2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
[h=5]Bugüne her insanda ve her şeyde güzelliği görmeye kararlı olarak başla, güzelliği göreceksin.
Sevgi ve güzellik el eledir. O yüzden bırak sevgi senin için de özgürce aksın.
sonsuz şükran duy ve yüreğin neşe ve şükranla dolsun..
Mutlu, Sağlıklı, Bereketli, Sevgi ve huzur dolu bir gün geçirmeniz dileğiyle
Güneş yüreğinize doğsun ve asla eksilmesin..
Mutluluk gözlerinize takılı kalsın, her daim sürsün
Gülücüklerinizle aydınlansın gününüz ve gönlünüz
Günaydın,günaydın herkese..
[/h]

günaydınnnn kızlarr biz geldik..2 gün yoktuk izinliydim..bol bol gezdim arkadaşlarımla buluştum..dünde oğluma aldığımız eşyalar geldi.tülü,arabası,puseti,ana kucağı seti,stor perdesi,battaniyesi,nevresim takımı..büyük eşyaları tamam gibi odası bi kurulsun hele sizlerle paylaşıp fikirlerinizi alırım :)..herşey yavaş yavaş tamamlanıyo ve heyecanda artıyo...allahım sağlıklı bir şekilde kucaklarımıza almayı nasip etsinn...

hepinize iyi haftalar güzel paylaşımlar..:)))

Bugün benim için okuduğunuz duaları allah kabul etsin...bende inanmassınız dün bowlinge gittim.ama 3 kere attım :) zorlamadan cumarteside izin aldım abimin çocuğu olmuştur 4 aylık onu sevmeye gittim.anam doymuyolar ya napıcaz bilmiyorum her 3 saatte bi emziriyo annesi :) uyutmuyo valla direk şahit oldum bolbol uyuyalım şimdi gerçekten :) ordan kadıköye geçtim kızlar boğanın olduğu caddeye bi girdim 2 saatte çıktım herşey hamile üstü gbi yeni moda bol olduğu için rahatlıkla aldım giyiniyorum hem uygun hemde modern hamile kıyafeti diil ama süper şeyler var.Havada güzel ama pazartesi sendromundan kurtulmak istiyorum bugün hemenccik bitsinnnnnnnnnnnnnn

:) buyuk bı sorun valla kılo aldıkca kendımı kotu hıssedıyorum hc bu kadar kılo almamstım hayatımda :) bebgmz ıcın artk ne yapalım bebeklerımz saglıklı olsunda. benmkı cok yaramaz olucak kesın karnımda bıle durmuyo kı dunyaya gelınce hc durmıcak rahatlıkla verırm dıe dusunuyorum :))[/QUOT

evet alışık olmadığımız bir durum ama herşey bebeklerimiz için..hiç kafana takma inan doğumdan sonra veriliyormuş..doktorun normal diyorsa gerisini boşver ve güzelce besle bebişini :)))

Canımız hiçbir şey istemiyor. Son iki haftadır zaman geçmesin diye bekledik ama zaman o kadar çabuk geçti ki, ayrılık vakti ne zaman geldi nereden geldi anlamayadık. Babamız yarın gece gidiyor ve sadece doğumumuza gelebilecek. Kızlarımızla babamızı çok özleyeceğiz, babamız da bizi çok özleyecek.

Evimizi bırakıp geldik, dedelerimizle ebelerimizin yanına geldik.Ama kimse babamızın yerini dolduramıyor. Yaradan Rabbim babamızı kazadan beladan, kötü insanlardan korusun.

Allah kavuştursun şimdiden. Allah dönüşü olmayan yollara göndermesin. İnşallah su gibi akıp geçer günleriniz. En azından yapayalnız değilsiniz.

günaydın cnm...sen anlatınca benim bile sinirim bozuldu..ne anlayışsız şeyler bunlar yaaa..benimde sürekli çalışma zamanımı sorup duruyo bin kere söylediğim halde yarın nasıl çalışıyosun diyip diyip duruyo kasıtlı yapıyo sanki...iyi yapmışsın eşine söylemekle belki ozaman laftan anlar :))
Umarim canim.yoksa daha sert olacagim bi dahakine.biraz once cepten aradi.esim konustu sanirim.
aman boşver eşin söyleyince anlar da aramaz inşallah

hayırlı olsun resmini koyarsın geldiğinde bakarız

Insallah canimm

MERHABALAR KIZLAR ,,,,
Allahım ölücem yaa şubatta amniyosentez yaptırdım hala sonuç yok gün oldu, sanki kalbim boğazımda atıyor nefesim kesiliyor heyecandan, meraktan. Şu sonuç çıksın artıııııııııııııııııııkkkkkkkkkkkkkkkkk...::

evet işte soyismimiz biraz uzun o yüsden bende mecburen kısa isimler bakıyorum.
bide bu isim konusunda sorunlarımın biride benim sülalemde şu son 20 yıldır olan çocukların %90ı kız. :KK60:
bütün güzel isimler var etrafımda sayayımda bakın
hülya aybike tuğçe ayça gökçe sena zeynep şeyma elif ecrin azra öykü eda sema tuğba ilayda tuana.... bla bla bla :KK60:
bunlar bi tek benim tarafımda aklıma gelenler, e bide eşimin tarafıda var bi okadar onlarda kalabalık kız yönünden :KK60:
fenalardayım yani kzlar
ben ne yapayım işim çok zor işte :KK9: :KK9: :KK60: :KK60:

bir arkadaşım line mi lena mı ne koymuştu anlamını bilmyorum ama... ama bence ece hala güzel :)) tabi karar vermek için bir sürü güünüz var

