2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti...

Ben 21 haftalık gebeyim ve sezeryanla Temmuzun 13-14 ü gibi gün verecek doktorum. 25 haftalık gebe olan arkadaşlar nasıl temmuz annesi oluyor anlamadım. Normal doğumla belki en geç temmuzun ilk haftası olabilir ama çoğunuz temmuz değil haziran annesi olacaksınız canlar, yanlış sayfadasınız:KK54::KK54::KK54::KK54::KK16::KK16::KK16::KK16:

gebelikte esas olan doldurduğumuz haftadır ama buradaki imza alanında girdiğimiz hafta yazıyor.örneğin ben aşagıda yazdığı gibi 25 haftalık değil 24+1 im. 40 haftayı dolduracagım zaman 3 temmuz.ama tabii ki bütün doğumlar 40 haftalık olmuyor.30 dan sonra her an her şey olabilir,onu da biz değil yaradan bilir..

merhaba güzel anneler biz geldik...
bugün sabahın köründe kalktık saat 8 de şeker yüklemesi için hastanedeydik... o çok korktuğum şeyi zorla da olsa içtim... hayatım boyunca en nefret ettiğim şeydi şekerli su... ama kızım için içtim... sonra bi mide bulantısı bi halsizlik... 1 saat sonra tekrar kan aldılar... sonuç saat 12de çıkıcaktı ama beklemedik çünkü doktorum pazartesiye kadar izinliymiş... o yüzden pazartesi gidicez kısmet olursa... eve gelmeden dışarda güzelce bi kahvaltı yaptık... sonra babişkomuz bizi eve bırakıp işe gitti... 1-2 saat kadar uyumuşum... midem biraz daha iyi...

çok geçmiş olsun canım..hadi sen atlattın darısı bizim başımıza :)) umarım sonuçlarında ii çıkar..aldığında paylaşırsın

Ben 21 haftalık gebeyim ve sezeryanla Temmuzun 13-14 ü gibi gün verecek doktorum. 25 haftalık gebe olan arkadaşlar nasıl temmuz annesi oluyor anlamadım. Normal doğumla belki en geç temmuzun ilk haftası olabilir ama çoğunuz temmuz değil haziran annesi olacaksınız canlar, yanlış sayfadasınız:KK54::KK54::KK54::KK54::KK16::KK16::KK16::KK16:

kendi adıma söyleyeyim ki bugün 25+0 ama bu tarihler doktorlarımızın bize verdiği tahmini doğum tarihleri... mesela bana sorarsanız haziran 25-28 arası doğum yaparmışım gibi geliyo... ama doktorum da 2 temmuz diyo :)

slm kızlar.dün sabah aç karna hastaneye gittim.gebelik açlık şekeri için kan verdim.ardından eczaneden 50 gr glukoz alıp yaklaşık yarım litre suyla karıştırıp içtim,bildiğiniz şekerli su kasmayın kendinizi ben 2 dk içinde bitirdim.yavaş içmek pek hoşuma gitmedi çünkü.ardından 1 saat bekleyip 2. kez kan verdim ve kahvaltımı yaptım.öğleden sonra sonuçlar çıktı.açlık şekerim 91, 74-106 arası zaten normal değerlermiş.glukozu içtikten sonraki değer ise 170 çıktı.dr 140 tan fazlası riskli dedi ve 2 hafta karbonhidrattan fakir beslenmemi,şekerli gıdalar tüketmememi söyledi.ayrıca bir dahaki sefere 75 gr lık şeker yüklemesi yapılacakmış.henüz yaptırmayıp merak edenler için ayrıntılı yazdım.
bu arada yaptırıp da sonucu benim gibi yüksek çıkan arkadaşlar doktorunuz size ne gibi tavsiyelerde bulundu ve tekrar yükleme istedi mi? cevaplarsanız sevinirim.

walla benimde yüksek çıkacak gibi geliyor şekerin yüksek olması ile ilgili tüm belirtiler mevcut bende de korkuyorum :KK43:

peki bi soru daha o zman :)
şimdiki doğum izni 8 +8 hafta yani dopumdan 8 hafta önce ayrılabiliyorsunuz izne. Benim okuduğum kadarıyla 24 haftayaçıkarsa 12 +12 olacakmış. Ben acaba 12 hafta önceden cıkıp nisan sonu ayrılsam mı diyorum. Sonuna eklememin cok bi anlamı yok cunku zaten buyuk ihtimalle işe geri donmiycem... Ne dersiniz?

