2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Hoşgörülere yol aç,sevgiyle bak her şeye..
Bugün de yarında biter; şimdileri yaşamaya bak ....
Ömür;bir nefestir gider ,en değerlisi gönülleri sevindirmek.
Fırlat bir gülücük gökyüzüne, varsa gözyaşların umut olsun
Öyle mutlu gözlerle bak ki yeryüzüne,
Her Şey Kalbin Kadar Güzel Olsun…
Yağmurun bereketiyle, güllerin mis kokusuyla, coşkusuyla gününüz aydın,
Cumanız mübarek olsun.
Günaydın, herkese......

Gunaydin kizlar dun biraz agrim vardi.bi de alt tarafim hafif sismisti.cok korktun acaba asagiyami indi bebek dkye de hemen duzeldi geri.simdi iyiyim allaha sukur.butun gece korkulu ruyalar gordum hep.

Gunaydin kizlar dun biraz agrim vardi.bi de alt tarafim hafif sismisti.cok korktun acaba asagiyami indi bebek dkye de hemen duzeldi geri.simdi iyiyim allaha sukur.butun gece korkulu ruyalar gordum hep.

ya bende hemen en ufak bişeyde aşağıya mı indi erken doğum olursa ne yaparım diye paniğe kapılıyorum ama emin ol biz pimpirik yapıyoruz yazılanları okuduğumuz için etkisinde kalıyoruz her duyduğumuzun için rahat olsun :)

ya bende hemen en ufak bişeyde aşağıya mı indi erken doğum olursa ne yaparım diye paniğe kapılıyorum ama emin ol biz pimpirik yapıyoruz yazılanları okuduğumuz için etkisinde kalıyoruz her duyduğumuzun için rahat olsun :)

Haklisin canim.yasayarak tecrube edecez artik.kizimi ozledim benn.o burnunu azini esnemesini ozledimm.normalde normal dogum istiyorum.ama sirf 3 hafta erken kavusacagim icin sezeryani dusunurum belkimm.ilk defa sezeryana sicak baktim:KK9:

Günaydın merln benimde dün akşamdan beridir kasıklarımda ve alt karın bölgemde sanki bir ağırlık baskı gibi birşey var , gaz sancısı mı acaba dedim ama değil .Adet öncesi yumurtalıkların şişerya öyle birşey normal mi acaba

Günaydın merln benimde dün akşamdan beridir kasıklarımda ve alt karın bölgemde sanki bir ağırlık baskı gibi birşey var , gaz sancısı mı acaba dedim ama değil .Adet öncesi yumurtalıkların şişerya öyle birşey normal mi acaba

Benimde oyle iste.ama surekli olmuyor.cok oturunca oluyor genelde.eger surekli olursa bir gun boyunca felan bi kontrol ettir.usutunce de agri oluyormus ona da dikkat et.artik endiselerimiz yuzunden hastane yollarini asindiracagiz.yapacak bisey yok:KK9:

Haklisin canim.yasayarak tecrube edecez artik.kizimi ozledim benn.o burnunu azini esnemesini ozledimm.normalde normal dogum istiyorum.ama sirf 3 hafta erken kavusacagim icin sezeryani dusunurum belkimm.ilk defa sezeryana sicak baktim:KK9:

yok be sende kızınla daha çok ve daha çabuk zaman geçirmek istiyorsan bekle normali derim ben :) sezeryanda toplanmak zor oluyor rahatça alamıyorsun kucağına gördüğüm kadarıyla ama normalde hemen ertesi günü onunla rahat rahat ilgilenirsin bence :)

yok be sende kızınla daha çok ve daha çabuk zaman geçirmek istiyorsan bekle normali derim ben :) sezeryanda toplanmak zor oluyor rahatça alamıyorsun kucağına gördüğüm kadarıyla ama normalde hemen ertesi günü onunla rahat rahat ilgilenirsin bence :)

Biz istedigimiz kadar plan yapalim tutmayacak ama normal daha iyi bence de.haklisin tatlim.onumuzdeki ay odasini diziyim elbiselerini koyayim da onlarla badtiriyim bari ozlemimi.rabbim bi an once o gunlere gotursun bizi hayirli bir sekilde insalllaaaahhh amiinnn

