2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Kızlar su magnezyum ve kalsiyum tabletlerini içince sizde de bulantı oluyo mu peşinden su sıralar magnezyumu salladm ne işe yaradığını da unuttm zaten ama kalsiyum kramplarıma cok iyi geldi kullanmadığım gün yatakta kramptan kıvranyrm bildiğin o yüzden onu mecbur içiyorum..Buarada kan hapını kahvaltıdan önce mi içiysnz?

Çok güzelmiş kızının ismi canım:)kalp çarpıntısı bende de var hiç panik atak yasadın mı tekrarlıyo olablr veya kan değerlerin düşük.. benim sanırım ikiside var bazen nefes alamıyorum ve kötü bi haber alcak gibi kalbm carpıyo fln yani tabi bu dönemde nabzımızda hızlı atıyo belki normaldr bilemyrm..

Teşekkür ederiz :))
Sabah işe giderken yaşıyorum yollarda nefes nefes sırımdan terler akıp kalp atışım 120-130 civarını buluyor, Kalp için mıayene olduk birşey yokmuş, sadece prolaktin hormonu sayesinde kalp atışı %15- %20 artıyor ve bebişin kalbini de destekler çalıştırır dedi. ekstra güç sarfeder kilolarla beraber yük biner hamilelik bitene kadar devam eder dedi. ve bir ilaç yazdı kendi dr sorup kullanıcam.. pazartesini bekliyorum.
Hepimizin yaşadığı bu durumlar normalmış seninde muhtemelen başka sorunun yoktur :))

Şeker yüklemesinde : sabah aç karnına gittik saat 10 da kan alımının ardından, 75 gr şekerli su içtim. 1 saat arayla toplamda 3 kez kan verdim arada su falan içemiyorsunuz sadece sakince güç harcamadan bekledik 12 de 3. kez kan aldıktan sonra kahvaltı yaptık açlık biraz sersemletti onun dışında gayet kolay bir işlem korkacak birşey yok ki :)) pazartesi sonuçları alıcaz.

Ne demek canım bildiğimi paylaşmalıyım o sorumluluğu hissediyrm cünkü ucunda minnak yavrularımız var..Ama sen yine de takma şimdi belki etkilemydr ok,yalnız su bi gercekki bilgilendrme sıfır bana mesela hemşire oturcaksın fln demedi yada dr lar 3 gün önceki karbnhidrat beslenmesini söylemiyo iş başa düşüyo araştrmak lazım..

doğru diyosun dr.lar herşeyi söylemiyor bizde mecburen bilinçli olmak zorundayız
geçen komşumda bi kadınla tanıştım ilk bebeğiymiş, ama heyecan sıfır,
dr. göstermiyor demiş,cinsiyetini bile daha bilmiyor elinde sigara ayy naapcağmı bilemedim kii 8 aylık hamile bu kadın, okadar rahatki napıyım diyo ulan doğurcan nerdeyse kızınmı oğunmu olcak daha bilmiyosun insan tatlı yer bişey yapar, bir iki şöyle koridorda yürür bi daha girer ultrasona ne bileyim?
hadi önemli değil yeterki çocuğum sağlıklı olsun diyosun belkide, niye sigara içiyosun pöfür pöfür? al işte buda anne?!! :100:

Teşekkür ederiz :))
Sabah işe giderken yaşıyorum yollarda nefes nefes sırımdan terler akıp kalp atışım 120-130 civarını buluyor, Kalp için mıayene olduk birşey yokmuş, sadece prolaktin hormonu sayesinde kalp atışı %15- %20 artıyor ve bebişin kalbini de destekler çalıştırır dedi. ekstra güç sarfeder kilolarla beraber yük biner hamilelik bitene kadar devam eder dedi. ve bir ilaç yazdı kendi dr sorup kullanıcam.. pazartesini bekliyorum.
Hepimizin yaşadığı bu durumlar normalmış seninde muhtemelen başka sorunun yoktur :))

Şeker yüklemesinde : sabah aç karnına gittik saat 10 da kan alımının ardından, 75 gr şekerli su içtim. 1 saat arayla toplamda 3 kez kan verdim arada su falan içemiyorsunuz sadece sakince güç harcamadan bekledik 12 de 3. kez kan aldıktan sonra kahvaltı yaptık açlık biraz sersemletti onun dışında gayet kolay bir işlem korkacak birşey yok ki :)) pazartesi sonuçları alıcaz.