şu an 8+8 ama o doğumdan önceki 3 haftayı mecbur kullanacaksın 5 i doğum sonrasına aktarbilirsin. yeni yasa gelirse doğum öncesinde değişiklik olmayacak benim anladığım kadarıyla doğum sonrasına eklenecek yine öncesi 8 olacak canım.

kesinlikle sana katılıyorum çoğumuz haziran annesi olacağız ama olsun biz burda mutluyuz kızlarla alıştık birbirimize en azından bence öyle :)30 dan sonra her an tetikte olmalıyız :)

ya kızlar birde bişay soracağım kafama takıldı ben devamlı su içmek istiyorum ya acayip canım istiyor günde rahat 4 litre içiyorum geçtiği de oluyor fazla içmek zarar verirmi sizce azı zarar ama çoğu da mı zararlı olur kafama takıldı ama ne yapayım çok canım istiyor :KK43:

kızlar bende bugün şeker yüklememi yaptırdım sonucumuz iyi çıktı birde daha önceki yazılarımda yazdımmı hatırlamıyorum benim üçlü testim kötü çıkmıştı dawn sendromu riski çıktı buugün doktorum dediki benim testyaptırdığım dönemde bir çok kişinin testi öyle çıkmış makinadan kaynaklandığını söyledi bundan sonra sen ultrasona bak dedi ultrasonumuzda temiz çok şükür bilmiyorum inşallah bebeğim iyidir
ben o hastaneninde o doktorunda ....... :KK47: ne hakları var ya o kadar insanın psikolojisiyle oynamaya nası sinir oldum bak şimdi:KK47:
bide pişkin pişkin söylüyolar makinadandı diye. allah hepsini bildiği gibi yapsın inş.

kızlar ben gebeliğin başından beri 9 kilo almışım bu gün tartıldım şok oldum norma doğum yapamıcakmıyım böyle giderse?sizler kaç kilo aldınız 24 haftalık oldum ama 9 kilo çok dimi??
kiloya takma bu kadar şekerim ne hamileler var çatır çatır doğuruyolar sen hakkında hayırlısını dile ve faydalı şeyler yemeye bak.
bebişini güzel güzel besle gerisini takma kafana bende 8 kilo aldım bak hiç takıyomuyum? :KK60: :KK60:
Günaydıınnn temmuzun en güzel anneleriii.

Bebişlerimiz hızla büyürken bizlerde büyüyoruz. Hergün kendime şaşkınlıkla bakıyorum. :KK53:
Hala inanamıyorum aslında bir bebişim olacağına. En büyük hayalimdi benim anne olmak. Hamileliği yaşamak..
Çok şükür Allahım bu güzel duyguyu yaşatıyor bana ve hepimize.
Bugün işe gelirken otobüste yanıma bir teyze oturdu. iki oğlu varmış. ikiside evlenmiş birinin daha yeni oğlu olmuş diğerininde eşi 8 aylık hamileymiş.
Yalnız çok fena bir kv ymiş. iki gelinide istememiş başta. karşı çıkmış ikisinede. hatta ikincisi evlenirken oğlu nikah kıyıcaz anne tarih şu istersen gel demiş :KK9::KK8:
Ama şuan iki gelininide çok seviyormuş. anlata anlata bitiremedi bana. bu kv ler hakkaten ilginç yaa. hiçkimseyi yakıştıramadım oğullarıma diyor. şuan ikiside çok mutluymuş. kv de öyle görünüyordu. acaba bizim için neler konuşuyorlar bizim kv ler :44::44:
İlginç bir şekilde güne başladım yani kızlar.

Aklıma gelmişken sorayım. Geceleri uyurken sıkıntı yaşıyor musunuz? Ben defalarca uyanıyorum bir sıcak basıyor üstümü açıyorum bu seferde üşüyorum. sonra sanki midem kaynıyor. bir tuhaf yaa. uykuya dalana kadar fenalık geçriyorum sanki :KK50:
bu sıkıntılar normal canım çoğu gitti azı kaldı sabredicez artık. vücudumuz gece sık uyanlamara kendini hazırlıyor bi yandan bebeğimiz için :KK1:
kızlarrr birşey sorucam doğum çantasını nasıl bişey alıcaksınız..hem rahat taşınsın hemde herşey sığsın içine..acaba bebeğe ayrı kendimize ayrı çantamı hazırlasak :))???
canım ben biraz büyükçe ve çok cepli deriden bayan çantaları var ya onlardan alıcam hem bebeğimin hem kendimin eşyalarını sığdırabilirim böylece. ben öyle bezden bebek çantaları almayı düşünmüyorum. kızımı düşünürken kendi kokoşluğumdan ödün veremicem şekerim :KK60: :KK60:

