2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

ben 11 de yatıyorum 7.30 da kalkıyorum hiç durmadan uykum var ama gozlerime biber serpmişler gibi yanıyo ofiste. bugün öğlen eve gitmem gerekiyordu. Gittim ya ne kadar güzeldi apaydınlık, rahat, huzurlu. İşe geri dönerken resmen ağladım :'(
şu doğum izni ne zaman uzıycak ya?

Çalışan arkadaşlar sonuna kadar direnecekler mi? Ben izne hak kazandığım an çıkmayı düşünüyorum. dayanamıycam.

ben normalde solda yatmayı çok severdim şimdi onun iyi oldugunu duydum ya bi türlü rahat edemiyorum
illa sağa dönünce rahatlıyorum. ne tersim ya :) bi sağ bi sol derken bi türlü rahat uyuyamıyorum 1 haftadır bozuldu iyice..
canım ben de alıcam küçük bi termos. bi de tupperware mama saklama kutusu var ya çok güzel ondan da alıcam şimdiden bulunsun
tavsiye ederim çok kullanışlı bi yere falan gidince..

ben de küçük bi valiz var o ikimize de yeter ya
zaten anca 1 gece kalınıyor burdakilerden gördüğüm kadarıyla

Resim eklemeyi başardım oğlumun halısı duvar kağıdı ve avizesini sizlerle paylaşmak istedim. Devamı gelecek inşallah
çok güzel hayırlı olsun :)
canım kendi evinize geçince güzel bi oda yaparsınız madem şimdi yer yok park yatak daha iyi olur bence :)

canım bunda bence en fazla 3 ay yatar ya :/ çok şekermiş ama

offf kaç sayfa olmuş sabah sabah oku oku bitmedi ya durun biraz kızlar

bencede 7 aylık olana kadar yatamaz sanki küçük gibi gözüküyor burdan ama canlı görmek lazım. arkadaşımın 3 aylık kızı var şimdiden dönüyor birde 6. ve 7. ayları düşün. sonuçta benimde ilk çocuğum ama bende etrafımdakilerin tecrubelerini aktarıyorum canım sen bilirsin

walla bende 4 gözle bekliyorum normalde 3 hafta kala ayrılayım devretsin doğum sonrasına diyordum ama uçağa 35 den sonra binemeyeceğim için ve doğumu annemlerin yanında yapacağım için mayısda ayrılmayı düşünüyorum bende. ama ben inanıyorum çıkacağına o yasanın ya lütfen çıksın :)

eşim de beni şu ana kadar zor tuttu :) artık o da benim alışveriş yapma isteğime dayanamadı alalım diyo :)) ben de aynı şekilde düşünüyorum, nasıl olsa yazın doğacak bebek arabası kullanırım gibi geliyo, hiç olmadı aşıyo kontrole filan giderken kullanılır. ya bi de yolda yürürken bebek arabasıyla yürüyen annelere çok özeniyordum :)) şimdi internetten baktım senin aldığın johnson'a, güzel görünüyo canım sağlıkla güle güle kullanın ana oğul :) acaba bi de ona mı baksak

ahh canım kıyamam yaa..düzenli çalışanlar için evet zor ama ben vardiyalı çalışıyorum iki gün sabah erken gelip 2.30da çıkıyorum iki günde 2.30 da gelip gece 11.00 de çıkıyorum..sadece sabahları çok uykusuz oluyorum.allahtan işim yorucu değil ve masa başı ben son ana kadar çalışmak istiyorum ama bakalım artık bekliyip görcez :))

yasada çıksın artık ama aylar olduu dimii?