Geçmiş olsun canım,sen yine iyi ben odadan odaya gecerken nefes nefese kalıyorum ve bazen menapozlu kadınlar gibi birden ateş geliyo ve üzermdekileri atıyorum direk:)Canım biz zaten şeker yükleme testinden korkarsak nasıl doğurcaz ben esas onu düşünüyorumm:KK43:

doğru diyosun dr.lar herşeyi söylemiyor bizde mecburen bilinçli olmak zorundayız
dr. göstermiyor demiş,cinsiyetini bile daha bilmiyor elinde sigara ayy naapcağmı bilemedim kii 8 aylık hamile bu kadın, okadar rahatki napıyım diyo ulan doğurcan nerdeyse kızınmı oğunmu olcak daha bilmiyosun insan tatlı yer bişey yapar, bir iki şöyle koridorda yürür bi daha girer ultrasona ne bileyim?
hadi önemli değil yeterki çocuğum sağlıklı olsun diyosun belkide, niye sigara içiyosun pöfür pöfür? al işte buda anne?!! :100:

E bu hatun hiç mi kıyafet fln almamış bebeğine neye göre alıyomş tövbee hayır dr u da garip yani nasıl görememişş kızdır o kız ozaman:))Canım şaka bi yana kadın cok sorumsuz bence o daha hazır değilmiş nasıl sigara icer ya bencil bi de sağlıklı olsun da diyo sapsal keske deseydin sen böyle sigara içersen nasıl olcak diye..

kızlar size birşey sorucam bebeğimin bağırsaklarıyla ilgili özel durumunu bilen ark.lar var aramızda,
benim ve bebeğim için erken doğum pek iyi olmayacak biliyosunuz umarım şu anlatıcaklarımı yaşamam hala daha olumlu düşünmeye çalışıyorum ama şunlarda yüksek ihtimalle yaşayacaklarım malesef :KK14:
yani şöyleki anne karnında bebeğim ne kadar uzun kalırsa karın duvarıda o kadar çok gelişeceğinden bebeğimin doğduktan sonra yoğunbakımda kalma süresi o nispette azalacak. ve daha erken ameliyat edilebilecek böylece normal beslenmeye daha çabuk başlıyacak bu yönde bi araştırma yaparken şu bilgiye rastladım
magnezyum damarları genişletiyor ve erken doğumu önlüyormuş bu yönde bi bilgisi olan varmı aramızda magnezyum hakkında?

E bu hatun hiç mi kıyafet fln almamış bebeğine neye göre alıyomş tövbee hayır dr u da garip yani nasıl görememişş kızdır o kız ozaman:))Canım şaka bi yana kadın cok sorumsuz bence o daha hazır değilmiş nasıl sigara icer ya bencil bi de sağlıklı olsun da diyo sapsal keske deseydin sen böyle sigara içersen nasıl olcak diye..

bencil ve şapşaldan çok daha fazlasnı hakediyor aslında ama ben sinir katsayımı artırmamak için fazla muhatap olmadım zaten sigara içilen yerdede duramıyorum.ben 12 haftalıkken biliodum cinsiyetini çatlar insan beee :KK9:
dedim allah sonunu hayretsin inşallah bebeğine bişi olmaz. çektim geldim eve

kızlar size birşey sorucam bebeğimin bağırsaklarıyla ilgili özel durumunu bilen ark.lar var aramızda,
benim ve bebeğim için erken doğum pek iyi olmayacak biliyosunuz umarım şu anlatıcaklarımı yaşamam hala daha olumlu düşünmeye çalışıyorum ama şunlarda yüksek ihtimalle yaşayacaklarım malesef :KK14:
yani şöyleki anne karnında bebeğim ne kadar uzun kalırsa karın duvarıda o kadar çok gelişeceğinden bebeğimin doğduktan sonra yoğunbakımda kalma süresi o nispette azalacak. ve daha erken ameliyat edilebilecek böylece normal beslenmeye daha çabuk başlıyacak bu yönde bi araştırma yaparken şu bilgiye rastladım
magnezyum damarları genişletiyor ve erken doğumu önlüyormuş bu yönde bi bilgisi olan varmı aramızda magnezyum hakkında?

