2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bebeklerımız artık duyuyor ve ne dınletırsek ılerde onunla sakınlesırmıss cok dogru aslındaa bende cok sevdıgım bır ılahıyı dınletıyorum artık ogluma ılerde nınnı nıyetıne ınsll sımdı de actımm hareketlendı cok sukurrrrrrrr ALLAH ımaa ya bu ne guzel bı rmucızedır boyle hamdı senalar olsunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK16::KK16::KK16::KK16:

Emrullah Çoşkun, Karayüzüm - YouTube

benim oğluşumda ne zaman namazı camide kıldığım zamn tekmeliyor duyuyor imamın sesini kuran okuyo falan nasıl hoşuna gidiyorsa tepikliyo ne hoşuma gidiyor ne güzel bu arad paylaştığını dinleteceğim oğluşuma :KK1:

zaten hastane çıkış setleri olucak onlar yeter diyorum ben sonra büyüdükce alırım zaten kv annem yeter onlar alıyorlar :KK1: :KK1:

ben sadece 1 tane hastane çıkışı almayı düşünüyorum kullananlar çok kullanışlı olmadığını söyledi. onun yerine bol bol badi alt al dedi bende tecrubeler doğrultusunda alacağım.

Prima Bebek Bezi Premium Care 1 Beden Yenidogan İkiz Paket 50 Adet - Süpermarket - Hepsiburada.com bilmiyorum erken mi aldık ama şimdi kargo yolda birazdan gelicek uygun bulduk kargoda bedava :KK1: :KK1:

mantıklı bencede ebz olayı hiç ben primadan memnun olmayan görmedim canım

Kızlar bişey merak ettim.Gece uykumu alıyorum 23:00-07:00 arası neredeyse deliksiz 9 saat uyuyorum ama gündüz öğlen saatlerinde bayılacak gibi ağır bir uyku çöküyor.Sanki tüm gece uyumamışım gibi..son 4 gün özellikle hissediyorum.Benim gibi olan var mı? İşe konsantre olamıyorum ayılmak için kahvede içemiyorum acaba geçici bir süreç midir :44:

aynen bende walla ben iş yerinde bile kafamı masama koyup kestiriyorum. çünkü ağırlaşıyoruz en azından ben ağırılaştım kilo olarak vucut taşıyamıyor. 8 de mesai başlıyor 10 gibi kapanıyor gözlerim birde 2 gibi kapanıyor. akşamlarıda en geç 12 de yatıyorum hergün 7 de kalkıyorum ama yetmiyor sanırım :KK43:

Kızlar bişey merak ettim.Gece uykumu alıyorum 23:00-07:00 arası neredeyse deliksiz 9 saat uyuyorum ama gündüz öğlen saatlerinde bayılacak gibi ağır bir uyku çöküyor.Sanki tüm gece uyumamışım gibi..son 4 gün özellikle hissediyorum.Benim gibi olan var mı? İşe konsantre olamıyorum ayılmak için kahvede içemiyorum acaba geçici bir süreç midir :44:

öğleye kadar dayanıyosan iyi :) bende o bayılırcasına uyku hali sabahtan başlıyo... eşim gittikten sonra ortalığı zor topluyorum...sonra hooop uykuya. tabi çalışmadığım için sorun olmuyo ama yine de tüm günüm uykuyla geçiyo nerdeyse pek hoşuma gitmiyo. belki 10 gündür böyleyim. sanırım bahar yorgunluğu ve hamilelik birleşince böyle oluyo.

Canım zararı olmaz tabiki ...bu sadece dr önerisi nasıl rahat ediyorsan öyle yatman gerekir.Sonuçta senin rahat uyuman bebeğin içinde faydalı :)

bende öyle düşünüp rahatlamaya çalışıyorum. yanlış bişey yapmaya çekiniyorum napim :18:

