2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar allahınızın aşkına resmimi azönce çektim .şimdi bi bakın şu göbeğe,şu tipe?
Eki Görüntüle 651826

dün hastane çıkışı kv.ye gittik hani anne bak herşey yolunda bak tahlillerimde temiz çıktı demeye.
yemek yerken durdu durdu, 'ya kızım kusura bakmada hiç hamileye benzemiyosun' demezmi? :KK53:
ya sinir oldum 'anne artık bilemiyorum hayalinde nasıl bi hamile gelin var ama ben gayet hamileyim 7 kilo aldım daha ne olsun baksana göbeğime' dedim. sonunda görümcekde dayanamadı anne senin gözlerinde sorun var falan dedi.
ama ben sinir oldum yaaaahhhhh :KK31: :KK47: :KK47:
nası beceriyorlar bunu yapmayı benim takıcak bisürü şeyim var bebeğimin sorunları var bu kadar anlayışsız olunurmu ama yaaa???

allah sabır versin boşver sen bebeğini düşün ninirlenip bebeğini de germe allah başa verdimi yapcak birşey yok malesef can çıkar huy çıkmaz:KK43:

ıyı aksamlar sevgılı anneler bı konuda fikir almak ıstıyorum bebeklerımız ılk dogdugunda yag dokusu az oldugu ıcın cok usuyecek ama temmuzda doğum yapacagımız ıcın su cıtcıtlı badylerı uzun kollumu kısa kollumu kolsuz mu almak lazım cok kararsızım ılk bebegım olacak kıme sorduysam farklı seyler soyledı bendaha kıyafet almadım

şekerim bende üç çeşittende 5-6 tane var yani kolsuz yarım kollu ve uzun kollu olmak üzere ve beden beden biraz dahada alıcam yaz bebeği olacaklar ama bir ay ağustostan sonra eylül ve havalar soğumaya başlayacak açıkcası ben sıcak olacak diye herşeyini yazlık almamaya çalışıyorum nacizane fikrim:))

bence bu herkesin oturduğu bölgeye görede değişebilir mesela ben adanadayımburası yazın çok sıcak o yüzden askılı badi giydirebilrim

bak ismin kendi gibi anlamıda çok güzelmiş bizde kızımıza elif yağmur isminde karar kılmıştık ama şimdi alminaya da aklım takıldı:))

evet bende çok araştırdımalminaya karar verdim elif ismide hemgüzel hemde anlamıda güzel herhalde herşeyin başlangıcı demek kuran bile elifle başlıyor

bugün doktora gittim ve doktorumuda çokk beyendim :KK70: bebeşimde sağlıklıydı şükür pipisini gördüm kocaman gözüküyodu :KK70: 18 martta da 2. düzey usg için randevu aldım 1 ay sonra şeker yüklemesi yapacaklar benden bi arkadaş emseyle ilgili bilgi istiyordu normal doğum için 700 tl dedi sezaryan da 1.100 ve 1.700 arası dedi suda doğum ise 2.500 dedi valla geyet uygun biraz uzak hastane ama değer süper bi hastane oğluşum 27cm 472gr olmuş cannn cannnn yüzünü kapadı sonra kulaklarını ellerıne koymuş kamet getiriyordu sonrada secdeye oturu ikindi namazını kılıyordu yavrum benimmm :KK1: :KK1:

ıyı aksamlar sevgılı anneler bı konuda fikir almak ıstıyorum bebeklerımız ılk dogdugunda yag dokusu az oldugu ıcın cok usuyecek ama temmuzda doğum yapacagımız ıcın su cıtcıtlı badylerı uzun kollumu kısa kollumu kolsuz mu almak lazım cok kararsızım ılk bebegım olacak kıme sorduysam farklı seyler soyledı bendaha kıyafet almadım

ben sıfır kollu orta kollu uzun kollu karışık aldım cnm

allah sabır versin boşver sen bebeğini düşün ninirlenip bebeğini de germe allah başa verdimi yapcak birşey yok malesef can çıkar huy çıkmaz:KK43:

benim göbüşumde o kadar. normal bu ayda. bu aydan sonra büyüyecek ins :-) büyüyünce al sana göbüş kaynana dersin :-)