Günaydın cnm,
dün benimde çok ağrım vardı bütün gün iş için dışardaydım araba çok yordu birde yolların durumu malum hertaraf çukur.sanki adet olucakmışım gibi çok korktum eve gider gitmez ayaklarımın altına yastık koyup uyudum.kanamam olucak bebebiğimi kaybedicem die çok endişelndim bidahada töbe arabaya falan binmem :KK43:

günaydın herkese hayırlı cumalar,

hafta bitti nihayet.inşallah yavrularımızla,eşlerimizle birlikte güzel haftasonu geçiririz.

gaz problemi var bende de bu aralar.gazman gibi dolaşıyorum :KK34:

bende de oluyor o ağrılar doktor her seferinde önemli değil,ne zamanki uzun süreli olup kramp şekline giriyor o zaman haberleşelim dedi.
rahim büyüdüğü için doğuma hazırlık yapar,yalancı kasılmalar olabilir demişti.
yumurtalık ağrısı gibi sağlı sollu ağrıyor bazen demiştim.sorun yapmayız onları diyor.doktor rahat ben rahat :KK16::nazar:

ama hamilelik insanı paranoyak yapıyormuş onu anladım.bu ağrı ne şimdi,hareket etmedi,hareket etse acaba herşey yolunda mı,karnım büyümüyor mu,bebek gelişmiyor mu gibi sorularla vesvese yapıyoruz.
ne kadar kassak da endişelensek de bebekler gelecekleri zamanı iyi biliyorlar :)

rahat olalım,olmaya çalışalım.:KK76:

slm kızlar
kendime bugun yeni ciciler aldım
defacto ya gömlek gelmiş çizgili kırmızı ya da mavi m beden çok büyük geldi alamadım küçüğüde yoktu tavsiye ederim

oy oy oy güle güle giyin ben de kırmızı çizgili tunik gömlek istiyorum bir de böyle spor durmayan siyah dizde kumaş etek ben baktığımda defactoda falan çok salaş etekler vardı, bulursanız bana da söyleyinnn

cnm dr meyve için gizli kilo bombası demişti bende sen gibi kiloyu dert edenlerdenim dr sabahları bir kase içerisine yarım meyve doğranmış yulaf gevreği yememi önerdi
k-flakes tok tutuyor ayrıca aklında olsun :KK16:

k-flakeste katkı maddesi var demiyorlar mıydı? bir de şöyle biliyorum ama uygulamıyorum; günde üç ara öğünde birer prosiyon meyve ve yanına süt ya da yoğurtla yenmeliymiş

kızlar genital bölge temızlıgı zor oluyor artıkk nette sebamet dıye bır marka okudum kullanan veya bır onerısı olan varmı ılk dogum olacagı ıcın artıkın sureklı temız olması enn ıyısı ve korkuyorumm o yuzden gobısım engellıyor :KK17::KK17:
önerilerinizz???
:26::26::26:

Sebamed intime Likid 200 ml ( Vajinal Temizlik ) | 15,18 TL

canım ben avonun aldım en son ama öncesinde unilady aldım sebamed de fena değildir bence hatta iyidir sanırım

kızlar hesionka kimdir nedir bilmiyorum ama çok sıradışı bi hatun... ama kendi blogunda çok güzel sade bi ifadeyle anlatmış tüm hamilelik süreci ve ihtiyaç duyulanları...bi okuyun derim...
http://www.hesionka.com/search/label/hamilelik

evet çok ciciymiş blogu

bu arada benim inatçı bebeğim nihayet kendini gösterdi
Allaha hamdolsun bi kızım olcakmış:KK16:
çok mutluyum:KK16:
gözün aydın canım

Günaydın.

Benim doktorum Şifa'nın değil. Aile dostumuz. Özel muayenehaneye gidiyorum. Doğumu Şifa'da yaptırıcak. Ay çok güldüm ya.. Bebek elime geldi tekrar ittiim ne demek ya ahahahah.Çok hoşuma gitti. :):)

Erken de çıksam alıyorum doğum izni süresince şirket maaşımızı ödüyo. Sonra SSK'dan aldığımız parayı şirkete veriyoruz. Benim de erken çıkıcam dediğim yani yasal sürede yine ama en başından itibaren.

ya sorma hastaneye gittiğinde hemşireler görümceme sakın bacaklarını açma kapat doktor gelene kadar demişler, bu arada yıllık izinlerini de eklesen doğum öncesine mümkün mü?