napalım gidelimmi kuzum??? :KK9:
burda devamlı konuştuğum ark.larım var ve muhtemelen haziranın son haftası doğurucam farkındayım herkeste biliyor ama napıyım? şimdi 25 haftalığım diye ark.larımımı bırakcam ??? ilahi :KK60: :KK60:
allahın işi hiç belli olmaz çoğumuzunda erken doğurmıyacağı ne malum?? :KK60: :KK60:

ya kızlar birde bişay soracağım kafama takıldı ben devamlı su içmek istiyorum ya acayip canım istiyor günde rahat 4 litre içiyorum geçtiği de oluyor fazla içmek zarar verirmi sizce azı zarar ama çoğu da mı zararlı olur kafama takıldı ama ne yapayım çok canım istiyor :KK43:

Vucudumuzun günlük su ihtiyacı ortalama 2 Litreymiş. Eğer fazla su tüketme ihtiyacı duyurosak bunun bazı önemli sebepleri olabilirmiş ki bunlardan en önemlisi şeker hastalığı. Eğer şekerine baktırdıysan sorun yoktur.

Hamilelik ortalama 40 hafta. 40 hafta hesaplandığında Temmuzun 14'üne denk geliyor benim ki. Ne kadar erken doğurma (30'uncu haftadan sonra) ihtimalimiz varsa geç doğurma ihtimalimizde var. Doğum 9 ay 10 gün olarak hesaplanır. Yani 42 haftaya denk gelir. (Eskiler derler ya erkek bebek geç doğar diye) burada erken doğumun yanı sira 42. haftasında dolduracak bebek de olacaktır. Eğer ki ben 42. haftamın içinde doğurursam neredeyse 25 Temmuza falan denk gelecek. Yani normal doğumunu bekleyenler aceleci bir bebeğe sahip değillerse Temmuzda doğum yapacaklar.

Kızlar banbang dua mı okuduğunu yazmış. Allah razı olsun. Fakat ben dua listesine beni ekleyin dememiştim. (Demememin sebebi duanızı okuyamam atlarım ve vebalini alırım diyeydi. Yanlış anlaşılmasın) Hak geçmemesi için geçmişte duası okunan tüm arkadaşlarımın dualarını bu hafta içerisinde okuyacağım. (liste biraz uzun ama olsun, Allah kabul eder inşallah) Bundan sonrakileri de düzenli okurum.

herkese merhabalar bi kaç gündür giremedim internette sorun vardı sizlere bişey soracam ben mide bulantılarından dolayı 4 kilo vermiştim 65 ten 61 düşmüştüm şimdi yine 65 oldum şimdi ben 4 kilo almış mı sayılıyorum yoksa hiç kilo almamış mı kafaya taktım da lütfen cevaplarınızı bekliyorum

ben 11 de yatıyorum 7.30 da kalkıyorum hiç durmadan uykum var ama gozlerime biber serpmişler gibi yanıyo ofiste. bugün öğlen eve gitmem gerekiyordu. Gittim ya ne kadar güzeldi apaydınlık, rahat, huzurlu. İşe geri dönerken resmen ağladım :'(
şu doğum izni ne zaman uzıycak ya?

Çalışan arkadaşlar sonuna kadar direnecekler mi? Ben izne hak kazandığım an çıkmayı düşünüyorum. dayanamıycam.

Ben sonuna kadar dayanmak istiyorum ne kadar geç çıkarsam izne oğluşumun yanında o kadar çok kalırım çünkü.

ben 11 de yatıyorum 7.30 da kalkıyorum hiç durmadan uykum var ama gozlerime biber serpmişler gibi yanıyo ofiste. bugün öğlen eve gitmem gerekiyordu. Gittim ya ne kadar güzeldi apaydınlık, rahat, huzurlu. İşe geri dönerken resmen ağladım :'(
şu doğum izni ne zaman uzıycak ya?

Çalışan arkadaşlar sonuna kadar direnecekler mi? Ben izne hak kazandığım an çıkmayı düşünüyorum. dayanamıycam.

