2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
tünaydın güzel anneler...
tünaydın karabiberim...
evet eskiler gari garip laflar atmış ortaya... insanı tedirgin etmiyo değiller... bizimkilere kalsa bizim de bebeğimiz aşağıda ama doktorum herşeyin gayet yolunda olduğundan bahsetti...

ayrıca dünkü bel ağrımdan sonra saniyelik bir ishal-terleme şişkayeti ile doktorumu aradım... hastaneye gitmemi söyledi... acile gittik... yediğim yemek dokunmuş... kızlar sizde mümkün oldukça tavuk-krema falan alıp yemek yapmayın... en çabuk etkilendiğimiz şeyler... bebeğimiz incelendi 3 günde 100 gr almış kızım maşallah bu doktorun ölçümüne göre pek fark yok... haftasıyla uyumlu ilerliyor gelişimi... ayrıca bu sürekli devam eden bi gerilik olursa korkun diyo... 1-2 ölçümde gerilik çıkar ve çözüme yönelik müdahalede olumlu gelişme gösteriyorsa korkulucak bir durum yok dedi... kendi gebeliğinde de bebeğin tüm gelişimi 2 hafta geriden gelmiş, ama maşallah sağlıklı bir evlat doğurmuş neyse kocaman 1 serum yedik... bir de nst'ye bağlandık, bel ağrım çok şiddetli olduğundan acaba sancılarmı başlamış-erken doğummu endişesi (Allah korusun) ile nst bağlandı tedbir amaçlı... çok şükür o da yorgunluğa bağlı olabiliceğini söyledi doktor... kızımızın maşallahı vardı... tepik atıp duruyodu annesine güzel meleğim... ama çok korkuttu bizi... ayrıca 3 günde 100 gram alması da çok sevindirdi annesiyle babasını

Cnm bende çok iş yani ev temizliği yapınca resmen sol kalçam resmen kopuyor çıkacak gibi hissediyorum kalçamı hareket edemiyorum.
Bu arada benim de kızım oluyor.Hayırlı uğurlu olsun cnm.

Kızlar selam...normal doğum yapmak istiyorum kısmetse..ama çok korkuyorum..lütfen bildiklerinizi benimle paylaşın:))) siz ne düşünüyorsunuz.

bende epidural normal istiyorum ama çok korkuyorum :18:

Eki Görüntüle 664067

kuzumun mobilyası teyzeleri nasıl:)

çok güzel cnm

cnm havuzluhan pazargünleri kapalı

kendine güven çok önemli

canım aynı konuyu bende soracaktım ama pc açmak bir türlü nasip olmadı bu hafta her akşam benımde bacagıma kramp giriyor
ve sabah uyandığımda yürürüken bile acıyor
sizce neden?

offf benimde yaa

ilk giydiğimde öyle hissetmiştim bende şimdi fırıl fırıl geziyorum

evet ya hamileler insan değil sanki bi de en küçük bedeni bile çok büyük

iyi tatiller cnm dikkat et kendine

kızların herşeyi başka bir güzel güzel sağlıklı günlerde kullanın cnm

allah korusun cnm erken doğumuda düşün ve hem yaz hem karnımız kocaman çok zorlanır insan gezip dolaşırken

maşallah minnoşuma hep iyi düşün cnm

ya nasıl çatlamış Allah korusun canım sıkıldı keşke bakmasaydım :26:

korktum çatlakları görünce bence gerçek değil aklı olan çekmez heralde yüzünü göstererek...
bence gerçektir çünkü benim arkadaşınki bundan daha fazlaydı dogumdan sonra yaşlı bi insanın cildi gibi kırış kırış oldu o çatlaklar cıvık cıvık böyle off çok kötü

biz geldık meraba dıyelım dedık alperen imlee ve gıdıyorumm dr muayenemız st00 de babamız hastanede bekleyecek bızı bızde 1 de otobusle vınnnnnnn dr ablamaıza gıdecegız ınsl gusel haberle bulusmak dılegımle hayırı cumalar tekrardannnnnnn

Son düzenleme:

hayırlı haberlerle bekliyoruz cnm

merhaba güzel anneler cumanız mübarek olsun Allah size ve bebişlerinize sağlık versin ,ben kızımla yeni katılabildim aranıza size bir şey sormak istiyorum bebişlerinizin hareketlerini her gün aynı oranda hissediyor musunuz? bu durum beni tedirgin ediyor dün çok hareketliyken bu gün daha az hissediyorum ilk hamileliğim olduğu için mi acaba ?