kızlar haberlerde izledim
doğum izni uzatılması ile ilgili bir durum henüz söz konusu değilmiş :KK50:

beğenmedi seçeneği olsaydı tıklardık :KK43:(((( ya arkadaşlar birleşip birşeyler yapalım çıksın yetişsin bize şu, madem yapmayacaklar neden bizi heveslendirdiler

kızlar ben pompa düşünmemiştim ama herkes illa al deyince kafama takıldı. şunu almayı düşünüyorum ne dersiniz pahalı mı sizce daha uygun fiyata aynı markayı gördünüz mü başka yerde
Philips Avent SCF312/60 0% BPA PP Elektronik Göğüs Pompası - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com
birde emzik olarak da şunu düşündüm
Philips Avent SCF176/68 0% BPA Yalancı Emzik 0-6 Ay (Karanlıkta Parlar,2'li) - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com

sizin fikriniz nedir ?

canım görümcem medelanın pompasını philiphs aventin de emzik biberonlarını tavsiye eti ben öyle alacağım herhalde

Günaydın cnm,
dün benimde çok ağrım vardı bütün gün iş için dışardaydım araba çok yordu birde yolların durumu malum hertaraf çukur.sanki adet olucakmışım gibi çok korktum eve gider gitmez ayaklarımın altına yastık koyup uyudum.kanamam olucak bebebiğimi kaybedicem die çok endişelndim bidahada töbe arabaya falan binmem :KK43:

ay dün de benim belim çok ağrımıştı regl sancısı gibi korktum ben de sonra dün geçti ama şimdi başladı yine

günaydınlar ve hayırlı cuma larrrrrrrr

hayirlicumalar.jpg

hayırlı bır gun gecırmek dılegımleee

dr aradım sonunda ve k b b gıt ve gereken ılecları kullan dedı oncekı gunlere gore daha ıyıyım oglende kdr bakacagım eger gene yogun olursa bır hastane turu benı beklerrrrr:KK37::KK37::KK37:

bir gecmıse bakalımm sorumuza cvp lar yazılmısmı??
​:44:

slm kızlar
kendime bugun yeni ciciler aldım
defacto ya gömlek gelmiş çizgili kırmızı ya da mavi m beden çok büyük geldi alamadım küçüğüde yoktu tavsiye ederim

evet canım güzel modeller var,ben aldım internetten.
bana da bol geldi ama yazlık modeller aldıklarım,bol olsun istedim yazın.antalyanın sıcağında fenalık gelmesin diye.
hayırlı günlerde giyeriz inşallah.:nazar:

bu yazısında bizim siteden bahsetmiş :KK19:
http://www.hesionka.com/2012/01/bir-baslk-bulamadm.html

iyi geceler kızlar :KK16:

günaydın hatunlar :)

ya zaten ben netten alıyorum kıyafeti bedenimden 1 beden büyük alıyorum oda çuval gibi oluyor hepsini daralttım ama son aylarda o çuvallara ihtiyacımız olabilir :) gerçi dün yürüyüş yaparken bi arkadaşı gördüm 2 haftası kalmış çokta büyümemiş en son 30 haftalıkken görmüştüm umarım bende çok büyümem. zaten benim arkadan bakınca bişey yok ama önden bakınca facia :)

aynen bende sen gibi geçen ay müthiş kilo almaya başladım meyve çok yiyordum ama azalttım meyveyi onda da şeker var ya kilo yapıyor şimdi öğlenle akşam arası 1 elma yada herhangi bir meyve birde akşam 1 meyve yiyorum canım meyveden olabilir. bu ara yavaşladı kilo alımım inşallah böyle gider.

ya ben de alayım diyordum daha önce yazmıştım arkadaşım almıştı rahat etmişti ama vazgeçtik bez kumbarası yaptık her ay oraya para atıyoruz o oğlumun bez parası olacak hatta eşim dalga geçiyor kaka için para biriktiriyoz diye :)

walla canım bence doktoruna danış önce içinde kimyasal varsa bebeğe zararlı olabilir belki bilemedim.