Canım yasaların netleşmesini bekliyor çoğu çalışan anneler...Ben sonuna kadar direneceğim kısmet olursa işten doğuma gitme hayalim var :) Ayrılmayıda düşünmem çünkü bunca yıllık emeği kenara itmek olur.Yasal haklarımdan faydalanır önüme bakarım.Tabi herşey kısmet...Huzurlu değilsen,rahat değilsen bebeğinede yansır ,çıkmayı düşünüyorsan çıkmalısın hakkından hayırlısı olsun :KK16:

herkese merhabalar bi kaç gündür giremedim internette sorun vardı sizlere bişey soracam ben mide bulantılarından dolayı 4 kilo vermiştim 65 ten 61 düşmüştüm şimdi yine 65 oldum şimdi ben 4 kilo almış mı sayılıyorum yoksa hiç kilo almamış mı kafaya taktım da lütfen cevaplarınızı bekliyorum

Merhaba ...benim fikrime göre kilo almışsın.Çünkü ilk zamanlar bulantılarından dolayı beslenemedin ve kilo verdin.Şimdi herşey yoluna girince verdiğin kiloları bünyen telafi etti ve kilo aldın.Bence herşey normal sürecinde gidiyor :KK16:

bence almış sayılıyorsun gitmiş gelmiş sonuçta :)

Canım sat a göre bakarak temmuz annesiyiz diyoruz. Hepimiz farkındayız erkende gelebileceklerinin. önemli olan burdaki tatlı muhabbet temmuz ya da haziran annesi olmak değil yani :KK34::KK34:

birazdan doktor kontrolümüz var kızlar bize dua edin :)) inşallah oğlumu görücem... kontrole her gidişimde çok heyecanlanıyorum.. hatta heyecandan sürekli tuvalete gidiyorum :))

İnşallah güzel haberlerle gelirsin canım.

kilo almışsın... çünkü ilk zamanlarda bulantılarından dolayı kaybettiğin kilo senden gitti...ama bu aylar ve sonrasında alacağın kilo bebeğinin gelişimine bağlı olarak artış gösterir bence...

ben o hastaneninde o doktorunda ....... :KK47: ne hakları var ya o kadar insanın psikolojisiyle oynamaya nası sinir oldum bak şimdi:KK47:
bide pişkin pişkin söylüyolar makinadandı diye. allah hepsini bildiği gibi yapsın inş.

kiloya takma bu kadar şekerim ne hamileler var çatır çatır doğuruyolar sen hakkında hayırlısını dile ve faydalı şeyler yemeye bak.
bebişini güzel güzel besle gerisini takma kafana bende 8 kilo aldım bak hiç takıyomuyum? :KK60: :KK60:

bu sıkıntılar normal canım çoğu gitti azı kaldı sabredicez artık. vücudumuz gece sık uyanlamara kendini hazırlıyor bi yandan bebeğimiz için :KK1:

canım ben biraz büyükçe ve çok cepli deriden bayan çantaları var ya onlardan alıcam hem bebeğimin hem kendimin eşyalarını sığdırabilirim böylece. ben öyle bezden bebek çantaları almayı düşünmüyorum. kızımı düşünürken kendi kokoşluğumdan ödün veremicem şekerim :KK60: :KK60:

napalım gidelimmi kuzum??? :KK9:
burda devamlı konuştuğum ark.larım var ve muhtemelen haziranın son haftası doğurucam farkındayım herkeste biliyor ama napıyım? şimdi 25 haftalığım diye ark.larımımı bırakcam ??? ilahi :KK60: :KK60:
allahın işi hiç belli olmaz çoğumuzunda erken doğurmıyacağı ne malum?? :KK60: :KK60:

walla bende sevmiyorum o bebek çantalarını hiçte taşıyamam oğlum kusura bakmasın artık :) zaten büyük genelde çantalarım şimdi alacaklarımıda büyük alırım cepli alırım sana katılıyorum :)

Arkadaşlar aranızda doktorunun tavsiyesiyle omega 3 balık yağı hapı kullanan var mı? varsa hangi markayı önerdi?

Arkadaşlar aranızda doktorunun tavsiyesiyle omega 3 balık yağı hapı kullanan var mı? varsa hangi markayı önerdi?

Canım ben sadece vitamin ve demir ilacı kullanıyorum. hiç bahsetmedi doktorum balık yağı hapından :44:

X