2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar bugun göğüm pompam ve sterilizator um geldi
pompada lanisoh 2in1 affinity tercih ettim avent markasından daha uygun ve çift goğus aynı anda kullananlar memnundu
sterilizator weewell büyük boyutlar mutfağı büyük olanlar için ideal aynı zamanda yumurta pişirip mama ısıtabiliyorsun

Eki Görüntüle 660947

ay canım yaa sendende Allah razı olsun. okadar üzülüyorum ki senin gibi sorun yaşayan arkadaşlara, benim psikolojim çok bozulmuştu ilk hamileliğimde 9 ay ağlayarak geçirdim. 2 gün hareket etmediği olurdu karnımda, koşa koşa doktora giderdim kesin bişey oldu diye. Allaha hamdolsun bu hamileliğim hem ruhen hemde bedenen rahat geçiyo. ağrılarımı kasılmalarımı hiiiiçç kafaya takmıyorum. olacak olanı engelleyemeyiz zaten bebeğimide kendimide niye üzeyimki. asıl siz doğduğu zaman görün paronayaklık nası oluyo:) kendinizi doğum sonrasına saklayın:) öksürdüğünde, kustuğunda ödünüz kopacak. bide devamlı acaba nefes alıyomu kontrolleri oluyoki Allah aklımızı korusun:) sen doktorların her söylediğini takmamaya çalış bide dinlenmene bak

ay kızlar çok yorgun hissediyorum duramıyorum ben aldığınız her şey çok cici bebişler çok tatlı akşam açılır geirim inşallah öptüm by

Evet evet cok haklisin:) 4 boyutluyu yapan doktor da oyle dedi, oyle doktorlarin her soyledigini takma yoksa gecmez 9 ay dedi:)) iki hafta once ilk duydugumda cok moralim bozulmustu ama bu sefer kendimi cok daha iyi hissediyorum moral olarak. Dedigin gibi olacak olan olur Allah hayirlisini versin diyorum, duami ediyorum, yatip dinleniyorum. Daha ne olsun di mi:))

aynen öyle sen kendini iyi hissettikçe bebeğininde iyi olacağını düşün.
bize dua etmek düşüyo, hayırlısı için..
inşallah çocuklarımız hayırlı,sağlıklı ve de uslu olurlar :)

kızlar yaaa bugünlerde beni her gören yeni anne bana bunlar iyi günlerin kıymetini bil diyor.
zaten nasıl yapıcam edicem diye korkularım vardı. arttırıyolar sağolsunlar

Son düzenleme:
kızlar yaaa bugünlerde beni her gören yeni anne bana bunlar iyi günlerin kıymetini bil diyor.
zaten nasıl yapıcam edicem diye korkularım vardı. arttırıyolar sağolsunlar

Allah öyle bi sabır veriyoki korkma:)
tabiki zor olcak.. kolay olan şeylerin tadı da olmaz kıymetide:)
bol bol dua et sakin bi çocuk olsun
ozaman işin biraz daha kolay olur

Allah öyle bi sabır veriyoki korkma:)
tabiki zor olcak.. kolay olan şeylerin tadı da olmaz kıymetide:)
bol bol dua et sakin bi çocuk olsun
ozaman işin biraz daha kolay olur
Hep dua ediyorum zaten. sağolsun oğluşum bana çok zor bir hamilelik yaşatmadı.inşallah doğuncada öyle olur

Hep dua ediyorum zaten. sağolsun oğluşum bana çok zor bir hamilelik yaşatmadı.inşallah doğuncada öyle olur

benim oğlum zor bi hamilelik yaşamama neden oldu ama sakin bi çocuk oldu çok şükür
geceleri canavara dönüşüyodu o ayrı:)
şimdi de kızımda rahat bi hamilelik geçiriyorum ve çok korkuyoruuuuuuummm:)
umarım aklıma gelen başıma gelmez:18:
senide iyice korkutayım dur sen

offf yaaa korkutmaaa
düşün düşün kafayı yicem. neyse fenada olsalar usluda olsalar bizim bebelerimiz bakıcaz napalım

aynen öyle sen kendini iyi hissettikçe bebeğininde iyi olacağını düşün.
bize dua etmek düşüyo, hayırlısı için..
inşallah çocuklarımız hayırlı,sağlıklı ve de uslu olurlar :)

Amin canim hepimizinki. Bu arada gercekten bana da cok arkadasim soyluyo bunlar iyi gunlerin diye ama o sevgiyi, duyguyu tatmak bambaska bisi olmali. Yoksa insan nasil dayanir bunca seye

offf yaaa korkutmaaa
düşün düşün kafayı yicem. neyse fenada olsalar usluda olsalar bizim bebelerimiz bakıcaz napalım

onu kucağına alacağın zamanı düşün
ayyy ne tatlı yumuk yumuk olcak
korku falan hiiiç bişe kalmaz endişelenme

