2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
cnm hesionka blog aleminin 10 numara bloggerlarındandır.satış bloğu da vardı bir ara.çok kendine has tarzı olan bşr bayan

geçmişi okuyamadım,son sayfaya baktım.bez konuşulmuş.ben kızıma prima kullandım.prima dışında bi bez denemeye kalkınca hemen pişik oldu.ama başka bezler de kullanılıyor,birşey olmuyor.sanırım baştan alıştırmayla ilgili.ama denediğinizde göreceksiniz prima diğer bütün bezlerden farklı.yani onu kullanmaya başladığınızda başka bir bezi kullanamazsınız.

off bu saate kadar evde yanlız olmak çoookkk sıkıcıı
benimki hala gelmedi poffff kocişi erken erken gelenlere bi özeniyorum ki sormayın gitsin

bi kaç gün giremedim sayfaları görünce şokkk oldum nası okurum ben bunları yaaaa
biri bana özet geçse.. duyan duymayana anlatsın hesabı:)
neler kaçırdım acaba

bu arada benim inatçı bebeğim nihayet kendini gösterdi
Allaha hamdolsun bi kızım olcakmış
çok mutluyum

Benim mide bulantısıyla ilgili o kadar büyük sorunlarım olmadı çok şükür. mide yanması çok yaşadım ben. ara ara oluyor yine.
şimdi ne durumdasın peki geçti mi mide bulantıların?

evet çok şükür geçti, yemek yemeye de başladım. hatta ilk 6 ay aldığım 7 kilonun yarısını bulantılar geçince aldm :)

bildiğim kadarıyla bu genital bölge hijyen köpüğü gibi bişey. ben ilk hamilelik öncesi avon'un temzileyicisini kullandım sıvı sabun gibi köpürtüp kullanıyosun. sonra onda çok katkı var diye orjin genital hijyen köpüğü aldm o da sıvı sabunun köpük hali. ama bu ürünler sadece yıkamak için, kötü kokuyu ya da mantarı filan engellemek için.

evet baktım da çok hoş şeyler yapmış dogum günü falan çok orjinal

hadi iyi geceler güzel anneler ve dadlu bebişleriiiii :)

Allah bebek sahibi olmayı hakkında hayırlı kılsın inş.

koğuşu kapatan açan ben oldum
günaydın annişler ve tosbikleri

Günaydın.

Benim doktorum Şifa'nın değil. Aile dostumuz. Özel muayenehaneye gidiyorum. Doğumu Şifa'da yaptırıcak. Ay çok güldüm ya.. Bebek elime geldi tekrar ittiim ne demek ya ahahahah.Çok hoşuma gitti. :):)

Erken de çıksam alıyorum doğum izni süresince şirket maaşımızı ödüyo. Sonra SSK'dan aldığımız parayı şirkete veriyoruz. Benim de erken çıkıcam dediğim yani yasal sürede yine ama en başından itibaren.

inan sağlıksız yediğim hiç bişey yok neredeyse.hergün 1 lt süt 1 kgda meyve yerim.fazla meyveden mi acaba diyorum?

Meyve de süt de çok kilo yapar ama. :S

Günde 3 su bardağı yağsız süt
her öğünde 1posriyon meyva (1elma veya 1portakal) yemeniz yeterli demişti benim doktorum.
gerisinin bebeğe de sizede ekstra faydası yok. Meyve hele çok şekerli bir şey olduğu için muz, incir ve üzüm gibi meyveleri sakınarak yemek gerekiyormuş.

kızlar haberlerde izledim
doğum izni uzatılması ile ilgili bir durum henüz söz konusu değilmiş

günaydın hatunlar :)

slm kızlar
kendime bugun yeni ciciler aldım
defacto ya gömlek gelmiş çizgili kırmızı ya da mavi m beden çok büyük geldi alamadım küçüğüde yoktu tavsiye ederim

ya zaten ben netten alıyorum kıyafeti bedenimden 1 beden büyük alıyorum oda çuval gibi oluyor hepsini daralttım ama son aylarda o çuvallara ihtiyacımız olabilir :) gerçi dün yürüyüş yaparken bi arkadaşı gördüm 2 haftası kalmış çokta büyümemiş en son 30 haftalıkken görmüştüm umarım bende çok büyümem. zaten benim arkadan bakınca bişey yok ama önden bakınca facia :)

inan sağlıksız yediğim hiç bişey yok neredeyse.hergün 1 lt süt 1 kgda meyve yerim.fazla meyveden mi acaba diyorum?

aynen bende sen gibi geçen ay müthiş kilo almaya başladım meyve çok yiyordum ama azalttım meyveyi onda da şeker var ya kilo yapıyor şimdi öğlenle akşam arası 1 elma yada herhangi bir meyve birde akşam 1 meyve yiyorum canım meyveden olabilir. bu ara yavaşladı kilo alımım inşallah böyle gider.

bende alıcaktım bugun kuzenim çocuğun kilosuna göre son aylarda alırsın dedi 1 beden çok az kulanmış bebişi 3.5 kilo ile çıktı hastaneden ben 8.ayda almaya başlamak mantıklı diyorum

ya ben de alayım diyordum daha önce yazmıştım arkadaşım almıştı rahat etmişti ama vazgeçtik bez kumbarası yaptık her ay oraya para atıyoruz o oğlumun bez parası olacak hatta eşim dalga geçiyor kaka için para biriktiriyoz diye :)

walla canım bence doktoruna danış önce içinde kimyasal varsa bebeğe zararlı olabilir belki bilemedim.

kızlar haberlerde izledim
doğum izni uzatılması ile ilgili bir durum henüz söz konusu değilmiş

sabah sabah aldığım kötü haber ya ama benim hala umudum var :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…