Gebelik Krampları | gebelik doğum hamilelik yumurtlama günü Çok gecmiş olsun tatlım Allah şifa versin canım bak senn dediğin burda yazıyo evet faydası cok hakkaten yalnız fazlası da zararlıymış bizim dr lar hiç minerallerimize bakmıyo eksik mi fazla mı..

bencil ve şapşaldan çok daha fazlasnı hakediyor aslında ama ben sinir katsayımı artırmamak için fazla muhatap olmadım zaten sigara içilen yerdede duramıyorum.ben 12 haftalıkken biliodum cinsiyetini çatlar insan beee :KK9:
dedim allah sonunu hayretsin inşallah bebeğine bişi olmaz. çektim geldim eve

Durma da zaten canım hatta senn yanında içmemeleri gerekir,oo sen baya erken öğrenmişsin:)Valla bizim bi komsu içti ve bebeği sorunlu doğdu ameliyat fln oldu o meleği korusun Allah o anneye de akıl versin..

magnezyum doğumu geçiktirmek için kullanılıyo ama daha yuksek dozlarda verılıyor, tokoliz için,verilirkende refleks kontrolu felan yapılıyo,umarım gerek kalmaz hicbirimize ve sana canım gününde sağlıcakla doğarlar
insallh senin bebeğininde yoğun bakıma ihtiyacı olmaz güzelce gelir dünyaya

Zor gerçekten çalışmak. Gün geçtikçe dahada zorlaşıyor :KK50:
Bende planlı almaya çalışıyorum. kıyafet olarak bir eksiğim kalmadı çok şükür.sadece bikaç tane kısa kollu çıt çıtlı body alıcam o kadar.
Artık büyük eşyalarda sıra. onlarada başlasam biter zaten :KK76:

Ben daha yaptırmadım canım 9 nisanda olucak.
İnşallah bir dahakinde daha iyi çıkar. yediklerine çok dikkat et canımm

Baya detaylı yazmışlar. Biraz daha düşüneyim ben bunu. Ne kadar gerekli olur şuan tam bilemedim. Ben sırf kv nin evindeyken bebeğin kendi yatağı olsun diye istiyordum bunu.
Ya da bunun yerine kv nin evinede bir park yatak mı alsam. onlar daha uygun bundan :44::44:

insanın kafası nasıl karışıyor yaws kv nin evinde yer sıkıntısı yoksa alabilirsin park yatak ama vaktini mutfakta geçiriyosa kv sürekli gözünün önünde durması için ana kucağı daha pratik :95:

maalesef cnm hiç bir bilgim yok keşke cevap verebilseydim :26:

Canımız hiçbir şey istemiyor. Son iki haftadır zaman geçmesin diye bekledik ama zaman o kadar çabuk geçti ki, ayrılık vakti ne zaman geldi nereden geldi anlamayadık. Babamız yarın gece gidiyor ve sadece doğumumuza gelebilecek. Kızlarımızla babamızı çok özleyeceğiz, babamız da bizi çok özleyecek.

Evimizi bırakıp geldik, dedelerimizle ebelerimizin yanına geldik.Ama kimse babamızın yerini dolduramıyor. Yaradan Rabbim babamızı kazadan beladan, kötü insanlardan korusun.

