldi de..

ben de öyle bekliyordum geçen doktora sordum çok geç oluyor bekliyorum baya falan dedim o da süt yoğurt falan hemen içmiceksen o kadar bekleme dedi. yarım saate düşürdüm işte hazırlayana kadar ne kadar zaman geçerse..

ben kahvaltıda mutlaka süt içiyorum çay vücuttaki kalsiyumun atılmasına sebep oluyormuş sütte ilacın etkisini yok ediyormuş bende dra gidince soracaktım en iyisi ben uyguladığım metoda devam edeyim bari:))

Doğum çantasını hazırlayan var mı aranızda??Ya bazı yerlerde okuyorum yok hastane cıkışı bi 10lu sey bi 5li 2-3 tane battaniye 3 adet pijama takımı bilmem kaç tane zıbın bebek için,anne içinde 2 gecelik 2 pijama takımı yahu biz doğurmaya mı gidiyoz yoksa tatile mi anlamadım hakkaten lazımmı bukadar bana biraz sacma geldi de..
bence daha erken onlar için..
altı üstü bi gece kalınacak o kadar takıma şuna buna gerek yok bence. hem lazım olsa bile evden gider getirirler abartıyorlar bazıları :)

ben kahvaltıda mutlaka süt içiyorum çay vücuttaki kalsiyumun atılmasına sebep oluyormuş sütte ilacın etkisini yok ediyormuş bende dra gidince soracaktım en iyisi ben uyguladığım metoda devam edeyim bari:))
ben sütü gün içinde içiyorum da çayla da hiç aram yok o yüzden rahatladım ya beklemek gıcık oluyor :KK50:

bence daha erken onlar için..
altı üstü bi gece kalınacak o kadar takıma şuna buna gerek yok bence. hem lazım olsa bile evden gider getirirler abartıyorlar bazıları :)

Ya bana da cok saçma geldi neyse umarım erken doğum fln olmaz rahat rahat hazırlarz çantaları:)

evet biraz çok denmiş ama bazılarınin 2şer 3eç olması gerekli bebek için çıkçıklı badilerden 3 4 tane tkm lardanda 3 4 tane gerekiyor çünkü illa birşeyler oluyor kız bebekleri bilmemde erkek bebekler altı değişilirken illa çiş yapıyor ve malum kıyafetler değişmek zorunda kalıyor anne içinde 2 tkm şart çünkü kanama olur terleme olur değişmek gerekiyor ablam geçen sene doğum yaptı ve ben refakatçısıydım biraz deneyinimim var yani tabi ablam sezaryandı 1 gece kaldık hastanede eve gidip alana kadar yanımızda eşya olması avantaj oldu battaniye de 2 tane çok gibi bebişlerimiz yaz bebeği olacak e kıyafette giyecek e hastane çıkışlarının ince battaniyeside oluyor çok sarıp sarmalayıpta havale geçirtmemek lazım:) tabi bölgeye göre değişir soğuksa sarmak lazım bende erken diye hazırlamadım daha alışverişim bile tamam değil ama tecrübemi değerlendireceğim tabikide ohh ne yazmışım yahu

valla ben hazırlamadım da bu çantayı hazırlayan 10 gün mü kalacak acaba hastanede :)) bence 1 hastane çıkış seti, bi de yedek pijama zıbın vs, bebek bezi ve pamuk ıslatıp bebeğin altını silmek için ya da uni baby ıslak pamuk mendil var ondan, normal doğumsa anne için 2 gecelik ya da 1 gecelik 1 pijama, çünkü bazı hastanelerde doğuma yeşil ameliyat kıyafeti giydirmeden direk gecelikle normal doğuma alıyolar e haliyle o anda o batar ikinci gerekir, anne için çorap, hasta bezi ya da emici külot, eğer sezaryense süt o anda gelmeyebilir diye humana still tea süt yapan çay ve göğüs pompası, bi de kirliler için poşet. bilmem ki başka neye gerek var.. ben daha önce doğum yapan arkadaşların yanında kaldım da bunlar yeterli gibi