sabah sabah aldığım kötü haber ya :KK43: ama benim hala umudum var :)
dogru dıyor kadınn ne ararsan var burda ehehhe:KK9::KK9::KK9: ama ana kız cok tatlılar yaaaaaaaaaaaaa cıft cıft gıyınmısler bende oglumu absı ıle aynı gıydırmeye özen gosterecegım zellıkle bayramlarda fılan abow annesı kurban olsun onu yaradana bagıslayanaa:KK16::KK16::KK16:
oy oy oy güle güle giyin ben de kırmızı çizgili tunik gömlek istiyorum bir de böyle spor durmayan siyah dizde kumaş etek ben baktığımda defactoda falan çok salaş etekler vardı, bulursanız bana da söyleyinnn

k-flakeste katkı maddesi var demiyorlar mıydı? bir de şöyle biliyorum ama uygulamıyorum; günde üç ara öğünde birer prosiyon meyve ve yanına süt ya da yoğurtla yenmeliymiş

canım ben avonun aldım en son ama öncesinde unilady aldım sebamed de fena değildir bence hatta iyidir sanırım

evet çok ciciymiş blogu

gözün aydın canım

ya sorma hastaneye gittiğinde hemşireler görümceme sakın bacaklarını açma kapat doktor gelene kadar demişler, bu arada yıllık izinlerini de eklesen doğum öncesine mümkün mü?

beğenmedi seçeneği olsaydı tıklardık :KK43:(((( ya arkadaşlar birleşip birşeyler yapalım çıksın yetişsin bize şu, madem yapmayacaklar neden bizi heveslendirdiler

canım görümcem medelanın pompasını philiphs aventin de emzik biberonlarını tavsiye eti ben öyle alacağım herhalde

ay dün de benim belim çok ağrımıştı regl sancısı gibi korktum ben de sonra dün geçti ama şimdi başladı yine
inşl.haftaya dr sorup alacagım ya kafama cok taklıor cunkumm en cok kkortugum seydır dogum anı habersız gelecegı ıcınnnnnn:KK50::KK50::KK50:

Günaydın sevgili anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Ve tabi hayırlı cumalar hepinize. kkarabiberim duanı okudum bu mübarek günde Allah kabul etsin inş. Kızlar eşim kızımıza isim bulmuş AZRA olsun diyor yanına da bir isim sen bul dedi. Ama bir türlü yakıştıramadım yaa.. Fikirlerinizi almak istiyorum. Kısa isim arıyorum 3-4 harfli olsun istiyorum.

kontrolden geliyoruz. 450 gram olmuş prensesim. doktor 4 5 gün önde dedi. cin gibi bi bebek dedi maşallahh.. ağzını bişi yiyormuş gibi açıp kapatıp duruyordu girmeden çikolata yemiştim onu yiyordur dedim eşime çıkınca :))) haftaya ayrıntılı usgmiz var başka hastaneye gideceğiz. ne güzel her hafta görebilsek.. gelecek ayada şeker yüklemesi yapacağız dedi ama aç tok gel demedi. ayrıntılının sonucunu göstermeeye gittiğimde sorayım tekrar en iyisi

Günaydın sevgili anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Ve tabi hayırlı cumalar hepinize. kkarabiberim duanı okudum bu mübarek günde Allah kabul etsin inş. Kızlar eşim kızımıza isim bulmuş AZRA olsun diyor yanına da bir isim sen bul dedi. Ama bir türlü yakıştıramadım yaa.. Fikirlerinizi almak istiyorum. Kısa isim arıyorum 3-4 harfli olsun istiyorum.

benim kızım olsaydı tek isim koyardım belki evlenince soyadına ek yapardı iki isim iki soyad zor olur diye düşünüyorum. ama azra güzel fakat çok var sabki etrafta benimde pek içime sinmedi ama sen bilirsin :) gerçi bende bulmadım daha isim oğluma :)

kızlar ben pompa düşünmemiştim ama herkes illa al deyince kafama takıldı. şunu almayı düşünüyorum ne dersiniz pahalı mı sizce daha uygun fiyata aynı markayı gördünüz mü başka yerde
Philips Avent SCF312/60 0% BPA PP Elektronik Göğüs Pompası - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com
birde emzik olarak da şunu düşündüm
Philips Avent SCF176/68 0% BPA Yalancı Emzik 0-6 Ay (Karanlıkta Parlar,2'li) - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com

sizin fikriniz nedir ?
pompayı bilmiyorum ama nuk ürünleri ortodontik ve kaliteli. kuzenim doktor ve çocuklarında nuk'dan başka marka kullanmadı. biz de nuk markalı emzik biberon falan baktık beğendik ama daha almadık.

X