2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar sizdede kasık ağrısı oluyomu ben gün içinde noralim ama ne zaman akşam eve gidp yemek falan yedikten sonra ayaklarımı uzatıp yattığımda sağ kasığımda ağrı oluyo böyle birşey yaşayan varmı aranızda kalsiyum magnezyum falan da kullanıyom ama ...

kızlar sizdede kasık ağrısı oluyomu ben gün içinde noralim ama ne zaman akşam eve gidp yemek falan yedikten sonra ayaklarımı uzatıp yattığımda sağ kasığımda ağrı oluyo böyle birşey yaşayan varmı aranızda kalsiyum magnezyum falan da kullanıyom ama ...

benim 2 gündür çok ağrıyor akşamları artıyor bence yorgunluktan tabi akşama kadar şişiyoruz ve gaz oluyor ondan diye düşünüyorum.

ayyyy harbi hormonlar ele gecirdi bizi agladim yaaa ama supermissss

aynen bende rezil oldum iş yerine :KK43:

canım benim akşam belim ve göğsümün altına doğru karnım ağrıdı çok, sonra geçti,

rezalet demişken unnadodan hamile iççamaşırlarına bakıyordum derken masama bir erkek ark. geçmek zorunda kaldı, en üste oyuncak sekmesini koymuştum ama bir baktım ki iççamaşır sekmesi açık kalmış....

paradoks dün gidecektin detaylıya değil mi ne oldu?

neyse bana müsade size iyi haftasonları canlar

kızlar dün sabah şeker tarama yaptırdım. heralde aramızda henüz yaptıran olmadı tam bilemiyorum :KK1:
geçmişi okumadan hemen anlatıyım size istiyorum. ben o içirdikleri glikozdan çok korkuyodum tadı aç karnına nası gelir 1 saatte bişi yenmicek çıkarırmıyım acaba diye. hiç öyle olmadı. sabah erkenden cerrahpaşaya gittik erken olması önemli çünkü bişi yemeden bekliyosun ya benim tansiyonum düştü biraz. :KK14:
önceen söyledikleri üzere yanımda büyük bi bardak ve kaşık, yarım litrelik küçük sulardan bi tane, (ama soğuk olsun ılık olursa içemem midem bulanır diye düşündüm ben), 2 tane limon ve 50gr glikozumu (eczaneden almıştım önceden) götürdüm.
önce aç karnına kanımı bi posta aldılar, parmaktanda açlık şekerime baktılar sonra hemşire büyük büyükçe bi bardağın içine suyumu doldurdu glikozu döktü ve limonlarıda sıktı,
tadı ayyynııı limonata hiçbi farkı yok ama ılık olsa asla içemezmişim. biraz geyirme oldu afedersiniz ama geçti 5dk.dan. idrarımıda verdim 1 saat bişi yemeden bekledim. vakti geçirmeden hemen ikinci posta kanımıda aldılar. sonra sonuçları bekledik saat 3e kadar. aslında ertesi gün veriyorlarmış ama biz bi daha gelemiceğimizi, bu sonuçlara göre perinatolojiden randevu tarihi alıcağımızı söyledik rica ettik verdiler sağolsunlar. açlık şekerim 85 çıktı. şeker taramada 136, diğer tüm tahlillerimde normalmiş.

yanlız bi dipnot daha geçeyim kızlar, eğer devlette yaptıracaksınız bu tahlilleri yeni çıkan kanunlara göre idrar tahlilini aynı gün içinde yapamıyorlarmış. limit aşımına giriyor, idrar için 10gün sonra gelin diyorlar. parasıyla dahi yapamadıklarını söylediler.
bizde naaptık? bizi biyokimya labrotuvarına sevk eden dr.umuza çıktık. ondan rica ettik limitaşımını açtırması için, başhekimliğe imzalı yazı yazdı dr, orda bilgisayardan iki saniyede açtırdık gittik idrarı öle verdik.
bilginiz olsun kızlar bu konularda tecrübe ve yönlendirme çok önemli diye düşünüyorum oyüzden biraz ayrıntılı paylaştım. sizde aynı şeylerle karşılacaksınız muhtemelen, insan kendini asık suratlı o hastane personelleri arasında çok ezik hissediyo bilgisiz olduğu zaman.

sizede faydası olur umarım canlarım :KK54: :KK16:

geçmiş olsun canım hayırlısıyla atlatmana cok sevindim, darısı bizlere inşallah.

benimde 20sinde kontrol günüm o gün için sabah erken aç gel şeker yüklemesi de yapacağız demişti doktorum. Ama ektstra yanımda bir şeyler getirmemi de söylemedi. Özel bir hastaneye gidiyorum acaba gerek mi görmediler unuttular mı diye merak ettim şimdi.

