2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
tünaydın güzel anneler...

tünaydın karabiberim...
evet eskiler gari garip laflar atmış ortaya... insanı tedirgin etmiyo değiller... bizimkilere kalsa bizim de bebeğimiz aşağıda ama doktorum herşeyin gayet yolunda olduğundan bahsetti...

ayrıca dünkü bel ağrımdan sonra saniyelik bir ishal-terleme şişkayeti ile doktorumu aradım... hastaneye gitmemi söyledi... acile gittik... yediğim yemek dokunmuş... kızlar sizde mümkün oldukça tavuk-krema falan alıp yemek yapmayın... en çabuk etkilendiğimiz şeyler... bebeğimiz incelendi 3 günde 100 gr almış kızım maşallah :nazar: bu doktorun ölçümüne göre pek fark yok... haftasıyla uyumlu ilerliyor gelişimi... ayrıca bu sürekli devam eden bi gerilik olursa korkun diyo... 1-2 ölçümde gerilik çıkar ve çözüme yönelik müdahalede olumlu gelişme gösteriyorsa korkulucak bir durum yok dedi... kendi gebeliğinde de bebeğin tüm gelişimi 2 hafta geriden gelmiş, ama maşallah sağlıklı bir evlat doğurmuş :nazar: neyse kocaman 1 serum yedik... bir de nst'ye bağlandık, bel ağrım çok şiddetli olduğundan acaba sancılarmı başlamış-erken doğummu endişesi (Allah korusun) ile nst bağlandı tedbir amaçlı... çok şükür o da yorgunluğa bağlı olabiliceğini söyledi doktor... kızımızın maşallahı vardı... tepik atıp duruyodu annesine güzel meleğim... ama çok korkuttu bizi... ayrıca 3 günde 100 gram alması da çok sevindirdi annesiyle babasını :nazar:

canım ya çok geçmiş olsun artık iyi ol kuzum ya üzülüyorum senin için daha dikkatli ol bundan sonra ve hep güzel haberler ver bize hemi :))allaha şükür bebeğininde gelişimi iyiye gidiyor allah hepsini korusun

biz geldık :KK3: meraba dıyelım dedık alperen imlee ve gıdıyorumm dr muayenemız st:KK14:00 de babamız hastanede bekleyecek bızı:KK16: bızde 1 de otobusle vınnnnnnn :KK55::KK55::KK55:dr ablamaıza gıdecegız ınsl gusel haberle bulusmak dılegımle hayırı cumalar tekrardannnnnnn:KK19::KK19::KK19::KK19::KK49::KK55:

hadi bakalım iyi haberlerle gelin...bizim daha 2 haftamız var bebeğimizi görmeye...zaman geçmiyor sanki haftaları itiyorum resmen :))

merhaba güzel anneler cumanız mübarek olsun Allah size ve bebişlerinize sağlık versin ,ben kızımla yeni katılabildim aranıza size bir şey sormak istiyorum bebişlerinizin hareketlerini her gün aynı oranda hissediyor musunuz? bu durum beni tedirgin ediyor dün çok hareketliyken bu gün daha az hissediyorum ilk hamileliğim olduğu için mi acaba ?

hoşgeldiniz cnm..bunu bende sormuştum evet farklı olabiliyor hergün..benimde bigün çok hareketli olurken diğer gün daha az oluyo zaten doktorlarda bunun normal olduğunu söylüyor :))

bende epidural normal istiyorum ama çok korkuyorum :18:

çok güzel cnm :KK31:

sağol canım benim teşekkür ederim:)

cnm havuzluhan pazargünleri kapalı

kendine güven çok önemli :KK31:

offf benimde yaa :KK50:

ilk giydiğimde öyle hissetmiştim bende şimdi fırıl fırıl geziyorum :KK37:

evet ya hamileler insan değil sanki bi de en küçük bedeni bile çok büyük :KK19:

iyi tatiller cnm dikkat et kendine :KK16:

kızların herşeyi başka bir güzel güzel sağlıklı günlerde kullanın cnm :KK16:

allah korusun cnm erken doğumuda düşün ve hem yaz hem karnımız kocaman çok zorlanır insan gezip dolaşırken

maşallah minnoşuma hep iyi düşün cnm :KK16:

biz geldık :KK3: meraba dıyelım dedık alperen imlee ve gıdıyorumm dr muayenemız st:KK14:00 de babamız hastanede bekleyecek bızı:KK16: bızde 1 de otobusle vınnnnnnn :KK55::KK55::KK55:dr ablamaıza gıdecegız ınsl gusel haberle bulusmak dılegımle hayırı cumalar tekrardannnnnnn:KK19::KK19::KK19::KK19::KK49::KK55:

güzel ve hayırlı haberlerle gel kuzum
biz geldik kızlaarr :21: kızımla cuma saati kuran okuduk oda dinledi annesini,
sonra heeerrkese dua ettiiik allah kabul etsin inş.
keyifler yerindedir umarım :KK54:

bu nisa hastanesinde hangi dr.a gidiyosun peki? cd foto flnde veriyorlar heralde demi? bi iki yer daha varda bakalım pazartesi cerrahpaşada kontrolüm var son kez bi ısrarla şansımı denicem eğer yine vermezlerse artık gidicem başka bi yere :KK9:

valla şeker ben daha hiiiçççç bişi almadım sen gene bayabişey almışsın k.validem annem yengem halamlar sağolsunlar başladılar almaya ben son zamanda alcam onlar bi alsınlar eksik ne kaldıysada ben tamamlarım die düşünüyorum zaten çok çabuk büyüdükleri için çoğunu bi kaçkez giydirebilicez. hem yazında aşırı sıcaklardan kat kat giydirmicez nasılsa.
rabbim biran önce sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsinde inş. gerisi kolay :KK16:

hayırlı cumalar arkadaşlar..sizleri bayadır takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum..hepimiz inş. bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alırız..

yazılanları okudum da kramplardan şikayetçi arkadaşlar..bana da oluyor geceleri..doktorum magnezyum verdi su da eritilenlerden portakallı bi tadı var..hiç sevmedim ama mecburen içiyorum..

dün bende aşı için sağlık ocağına gittim.dr a geceleri sürekli kramp giriyor bacaklarıma dedim.oda ben size magnezyum veremem dedi.magnezyum doğumu geciktiriyor falan dedi kadındoğumcunuzla görüşün başka bişi önersin size dedi.

biz geldik kızlaarr :21: kızımla cuma saati kuran okuduk oda dinledi annesini,
sonra heeerrkese dua ettiiik allah kabul etsin inş.
keyifler yerindedir umarım :KK54:

bu nisa hastanesinde hangi dr.a gidiyosun peki? cd foto flnde veriyorlar heralde demi? bi iki yer daha varda bakalım pazartesi cerrahpaşada kontrolüm var son kez bi ısrarla şansımı denicem eğer yine vermezlerse artık gidicem başka bi yere :KK9:

valla şeker ben daha hiiiçççç bişi almadım sen gene bayabişey almışsın k.validem annem yengem halamlar sağolsunlar başladılar almaya ben son zamanda alcam onlar bi alsınlar eksik ne kaldıysada ben tamamlarım die düşünüyorum zaten çok çabuk büyüdükleri için çoğunu bi kaçkez giydirebilicez. hem yazında aşırı sıcaklardan kat kat giydirmicez nasılsa.
rabbim biran önce sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsinde inş. gerisi kolay :KK16:

canım ben derya hnma gidiyorum ama ultrasyonda daha tecrübeli reyhan hn varmış ona yönlendiriyorlar buyüzdende baya bi önce randevu alman gerekiyor çok yoğun çünkü...umarım istediğin bi hastane bulabilirsin tatlım olmazsa git derim çokda ilgileniyor

kızlar yaa bugün ilk kez işe hamile elbisesi giyip geldim...çok zor oldu sanki herkes bana bakıyomuş gibi geliyor :))hatta bilmeyen bazı arkadaşlarım 'ya sen hamilemiydin' diyolar:)) kendimi çok garip hissediyorum..ofisten çıkamıyorum :))

oooo ben bayadır gıyıyorum karnım cıkmadan basladım heyecanımdan :)) insanların bir gözu karnında oluyo o da normal :)))

tünaydın güzel anneler...

tünaydın karabiberim...
evet eskiler gari garip laflar atmış ortaya... insanı tedirgin etmiyo değiller... bizimkilere kalsa bizim de bebeğimiz aşağıda ama doktorum herşeyin gayet yolunda olduğundan bahsetti...