Tıpış Tıpış Bebek Mağazaları - Minipan Cats Zıbın Takımı 10?lu 1013 - 118.00 TL
MiniPan Yenidoğan Erkek -10lu Hastane Çıkışı Set GittiGidiyor'da 57851845

sizce hangisi daha güzell.??? aynı markanın ikisi arasında kaldım..
belki duymuşsunuzdur Bebepan diye bi bebek markası var bnm çok hoşuma gidiyo ürünler.. ilgilenirseniz bi bakın derim misspan kız bebek minipan erkek bebekler için..

ben kırmızılı olanı beğendim daha janjanlı geldi :)

herkesciklere iyi akşamlar bugün detaylı ultrasyonumuzu olduk ve herşey iyi çıktı bi kaç küçük pürüz var ama doktor üzerinde durmamamı söyledi onlarda kordon biraz boynundaymış ama tam dolanmamış birde böbreklerinden biri biraz büyük çıktı oda takip edilmesi gereken bir konuymuş eger büyüme devam ederse küçük bir cerrahi işlemle halledilebilirmiş geri kalan herşeyi iyi kızımızın kafamı pek takmamaya çalışıyorum daha kötü şeylerden sakınsım Allahım bizi...şeker yüklememde yapıldı ve çok iyi çıktı sonuçlara 84 kilo oldum bu arada bi anda çok kilo aldım bakalım nolcak

canım iyi olacak inş.. endişe etme

Canım kv ye pek yüklenmek istemiyorum. Ona kalsa alırda zaten o da kirada eşide yok. o yüzden ben kendim alıyorum herşeyi yani eşimle birlikte :KK34:

oo sen şanslısım bizimki öyle olsa bize yerleşir hatta maaşımızın yarısını da haraç olarak alır onlara altın maltın yaptırırı kendine ve kızlarına dağıtır

dun kontrolumde doktorum tekrar tekrar balık dedi kendini birazcık zorlamaya çalış,günde en az yarım litre sütü hiç ihmal etme dedi
yavrucağını düşün yemeye calış

canım bnşm son 3-4 kontrolde bebişin gelişimi yavaşlıyordu ben de çok kafama takıyordum, dün dank etti ben de vejeteryanim ve yemiyordum ve hamile kalınca haftada 1-2 balık şımara şımara zorlaya zorlaya yiyordum ama hep duyduğum şu ki yumurta peynir süt yoğurt et balık tüm proteinler bebişlerin kiloa lmasını ve annelerin almamasını sağlıyormuş, ve bebişim için çok kafama taktım bol proteinli besleneceğim artık şımarmamaya çalışacağım, sabah kahvaltısında yediğim peynirlerden midem bulanıyor ama hala kararlıyım 15 gün sonra kontrolüm var kararımı uygularsam bu şekilde işe yarayıp yaramadığını yazarım

dün akşamda isim konusunda cevaplarınızı okudum kızlar çok sağolun
ama beren ismi içinde ece içinde kafa kafaya beğenileriniz :KK60:
bakalım son aylarda doğru bi üçüncü isim çıkmasında tombaladan :KK60:
benim bugün evde işlerim var sil, süpür, toz al, e bide ütüler klasik mecburiyetler işte :KK14:
bu arada teyzoşları kızım yarından sonra 27 haftalık oluyooorrrrrrrr :21: :21: :KK16:
ya kızlar çok çabuk geçmiyormu bu zaman yaa ??
daha yeni biz konuşmadıkmı son aylara daha çok var nası geçicek falan diye?
al işte 2. trimester bitiyor nerdeyse yaa?? :KK9: :KK9:.34: :KK34: :KK9: :KK9: :119: :119:

evet ya daha dün sanki cinsiyetini gösterdi göstermedi telaşelerimiz vardı inş. doğumdan sonra da bebeişlerimizin yaptıkalrıyla ilgili paylaşacağızz

dünkü kontrolumde doktor hanım sosyal paylaşım sitelerini takip etmeyin dedi :) alaturka wc kullanacakmısız,vede çömelerek yer silecekmişiz vileda ile değil perine kaslarını uyanı rahım kaslarını iyi çalıştirıyormus üstünede namaz kılmak hamileler için çok iyi bi egzersizmiş :))
yer silmeyi sölerken eşimin ağzı kulaklarında idi :)) ne güzel konusuyo dedi :))

ne yani kk ye son mu :)))... şu pilates topu üzerinde oturun sözü yalan değil demek ben de çok korkuyordum her gün en az 10 kez çömelmem gerekiyor yere bir zararı olur mu diye ama demek iyimiş öyleyse artık korkmadan kocamın çoraplarını falan toplarım :)))

Bildiğim bir yer var daha bakmadım. toptan bebek eşyaları satıyor. Şimdi internetten fiyatlara bakıyorum. ordan da canlı olarak bakıcam.
Salıncağa ufak bebekken bindiremem nasıl olsa dimi. onu sonra alayım doğru diyorsun :KK16:

Canım yarından itibaren sen 3 rakamdan 2 rakama düşüyorsun. görmeden mi bebeğini kucağına alacağın kalan süreyi :KK1::KK1:
çok heyecan verici gerçekten yaaa..