Son düzenleme:
Temmuz Annelerii şimdiye kadar kaç kilo aldınız paylaşırmısınız??
bugün itibariyle 24. haftama girdim ve tam 7,5 kilo aldım ama takmıyorum kilolara gelene kadar daha önemli şeyler var kafama taktığım. veririz nasılsa faydalı şeyler yemeye çalışıyorum canım isterse arada bide kaçamaklarım oluyo ama napıyım napıyım ben hamileyim:KK9: :KK60:

meraba arkadaşlar benim doğumumda 4 temmuz eğer daha önce gelmezse ben aranıza biraz geç katıldım çünkü hamilelikle ilgili bazı problemlerim vardı bu yüzden başka bir topikte yazışıyordum ama şimdi bende aranıza katılmak ve hamileliğimi normal bir şekilde yaşamak istedim eğer kabul ederseniz
hoşgeldin yeni annişimiiizzz ve mimmoşuuu :KK9: :KK54:

ya arkadaşlar ben dün akşamdan beri hissetmiyorum bebişimi :KK43: tekmelemiyo acaba normalmidir çikolatada yedim ama tekmelemiyo bir haftadırda baya hissediyodum sizde oluyomu
kuzum merak etme sen içini ferah tut. o hareket ediyodur sen anlamıyosundur belki.
uslu bebişin olcak bak benimki nası kuduruk sorma? :KK60:
akşama kadar iyice dinle kendini çok tedirgin olursan acile yada sağlık ocağına git orda hemen kalp atışını dinletiyolar rahatlarsın ozaman :KK54:

Kizlar bu bebisleri babalar kacinci haftada hissedicekler ben 21.haftama girdim babamiz anlamiyo halen
amaannn elifim sorma gitsin, ben bak 24. haftaya girdim daha yeni yeni hissediyor benimki çokta ilgili sayılmaz ayrıca :KK31:

evet canım arada benimde sağda yada solda kasıklarımda ağrı oluyor. ama normalmiş rahim kasları gerildiği için oluyormuş

geçmiş olsun canım hayırlısıyla atlatmana cok sevindim, darısı bizlere inşallah.

benimde 20sinde kontrol günüm o gün için sabah erken aç gel şeker yüklemesi de yapacağız demişti doktorum. Ama ektstra yanımda bir şeyler getirmemi de söylemedi. Özel bir hastaneye gidiyorum acaba gerek mi görmediler unuttular mı diye merak ettim şimdi.

amin tatlım,sen hastaneye gitmeden telf. açıp sor bence, sabahın köründe sıkıntı yapmasınlar sana. eğer birşey istiyorlarsada tedarikli gidersin dediğin gibi belkide onlar orda hazır bulunduruyorlar ama arayıp sorarsan için rahat olur en azından :KK54:

Zeynep isminin bi anlamı daha vardı, babasının süsü demekmiş,
Zeyn: Süs,ziynet
eb: Baba demekmiş.

Bu anlamı çok hoşuma gitmişti. Kendi adım olmasa kızıma koymayı düşünürdüm..

kızlar benimde kızım olacak adını ALMİNA koymayı düşünüyorum sizce nasıl

ay çok güzel bir zamanlar bende kızım olursa bu ismi koyarım diyordum unutmuşum bak sen yazınca hatırladım orhan gencabayın şarkısı var bu isime anlamını biliyormusun

zeynep bu güzellikk vr mı soyunda.... :)) çok güzel yaa..

peki arkadaşlar ben de sorayım artık şimdiye kadar isim beğenemiyordum, bizim oğluşa mustafa diyeceğiz kısmetse ama yanına bir isim daha arıyorduk, barlas düşündük aslında kahraman deekmiş ama sonradan savaşçı anlamı da varmış , savaşmasın ömrü boyunca evladım diye soğudum, şimdi bir arkadaş ardayı önerdi sizce nasıl mustafa arda?
anlamı gerçi pek hoş gelmedi tdk ya göre
1. İşaret olarak yere dikilen çubuk