valla ben hazırlamadım da bu çantayı hazırlayan 10 gün mü kalacak acaba hastanede :)) bence 1 hastane çıkış seti, bi de yedek pijama zıbın vs, bebek bezi ve pamuk ıslatıp bebeğin altını silmek için ya da uni baby ıslak pamuk mendil var ondan, normal doğumsa anne için 2 gecelik ya da 1 gecelik 1 pijama, çünkü bazı hastanelerde doğuma yeşil ameliyat kıyafeti giydirmeden direk gecelikle normal doğuma alıyolar e haliyle o anda o batar ikinci gerekir, anne için çorap, hasta bezi ya da emici külot, eğer sezaryense süt o anda gelmeyebilir diye humana still tea süt yapan çay ve göğüs pompası, bi de kirliler için poşet. bilmem ki başka neye gerek var.. ben daha önce doğum yapan arkadaşların yanında kaldım da bunlar yeterli gibi

ben daha hiç birsey hazırlamadım ki yaaa :KK43:

kıslar birde birşey soracağım yardımınıza ihtiyacım var

Philips Avent %0 BPA Yenidoan PP Hediye Seti
bu adresteki
Philips Avent %0 BPA Yenidoğan PP Hediye Seti:58.41 lira
Philips Avent %0 BPA Yenidoğan PP Hediye Seti (SCD271/60)

% 0 BPA (Bisfenol A İçermez)
Bu biberon, BPA içermeyen bir malzeme olan PES ten yapılmıştır
Huzursuzluğu önemli ölçüde azalttığı klinik olarak kanıtlanmıştır

Bebeğinizin sağlığı ve mutluluğu için uyku ve beslenme çok önemlidir. Bebek biberonlarının tasarımının "bebek davranışlarını" etkileyip etkilemediğini görmek için bir klinik deney gerçekleştirildi. Philips AVENT biberonun karşılaştırılan biberona kıyasla huzursuzluğu günde yaklaşık 28 dakika azalttığı görülmüştür (46 dakika - 74 dakika, p=0,05). Bu durum, özellikle gece boyunca geçerlidir.

Havanın bebeğinizin midesi yerine biberona girmesini sağlar
Bebeğiniz beslenirken, Philips AVENT Emzikteki benzersiz etek sistemi, havanın bebeğinizin midesi yerine biberona girmesini sağlar. Bebeğiniz, doğal emzirmede olduğu gibi süt akışını kontrol eder.

Klinik bir çalışma, Avent biberon ile beslenen 2 haftalık bebeklerin klasik biberonla beslenen bebeklere kıyasla, özellikle geceleri, daha az kolik sorunu yaşadığını göstermiştir.

İki haftalık bebeklerle yapılan klinik bir çalışma, başka biberonlarla beslenen bebeklere göre huzursuzluk düzeyinin daha az olduğunu göstermiştir. (Bu çalışma Londra da bulunan Çocuk Sağlığı Enstitüsü tarafından gerçekleştirilmiştir. 2008.)

Paket içeriği

Ekstra yumu?ak, Yenidoğan Akı?lı Emzik: 2 adet
Biberon ve emzik fırçası: 1 adet
Yenidoğan emziği: 1 adet
Biberon (125ml/4oz): 2 adet
Biberon (260ml/9oz): 2 adet

Üretim Yeri: İngiltere
Markanın Ait Olduğu Ülke: İngiltere

T.C. Saglik Bakanligi nin hijyenik ürün yönetmeligine göre ayıplı ürün olmadıgı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade veya değişim imkanı bulunmamaktadır.

acaba bu ürünü alan yada daha önceden kullanan var mı?
fiyatı nasıl ki acaba?

çok sevindim cnm hakkımızda hayırlısı herşeyin :KK9:

kuzum ne güzel işte sen iyisin bebeciğin iyi, ufak tefek şeylere kafanı takma sakın :KK1:
onu gerileme diyerek algılama sen beslenmene bak her bebek aynı olucak diye bişey yok çünkü biliyosun 3 aydan sonra herşey farklılaşıyor 1-2 hafta geriden gelip herşeyi gayet normal sağlıklı doğan nice bebekler var, sende gayet iyisin rabbime şükür bak ne güzel :: :21:

tamam canım bunuda aldım listeye yanlız ben suna hanımdan randevu almıştım fakat işimiz çıktı gidemedim
sen hangi dr.a gidiyosun onuda öğrenebilirmiyim?