Ben her sabah uyandığımda sanki hiiçç uyumamış gibi oluyorum. Bu sabah işe gelirken ağlıycaktım nerdeyse. Uymak istiyoruummm diye :KK9::KK9:

ben de uyanmaktan nefret ediyorum nidalarıyla kalktım sabah ama hala başım ağrıyor.. zaten haftasonu da dinlenemedim :KK43:(

mrb larr

kız lar moralım bozukkk
:KK19: un 50 gr lık seker testı vermıstımm tam sınırda cıkmıs carsamba gel 100 gr lık ıceceksın ac gel dedıler yaa onumuzdekı gunlerde tatlıdan patatesden fılan uzak duruyumdaa cars.sonuc ıı cıksın ınsl yaaaaaaaaa:18::18::18:
sızdede ol eolan varmı???

canım benim 75lik yüklememde açlığım 97 çıktı ki max. 100 olmalıymış doktor yüklemeyi deil ama açlık ölçümünü bir ay sonra yine yapalım dedi.. hatta çok mu açtın nedenn öyle çıktı diye de sordu, ben de önceki akşam birkaç kaşık pilav yemiştim ondan olabilri diye düşünüyorum

Kızlar artık nerdeyse son 3 aydayız çok az kaldı büyük güne eksikler konusunda ne alemdesiniz ya ben cok sabırsızım bütün ıvır zıvırını almak istiyorum gerekli gereksiz cok heveslenyrm ama cevremden sürekli bi tavsiye durumu var mesela göğüs pompası sütün gelmezse alınır diyolar ben evde olcam calışsam zaten kimseyi dinlemem alırım ama illaki bebeğimi emaneten bırakcağım zamanlar olcak ozaman sütümü de bırakmak isterim her ihtimale karsı bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum??..yine sterilizasyn makinesi sizce alınmalı mı yoksa deterjan ve biberon fırçaları da işi görür mü?ben yan yatış ystığı, emzirme önlüğü,, minderi fln onları aldım oyun minderi bebek telsizi, mama sandalyesi fln da almak istiyorum ama erken mi sizce bebek doğunca bütün işim o olcağı için alamam diye düşündüm hepsi çıksın aradan istiyorum..Buarada ikea karyola dolap sifonyer almayı düşünen var mı yeterli bilginz var mı bu konuda??

canım ben streilizasyonu görümcemden alacağım telsiz almayı düşünüyoruz, mobilya ikeadakilerin pek sağlıklı olmadığı yolunda daha doğrusu hazır mdflerin hepsinin zararlı old. yönünde hatta birçok ülkede yasaklandığını falan söylüyorlar ama tabi o mobilyalarla büyüyenler de şu an yaşıyorlar başka :))

kızlarr bebek albümü arıyorum değişik olsun ayak izi falanda koyulanlardan olsun istiyorum ama bulamıyorummm
yardımcı olurmusunuz

bana tablo şeklinde almıştı görümcem joker mağazalarından arada nette de çıkıyor onlar

kızlar bu arada ben sadece açken kan verdim bişey falan içmedim ondan sonra da. doktora da sordum bişe içmicek miyim falan derken yok şekerin iyi dedi :s
benim işler niye hep değişik oluyor ya
:KK53:

sen şanslısın dr seni çok yormuyor :))

Çatlaklar konusunda ne alemdesinz kızlar,ben hamilelikten önce çatladığım için hakkımı doldurdm sanrm şimdilik bişey yok:))Şaka bi yana su madecassol kremin cok işe yaradığını düşünüyorum ben 2 günde bir sürüyorum vaselin kakao özlü kremin içine 1 tane büyük boy madecassolu sıkıp karıştrdım onu kullanıyorum maşallah diyim bi çiziğim yok ve bol su işe yarıyor sanrm ama son aylar tehlikeli bakalım nolcak..

ben badem kakao susam kayısı yağı ne bulursam karıştırıyorum bir de bella b diye bir krem var organik baldan yapılıyor onu kullanıyorum memnunum, inş hiç çatlağımız olmaz

