2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
slm arkadaşlar çoktandır girmiyordum park yatak soran olmuş,gecikmeli olarak cevaplıyorum çok özür :26: ben kızıma gündüzleri salondada yatırmak için park yatak aldım,çooook memnun aldım kendi odasında beşiğinde bir kere ikikere anca yattı,resmen park yatağında büyüdü,kızımın beşiğini başkasına verdim ama park yatağını sakladım,şimdide park yatak kullanıcam,beşik almayı asla düşünmüyorum :))))

Bu doğum izniyle ilgili baştan bir laf attılar ortaya herkes heveslendi. ümitlendi.
Şimdi de nerden kıvırırız diye uğraşıyorlar. Sürekli bir bahane. Zaten ülkemizde az elemanla çok iş yapma derdinde her firma. O yüzden benim inancım yok artık doğum izninin artacağına.

İnşallah bizde senin gibi memnun kalırız. Bende park yatak alıcam hem saklamasıda kolay. E birde ikinci olursa onada kullanırız

Yorulduğun için ağrımıştır canım bişey yoktur merak etme. Zaten yarın bebişi görünce ağrı sızı kalmaz
evet cnm aynen yarını ıple cekıyorum ıns saglıcakla haber alırım oglusumdannn ınsl teyzesiiii

ınsl cnm benım sagolasınnnnn hamıs arkadasımmm

nıye garip hissediyonn kiii biz hamileyiz...

ben giyiyorummm pantolonn da etekde inşl...

bende 77 olmusumm 7 kg almısım yarın dr ne der bılmıyorum hayırlısı ınsll

ınsl cn yarın dr solucemm bakalım onun tartısı ne dıcek ona gore r rbırsey der zarrr:44:hayırlı haberler ınslll

cnm aynen eskılerın dedııgı gıbı 6.aydan ıtıbaren baslarmıs mıde yanması saclı lduguna ısaremıs benm 3 haftadır varr ara ara oluyor artıkınnnsaclı oglusum benımmmmmmmmmmmmmmmmm

ben bu konuyu doktora sordum halk arasında öyle deniyor ama aslında saç çıktığından mide yanması olmuyormuş.büyüyen rahim mideye baskı yaptığından böyle şikayetler oluyormuş...

kızlar istanbul avrupa yakasındaki arkadaşlarım bana bilgi verebilirmi acaba?
3 boyutlu şu renkli ultrason var ya hani yüzünü falan görebiliyoruz bebeğimizin ondan yaptırtmak istiyorum
hastane doktr ve ücret bilgisi verebilirmisiniz ? sgklı olarak ne kadar ödedinizz ve ilgiden memnun kaldınızmı?
cerrahpaşada her ay 2.düzey bakıyorlar ama değil renklisi bi kare usg bilem vermiyorlar
paylaşımlarınıza bakarak bende ona göre biyere gideyim diyorum çoookkk merak ediyorum

selam kızlaaar nasılsınız bebişler nasııl?

2 gündür annemler burdaydı giremedim pek.
doktora gittik bebişimi gördüm dönmüş kafası aşağıdaymış şimdi.
elleriyle yüzünü kapatıyodu tabi eskisine göre görebildim biraz
şekerim de iyi çıktı çok şükür
böbreğindeki idrar hala duruyormuş ama büyümemiş böyle giderse doğunca düzelir büyümemesi lazım dedi, inşallah da büyümez geçer bi an önce dötünü yerim ben onun

bu arada bebişimin göbişi, kilosu biraz zayıf çıktı beslenmene dikkat et dedi protein ağırlıklı olmasını söyledi doktor. ara öğünleri atlama dedi boş kalmicakmışım arada bi kase yoğurt falan ye dedi işte.. 1 ay sonra tekrar ayrıntılı ultrasona girecez bakalımm inşallah düzelir sağlıklı olur..

doktordan sonra da annannesiyle dedesi park yatağını aldılar. bi de hamak beğendim onu aldılar. çok güzel olacak inşallah bebeğimiz odası
tamamlanınca resmini çekip koyucam zaten bi düzenlenseydi sabırsızlanıyorum.

bugün de 2. aşımı yaptırdım ebeye söyledim 7 kilo aldım diye, iyi dedi normalmiş bu son 3 ayda da 6 kilo falan alırsam gayet normal oluyor zaten fazla olmuyor inşallah

ben de dün giydim de geri çıkardım ya utandım ne bileyim tuhaf geldi

geçmişi de okuyamadım baya olmuş anca bi kaç sayfa geriye gidebildim :)

biz daha yeni gelebildik...
bu sabah erkenden çıktık evden, kahvaltımızı dışarda yaptık... ordan hemencik sağlık ocağına geçtik... 2. doz aşımız yapıldı... ilkinde pek ağrı olmamıştı ama şimdi ağrıyo... neyse sonra sahilde dolaştık babişkomuzla... gezdik gezdik... akşamüstü eve geldik... sonra ben yemek yapmaya başladım babamız çalışmaya... sonra bi baktık saat 8 olmuş... yemeğimizi yedik... sonra babamız evi süpürdü... bizde kızımın odası ve yatakodasını silebildik sadece... çamaşır yıkanmıştı bi de onları astık... ama belim kopucak gibi ağrıyo şu an... salonu falan silemedim... yarın akşam kısmet olursa annem geliyo... pazar günü de onunla birlikte bursa'ya gidicem ben de... 1 hafta kadar annemlerde kalıcam, sizlerden de uzak olucam... inşallah hayırlısıyla döndüğümüzde herşey yoluna girmiş, bebeğimiz biraz büyümüş olur dua edin bizim için... öptük hepinizi...