slm kızlar.dün sabah aç karna hastaneye gittim.gebelik açlık şekeri için kan verdim.ardından eczaneden 50 gr glukoz alıp yaklaşık yarım litre suyla karıştırıp içtim,bildiğiniz şekerli su kasmayın kendinizi ben 2 dk içinde bitirdim.yavaş içmek pek hoşuma gitmedi çünkü.ardından 1 saat bekleyip 2. kez kan verdim ve kahvaltımı yaptım.öğleden sonra sonuçlar çıktı.açlık şekerim 91, 74-106 arası zaten normal değerlermiş.glukozu içtikten sonraki değer ise 170 çıktı.dr 140 tan fazlası riskli dedi ve 2 hafta karbonhidrattan fakir beslenmemi,şekerli gıdalar tüketmememi söyledi.ayrıca bir dahaki sefere 75 gr lık şeker yüklemesi yapılacakmış.henüz yaptırmayıp merak edenler için ayrıntılı yazdım.
bu arada yaptırıp da sonucu benim gibi yüksek çıkan arkadaşlar doktorunuz size ne gibi tavsiyelerde bulundu ve tekrar yükleme istedi mi? cevaplarsanız sevinirim.

peki bi soru daha o zman :)
şimdiki doğum izni 8 +8 hafta yani dopumdan 8 hafta önce ayrılabiliyorsunuz izne. Benim okuduğum kadarıyla 24 haftayaçıkarsa 12 +12 olacakmış. Ben acaba 12 hafta önceden cıkıp nisan sonu ayrılsam mı diyorum. Sonuna eklememin cok bi anlamı yok cunku zaten buyuk ihtimalle işe geri donmiycem... Ne dersiniz?

yani işte huzurluysanız kalın tabi ama benim için cehennem burası. İnşallah çıkar ya

Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti...

Ben 21 haftalık gebeyim ve sezeryanla Temmuzun 13-14 ü gibi gün verecek doktorum. 25 haftalık gebe olan arkadaşlar nasıl temmuz annesi oluyor anlamadım. Normal doğumla belki en geç temmuzun ilk haftası olabilir ama çoğunuz temmuz değil haziran annesi olacaksınız canlar, yanlış sayfadasınız

canım şuanada çalışılan yasa 8+16 yani eskisi gibi 2 ay önce çıkabileceksin sadece doğumdan sonraki süreyi uzatacaklar 16 olarak..sen çık ozaman şimdiden madem dönmeyeceksin :))ne güzel bebeğini kendin büyüteceksin ...

güle güle sağlıkla kullanın canım hayırlı olsun :)) bu da güzel görünüyo
ama çift yönlü olması önemli bi özellik sanırım

ah çıkamıyorum ki... sağlık sigortası var bir de nden doğum iznindeyken evdeyken maaşımı almayayım ki? o kadar kahrınıcekiyorum buranın. ben yanlış biliyormuşum o zaman gene mayıs 20'ye kadar bekliyciiiiz..

güle güle sağlıkla kullanın canım hayırlı olsun :)) bu da güzel görünüyo
ama çift yönlü olması önemli bi özellik sanırım

Amin Rabbim bebeklerimize sağlıkla kullanmayı nasip etsin İnşallah. Çift yönlü olması önemliymiş annenin bebeği görmesi açısından bazı çocuk zaten arabaya bindiğinde anneyi görmeyi istiyormuş.

bi de rüzgar gelir ya da çocuk uyur suratına güneş gelir öyle zamanlarda da önemli bence çift yönlü olması

birazdan doktor kontrolümüz var kızlar bize dua edin :)) inşallah oğlumu görücem... kontrole her gidişimde çok heyecanlanıyorum.. hatta heyecandan sürekli tuvalete gidiyorum :))

merhaba güzel anneler biz geldik...
bugün sabahın köründe kalktık saat 8 de şeker yüklemesi için hastanedeydik... o çok korktuğum şeyi zorla da olsa içtim... hayatım boyunca en nefret ettiğim şeydi şekerli su... ama kızım için içtim... sonra bi mide bulantısı bi halsizlik... 1 saat sonra tekrar kan aldılar... sonuç saat 12de çıkıcaktı ama beklemedik çünkü doktorum pazartesiye kadar izinliymiş... o yüzden pazartesi gidicez kısmet olursa... eve gelmeden dışarda güzelce bi kahvaltı yaptık... sonra babişkomuz bizi eve bırakıp işe gitti... 1-2 saat kadar uyumuşum... midem biraz daha iyi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…