2. Maden üzerine kazıma yapmak ve çıkrıkta çevrilen şeyleri yontmak için kullanılan çelik kalem

3. Ardıl
arda anlamı gusel olsa kulaga hos gelyor ama ??anlamı nın gusel olması ve kur an da yer alması enn onemlısı cnm benım bız alp eren dusunuyoruz ınsl nasıp olursa hep ole sevıyoruz anlamı ıse---ALLAH ıcın savasan demekmıs ınsll ölede olurrr:KK16::KK16:

benimde cinsiyeti erkek.İsim olarak hep diyodumki kız olursa rüya , esila , yada mina hem anlamları çok güzel hemde isimler çok hoş kızı olacaklar belki düşünebilirler bu isimleri.:) Ben oğluşuma Demir ismini vericem eşimin adı EMİR çünkü :)
anlamı na baktınmı cnm bu arada bır atasozu de varya buna nazarann :KK34:
emir demir i keser:KK9::KK9:
kızlar dün sabah şeker tarama yaptırdım. heralde aramızda henüz yaptıran olmadı tam bilemiyorum :KK1:
geçmişi okumadan hemen anlatıyım size istiyorum. ben o içirdikleri glikozdan çok korkuyodum tadı aç karnına nası gelir 1 saatte bişi yenmicek çıkarırmıyım acaba diye. hiç öyle olmadı. sabah erkenden cerrahpaşaya gittik erken olması önemli çünkü bişi yemeden bekliyosun ya benim tansiyonum düştü biraz. :KK14:
önceen söyledikleri üzere yanımda büyük bi bardak ve kaşık, yarım litrelik küçük sulardan bi tane, (ama soğuk olsun ılık olursa içemem midem bulanır diye düşündüm ben), 2 tane limon ve 50gr glikozumu (eczaneden almıştım önceden) götürdüm.
önce aç karnına kanımı bi posta aldılar, parmaktanda açlık şekerime baktılar sonra hemşire büyük büyükçe bi bardağın içine suyumu doldurdu glikozu döktü ve limonlarıda sıktı,
tadı ayyynııı limonata hiçbi farkı yok ama ılık olsa asla içemezmişim. biraz geyirme oldu afedersiniz ama geçti 5dk.dan. idrarımıda verdim 1 saat bişi yemeden bekledim. vakti geçirmeden hemen ikinci posta kanımıda aldılar. sonra sonuçları bekledik saat 3e kadar. aslında ertesi gün veriyorlarmış ama biz bi daha gelemiceğimizi, bu sonuçlara göre perinatolojiden randevu tarihi alıcağımızı söyledik rica ettik verdiler sağolsunlar. açlık şekerim 85 çıktı. şeker taramada 136, diğer tüm tahlillerimde normalmiş.

yanlız bi dipnot daha geçeyim kızlar, eğer devlette yaptıracaksınız bu tahlilleri yeni çıkan kanunlara göre idrar tahlilini aynı gün içinde yapamıyorlarmış. limit aşımına giriyor, idrar için 10gün sonra gelin diyorlar. parasıyla dahi yapamadıklarını söylediler.
bizde naaptık? bizi biyokimya labrotuvarına sevk eden dr.umuza çıktık. ondan rica ettik limitaşımını açtırması için, başhekimliğe imzalı yazı yazdı dr, orda bilgisayardan iki saniyede açtırdık gittik idrarı öle verdik.
bilginiz olsun kızlar bu konularda tecrübe ve yönlendirme çok önemli diye düşünüyorum oyüzden biraz ayrıntılı paylaştım. sizde aynı şeylerle karşılacaksınız muhtemelen, insan kendini asık suratlı o hastane personelleri arasında çok ezik hissediyo bilgisiz olduğu zaman.

sizede faydası olur umarım canlarım :KK54: :KK16:
cnmm ben aclıga baktırdımm 74 cıktı dr cok gusel dedı tokluga onumuzdekı hata baktrıra cagaım hayırlıs ıbakalımm bılgıler ıcın cok sagollllllll:KK31::KK31::KK54:

Kizlar bu bebisleri babalar kacinci haftada hissedicekler ben 21.haftama girdim babamiz anlamiyo halen
Benimki hissediyor canim.cok seviniyor garibim.gece olunca yapisiyor hemen karnima.10 dakika elini koyuyor 7-8 defa vuruyor.disardan bile gorunuyor vurdugu ciplakken.ama sirt ustu yatinca.yan yatinca sadece ben hissediyorum.