biz geldik güzel teyzeler...
bugün anneannemizle birlikte havuzluhana gittik... en alt kata bi indik... amannnn orası ne öyle... kocaman bi yer... adamlar parsellemiş tüm dükkanları... her ürün gamı için bir dükkan var... hastane çıkış seti için ayrı bi dükkan... yüzlerce çeşit... fiyat alternatifleri oldukça fazla... sonunda listemiz tamamlandı... son olarak aldıklarımızı da yazıyım size... odamızın düzenlenmesi bittiğinde resim çekip yüklerim... yarın anneanneyle birlikte Bursa'ya gidiyoruz çünkü... 1 hafta sizlerden uzak kalıcaz... son alışverişimiz... hatırladıklarımın fiyatlarını ve markalarını da yazıyım...
-hastane çıkış seti 40 tl
-travel sistem bebek arabası+puset (casual storm) 470 tl
-bebek destek minderi 40 tl
-bebek yastığı 40 tl
-bebek yorganı-mikrofiberli 60 tl
-burun temizleme aspiratörü 6 tl
-koruyuculu uyku seti 100 tl
-nevresim takımı da olabilen pike takımı 100 tl
-hamile destek yastığı 13 tl
-destekli alt açma minderi (figürlü) 25 tl
-oyun parkı 200 tl
-visko yatak 40 tl
-lastikli çaşaf 11 tl
-banyo küveti 20 tl
-küvet filesi (straforlu) 25tl
-küvet ayağı 20 tl
-banyo süngeri (chicco) 3 tl
-lohusa pijama takım (alt-üst+sabahlık) 70 tl
-3 tane emzirme atleti 45 tl
-titreşimli anadizi 50 tl
ayyy yazarken yoruldum... sanırım bu kadardı... öptük hepinizi güzel anneler... veeeeee minik melekler :KK39::KK49::nazar:

oh ya ne güzel, güle güle kullan valla bütün işleinizi halletmişsiniz.. sadece fikir versin diye soruyorum ort. ne kadara mal oldu.. özelden de yazabilriisn

yok bitti çok şükür... önceden de almıştık zaten biçok eksiğini... en sona büyükleri bırakmıştık... hayırlısıyla sağlıkla kızımızın gelmesini bekliycez inşallah...

oh canım güle güle kullansın

ay geçmişi okumadan şaşı oldum resmen :) kızlar çatlıyorum :KK43: içinde paraben olmayan bir çatlak kremi var mı bildiğiniz ? ne kadar yağ sürsem de 4 lt su içsemde çatlıyorum ve çok üzüldüm. eşimde napalım oğlumuzu düşün bozma moralini mayo giyersin tatilde felan diyor ama olay mayo bikini değil kendim aynada rahatsız olacağım offf :KK43:
AYRICA BEN ÇOK FECİ TERLİYORUM ARTIK KIZLAR SİZDE DE VAR MI ÖYLE BÖYLE DEĞİL EVDE BİLE ŞORTLA GEİZYORUM NERDEYSE DIŞARDA UTANMASAM TİŞÖRT GİYECEĞİM DOUDAYIZ BİRDE DÜŞÜNÜN BAHAR BİLE GELMEDİ BURAYA MİLLET KABANLA DOLANIYOR .

pANİK YOK HEPİMİZDE VAR O HAL. BENDE SIRT ÜSTÜ YATIYORUM KORKMA

BENCE BEREN ÇÜNKÜ ETRAFIMDAKİ ÇOCUKLARIN ÇOĞU ECE :)

WALLA DOKTORUN DAHA İYİ BİLİR AMA BANA 2 KEZ YAPILDI BİRİ 20 DE BİRİ 22 DE.

AYNEN BENDE YA :)

WALLA KALIYORMUŞ DOKTORUMUN BANA DEDİĞİ ARTIK BEBEK BÜYÜDÜ VE SENDEKİ YETMİYOR ÇOCUK AÇ KALIYOR DEDİ

POMPA BENDE ALMAYI DŞÜNMÜYORDUM AMA ARTIK GEREKLİ GÖRÜYORUM ÇÜNKÜ SEN SÜTÜNÜ SAĞDIKÇA SÜT YENİLENİYORMUŞ EMMEZSE İLK BAŞTA O SÜTÜ SAĞMALISIN Kİ ÇOĞALSIN VE KALİTESİ ARTSIN

AYNEN BENDE DÜŞÜNÜYORUM ONDAN ALMAYI PAZARTESİ KONTROLÜM VAR SORACAĞIM BU BİO-OİLİ DOKTORUMA İŞTE PARABEN VAR M ONU MERAK EDİYORUM. BİRDE YÜZÜMÜZDE LEKE OLACAK ARTIK 7 . AYDA OLUŞUYORMUŞ BUNUN İÇİNDE GÜNEŞ KREMİ KULLANMAK ŞART ARTIK.

ben geceleri acayip terliyorum

Selam kizlar.bu gun cok yorucu bi gundu.ablam ev tasiyor bana yaklasacak.kabul ederse iznim bitince bebegimi ablama birakacagim bakmasi icin.yoksa isim zorr.

hadi gözün aydın :)

Kızlar su magnezyum ve kalsiyum tabletlerini içince sizde de bulantı oluyo mu peşinden su sıralar magnezyumu salladm ne işe yaradığını da unuttm zaten ama kalsiyum kramplarıma cok iyi geldi kullanmadığım gün yatakta kramptan kıvranyrm bildiğin o yüzden onu mecbur içiyorum..Buarada kan hapını kahvaltıdan önce mi içiysnz?