ayrıca dünkü bel ağrımdan sonra saniyelik bir ishal-terleme şişkayeti ile doktorumu aradım... hastaneye gitmemi söyledi... acile gittik... yediğim yemek dokunmuş... kızlar sizde mümkün oldukça tavuk-krema falan alıp yemek yapmayın... en çabuk etkilendiğimiz şeyler... bebeğimiz incelendi 3 günde 100 gr almış kızım maşallah :nazar: bu doktorun ölçümüne göre pek fark yok... haftasıyla uyumlu ilerliyor gelişimi... ayrıca bu sürekli devam eden bi gerilik olursa korkun diyo... 1-2 ölçümde gerilik çıkar ve çözüme yönelik müdahalede olumlu gelişme gösteriyorsa korkulucak bir durum yok dedi... kendi gebeliğinde de bebeğin tüm gelişimi 2 hafta geriden gelmiş, ama maşallah sağlıklı bir evlat doğurmuş :nazar: neyse kocaman 1 serum yedik... bir de nst'ye bağlandık, bel ağrım çok şiddetli olduğundan acaba sancılarmı başlamış-erken doğummu endişesi (Allah korusun) ile nst bağlandı tedbir amaçlı... çok şükür o da yorgunluğa bağlı olabiliceğini söyledi doktor... kızımızın maşallahı vardı... tepik atıp duruyodu annesine güzel meleğim... ama çok korkuttu bizi... ayrıca 3 günde 100 gram alması da çok sevindirdi annesiyle babasını :nazar:

geçmiş olsun canım benim son birkaç aydır her ay 2-3 gün geriliyor, benim dr de birşey demedi ama tırsıyorum şimdi

merhaba güzel anneler cumanız mübarek olsun Allah size ve bebişlerinize sağlık versin ,ben kızımla yeni katılabildim aranıza size bir şey sormak istiyorum bebişlerinizin hareketlerini her gün aynı oranda hissediyor musunuz? bu durum beni tedirgin ediyor dün çok hareketliyken bu gün daha az hissediyorum ilk hamileliğim olduğu için mi acaba ?

canım doktor artık bu haftalardan sonra hissrtmen gerek ve eğer gün boyunca hissetmezsen akşam yemeğini ye sola yat bir saat bekle yine kıpırdamazsa beni ara dedi.. ama korkma bazen gün boyu oynamıyorlar bazen de durmuyorlar.. dikakt et ama içini de ferah tut...

kızlar amniyosentez sonuçlarımı öğrendim şimdi. herşey normalmiş. çok mutluyum. darısı tüm bekleyenlerin başına

çok güzel canım gözün aydın

canım bazıları açılmadı ama şöyle güzel etek de yok hiçbirinde bir tanesinde 3 tane kumaş modeli var birinde şifon diğerinde kot kalanlarda etek bile yok :KK43:((

bu arada işyerimize yakın süper bir lcw varmış bugün iki hamile tshirtü iki de büyük beden üst aldım bir d eminnoşuma papyon 60 tl tuttu :)) hatta internet sitesinde 16 tl olan tshirtler 12-14 tl idi:))

hoşgeldiniz cnm..bunu bende sormuştum evet farklı olabiliyor hergün..benimde bigün çok hareketli olurken diğer gün daha az oluyo zaten doktorlarda bunun normal olduğunu söylüyor :))

evet günleri günlerini tutmuyor. ben sırf buyüzden çok kötü rüyalar görüyorum erken doğum yaptığımı falan görüyorum çok etkileniyorum. bütün günüm kötü geçiyor. iyice paranoya oldum olumlama yapamıyorum. çok korkuyorum zor buldum çok istedim kaybedemem Aden' imi . hep ağlama hissi var iki gündür. psikolojim çok bozuk. tekme attı atmadı. neden vurmadı diye kendimi yiyorum..
gece uyanıyorum sırt üstü uyumuşum gene diye kendime kızıyorum acaba bişi olmuş mudur? oksijensiz kalmış mıdır? diye düşünüp uyuyamıyorum. sabah kalkıyorum karnım boş gibi geliyo oturup kızımı hissetmeye çalışıyorum yaşıyor mu diye. panik tavan yapmış durumda hiç iyi değilim. eşime de tavır yapıyorum beni birşey olmayacağına ikna etmeye çalıştığı zaman. çok rahatmış hiç kızımızı düşünmüyormuş gibi geliyor.. offf anlatasım varmış içim boşaldı beee....

annişler ve minnakları hepinize merhaba diyoruz oğlumla...umrım iyisinizdir...biz iyiyiz öğlenciyiz bugünde işe geldik geceye kadar çalışıcaz bakalım inş sorunsuz bi gün geçiririz...