Cnm bendeıyor çok iş yani ev temizliği yapınca resmen sol kalçam resmen kopuyor çıkacak gibi hissediyorum kalçamı hareket edemiyorum.
Bu arada benim de kızım oluyor.Hayırlı uğurlu olsun cnm.

bende biraz iş yapınca aşağı tarafım çok ağrıyor şimdide biraz temizlik yaptım yine ağrımaya başladı bende hem dinlenim hemde yazdıklarınıza bir göz atim dedim ama bebişim iyi heralde çünkü tepikleyip duruyor şu anda

biz geldik kızlaarr kızımla cuma saati kuran okuduk oda dinledi annesini,
sonra heeerrkese dua ettiiik allah kabul etsin inş.
keyifler yerindedir umarım

bu nisa hastanesinde hangi dr.a gidiyosun peki? cd foto flnde veriyorlar heralde demi? bi iki yer daha varda bakalım pazartesi cerrahpaşada kontrolüm var son kez bi ısrarla şansımı denicem eğer yine vermezlerse artık gidicem başka bi yere

Kızlar bebeklerinize ne hazırlıklar yapıyorsunuz ben biraz giysi battaniye aldım.
bebek küveti onun filesi kulak çubuğu ıslak havlusunu bilem aldım.ama araba ve odası yok.
valla şeker ben daha hiiiçççç bişi almadım sen gene bayabişey almışsın k.validem annem yengem halamlar sağolsunlar başladılar almaya ben son zamanda alcam onlar bi alsınlar eksik ne kaldıysada ben tamamlarım die düşünüyorum zaten çok çabuk büyüdükleri için çoğunu bi kaçkez giydirebilicez. hem yazında aşırı sıcaklardan kat kat giydirmicez nasılsa.
rabbim biran önce sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsinde inş. gerisi kolay

cnm bende de öyle.birgün hiç durmuyor.şu saate kadar bugünse 1 kez hissettim.çok ince düşünüp kendinizi de bebeği de bunaltmayın.yemek ve tatlı şeyler yediğin halde saatlerce (1 gün mesela) hissetmiyorsan endişelen.

onlarda uyuyor annesi,hem her hareketini hissedebileceğimiz kadar büyük değiller şuan

kızlar amniyosentez sonuçlarımı öğrendim şimdi. herşey normalmiş. çok mutluyum. darısı tüm bekleyenlerin başına

maşallah kuzuya...
protein ağırlıklı beslenmeye çalış canım göreceksin ki bebişin ölçümleri bir sonraki kontrolde önde çıkacak.

maşallah kuzuya...
protein ağırlıklı beslenmeye çalış canım göreceksin ki bebişin ölçümleri bir sonraki kontrolde önde çıkacak.

evet pazartesi gittiğimizde doktor da protein ağırlıklı beslen demişti... hatta birlikte iyi bi liste hazırladık... harfiyen uyuyorum... çok şükür işe yarıyor... bu arada senin kasılmaların kalsiyumla ilgili olabilir... çünkü sadece gebeliğe bağlı olarak bile kemik erimesi oluşabiliyormuş... istersen dr gittiğinde bi sor belki takviye kalsiyum verebilir... ben kullanıyorum...

evet ,bu durum genel olarak bütün hamilelerde böyledir.

bir gün kıpır kıpır bir gün tek tük hareket.

bu zamnlarda hareket etmesi önemli ama sayısına takılma son haftalarda takip edeceğiz gün içerisindeki hareket sayısını dedi doktor.

24 saat içinde hareket hissetmezsen tabiki doktora gitmelisin.

içini ferah tut,hamilelik paranoyak yapıyor insanı biraz,olumlu düşünmeye çalış.

kasılma değil canım kolumda uyuşma oluyor,2 kolumda da.

kalsiyum hapını sormuştum besinlerle al,ilaç vermicem dedi ama şeker taramasına gittiğimde tahlil yaptırıp baktıracağım .

ne var ne yok çıkar tahlilde.

şu yaşıma kadar içmediğim süt içtim hamileliğimde.

anneme diyorumküçükken bu kadar süt içsem daha uzun olurdum diye

hakkımızda hayırlısı olsun

hayırlı cumalar arkadaşlar..sizleri bayadır takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum..hepimiz inş. bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alırız..

yazılanları okudum da kramplardan şikayetçi arkadaşlar..bana da oluyor geceleri..doktorum magnezyum verdi su da eritilenlerden portakallı bi tadı var..hiç sevmedim ama mecburen içiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…