ben gece uyumadan içiyorum demiri

doğru diyosun dr.lar herşeyi söylemiyor bizde mecburen bilinçli olmak zorundayız
geçen komşumda bi kadınla tanıştım ilk bebeğiymiş, ama heyecan sıfır,
dr. göstermiyor demiş,cinsiyetini bile daha bilmiyor elinde sigara ayy naapcağmı bilemedim kii 8 aylık hamile bu kadın, okadar rahatki napıyım diyo ulan doğurcan nerdeyse kızınmı oğunmu olcak daha bilmiyosun insan tatlı yer bişey yapar, bir iki şöyle koridorda yürür bi daha girer ultrasona ne bileyim?
hadi önemli değil yeterki çocuğum sağlıklı olsun diyosun belkide, niye sigara içiyosun pöfür pöfür? al işte buda anne?!! :100:

ben sigara dumanını iki sn koklasam deli oluyorum

kızlar size birşey sorucam bebeğimin bağırsaklarıyla ilgili özel durumunu bilen ark.lar var aramızda,
benim ve bebeğim için erken doğum pek iyi olmayacak biliyosunuz umarım şu anlatıcaklarımı yaşamam hala daha olumlu düşünmeye çalışıyorum ama şunlarda yüksek ihtimalle yaşayacaklarım malesef :KK14:
yani şöyleki anne karnında bebeğim ne kadar uzun kalırsa karın duvarıda o kadar çok gelişeceğinden bebeğimin doğduktan sonra yoğunbakımda kalma süresi o nispette azalacak. ve daha erken ameliyat edilebilecek böylece normal beslenmeye daha çabuk başlıyacak bu yönde bi araştırma yaparken şu bilgiye rastladım
magnezyum damarları genişletiyor ve erken doğumu önlüyormuş bu yönde bi bilgisi olan varmı aramızda magnezyum hakkında?

canım magnezyumu bilmiyorum ama inşaallah bebişin öyle sağlıklı olacak ki güzel güzel mutluluğunuzu paylaşacaksın bizimle

Canımız hiçbir şey istemiyor. Son iki haftadır zaman geçmesin diye bekledik ama zaman o kadar çabuk geçti ki, ayrılık vakti ne zaman geldi nereden geldi anlamayadık. Babamız yarın gece gidiyor ve sadece doğumumuza gelebilecek. Kızlarımızla babamızı çok özleyeceğiz, babamız da bizi çok özleyecek.

Evimizi bırakıp geldik, dedelerimizle ebelerimizin yanına geldik.Ama kimse babamızın yerini dolduramıyor. Yaradan Rabbim babamızı kazadan beladan, kötü insanlardan korusun.

canım allah kavuştursun uzunmuş ayrılığınız denizci mi eşin... ama bir de düşün ki doğumunu görebilecek inşaallah

Doğum çantasını hazırlayan var mı aranızda??Ya bazı yerlerde okuyorum yok hastane cıkışı bi 10lu sey bi 5li 2-3 tane battaniye 3 adet pijama takımı bilmem kaç tane zıbın bebek için,anne içinde 2 gecelik 2 pijama takımı yahu biz doğurmaya mı gidiyoz yoksa tatile mi anlamadım hakkaten lazımmı bukadar bana biraz sacma geldi de..

bana doktor haziranın ilk haftası hazır olsun dedi çantan, bir de önceden sezeryan yapan arkadaşlarım terlemekten beş kez pijama değiştirdiklerini de söyledi beş olmasa da iki ev elbisesi bir pijama takımı bulundursan fena olmaz bence

ben daha hiç birsey hazırlamadım ki yaaa :KK43:

kıslar birde birşey soracağım yardımınıza ihtiyacım var

Philips Avent %0 BPA Yenidoan PP Hediye Seti
bu adresteki
Philips Avent %0 BPA Yenidoğan PP Hediye Seti:58.41 lira
Philips Avent %0 BPA Yenidoğan PP Hediye Seti (SCD271/60)

% 0 BPA (Bisfenol A İçermez)
Bu biberon, BPA içermeyen bir malzeme olan PES ten yapılmıştır
Huzursuzluğu önemli ölçüde azalttığı klinik olarak kanıtlanmıştır

Bebeğinizin sağlığı ve mutluluğu için uyku ve beslenme çok önemlidir. Bebek biberonlarının tasarımının "bebek davranışlarını" etkileyip etkilemediğini görmek için bir klinik deney gerçekleştirildi. Philips AVENT biberonun karşılaştırılan biberona kıyasla huzursuzluğu günde yaklaşık 28 dakika azalttığı görülmüştür (46 dakika - 74 dakika, p=0,05). Bu durum, özellikle gece boyunca geçerlidir.

Havanın bebeğinizin midesi yerine biberona girmesini sağlar
Bebeğiniz beslenirken, Philips AVENT Emzikteki benzersiz etek sistemi, havanın bebeğinizin midesi yerine biberona girmesini sağlar. Bebeğiniz, doğal emzirmede olduğu gibi süt akışını kontrol eder.

Klinik bir çalışma, Avent biberon ile beslenen 2 haftalık bebeklerin klasik biberonla beslenen bebeklere kıyasla, özellikle geceleri, daha az kolik sorunu yaşadığını göstermiştir.

İki haftalık bebeklerle yapılan klinik bir çalışma, başka biberonlarla beslenen bebeklere göre huzursuzluk düzeyinin daha az olduğunu göstermiştir. (Bu çalışma Londra da bulunan Çocuk Sağlığı Enstitüsü tarafından gerçekleştirilmiştir. 2008.)