bu arada o resimdeki çatlaklar neydi öyle yaaa.ben bu şekilde görmedim hiç beyaz ağırlıklı hep benim gördüklerim..keşke bakmasaydım yaa :KK43:(

canım aynı konuyu bende soracaktım ama pc açmak bir türlü nasip olmadı bu hafta her akşam benımde bacagıma kramp giriyor
ve sabah uyandığımda yürürüken bile acıyor
sizce neden?

kalsiyumuna bi baktır canım magnezum ile bunların eksiklikleri şikayetine sebeb olabılır bol sut yoğurt yee

evet günleri günlerini tutmuyor. ben sırf buyüzden çok kötü rüyalar görüyorum erken doğum yaptığımı falan görüyorum çok etkileniyorum. bütün günüm kötü geçiyor. iyice paranoya oldum olumlama yapamıyorum. çok korkuyorum zor buldum çok istedim kaybedemem Aden' imi . hep ağlama hissi var iki gündür. psikolojim çok bozuk. tekme attı atmadı. neden vurmadı diye kendimi yiyorum..
gece uyanıyorum sırt üstü uyumuşum gene diye kendime kızıyorum acaba bişi olmuş mudur? oksijensiz kalmış mıdır? diye düşünüp uyuyamıyorum. sabah kalkıyorum karnım boş gibi geliyo oturup kızımı hissetmeye çalışıyorum yaşıyor mu diye. panik tavan yapmış durumda hiç iyi değilim. eşime de tavır yapıyorum beni birşey olmayacağına ikna etmeye çalıştığı zaman. çok rahatmış hiç kızımızı düşünmüyormuş gibi geliyor.. offf anlatasım varmış içim boşaldı beee....

canım benim yaa evet hepimizde oluyor bu duygusallık çünkü hormonlar tavan yapıyo biliyosun..ama sen bu şekilde yaparsan kendini çok yıpratırsın..şunu unutma onlar allahın bize bir lütfu ve ben hep şöyle diyorum allahım bana nasip ettiğin bu evladı ben sana emanet ediyorum onu koru diye hep dua ediyorum sende içini rahat ettir ve allaha emanet diyip normal hayatına devam et...tadını çıkar yahuuu bak aylar geçiyooo az kaldı inşallah kucağımıza almaya :))

kızlar bu arada drmla nihayet iki gün sonra görüşebildik dün gün boyu doğum yaptırdığından ulaşaşmıştım :))
vee beklendiği gibi şeker çıkmadı çok şükür ama nedense açlık şekerim yüksek çıktı daha doğrusu tam sınırda 70-100 arasındayken benimki de 97 çıktı..drma göre yüksek bir ay sonra tekrar ölçelim dedi,

tabi kilocuğuna dikkat et dedi :)))

onun dışında düşük denilen hemaktorit mi neydi o da hamilelerde öyle çıkar normal dedi :)))

şimdi kafamı karıştıran tek şey her ay ikişer ikişer gerilemesi acaba normal mi değil mi??

kızlar bu arada drmla nihayet iki gün sonra görüşebildik dün gün boyu doğum yaptırdığından ulaşaşmıştım :))
vee beklendiği gibi şeker çıkmadı çok şükür ama nedense açlık şekerim yüksek çıktı daha doğrusu tam sınırda 70-100 arasındayken benimki de 97 çıktı..drma göre yüksek bir ay sonra tekrar ölçelim dedi,

tabi kilocuğuna dikkat et dedi :)))

onun dışında düşük denilen hemaktorit mi neydi o da hamilelerde öyle çıkar normal dedi :)))

şimdi kafamı karıştıran tek şey her ay ikişer ikişer gerilemesi acaba normal mi değil mi??

ohh ne güzel haberler bunlar darısı yaptırmayanların başına ben bu şeker yüklemesinden çok korkuyorum çünkü şekerle tatlıyla aram hep iyi olmuştur..bu aralar korkumdan şekerli şeyler yiyemiyorum hayırlısıyla bir atlatsam yaa :KK43:

Allahım inanamıyorum yaa çok tatlılar elbiselere bayıldımmmm:KK16:
iyi günlerde giysin bebeğin.. o elbiseleri giyip dahada şeker olsun ama nazar değmesin:KK20:
ben alışmışım hep erkek kıyafetlerine oyüzden kızımın olacağına hala inanamıyorum nedense?
bi kaç defa daha teyit etmem gerekiyo galiba:KK1:
gerçekten kız kıyafetleri çok tatlı oluyo yaa

Canım okudum duanı allah kabul etsin inş Cumalar Hürmetine (amin)

Kızlar meraba herkese hayırlı cumalar anca gelebildik kızımlan nasılsınız bakalım biz iyiyiz kızımla çok şükür kıpır kıpır kızım özledim kızımı bir hafta daha geçse bi :KK49::KK49::KK49:

kaos302

Canım bayıldım ya kızının kıyafetlerine bittim resmen allahım güzel günlerde giydrmek nasip etsin inş....