aynen bende kendi odama koyucam bebişimin beşiğini evimiz yapılıyo 2 sene sürücek oturduğum evde 3 oda yani bebeğime oda yapamıyorum.Onun için beşikti örtüydü en sona bırakıcam çünkü yatak almıcam bunu alıcam fakat acaba 7 aya kadar sırf bunda bebişim yatarmı sizce ?? Eki Görüntüle 657285 Eki Görüntüle 657285
cnmm benım yan komsumun kızı 6 aylık sımdıden donuyorr yerınde durmuyorr sen 7 aylık deıyorun o vakte kadar emekleme ve kendını kaldırma kuvvetısı baslıcakk besık foto dakı gıbıyse ılk aylar ıcın bebek sabıt durdugu ıcın yoksam ılerkı aylarda zannetmıyorum gnede sen bılırsın ama ben hep komsumdan tecrube edıyorum s zamanlarrr:KK8::KK8::KK8:

cnm uykuya aş vermek hıc duydunmuu ben senn gıbı olsamm ooo hıc gunduz uyku aklıma gelmess :KK70:
yanı gece uyanmasam uykya as vermek gıbı duruyor sennkı gec uyudugun haldee gunduzde uyku ıstıyorsun normal yanıı senn horman lar uyku egılımlııııı :KK9::KK9::KK9:
cnm diğer arabalara göre çok hafif açıp kapamsı kolay yer kaplamıyor çift yönlü tam yatıyor doğumdan itibaren kullanabiliyorsun bence tek olumsuz yanı birazcık dar ama iyi yanları çok fazla olduğu için önemsiz :KK31:

cnm hamiş yastığı aldığımdan beri rahat ettim eskisi kadar sık uyanmıyorum hatta hiç uyanmıyorum :KK31:

cnm bu tontitonti mağzası görüntü var ses yok modunda kesinlikle başka yerden almanı tavsiye ederim ayrıca anniş çantalarında soğuk sıcak tutma özellikli bölümü olanlar var :KK31:

ayrı almıcam cnm ben

güzel cnm bence :KK31:

cnm ahşap beşik daha sağlıklı tabi ama park yatak daha pratik çoğunlukla bebekle sen ilgileniceksin sen ne diyorsan o olsun
oda dogruuu:44::44:

hm inşallah ayrı bi eve çıkınca olur ozaman park yatak daha iyi hem daha uzun kullanırsın beşikler uzun süre kullanamazsın çocuk ayağa kalkmaya başlayınca iyi olmaz :KK1:
esımle bır cıkalımda o vakıt oda ıkna olursa gene park yatak ıı sııı :KK34::KK34: yafffff

benim oğluşumda ne zaman namazı camide kıldığım zamn tekmeliyor duyuyor imamın sesini kuran okuyo falan nasıl hoşuna gidiyorsa tepikliyo ne hoşuma gidiyor ne güzel bu arad paylaştığını dinleteceğim oğluşuma :KK1:
ben 5.tekrardır dınlıyoruz oglusumlaaa cok sukur yaaaaaaaaaaa yaradana bıze layık gorene elhamdulılllahhh cıdden oyle KUR AN OKURKEN namazdaykenn ılahı dınlerkenn cok sukur tepkı verıyor ınsll ıledede boyle egılımlı olurlarrrrrrrrrrrrr:KK9::KK9::KK9::KK9::nazar::nazar:

öğleye kadar dayanıyosan iyi :) bende o bayılırcasına uyku hali sabahtan başlıyo... eşim gittikten sonra ortalığı zor topluyorum...sonra hooop uykuya. tabi çalışmadığım için sorun olmuyo ama yine de tüm günüm uykuyla geçiyo nerdeyse pek hoşuma gitmiyo. belki 10 gündür böyleyim. sanırım bahar yorgunluğu ve hamilelik birleşince böyle oluyo.

Normalde 7 saat yeterdi 9 saat uyku yetmediği gibi öğlen 12 de benim kafa masaya doğru eğiliyor :) dediğin gibi bahar yorgunluğuda hamilelikle birleşiyor olabilir.Şu aralar senin gibi evde olmak isterdim yataktan çıkmazdım heralde :))

ben sadece 1 tane hastane çıkışı almayı düşünüyorum kullananlar çok kullanışlı olmadığını söyledi. onun yerine bol bol badi alt al dedi bende tecrubeler doğrultusunda alacağım.