çıkıyor mu gerçekten
artık kesin çıkacağı belli de ne zaman bilemiyorum. ama bize yetişeceği kesin bence

neslicim bende hergün bebeyağı ve badem yağı sürüyorum...ama doktorum dediği tek şey var annende varsa sen naparsan yap olacaktır dedi.hemen annecimin karnını açtım ve çok şükür ne çatlak ne iz :))) çok sevindim..bebeklerimiz sağlıklı doğsunda bırak çatlak olsun hiç önmeli değil bence ...
benim annemin de çatlakları var ama hamileliğimde 23 kilo aldım ve çok da hızlı verdiğim halde tek çatlağım olmadı.inşallh bunda da olmaz.üşengeçlikten önceki hamileliğimde hiçbirşey kullanmamıştım.bunda da kullanmıyorum ama bu sefer olursa diye de korkuyorum açıkcası.

kızlar allahınızın aşkına resmimi azönce çektim .şimdi bi bakın şu göbeğe,şu tipe?
Eki Görüntüle 651826

dün hastane çıkışı kv.ye gittik hani anne bak herşey yolunda bak tahlillerimde temiz çıktı demeye.
yemek yerken durdu durdu, 'ya kızım kusura bakmada hiç hamileye benzemiyosun' demezmi? :KK53:
ya sinir oldum 'anne artık bilemiyorum hayalinde nasıl bi hamile gelin var ama ben gayet hamileyim 7 kilo aldım daha ne olsun baksana göbeğime' dedim. sonunda görümcekde dayanamadı anne senin gözlerinde sorun var falan dedi.
nası beceriyorlar bunu yapmayı benim takıcak bisürü şeyim var bebeğimin sorunları var bu kadar anlayışsız olunurmu ama yaaa???

takılacak birşey değil boşver .böyle bilerek konuşan biriyse bebeğin olunca da çok laflar söyler.o zaman yapacağı eleştirilere hiç dayanamazsın.
kolsuz veya kısa kollu alınabilir.üzerine de çıtçıtlı uzun kollu zıbınlardan giydircez.altına da ayaklı bir alt.genelde ilk zamanlar bebeğin giyimi böyledir.tabi badisinin üzerine tulum giydirebiliriz bir de.ama tulumlr çok kullanılmıyor.nedense bebek birden büyüyor ve tulum olmuyor.bol bol da penye yeleğimiz olmalı.ilk uyandığında üzerine yeleğini giydiririz.biraz alışınca yeleği çıkarırız.bir de başında penye şapkası olmalı.ilk zaman başından çok üşür.ama 1.aydan sonra yavaş yavaş çıkarılmalı bence şapkasız olmaya da alışmalı çocuk.bu giyim yaz için tabi.ha bir de eldiven meselesi var.tırnaklarını kesip eldiven takılmaması taraftarıyım.ben kızıma takmadım.elleriyle dokunabilmesini istedim.tabi tırnaklar uzun olursa yüzlerini çizebiliyorlar.

arda anlamı gusel olsa kulaga hos gelyor ama ??anlamı nın gusel olması ve kur an da yer alması enn onemlısı cnm benım bız alp eren dusunuyoruz ınsl nasıp olursa hep ole sevıyoruz anlamı ıse---ALLAH ıcın savasan demekmıs ınsll ölede olurrr:KK16::KK16:

anlamı na baktınmı cnm bu arada bır atasozu de varya buna nazarann :KK34:
emir demir i keser:KK9::KK9:
cnmm ben aclıga baktırdımm 74 cıktı dr cok gusel dedı tokluga onumuzdekı hata baktrıra cagaım hayırlıs ıbakalımm bılgıler ıcın cok sagollllllll:KK31::KK31::KK54:

kuranda geçiyormuş ama anlamı pek istediğim gibi değil :KK43:(

Eki Görüntüle 651826

ya boşver kendince sana iltifat etmek istemiş bile olabilir ama görümcen akıllıymış doğru söylemiş kör mü diye, bugün işyerimde incelediğim çocuğun annesi de bana bekar mısın dedi, yok evliyim deyince keşke bekarolsaymışsın dedi bir de sordu sonra çocugun var mı diye :)))) ki ben de 10 kilo aldım göbeğim 30 metre ötedengörülüyor da teyze kestirmiş gözüne beni :)) ne yalansöyleyeyim hoşuma da gitti

TUĞSEM CNM BENCE :emir_bebek:

CNM KIZ DEĞİL OĞLUŞ :emir_bebek:

HOŞGELDİN CNM TEKRARDAN :KK16:

CNM KAKAO KREMİ TAVSİYE EDERİM BEN PALMERS İN KAKAO KREMİNİ KULLANIYORUM 12 SAAT CİLDİMİ NEMLİ TUTUYOR Kİ;CİLDİM AŞIRI KURUDUR :KK31:

EŞİM DAHİL OLMAK ÜZERE 6-7 TANE MUSTAFA TANIYORUM HEPSİ SİNİR TOPU :KK19: İSİMLERİNİ TAŞIYAMIYORLAR YOKSA BEN DE BEBİMİN İSMİNİ MUSTAFA CAN KOYCAKTIM :KK19:

BEN DENİZHAN İSMİNİ ÇOK SEVİYORUM :KK31:

ÇOK GÜZEL :emir_bebek:

BENİM EŞİM 22.HAFTADA ANLADI

DR A SORDUM BUGUN İÇİNE YARIM MEYVE DOĞRAYIP KAHVALTILIK GEVREK YİYEBİLİRSİN DEDİN MISIRDAN ZİYADE YULAF TABİKİ :KK31:

2.DOZUM 10 GÜN SONRA HİÇ SEVMİOM İĞNE OLMAYI :KK47:

ya ben çok utandım, kendimi nasıl affettirebilirim?? neden kız dedim hiç bilmiyorum, çok çok özür dilerim.. bi pasta ısmarlasam barışır mıyız?

Kızlar hamile yastığım geldi gündüz deneme yaptım öylesine çok rahat bakalım bu gece anlarım sırt bel ağrınız varsa çok kullanışlı gibi kumaş çeşidi var yastık ürün çeşidi var sitede bir test var tercihlerine göre sana uygun yastık ortaya çıkıyor bebek emzirme yastığı yanında hediye geldi kapıda ödeme ile 110 tl verdim.

Eki Görüntüle 651895

güle güle kullan :)

bana verilen doğum kitabında bebekleriniz yeni doğduğunda ilk zamanlar -süreyi tam hatırlamıyorum ama ya ilk hafta ya ilk 3 aydı- arada da epey fark varya neyse, ilk doğduğunda bebeğinizi kendi giydiğinizin iki katı giydirin yazıyordu

ben daha hiçç hissetmiyorum. baloncuk patlıyor gibi bişi oluyor ama tekme falan değil

maşallaahhh... çok tatlı...

zeynep güzel bence

kızlar cevaplarınız için teşekkür ederim evet tuğsem ve zeynep hoşuma gidiyor ikisini de koysam uzun olacak bide kızlık soyadını bırakmazsa 2 isim 2 soyisim olacak benim ismim öyle bazen sorun oluyor. Peygamberimizin (SAV) kızı zeynep in hayatını okudum da 30 yaşında vefat etmiş sıkıntılı bir hayatı olmuş biraz soğudum açıkçası bilemedim yani :44:[/QUOTE]

ya evet kesinlikle o isimle yaşayanlar önemli bence de mesela bizim ailede sıdıkaların hepsinin üzerine kocaları evlendi, gerçi ünlülerden ismi zeynep olanlara bakmalı belki, ama yine de içine sinen neyse o en iyisi biraz endişen avrsa zor, ben bugün isim analisti fiyatı aldım, 250 tlye isim öneriyorlarmış minnoşlarımıza