ya kızlar aslında düşündümde biz şimdi ne bulursak sürüyoruz ya karnımıza heryerimize yani yağıydı nemlendiricisiydi losyonuydu hepimiz bişeyler kullanıyoruz sonuçta
ama ben bu çatlak olayında aldığımız bu önlemin çokta işe yarıyacağını düşünmüyorum şahsen :KK31:
çok yüzeysel bişey aslında bizim yaptığımız bu işlem çünkü içerden çatlıyosun genişleme içerden oluyor, böylede düşünmeme rağmen yinede faydası elbet olur belki diyerek bi umut yağlanıyorum gerçi kırkpınar güreşçileri gibi :KK60:
o ayrı :KK60: ama okadar düzenli kullanan organik yada eczaneden dünya para verip krem alıp sürenleri duyuyorum yine çatlıyolar, yine çatlıyolar :KK14:
kiminin cildi yani eti çok sıkıdır onlar bikaçkilo alıp vermede bile çatlar var benim öle bekar arkadaşlarım, heryerleri şimdiden çatlamış,
ama benim cildim cıvık cıvık :KK60: anladınız siz onu başka tabir bulamadım şimdi :KK60: henüz karnımda bişi yok sadece göğüslerimin alt tarafları başladı çatlamaya.
bide bu biraz genetik diyorlar eğer doğruluk payı varsa tabi, annem koduma işlemişseeee karnım cillop gibi kalır :KK9: kadın iki doğumundada hiç çatlamamış süt gibi karnı şuan öle krem falanda nerden bulup sürcek, hiç birşeyde yapmamış.
allah sonumuzu hayretsin bebeklerimiz sağlıklı olsunda inşallah, tıp gelişiyo hergün bulurlar bununda bi çaresini inş.
baksanıza ajdaya, ifadesi elbet değişti ama 70 yaşına geldi suratı kaymak gibi :KK9: e 21 estetikle (botoks ve dolgular hariç)
benim bilimadamlarına güvenim tam 60: :KK60:
birde atasözü geldi aklıma konumuzla alakalı eğerki o şanslı kadınlardan değilseeekk;kaderimizde varsa çatlıcaz abi napalım :KK60:

Vermeyince Mabud, neylesin sultan mahmut :KK60:
o zaman anama kızayım çatlağı çok zaten :) şaka bi yana doktorum daha ilk öğrendiğimde demişti bana annen neyse sende osun diye ama uğraştım yağlarla vs kabul etmek istemedim :)

o yine iyiyimiş burda bizim personelden biri hamile kaç hafalık bilmiyor muhtemen benle aynı anlattığına göre daha tetonozun ilk dozunu olmamış en son 4 aylık mı neydi gittim diyor düşün ortalama 25-26 haftalık 3 kez gitmiş doktora. dolap çekem diyoruz yorma kendini temizlik yaparken diyoruz umrunda değil bak düşer bişey olur diye uyarmış arkadaşım bi ara aman düşsün ne yapayım demiş yazık valla :KK43:

Canımız hiçbir şey istemiyor. Son iki haftadır zaman geçmesin diye bekledik ama zaman o kadar çabuk geçti ki, ayrılık vakti ne zaman geldi nereden geldi anlamayadık. Babamız yarın gece gidiyor ve sadece doğumumuza gelebilecek. Kızlarımızla babamızı çok özleyeceğiz, babamız da bizi çok özleyecek.

Evimizi bırakıp geldik, dedelerimizle ebelerimizin yanına geldik.Ama kimse babamızın yerini dolduramıyor. Yaradan Rabbim babamızı kazadan beladan, kötü insanlardan korusun.
seni çok iyi anlıyorum. bende doğuma gideceğim mayıs ayında izne erken ayrılıp sonra uçağa binemem diye amam babamız burda kalacak doğuma gelcek :KK43: 2 ay onsuz nasıl geçecek bilmiyorum şimdiden stresi bastı beni. şimdi korkum doğuma yetişememesi ::KK43:

arkadaslar nasılsınız?
benim oglum bugünlerde sürekli kıpır kıpır mideme doğru cıkmaya başladı resmen karnımın her yerinde hissediyorum artık baya büyüdü demekki:))
hepimizin bebişi aynı hemen hemen gercii maşallah yaaa

Son düzenleme:

Allah kavuştursun...

paradokscum ne güzel 99a düştün ya biz de kurtulsaydık hayırlısıyla 3 haneli rakamlardan :))

Allah kavustursun canim. Evet zor bi durum ama hayat sartlari bazen boyle zorlayabiliyo insani. Insallah bebeginizi saglikla kucaginiza alirsiniz ve bi daha ayri kalmak zorunda kalmazsiniz.

Anne Adayımız plstgc
Son Adet Tarihi hatırlamıyorum :KK1:
Tahmini doğum 05/07/2013
Cinsiyet erkek
Kaçıncı bebek 1
Şehir İstanbul
semt-gidilen hastane Avcılar-hastane yenibosna nisa

X