tatlım merhaba mesajlara bakamadım kusura bakma biraz gec oldu
ben buradan araştırdım suna hn gidecektim ama süreklı kalabalık olduğu için sıra beklemeyı istemediğimden
ilk hastaneye gittiğimde muayeneler ücretsizdi neşe hn muayene oldum ıyı sevecen güleryüzlü pek sorun yaşamadım
o yüzden şimdi ona devam ediyorum
pazartesı arayarak renklı ultrason için rendevu alacağım :)
dr lale lebriz hn vardı galıba ona da iyi diyorlar

evet biraz çok denmiş ama bazılarınin 2şer 3eç olması gerekli bebek için çıkçıklı badilerden 3 4 tane tkm lardanda 3 4 tane gerekiyor çünkü illa birşeyler oluyor kız bebekleri bilmemde erkek bebekler altı değişilirken illa çiş yapıyor ve malum kıyafetler değişmek zorunda kalıyor anne içinde 2 tkm şart çünkü kanama olur terleme olur değişmek gerekiyor ablam geçen sene doğum yaptı ve ben refakatçısıydım biraz deneyinimim var yani tabi ablam sezaryandı 1 gece kaldık hastanede eve gidip alana kadar yanımızda eşya olması avantaj oldu battaniye de 2 tane çok gibi bebişlerimiz yaz bebeği olacak e kıyafette giyecek e hastane çıkışlarının ince battaniyeside oluyor çok sarıp sarmalayıpta havale geçirtmemek lazım:) tabi bölgeye göre değişir soğuksa sarmak lazım bende erken diye hazırlamadım daha alışverişim bile tamam değil ama tecrübemi değerlendireceğim tabikide ohh ne yazmışım yahu

Hmm sen deneyimlisin evet tatlım ama söyle düşün zaten hastane cıkışlarınn bi ton parcası var yanına 5 pijama takımınn ne anlamı var ben bunu anlamadımm:)) Canım 2 tane hastane çıkışı işi görür diye düşünüyorum 2 battaniye,bizim içinde bi gecelik bi pijama takımı diğer ıvır zıvırlara girmiyorum ama bazı yerlerde okuyorum içime bi fenalık geliyo yok su kadar zıbın yok su kadar pijama takımı yahu nereye gidiyosun yani neredeyse yapılan tüm alışverişi hastaneye tasımış:))Canım benmde eksiklerim var bu ay sonuna kadar tamamlasam iyi daha sonra ders olayına fln gircem zaten havalarda ısıncak halimizde olmycak pek bakalım aslında aldıklarımı bi paylaşasım var hem eksiklerim ne bakarsınz kıyafet olarak cok almayın hediye cok gelir fln deniliyo ne yapcam bilemedim ama su doğum cantalarını hazırlasak iyi olcak nolur nolmaz

Aynen:)) ama birçok yerde böyle yazıyo ben anlamadım bu işten bişey..Bende senn gibi düşünyrm yazdıkların gayet de yeterli ya yanında hastaneye ateşölçer götürmeye kalkan var sen zaten hastaneye gidiyosun ne ateşölçeri bırak evde kalsın:)kitap götürüyo biri de tövbe tövbe :KK70:

Canımız hiçbir şey istemiyor. Son iki haftadır zaman geçmesin diye bekledik ama zaman o kadar çabuk geçti ki, ayrılık vakti ne zaman geldi nereden geldi anlamayadık. Babamız yarın gece gidiyor ve sadece doğumumuza gelebilecek. Kızlarımızla babamızı çok özleyeceğiz, babamız da bizi çok özleyecek.

Evimizi bırakıp geldik, dedelerimizle ebelerimizin yanına geldik.Ama kimse babamızın yerini dolduramıyor. Yaradan Rabbim babamızı kazadan beladan, kötü insanlardan korusun.

canım allah kavuştursun gerçektende öyle bizim babamızda arada iş dolayısıyla şehir dışına çıkmak zorunda ozaman 1-2 gün bile geçmiyor sizdesağ sağlim kavuşursunuz inşallah