mantıklı bencede ebz olayı hiç ben primadan memnun olmayan görmedim canım

aynen bende walla ben iş yerinde bile kafamı masama koyup kestiriyorum. çünkü ağırlaşıyoruz en azından ben ağırılaştım kilo olarak vucut taşıyamıyor. 8 de mesai başlıyor 10 gibi kapanıyor gözlerim birde 2 gibi kapanıyor. akşamlarıda en geç 12 de yatıyorum hergün 7 de kalkıyorum ama yetmiyor sanırım :KK43:

annem almış hastane çıkışı bide eşimin teyzesi almış hastane çıkışı almışlar bende senin gibi yapayım madem canım

biz cıkıyoruzz sonra gorusmek uzere hanımlarrrrrrrrrrrrr ALLAH A emanet olunnn :KK54::KK54::KK54::KK55::KK55::KK49:

Son düzenleme:
cnmm benım yan komsumun kızı 6 aylık sımdıden donuyorr yerınde durmuyorr sen 7 aylık deıyorun o vakte kadar emekleme ve kendını kaldırma kuvvetısı baslıcakk besık foto dakı gıbıyse ılk aylar ıcın bebek sabıt durdugu ıcın yoksam ılerkı aylarda zannetmıyorum gnede sen bılırsın ama ben hep komsumdan tecrube edıyorum s zamanlarrr:KK8::KK8::KK8:

cnm uykuya aş vermek hıc duydunmuu ben senn gıbı olsamm ooo hıc gunduz uyku aklıma gelmess :KK70:
yanı gece uyanmasam uykya as vermek gıbı duruyor sennkı gec uyudugun haldee gunduzde uyku ıstıyorsun normal yanıı senn horman lar uyku egılımlııııı :KK9::KK9::KK9:
oda dogruuu:44::44:

esımle bır cıkalımda o vakıt oda ıkna olursa gene park yatak ıı sııı :KK34::KK34: yafffff

Benim hormonlar beni fena ele geçirdi desene :)

aynen bende kendi odama koyucam bebişimin beşiğini evimiz yapılıyo 2 sene sürücek oturduğum evde 3 oda yani bebeğime oda yapamıyorum.Onun için beşikti örtüydü en sona bırakıcam çünkü yatak almıcam bunu alıcam fakat acaba 7 aya kadar sırf bunda bebişim yatarmı sizce ?? Eki Görüntüle 657285 Eki Görüntüle 657285

canım çok güzelmiş ama biraz küçük gibi geldi bana..eğer kullananlar varsa bu tarz onlar cevap yazarsa çok ii olur..bende ilk aylar yatak odasına alıcam böyle küçük beşikten.

Neden ki canım? Acıbadem iyidir diye bilirim ben ama ?:44:

Acıbadem sadece pahalı ve lüks bir hastane.... Sırf benim tanıdığım en az 6-7 yanlış teşhis var. Gebelik konusunda da güvenmiyorum. hiç hem de. Sadece Murah Hoca var diye bir kere detaylıya gittim sonra öğrendim ki muayenehanesinin 2 katı fiyatı. Aptal mıyım yani muayenehanede daha uzun bakıyolar daha cok ilgnileniyolar. İkinciye muayenehaneye gittim. Ablam da Acıbadem'de doğum yaptı. Bebeğini de Acıbadem'in yoğun bakımında kaybettik.
İstanbul'da doğum deyince Amerikan Hastanesi ve Kadıköy Şifa'nın üzerine bir hastane yok.

Tüp Bebek içinse John Hopkins ama o Gebze'de.

merhaba arkadaşlar. yeni üyeyim ve ben de 1 temmuzda oğluşuma kavuşucam inşallah :) alacağımız bebek arabası konusunda kararsız kaldık, 3 model var kafamızda. 1.chicco ct02 travel set 2.kraft duo travel set 3.baby 2 go marvel T/S travel set. daha önce kullanan ya da bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olun......

alışverişinde bu tarz şeyler yer veren kimse yok mu yoksa... :KK43: bahsettiklerimin 3ü de travel set. resimlerini ekliyorum. lütfen bana yardımcı olun... $kraft.jpg $Baby-2-Go-Marvel-Travel-Sistem-5064.jpg $chicco.jpg

:))) ya haklısın galiba da korkutma benim dr biliyorsun orada inşaallah gazabından ve kazıklamasından allah korur ama doğum vs sağlıkla güzel geçer :)))

Allah korusun yani her şey Allah'ın elinde sonuçta sizi hiç korkutmak istemem ama ben çok soğudum o hastaneden. Hastane değil hastalara gözlerinde $ $ işaretleriyle bakan bir ticarethane. Ben de orada bir doktora gittim baştan ama değiştirdim 4. ayımda.