Amin canim hepimizinki. Bu arada gercekten bana da cok arkadasim soyluyo bunlar iyi gunlerin diye ama o sevgiyi, duyguyu tatmak bambaska bisi olmali. Yoksa insan nasil dayanir bunca seye

bikaç gün alışma süresinde zorlanıyosun
ama nası anlatsam bilmiyorum ki böyle emzirirken falan öyle şeyler hissediyoki insan..
hayatı yeniden sorguluyosun yaa
hiç kimseyi onun kadar sevemiceğinin farkına vardığında her sıkıntıya katlanabiliyosun
inşallah herkes sağlıcakla bebişini kucağına alırda bu duyguyu yaşar

bak şuanda çok heyecanlandım işte. doğru söylüyorsun heralde o his her korkusunu unutturur insana

kızlar acayip bi ruh halindeyim... bu sabah erken uyandım gördüğüm rüyadan sonra tekrar uyuyamadım... rüyamı da pek önemseyip sizlerle paylaşmadım aslında... rüyam şöyle; doğuma yakın bir tarihte dr kontrolüne gidiyorum ve doktorum kilo almadığımı söyleyip beni azarlıyo... bi bebeğin ölçümlerini yapalım diyor... bebeğimize bakıyor kızım zayıf çıtı pıtı bişimiş... korkuyorum... neyse sonra zaman geçiyomu geçmiyomu bilmiyorum ama doğum yapıyorum... bebeğimiz gerçekten zayıf ama maşallahı var sağlıklı... bi tek ablama anlattım rüyamı hayır olsun inşallah dedim...

neyse gelelim bugün saat 2 deki kontrolümüze... gittik hastaneye şekerimiz sınırda değil ama sınıra yakın... bu yüzden şekeri azaltmalısın dedi doktorum... son 1 aydır yediğim tatlı-çikolata-dondurma haddi hesabı yok... e normaldir dedik... bide dedimki bacaklarımda ağrılar başladı içten içe... kalsiyuma başlama zamanı gelmiş dedi ve kalsiyum yazdı... neyse ultrasona girdik... bebeğimizin ölçümlerini yaptı... kalp atışlarını dinletti... çok şükür gelişimi güzel ilerliyor fakat bel ölçüsü 2 hafta geride dedi doktorumuz... yani kızımız zayıf... annesi onu iyi besleyememiş... çıkınca beslenmenden bahsedelim biraz dedi... anlattım neler yediğimi... neler tükettiğimi saatleriyle... 12 de yatıp 10 gibi kalkıyo olduğumdan bebeğimiz 10 saat aç kalıyomuş... geceleri 3 gibi uyanıp süt içmelisin dedi... ben sütten nefret ediyorum içine tek şeker at iç zorla dedi... iyi dedik... bir de menü yazdı... bunu harfiyen uygula 2 hafta sonra görücem dedi... peki dedik hani düzelme ihtimali olan bi durum dimi... korkma sadece beslenmene çok dikkat et dedi... bu zamana kadar fazla kilo almaman çok iyi ama neden şimdi almıyosun dedi... bundan sonra alıcağın kilolar sende kalıcı olmıycak korkma dedi... dedim bebeğim sağlıklı olsun kilo veririm hertürlü... menüme gelince;
sabah uyanır uyanmaz;
2 adet kuru kayısı-2 adet kuru incir-3 adet ceviz-5 adet fındık

10,30 kahvaltı
yumurta (omlet veya peynirli ve sınırsız)-beyaz peynir-kaşar peyniri-süt-tam buğday ekmeği ve mevsim sebzeleri

12,00-13,00 ara öğün
2 porsiyon meyve(örn;1portakal-1elma)

15,00 öğle yemeği
çorba-etli sebze yemeği (beyaz veya kırmızı)-mevsim salatası-tam buğday ekmeği

17,00-18,00 ara öğün
yoğurt içine kepekli grissini

en geç 20,00 akşam yemeği
çorba-etli sebze yemeği (gündüz beyaz etse akşam kırmızı et)-mevsim salata-tam buğday ekmeği

gece yatmadan önce tam buğday ekmeğine kaşarlı tost

gece saat 3'te mutlaka uyanıp süt içilecek...

bu liste gözümü korkutmadı değil... ben bu kadar şeyi nasıl yiyicem... nereme yiyicem bilmiyorum... ama bebeğim için mecburum... o iyi olsun ben herşeye razıyım...

dua edin bizlere lütfen...

Son düzenleme:
bak şuanda çok heyecanlandım işte. doğru söylüyorsun heralde o his her korkusunu unutturur insana

ayyy ben bile heyecanlandım yaa
hemen kucağıma alıp sevesim geldi:)
zaten bizimki de doğmaya pek meraklı sanırsam
hiç durmuyo içerde hamdolsun
sende şişlik var mı ya?

offf yaaa korkutmaaa

çocukta yaparsın kariyerde hiç korkma cnm
hep pozitif düşün yapan nasıl yapıyor bizim neyimiz eksik onlardan

canım rüyan hayır olur inş.
1. sabah o kadar şeyle doyulurmu yaa o ne öyle diyet listesi gibi
2. gece kalkıp süt içersen o şişkinlikle geri nası yatcakmışsın acaba? doktor bunuda düşündümü?
ben gece yatarken süt içersem eger uyumayı bırak yatamıyorum bile. evin içinde dolaş dur sonra
listeyi uygulayamazsan bile yediklerine daha dikkat edersin bebeğinde bişey yokmuş şükür

rüyam çıktı zaten doktorum aynen rüyamda olduğu gibi konuştu benimle...
az değilki bunlar çok bile... ben bu kadar yiyememki...

rüyam çıktı zaten doktorum aynen rüyamda olduğu gibi konuştu benimle...
az değilki bunlar çok bile... ben bu kadar yiyememki...

ben kahvaltıda çok yiyorum yaa.
bebeğin zayıf olması bence şimdi önemli değilki?
daha çok küçük
7. aydan sonra kilo alımı düzelir bişey olmaz
sende biraz daha çok yemeğe çalışırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…