Paket içeriği

Ekstra yumu?ak, Yenidoğan Akı?lı Emzik: 2 adet
Biberon ve emzik fırçası: 1 adet
Yenidoğan emziği: 1 adet
Biberon (125ml/4oz): 2 adet
Biberon (260ml/9oz): 2 adet

Üretim Yeri: İngiltere
Markanın Ait Olduğu Ülke: İngiltere

T.C. Saglik Bakanligi nin hijyenik ürün yönetmeligine göre ayıplı ürün olmadıgı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade veya değişim imkanı bulunmamaktadır.

acaba bu ürünü alan yada daha önceden kullanan var mı?
fiyatı nasıl ki acaba?

görümcem kimyacı ve en iyisinin philiphs avent olduğunu söyledi

off of! salı günü doktorum kızacak bana çok kilo alıyorum diye. ben 65 ile hamile kaldım. şimdi 26. hafta ve ben 11 kilo aldım. almaya da devam ediyorum. ya insanlar tüm hamilelikte bu kadar kilo alıyorlar. nasıl kıskanıyorum anlatamam. sizde durumlar nasıl???

ben de 13 :)

Günaydın güzel anneler ve onların tosbaaları.. :emir_bebek: Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle! bana bugün şeker yükleme testi yapılıyor. ilk kanım alındı. Şekerli suyu içtim birazdan da 2. kanı alacaklar. 1 er saat arayla 3 kere alacaklarmış. öğleye kadar hastanedeyim anlayacağınız. neyse sonra yine yazacağım herkese hayırlı günler..

şimdiden geçmiş olsun canım

Gunaydin kizlarrrr.kaynanam cinlendirdi yine beni.cepten sirketi ariyir.elli kere dedim anne sirketi arama kiziyorlar diye yine ariyor yine ariyor.hayir ev telefonundan arasa anlarim cok yazmasin diye ariyor diyecemde.cepinden sirketi ariyor.en son cuma gunu soyledim sorun oluyor cepten caldir ben ararim seni dedim.zaten dakikalarim bitsin diye ariyorum konusmak icin degil demesin mi.butun tuylerim amuda kalkti sinirden.neyse tamam dedi kapatti.sabah ise geldim sefim demesin mikaynanan aradi cumartesi diye.ben de esime soyledim en sonunda.kadin inadina mi yapiyor azar isiteyim diye mi yapiyor anlamadim ki:KK4:

uyuz yaa açsın 800lü hatları arasın

günaydınlar herkese. dün modokodan mobilyamızın siperişini verdik. mutlu bebeden modokoda fiyatlar hemen hemen aynı sadece ekstra hediyeleri olabiliyor. 3100tlye aldık büyüyen beşik dolap raf sandık tuvalet aynası ve isim yazan duvar süsü. mobilyalar modokoda birbirine benziyor kalite olarak da çok iyi almayı düşünen varsa oraları tavsiye ederim epey dolaştık.

canım biz de ctesi modokodaydık 3. kez ve haididen beğendk bir tane :))

günaydınnnn kızlarr biz geldik..2 gün yoktuk izinliydim..bol bol gezdim arkadaşlarımla buluştum..dünde oğluma aldığımız eşyalar geldi.tülü,arabası,puseti,ana kucağı seti,stor perdesi,battaniyesi,nevresim takımı..büyük eşyaları tamam gibi odası bi kurulsun hele sizlerle paylaşıp fikirlerinizi alırım :)..herşey yavaş yavaş tamamlanıyo ve heyecanda artıyo...allahım sağlıklı bir şekilde kucaklarımıza almayı nasip etsinn...

oh güle güle kullansın canım inş. amin sağlıkla kucağımıza alırız

Bugün benim için okuduğunuz duaları allah kabul etsin...bende inanmassınız dün bowlinge gittim.ama 3 kere attım :) zorlamadan cumarteside izin aldım abimin çocuğu olmuştur 4 aylık onu sevmeye gittim.anam doymuyolar ya napıcaz bilmiyorum her 3 saatte bi emziriyo annesi :) uyutmuyo valla direk şahit oldum bolbol uyuyalım şimdi gerçekten :) ordan kadıköye geçtim kızlar boğanın olduğu caddeye bi girdim 2 saatte çıktım herşey hamile üstü gbi yeni moda bol olduğu için rahatlıkla aldım giyiniyorum hem uygun hemde modern hamile kıyafeti diil ama süper şeyler var.Havada güzel ama pazartesi sendromundan kurtulmak istiyorum bugün hemenccik bitsinnnnnnnnnnnnnn

ben bowlinge gittim ama topu elime almaya korktum gerçi çocukların oynadığı hafif top vardı onu bir kez attım ama tırstım diğer trlü

ya sizde varmış madem bi baksanız içinde 'liquidum paraffinum' yazıyor mu bi zahmet ??

ceremony
paradokss

genetik falan diyorlar ama yok ya annemde teyzemde halamda falan bi çatlak yok 3-4 çocukla onca kiloyla
ama ablamla bende var nasıl iş ki
:KK50::KK50:

selamlar
biraz geç oldu ama kusura bakmayın :) sadece vitamin ve farklı yağlar olduğu yazıyor üzerinde.
netten baktım içeriğinde sizin yazdığınız madde yağ içeriği olarak geçiyor
ilk defa duyduğum için zararlı mı diye baktım ciltte akneye sebep olabilir yazıyor ama çoğu çok iyi marka bebek yağlarında bile var
anlamadım şimdi bu yararlı mı zararlı mı ?