İnternet bağlantım yavaş geçmişi okuyamadım bu yüzden. Çoğunuz alışverişe başlamışsınız arkadaşlar. Ben de öğrendiklerimi paylaşayım istedim sizinle; Bebek ilk doğduğunda göbeği düşene kadar doktorlar iç zıbın giydirilmesini öneriyormuş. Body giydirilmesini istemiyorlarmış. Bebişlerimiz temmuzda doğacak hayırlısıyla fakat ne kadar sıcak ta olsa 40 gün bebek üşür diyorlar zaten ondan sonrası eylül ve ekim bu yüzden çok fazla kısa kollu body almamıza gerek yok. Doktorların ve aile büyüklerinin önerisiyle ben iç ve dış zıbın takımlar, uzun kollu body ve patikli altlardan alacağım bol bol. 2 aydan sonra da tulumlara geçeriz diye düşünüyorum. İlk doğduklarında çok küçük oldukları için tulumlar çok bol gelebiliyor ki dediğim gibi doktorlar zıbın öneriyormuş.

Rabbim sağlıkla kavuştursun bebeklerimizle hayırlısıyla.:KK16::KK16::KK16::KK54::KK54::KK54::emir_bebek::nazar:

ben 5.tekrardır dınlıyoruz oglusumlaaa cok sukur yaaaaaaaaaaa yaradana bıze layık gorene elhamdulılllahhh cıdden oyle KUR AN OKURKEN namazdaykenn ılahı dınlerkenn cok sukur tepkı verıyor ınsll ıledede boyle egılımlı olurlarrrrrrrrrrrrr:KK9::KK9::KK9::KK9::nazar::nazar:

inşallah canım :KK1: :KK1:

alışverişinde bu tarz şeyler yer veren kimse yok mu yoksa... :KK43: bahsettiklerimin 3ü de travel set. resimlerini ekliyorum. lütfen bana yardımcı olun...Eki Görüntüle 657307 Eki Görüntüle 657308 Eki Görüntüle 657309

canım ben aldım geçen hafta johnson marka travel set çift yönlü..inşallah memnun kalırım...çoğu kişi hatta eşim dahil daha erken alma dedi ama zaten lazım olacak ve yazın doğacak 1 ay geçtikten sonra misler gibi koyarım içine gezeriz ana oğul :))

alışverişinde bu tarz şeyler yer veren kimse yok mu yoksa... :KK43: bahsettiklerimin 3ü de travel set. resimlerini ekliyorum. lütfen bana yardımcı olun...Eki Görüntüle 657307 Eki Görüntüle 657308 Eki Görüntüle 657309

kraft ve baby2go'nun bebek arabaları çift yönlü, chicco tek yönlü. 3ünün de şu oto koltuğu mu deniyo onlar aşağı yukarı aynı özellikte. aslında bebek arabasının hafifi olması öneriliyo ama okuduğum bi uzman yorumunda "çok hafif araba tercih etmeyin güvenli olmaz bebeğiniz sarsıntıda düşebilir" diyordu. bunların 3ü de öyle baston bebek arabaları gibi hafif değil. bi de pierre cardin önerilmiyor, çabuk bozuluyormuş, tekerleri hemen çıkıyormuş, çin malıymış.

kraft ve baby2go'nun bebek arabaları çift yönlü, chicco tek yönlü. 3ünün de şu oto koltuğu mu deniyo onlar aşağı yukarı aynı özellikte. aslında bebek arabasının hafifi olması öneriliyo ama okuduğum bi uzman yorumunda "çok hafif araba tercih etmeyin güvenli olmaz bebeğiniz sarsıntıda düşebilir" diyordu. bunların 3ü de öyle baston bebek arabaları gibi hafif değil. bi de pierre cardin önerilmiyor, çabuk bozuluyormuş, tekerleri hemen çıkıyormuş, çin malıymış.

evet artık oğluşumla sizin fikirlerinizi bekliyoruz :))

X