Bende cok oluyor.ozellikle oturur pozisyondan ayaga kalkinca.gece de bacaklarimi uzatinca agriyor cok hafif toplayinca geciyor.sanirim gerilme oluyor.ee buyuduler artik.ilk defa canimi yakti bebisim birkacgun once.ayagi malum yerden cikacak hissettim oyle vurdu ki.tekme yemek hic bu kadar mutlu edecegini sanmazdim

kızlar allahınızın aşkına resmimi azönce çektim .şimdi bi bakın şu göbeğe,şu tipe?
$P3080164.JPG

dün hastane çıkışı kv.ye gittik hani anne bak herşey yolunda bak tahlillerimde temiz çıktı demeye.
yemek yerken durdu durdu, 'ya kızım kusura bakmada hiç hamileye benzemiyosun' demezmi? :KK53:
ya sinir oldum 'anne artık bilemiyorum hayalinde nasıl bi hamile gelin var ama ben gayet hamileyim 7 kilo aldım daha ne olsun baksana göbeğime' dedim. sonunda görümcekde dayanamadı anne senin gözlerinde sorun var falan dedi.
ama ben sinir oldum yaaaahhhhh :KK31: :KK47: :KK47:
nası beceriyorlar bunu yapmayı benim takıcak bisürü şeyim var bebeğimin sorunları var bu kadar anlayışsız olunurmu ama yaaa???

kızlar çok şükür ultrason iyi çıktı bebişte bende iyiz
işte resimleri hele bir resminde facebook ta sizi beğeniyorum işareti yapmış :KK70:
Eki Görüntüle 651061 Eki Görüntüle 651062

bebem teyzelerini minnoşlarını beğendi :KK52:

Oy oy oy, maşallah.Yerim o baş parmağı. Allah nazarlardan korusun.:nazar:

kızlar öğretmen olanlar nöbetten düşmek için ne yaptınız? 24 haftaya girince mi doldurunca mı rapor alacağız? nasıl bir dilkeçe yazılacak?

26. hafta bende 24 diye biliyordum ama baktım tekrar 26 imiş. doktorumla konuştum oda 26 dedi 26'da gel rapor vereyim 26 haftalık gebedir nöbetten muhafiyeti diye dedi

Ben de 21. haftadayım, 3 haftam kaldı diye seviniyorum. Ben idarecimle görüşeceğim ikiz gebeyim diye. Olmazsa doktorumdan da rapor alırım.

ya arkadaşlar ben dün akşamdan beri hissetmiyorum bebişimi :KK43: tekmelemiyo acaba normalmidir çikolatada yedim ama tekmelemiyo bir haftadırda baya hissediyodum sizde oluyomu

Evet benim de oluyor arada, ama sonra yine başlıyorlar. Dert etmeyin ki bebiş sıkıntıya girmesin.

Kizlaaaar bu sabah 9 da tetanoz asimi oldum, hissetmedim desem yeri. Ve halen daha pek bisi hissetmiyorum kolumda cok hafif bi sizi var o kadar. Yaptirmayan arkadaslar korkmayin sakin:)) bu arada hemsire bana dedi ki bu doz seni ve bebegi dogum icin korur dedi, seni 5 yil korur dedi. Bebek iki aylikken bi asular yapiliyomus onun icinde de tetanoz varmis. Lisede asi vuruldugumuz icin bu tek doz yeterli olcakmis, bana baska doz yapmicaklarmis. Var midir benim gibi olan :)

kızlar allahınızın aşkına resmimi azönce çektim .şimdi bi bakın şu göbeğe,şu tipe?
Eki Görüntüle 651826

dün hastane çıkışı kv.ye gittik hani anne bak herşey yolunda bak tahlillerimde temiz çıktı demeye.
yemek yerken durdu durdu, 'ya kızım kusura bakmada hiç hamileye benzemiyosun' demezmi? :KK53:
ya sinir oldum 'anne artık bilemiyorum hayalinde nasıl bi hamile gelin var ama ben gayet hamileyim 7 kilo aldım daha ne olsun baksana göbeğime' dedim. sonunda görümcekde dayanamadı anne senin gözlerinde sorun var falan dedi.
ama ben sinir oldum yaaaahhhhh :KK31: :KK47: :KK47:
nası beceriyorlar bunu yapmayı benim takıcak bisürü şeyim var bebeğimin sorunları var bu kadar anlayışsız olunurmu ama yaaa???

maasallah guzelim iyi gorunuyorsun bence takma kimsenin ne dedigine herseyin normal cikmis bebisinde iyi Allaha sukur keyfine bak illaki kusur bulucak birileri daima olur zaten :44:

X