çıkıyor mu gerçekten
artık kesin çıkacağı belli de ne zaman bilemiyorum. ama bize yetişeceği kesin bence

benim annemin de çatlakları var ama hamileliğimde 23 kilo aldım ve çok da hızlı verdiğim halde tek çatlağım olmadı.inşallh bunda da olmaz.üşengeçlikten önceki hamileliğimde hiçbirşey kullanmamıştım.bunda da kullanmıyorum ama bu sefer olursa diye de korkuyorum açıkcası.

takılacak birşey değil boşver .böyle bilerek konuşan biriyse bebeğin olunca da çok laflar söyler.o zaman yapacağı eleştirilere hiç dayanamazsın.

kolsuz veya kısa kollu alınabilir.üzerine de çıtçıtlı uzun kollu zıbınlardan giydircez.altına da ayaklı bir alt.genelde ilk zamanlar bebeğin giyimi böyledir.tabi badisinin üzerine tulum giydirebiliriz bir de.ama tulumlr çok kullanılmıyor.nedense bebek birden büyüyor ve tulum olmuyor.bol bol da penye yeleğimiz olmalı.ilk uyandığında üzerine yeleğini giydiririz.biraz alışınca yeleği çıkarırız.bir de başında penye şapkası olmalı.ilk zaman başından çok üşür.ama 1.aydan sonra yavaş yavaş çıkarılmalı bence şapkasız olmaya da alışmalı çocuk.bu giyim yaz için tabi.ha bir de eldiven meselesi var.tırnaklarını kesip eldiven takılmaması taraftarıyım.ben kızıma takmadım.elleriyle dokunabilmesini istedim.tabi tırnaklar uzun olursa yüzlerini çizebiliyorlar.

bana da birisi yok vazgeçmişler dedi, pek inanmadım ama çok üzüldüm, inşaallah bize yetişir, ne olur çıksın biran önce

esımı ıse gonderdım uyuyamadım agrıdan yaa!!! bugun ıı degılım:2:

1-gece bır uyandım bogazım ınmı dop dolu sabah esıme kalktım ıhlamur kaynnattım içtim yumusasın dıye nane lımonda yapacagım:26:
2- sol bacagımdan yuyuyemedım tam kasık bolgemde sıdetlı bır acı ya kasılma gıbı:18:
3-sizdede olan varmı bıraz pardon ama ben gebelık boyunca hep bagırsaklarım da yemek sonrası agrı var wc acaıp wc sorunum yok genelde gabızlık olurmus bende tamm tersi hemde bayagıı:KK17::KK17:dr sormayınunutuyorum nedenkı acaba??
4-sızce bu agrılara karsı ne yapabılırımkınee?? grıb gıbı yım burnum tam akmıyor bogazım dolu ve cok acıyor o kaaa :KK53::2::2:

Eki Görüntüle 651826

bosver seb k v cnm benım cok sukurher gunumuzeee gorumcende senden yana olmus bosverrr hepsı ole k v delerın takmamaya bakıcaksınn cnm cımmmm:KK54:

canım bebeıgnın cınsıyetıne gore al erkek bebelerı sıcagı sevmezler ben o yısden ınce alıcamm kıs kollunun ustune bırsey gıydırmek gerek ılk aylarda ama o yusden cıtcıtlı uzun kollu alırm kundaga sarıcagım zaten yeter sıcak da erkek bebelerı cabuk ısılı k olurmus eltımın ıkı oglu vardı o soyluyor ama kız bebelerı severmıss sıcagıı hehe onada uzun yeterlı olur ılk aylarda kısa kollu gıydırmem heralde ya sonrda kıs gelıyor ustune bır penye daha tmm dır:):KK34:

ben daha hiçç hissetmiyorum. baloncuk patlıyor gibi bişi oluyor ama tekme falan değil

maşallaahhh... çok tatlı...