günaydın herkese,

çok güzel,su gibi geçen,mutlu,heyecanlı,kanlı canlı bir hafta dilerim herkese :KK16:

hamilelik ilerledikçe benim sıkıntılarım artıyor..3 gündür kaburga ağrısından duramıyorum,öyle böyle bir ağrı değil ,kemik kırılmış batmış gibi.-hiç başıma gelmedi ama öyledir herhalde :KK9:-

kilo konusunu takmıyorum artık.yemiyorum ama alıyorum gerçekten.yapacak birşey yok demek ki.bünye meselesi.
gerçi bu aralar ben hiç birşey takmıyorum iş yerinde de problemler var ama sinirimi bozmuyorum,onların siniri bozulsun,çatlasınlar.

Günaydın güzel anneler ve onların tosbaaları.. :emir_bebek: Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle! bana bugün şeker yükleme testi yapılıyor. ilk kanım alındı. Şekerli suyu içtim birazdan da 2. kanı alacaklar. 1 er saat arayla 3 kere alacaklarmış. öğleye kadar hastanedeyim anlayacağınız. neyse sonra yine yazacağım herkese hayırlı günler..

ben de 2 hafta sonra gideceğim.merak ediyorum bana da yükleme yapılacak tarama değil.
kaç gr lık glikoz canım seninki?
75 lik yapılacak bana?
aç mı yok mu gittin?
Günaydın güzel anneler ve minik kelebekleri :)
Huzurlu,güzel ve sağlıklı bir gün ve hafta diliyorum hepimize :)
elifsce kuşum duanı okudum Allah kabul etsin inşallah ..
sevgiler,

amin canım cümlemize güzel hafta olsun.

Gunaydin kizlarrrr.kaynanam cinlendirdi yine beni.cepten sirketi ariyir.elli kere dedim anne sirketi arama kiziyorlar diye yine ariyor yine ariyor.hayir ev telefonundan arasa anlarim cok yazmasin diye ariyor diyecemde.cepinden sirketi ariyor.en son cuma gunu soyledim sorun oluyor cepten caldir ben ararim seni dedim.zaten dakikalarim bitsin diye ariyorum konusmak icin degil demesin mi.butun tuylerim amuda kalkti sinirden.neyse tamam dedi kapatti.sabah ise geldim sefim demesin mikaynanan aradi cumartesi diye.ben de esime soyledim en sonunda.kadin inadina mi yapiyor azar isiteyim diye mi yapiyor anlamadim ki:KK4:

bazen plak takılıyor,anlamadı mı anlamıyorlar.sen sinir oldugunla kalıyorsun.
bir de eşin söyleyince aaa biilmiyordum ben,kötü niyetim yok deyip bilmemezliğe vuruyorlar.
sinirlenmemek elde değil.

oooh ne güzel bir de ben alsam o izni :21:
güle güle kullansın oğluşun.
bekleriz fotoları.

güle güle giy canım aldıklarını.ben de yazlık kıyafetlerimi aldım giyeceğim günü bekliyorum.
yeğenimden biliyorum evet doymuyorlar ,uyutmuyorlar ama sağlıklı,hayırlı evlat olsunlar da analık görevimizi yaparız.Allah güç kuvvet verir elbet.

ameliyat derken sezaryenimi diyorsun canım.normal doğuma eşler giriyor da ameliyata alırlar mı ki.

ameliyata devlet ve üniversite hastanelerinde almıyorlar ama özelde alabilirler.ben istemem ama eşim girsin.zaten o da ilk girecek bildigi bir ortam değil,şaşkın şaşkın bakmasındansa işin temiz halini görsün kapıda beklesin beni diyorum :)

canım çok uzun bir ayrılıkmış bu,doğuma gelecek yazmışsın.
Allah tez vakitte sağlıkla kavuştursun inş.
üzme kendini,ikizlerini düşün,kolay değil elbet ama yaşanacak güzel günlerinizi hayal et.

Son düzenleme:
cnm dr a sordum ben sabahları yulaf gevreklerinden içine yarım meyve doğrayarak yiyebilirsin dedin meyve çok fazla tüketme yürüyüş yap

yuruyus yapamıyorum bel agrım cok fazla kalcama kemık batmasıda var oyuzden yuruyemıorum :KK43:

ameliyat derken sezaryenimi diyorsun canım.normal doğuma eşler giriyor da ameliyata alırlar mı ki.

Farketmez canım normal sezeryan..Alıyolar diye biliyorum özelde tabi heryerde olur mu bilmiyorum konuşmak lazım bi, açıkcası ben yanmda olsun istiyorum zorluğunu görsün destek olsun..

ben de öyleyim yaa ürün araştır o ürünün kullanıcı yorumlarını oku tanıtım videolarını izle sırtım belim gözüm bacağım hiçbi yerim dayanmıyo valla inşallah sağ salim bebişlerimize kavuşunca bunları unuturuz :)) çünkü o zaman hayatımıza yeni yorgunluk ve uykusuzluklar girecek :))))))

Unuturuz tabi hem tatlı yorgunluklar bunlar:))benim geceleri uyumycağm kesin geceleri kıpır kıpır gündüzleri cok nadir hareket ediyo ama 2-3 gündr böyle niye acaba..