Slm kızlar yarın şeker yüklemem var inşallah çok çıkmaz çünkü sadece tatlı yemek istiyorum bu aralar çikolatalar tatlılar gözümde dönüyor :)

aclıkla uyanıyorum sabahları cok kilo alıyorum napıcam bılmıyorum yardım ıstıorum ne yapmam gerekıo :KK43:

kilo hepimizin derdi cicim ama çare yok :)

doğum çantasını hazırlayan var mı aranızda??ya bazı yerlerde okuyorum yok hastane cıkışı bi 10lu sey bi 5li 2-3 tane battaniye 3 adet pijama takımı bilmem kaç tane zıbın bebek için,anne içinde 2 gecelik 2 pijama takımı yahu biz doğurmaya mı gidiyoz yoksa tatile mi anlamadım hakkaten lazımmı bukadar bana biraz sacma geldi de..

walla benim için en önemlisi fotograf makinem ve çekecek olan fotografçı arkadaşım :) şaka bi yana abartlılı buluyorum bende en fazla 1-2 gece kalacağız gdip evden getirsinler o kadar doğuruyorum onuda mı ben düşüneyim :)

aynen:)) ama birçok yerde böyle yazıyo ben anlamadım bu işten bişey..bende senn gibi düşünyrm yazdıkların gayet de yeterli ya yanında hastaneye ateşölçer götürmeye kalkan var sen zaten hastaneye gidiyosun ne ateşölçeri bırak evde kalsın:)kitap götürüyo biri de tövbe tövbe :d
çok güldüm bu yoruma ha ateş ölçer ha :) hele ki kitap bomba 9cm açılana kadar okur canı sıkılmaz :)

bu adresteki

Bebeğinizin sağlığı ve mutluluğu için uyku ve beslenme çok önemlidir. Bebek biberonlarının tasarımının "bebek davranışlarını" etkileyip etkilemediğini görmek için bir klinik deney gerçekleştirildi. Philips AVENT biberonun karşılaştırılan biberona kıyasla huzursuzluğu günde yaklaşık 28 dakika azalttığı görülmüştür (46 dakika - 74 dakika, p=0,05). Bu durum, özellikle gece boyunca geçerlidir.

Bebeğiniz beslenirken, Philips AVENT Emzikteki benzersiz etek sistemi, havanın bebeğinizin midesi yerine biberona girmesini sağlar. Bebeğiniz, doğal emzirmede olduğu gibi süt akışını kontrol eder.

Klinik bir çalışma, Avent biberon ile beslenen 2 haftalık bebeklerin klasik biberonla beslenen bebeklere kıyasla, özellikle geceleri, daha az kolik sorunu yaşadığını göstermiştir.

İki haftalık bebeklerle yapılan klinik bir çalışma, başka biberonlarla beslenen bebeklere göre huzursuzluk düzeyinin daha az olduğunu göstermiştir. (Bu çalışma Londra da bulunan Çocuk Sağlığı Enstitüsü tarafından gerçekleştirilmiştir. 2008.)

Paket içeriği

T.C. Saglik Bakanligi nin hijyenik ürün yönetmeligine göre ayıplı ürün olmadıgı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade veya değişim imkanı bulunmamaktadır.

fiyatı nasıl ki acaba?

canım benim kuzenim doktor ve iki çocuğuna da sadece nuk kullandı ortodontik olduğu için,ama bu özelliklere göre avent de iyidir gibi geliyo bana. açıkçası ben de internetten yeni verdim siparişleri ve nuk tercih ettim. avent kullanan yok hiç etrafımda

Aynen:)) ama birçok yerde böyle yazıyo ben anlamadım bu işten bişey..Bende senn gibi düşünyrm yazdıkların gayet de yeterli ya yanında hastaneye ateşölçer götürmeye kalkan var sen zaten hastaneye gidiyosun ne ateşölçeri bırak evde kalsın:)kitap götürüyo biri de tövbe tövbe :KK70:

ateşölçer götüren doktorun ameliyat sırasında kullanacağı bistüri ve makası da götürür :)))))) kitabı da ne yapacaksa :)))) ağrı çekerken acıyı azaltmaya birebirse biz de götürelim :)))))) yok ya bence o kadar da abartmaya gerek yok. bi de hastaneden çıkarken bebeği koymak için şu puset mi 0-13kg oto koltuğu mu artık adı her neyse ya ondan ya da port bebe gerekli bebeğin battaniyesi ile birlikte. benim ilk hamileliğim ama doğum yapan arkadaş yanında kalmamın tecrübeleri :))

bu adresteki

Paket içeriği

fiyatı nasıl ki acaba?