zeynep güzel bence
:KK34:

kızlar cevaplarınız için teşekkür ederim evet tuğsem ve zeynep hoşuma gidiyor ikisini de koysam uzun olacak bide kızlık soyadını bırakmazsa 2 isim 2 soyisim olacak benim ismim öyle bazen sorun oluyor. Peygamberimizin (SAV) kızı zeynep in hayatını okudum da 30 yaşında vefat etmiş sıkıntılı bir hayatı olmuş biraz soğudum açıkçası bilemedim yani :44:[/QUOTE]ben o kadraını okumadımda efendımızın kısının adı oldugu ıcın cok hosuma gıdıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK16::KK16:

bugün doktora gittim ve doktorumuda çokk beyendim :KK70: bebeşimde sağlıklıydı şükür pipisini gördüm kocaman gözüküyodu :KK70: 18 martta da 2. düzey usg için randevu aldım 1 ay sonra şeker yüklemesi yapacaklar benden bi arkadaş emseyle ilgili bilgi istiyordu normal doğum için 700 tl dedi sezaryan da 1.100 ve 1.700 arası dedi suda doğum ise 2.500 dedi valla geyet uygun biraz uzak hastane ama değer süper bi hastane oğluşum 27cm 472gr olmuş cannn cannnn yüzünü kapadı sonra kulaklarını ellerıne koymuş kamet getiriyordu sonrada secdeye oturu ikindi namazını kılıyordu yavrum benimmm :KK1: :KK1:

Hadi gözünaydın canım doktorunu da sevmişsin oğluşunuda görmüşsünn :KK16::KK16:

maşallah kocaman olmuş yaa.

canlarrr günaydıınn

Hepinize mutlu huzurlu bol tekmeli güzel bir gün diliyorum.
Ben yine yoğun bir haftasonuna başlıyorum. Aranızda olamıycam haftasonu.
Birde bugün kocişin doğum günü yemeğe götürücem onu :KK16::KK16:

Sizde bebişlerinize iyi bakın çalışan annişler haftasonu güzelce dinlenin yormayın ev işleriyle kendinizi :KK1::KK1:

öptüm hepiniziii :KK54:

$M. AKYALCIN_3_A 08.jpg $M. AKYALCIN_6_A 31.jpg

Günaydın güzel anneler ve onların tosibikleri.. :emir_bebek: Kızımla biz geldik. Bizim fotolarımız doktorumuz tarafından anca gönderildi. :KK1: İşte benim cimcime size selam veriyor :KK9: Hepinize mutlu hafta sonları çalışanlara da Allah kolaylık ve enerji versin. Dün giremedik yine nete geçmişi okuyalım..

Kızımla biz geldik sabah kahvaltı yapmamıza rağmen benim kız doğmadı demekki hala atıştırıyorum obur olacak benim tuanam sanırım bu arada ben 60kg olmuşum kızlar 54kgla hamile kalmıştım 3 ay bulantılar felan 2sini verdim sonra tekrar aldım doktorum doğuma kadar bi bu kadar daha alırsan güzel dedi :KK31::KK31::KK31:

Kizlar bu bebisleri babalar kacinci haftada hissedicekler ben 21.haftama girdim babamiz anlamiyo halen

Canım benim eşim ilk andan itibaren hissediyor yani 20.21. haftada felan hareket etti o zamandan beri hissediyor maşallah yakındır eşininde hissetmesi tatlım telaş etme:KK49::KK49::KK49:

Gerçekten Muhteşem yaaa Allahım bizede o günleri sağlıcakla gösterir inş (amin)

X