Eşin gidicek gelicek inşallah üzme kendini ama gerçekten en çokta bu zamanlar nedense insan daha fazla varlığını hissediyo.ama sağlık herşeyin başı bak 2 haft anasıl geçtiyse emin ol 3 ayda öle çok çabuk geçer hiççç sıkıntı yapma kendinde.neyseki bebişlerin var ikinizin bağı.:)

kızlarr yaa bende uzandığım zaman pek kıpırdamıyor ama oturduğumda hele birde aşağıya doğlu eğilir gibi duruyorum ozman baya bi hissediyorum..acaba sıkışıyomu anne beni rahat bırak mı demek istiyo :))

ben de ilk 4.5 ay 3 kilo aldm bulantılarım yüzünden. şu anda 6.5 ay bitti ve toplamda 8 kilo aldım. ama bu normalmiş. gerçi vücut tipine göre değişir. canım sürekli tatlı pasta vs istiyo ama yapmıyorum ve almıyorum çünkü onlar evde bulundukça tüketecem ve kilo alımım artacak :)) kendimi bu şekilde engellemey çalışıyorum bakalım nasıl devam edecez :))))))))

Boy da önemli tabi:))ben 1.64 üm 57 ile hamile kaldım 64 oldum gerçi suan iyiyim ama su 3 ay beni düşündürüyo:)Hakkaten evde olunca dayanamıyosun bende cok yapmıyorum bikez yapim dedim git gel yedim seker oldu 160:KK43:bol su yaa ilk aylar en az 3lt içiodm biraz azalttm sanki suaralar..yürüyüş yapıomusun canım ben hiç düzenli yürüyüş yapamadım ama artık havalarda güzel başlamalı

Merhaba. Sonuçta sadece kendi fikirlerim ama belki yardımcı olur paylaşmak isterim. Süt pompasının alınması gerektiğine inanıyorum. Ben de doğumdan sonra çalışmayacağım ancak pompa alacağım. Çünkü göğüslerinizdeki sütü ne kadar cok sağarsanız sütünüz o kadar artar. Dediğiniz gibi bir yerlere giderken sağıp evde süt bırakmanız hayatınızı kolaylaştırıp kalitesini artırır. Bir de eğer sütünüz çokken sağıp buzluğa koyarsanız ve stok yapabilirseniz özellikle son zamanlarda, süt buzlukta 6 ay dayandığı için siz sütten kesilseniz bile bebğiniz anne sütü almaya devam edebilir. sterilizasyon makinesi almayı düşünmüyorum. Ne ben ne de ablam büyürken annem strelizasyon makinesi kullanmamış. kaynar suda az süre bekletmenin yeterli olacağını düşünüyorum. mama sandalyesi gerekli olabilir ama onun için de erken sanırım zaten ilk 6 ay ek gıda almazsa inşallah mama sandalyesine de ihtiyacımız olmaz. zateneilk 3 ay oturtulmuyo bebekler diye biliyorum.

Teşekkür edrim:)Yani evet çok mantıklı yazdklarnz bende böyle düşünüyorum aslında göğüs pompası alcaktım ben yaptığım alışveriş sırasında ama kv hediye yaptı bende söyleyemedim cok fazla olur diye bi de kendisi gereksiz bulunca hiç diyemedim:)ama ben alırım onu göğüs kalkanı da alınsa mı acaba yoksa kremler ve pedler işi görür mü ayy ne zormuş bu işler..mama sandalyesi için erken evet ama eğer ikeadan alırsam alcam dursun köşede sterilizasyon makinesi bana da biraz gereksiz geldi fırça ve özel deterjanlar da işi görür dedğinz gibi sıcak su da mikrobu kırar zaten..

Allah iyiligini versin sesli guldum.koptum yaa hic aklima gelmemisti.bi dahakine soyliyecem 800 lu hatlari ara bitsr diyd :KK9::KK9:

günaydın herkese, ben,kötü niyetim yok deyip bilmemezliğe vuruyorlar.
sinirlenmemek elde değil
Aynen canim.iyi niyetin arkasina siginiyorlar.idare edecem artik.

Ayy bildiğin gıcık etmişş bol sabır diliyorum,benm kv de bazen yapar böyle şeyler,kızlar bir de bebişim ne yapıyo diyo sürekli ben biraz rahatsız oluyorum acıkcası mesela benm annem toprak veya torunum der bu bebişim ne ya kendimi taşıyıcı anne gibi hissediyorum o öyle dedikçe zaten doğumdan sonra sen çalışırsan ben bakarım aşkım o sevgilim diyo bana da cinler geliyo bişey demiyorum tabi ama normal mi yoksa ben mi abartyrm hormonlardan dolayı..

kızlar birazdan bebişimizin mobilyasını almaya gitcez heycan yaptım :) çilek ten alcaz burda fazla alternatifim yok malesef
Çilek > Baby Dream bu modeli almayı düşünüyoruz sizce nasıl

X