Son düzenleme:

İnan o endişeleri her anne adayı yaşıyordur.Anlattığın hisleri birebir yaşıyorum.Son kontrolümde dr umun bir sözü hep kulağımda kaldı.''İyi giden bir hamileliğin var ve bunu olumsuza çevirmen sadece senin elinde.Stres hormonlarını devreye sokarsan bebeğine zarar verirsin''Her olumsuz düşüncede sanki stres hormonu salgılayıp bebeğime zarar verdiğimi düşünüyorum.Bu düşünce otokontrol sağlıyor.Sanada tavsiye ederim.:KK16:

kızlar amniyosentez sonuçlarımı öğrendim şimdi. herşey normalmiş. çok mutluyum. darısı tüm bekleyenlerin başına
gözün aydın canım
Canım okudum duanı allah kabul etsin inş Cumalar Hürmetine (amin)

Kızlar meraba herkese hayırlı cumalar anca gelebildik kızımlan nasılsınız bakalım biz iyiyiz kızımla çok şükür kıpır kıpır kızım özledim kızımı bir hafta daha geçse bi :KK49::KK49::KK49:
allah kabul etsin canım
bu arada üniversite hastanesine gittik ilk defa gidiyoruz yeni binaya tabelalatra baktık kadın doğum eski binada gözüküyor eski binaya gittik yeniye taşındı dedi tekrar yeni binaya gittik eskide dedi kafay yiyecektik.:KK52::KK52::KK52: telefonda hamileyim ayrıntılı ulturason istiyorum demiştim kadın 11.15 e verdim dedi gittik adınız gözükmüyor telefonda randevu veremiyoruz doktora muayene olacaksınız o sevkedecek sonra randevu alacaksınız dedi radyolajideki. bari muayene olalım bir doktora sevketsin randevu alalım dedik sıra dolmuş haftaya birgüne randevu verin dedik muayenede randevuyla çalışmıyruz erkenden gelip sıra alacaksınız dedi eşim deli oldu hadi park hastanesine giidiyoruz dedi.:KK4::KK4: dönüşte uğradık 4 e randevu aldık gideceğim birazdan.:KK19::KK19:
gitmeyi düşünürsen tecrübelerimi anlatayım dedim:KK45::KK45:

Son düzenleme:
kızlar istanbul avrupa yakasındaki arkadaşlarım bana bilgi verebilirmi acaba?
3 boyutlu şu renkli ultrason var ya hani yüzünü falan görebiliyoruz bebeğimizin ondan yaptırtmak istiyorum
hastane doktr ve ücret bilgisi verebilirmisiniz ? sgklı olarak ne kadar ödedinizz ve ilgiden memnun kaldınızmı?
cerrahpaşada her ay 2.düzey bakıyorlar ama değil renklisi bi kare usg bilem vermiyorlar :KK14:
paylaşımlarınıza bakarak bende ona göre biyere gideyim diyorum çoookkk merak ediyorum :KK16:

merhabalar canım
benımde haftaya renkli ultrason cekımı var diğer adı galiba doppler
ben bağcılar medipol araştırma hastanesine giidiyorum kısmetse doğumumuda orada yapacağım
doppler için verilen fiyat bilgisi
sgk:200
sgk olmadan 500

umarım yardımcı olabilmişimdir

ama haftabaşından randevu almak gerekıyor çünkü hemen randevular doluyor

İnan o endişeleri her anne adayı yaşıyordur.Anlattığın hisleri birebir yaşıyorum.Son kontrolümde dr umun bir sözü hep kulağımda kaldı.''İyi giden bir hamileliğin var ve bunu olumsuza çevirmen sadece senin elinde.Stres hormonlarını devreye sokarsan bebeğine zarar verirsin''Her olumsuz düşüncede sanki stres hormonu salgılayıp bebeğime zarar verdiğimi düşünüyorum.Bu düşünce otokontrol sağlıyor.Sanada tavsiye ederim.:KK16:

haklısın canım bebeğimi de boşuna strese sokuyorum. sağ ol desteğin için.. olumlu düşünmeye çalışıcam..

X