bende hamilelik giymiyorum sadece hamilelik pantolonu üzerinrde genelde spor şeyler takılıyrum ben 6-7 kilo aldım ama herkes kilo almamışsın diyor sadece göbişim çıkıyor bebek kız olunca kalça büyür derler ama bende hiç öyle olmadı karnım sivri gidiyor şu anki kilomda 67.5

canım aynı konuyu bende soracaktım ama pc açmak bir türlü nasip olmadı bu hafta her akşam benımde bacagıma kramp giriyor
ve sabah uyandığımda yürürüken bile acıyor
sizce neden?

benim de yaklaşık 10 gündür birkaç gün arayla gece bacağıma kramp girior. birkaç yerden okudum, kalsiyum, magnezyum, potasyum vb minerallerin eksikliğinden olabilirmiş.bir de bacaklara yüklenen ağırlığın artmasından kaynaklanırmış. salı günü randevum var, soracağım doktoruma kalsiyum mineral takviyesine gerek var mı diye. bakalım.

aynen canım benimde ne annem var ne k.validem ikiside vefat etti ama dediğin gibi karışacak kişi çok aralarında gerçekten yardım etmek isteyenleri ayırmak gerekiyor:) benim en yakınımda ablam var her konuştuğumuz da bu günlerin iyi günlerim olduğunu hatırlatıyor:) ya birşey değil endişeler başladı bende acaba bebeğime iyi bakamayacakmıyım diye allah hepimizin yardımcısı olsun

cnm bende duydum devlet hastanelerşnde yapılıyorumuş ama ne cd ne foto hiçbir şey yok...bende olmuşken onlarıda alıym hatıra kalsın istiyorum..ben yenibosna nisa hastenesine gidiyorum orada ssk fiyatı 172 tl..ben bi çok hastaneyede sordum Avrupa tarafında hepsi 200 tlnin üzerinde yine benim hastanem en uygun fiyatı verdi..seninde aklında bulunsun tatlımm

o zaman bol bol mercimeğin yeşili kırmızısı sarısı,kuru fasulye,nohut:))bir de kuruyemişlerden yer fıstığı,badem ve kabak çekirdeği de protein yönünden zengin sayılır.

slm kızlar bu fotolara bakarak kıyaslıyorum kendimi artık 7 kilo aldım be 2.doz tetonoz oldum sevimli hemşire normalsin diyor ama sağolsun çok ince bakalım doktor ne diyecek zira kendisi açık sözlüdür kibarlık yapmaz :) Foto Galeri: 7 Aylık Hamileyim - 24 - Timsah.com

yapcak bişey yok cicim biz hamileyiz bende 3 tane hamilepantolunu aldım üst olarak da hep büyük beden alıyorum hamile üstlerini çok beğenmiyorum ama artık çıkıyor yapcak bişey yok tişörtlerden daha da çıkacak

walla canım senin durum biraz farklıymış ama bende 65 ile başlayıp 72 olanlardanım 7 aldım yani

Kızlar bebeklerinize ne hazırlıklar yapıyorsunuz ben biraz giysi battaniye aldım.
bebek küveti onun filesi kulak çubuğu ıslak havlusunu bilem aldım.ama araba ve odası yok.

kizlar bir sey sorucam gecen drumu degistirdim dogum tarihi 7 ayin 20 siydi bu dr da 7 ayin 3 diyor ve ben bundan memnun kalmadim ayin 8 de kontrolum var yeni bir dr da sizin basiniza böyle bir sey geldimi merak ediyorum neden 3 ü dedigini bile söylemedi

Bu sabah, mavi gökyüzü SEVGİyi gönlünüze,
AŞKı usulca kalbinize bıraksın.
Güneş her zaman doğsun Ve..
Her doğan güneş size MUTLULUK getirsin..!
Sabahın en değerli ve en parlak ışıkları hayatınıza doğsun..
Duaların geri çevrilmeyeceği bu günde RABBİM dualarınızı kabul etsin.
Sizleri rahmetinden mahrum bırakmasın...
Melekler daima duacınız olsun
Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun
Sevgili peygamberimiz, şefaatçiniz olsun..
Sabahınız hayırlı, gününüz aydın, eviniz bereketli ve huzurlu
Cumanız mübarek olsun...
Mutlu Olun, Sağlıklı Olun, Sevgiyle Kalın
Günaydın, annecikler ve kuzuları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…