bu arada bişey hazırlamayan tek sen değilsin canım üzülme :))) biz de öylece duruyoruz bakalım. annemler bebeğin eşyalarını aldılar, hastane çıkışı, zıbınları, battaniyeleri, havlu bornoz, çorap, önlük,vs vs işte aklına ne geliyorsa.. bi de bana gecelik pijama sabahlık bilmem ne işte onları da aldılar.hatta anneannem de bebeğin eşyaları için çanta aldı. tabi bunların hepsini ben beğendim parasını onlar ödedi :)))) mobilya yatağımızı da babam yolladı, biz anne-baba olarak sadece bebek arabası ve şu evde ve arabada kullanılan puset mi adı oto koltuğu mu herneyse onu alıcaz.onun için de daha erken diyoruz nasıl olsa siparişi veriyorsun bi kaç güne geliyo. bi de ben internetten daha yeni emzik biberon falan siparişi verdim. tabi bu eşyaların hiç biri bizim yanımızda değil annem doğuma gelirken getirecek. bebek için ayrıca bi oda hazırlamayı da düşünmüyorum bizim yatağa yapışık bi şekilde onun yatağını kurmayı ve birlikte uyumayı düşünüyorum.çünkü bebişin en çok ihtiyacı olan şey anne ve bu psikolojik gelişimi ve güven duygusu açısından önemliymiş. bizim astığımız süsler beğendiğimiz ayıcıklar bebeğe korkunç gelebilirmiş çünkü dış dünyayı bilmiyor. bi de odayı sonradan onun da istekleri göz önünde bulundurularak hazırlamak daha iyiymiş.falan filan...
aslında bizim 40 haftayı doldurmasına göre doğum 1 temmuz ama bana 40 haftayı doldurmayız gibi geliyo nedense. mayıs sonu 36 hafta bitiyo ve biz o zamandan itibaren herşeyle hazır olalım istiyoruz.

Mrb lar nasilsiniz biz cok iyiyiz dun sekerden dolayi moralim bozuktu ya vee esimle hafta sonu kacamagi yaptik nevsehire geldik esimin hala cocuklari var onlarda kaldik sabahda hava cok guseldi nevsehir,urgup,uchisar kalesi,goreme filan bayagi gezdik yolrulduk birazdan kayseriye donecegiz hayirlisi ilee simdilik saglickla kalin...muck

ateşölçer götüren doktorun ameliyat sırasında kullanacağı bistüri ve makası da götürür :)))))) kitabı da ne yapacaksa :)))) ağrı çekerken acıyı azaltmaya birebirse biz de götürelim :)))))) yok ya bence o kadar da abartmaya gerek yok. bi de hastaneden çıkarken bebeği koymak için şu puset mi 0-13kg oto koltuğu mu artık adı her neyse ya ondan ya da port bebe gerekli bebeğin battaniyesi ile birlikte. benim ilk hamileliğim ama doğum yapan arkadaş yanında kalmamın tecrübeleri :))

Hahaha kesiin:))ya bebek bakım kitabı olsa anlarım magazin dergisi fln diyo yani düşün artık heralde sezeryan sırasında okuycak yoksa başka türlü ne mümkün:)bana port bebe daha mantıklı geliyo yani el kadar bişey hani hemen pusete oto koltuğuna koyulur mu ki ne bilim bi doğursaydık ya hergün eksiklere bakıyorum 5o kere teeek teeek sırtm belim kopuyo nette gezinmekten araştrmaktan..

Kac kiloyla hamile kaldin simdi kac kilosun cnm bende cok aliyorum da :)

off of! salı günü doktorum kızacak bana çok kilo alıyorum diye. ben 65 ile hamile kaldım. şimdi 26. hafta ve ben 11 kilo aldım. almaya da devam ediyorum. ya insanlar tüm hamilelikte bu kadar kilo alıyorlar. nasıl kıskanıyorum anlatamam. sizde durumlar nasıl???

kızlar 22. haftamdayım bebeğim 520 gr 26 cm sizde durumlar ne? boyu kilosu normal mi acaba ya dr normal diyo ama hep bi şüphe var içimde :KK43:

X