2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Kizlaaaar bu sabah 9 da tetanoz asimi oldum, hissetmedim desem yeri. Ve halen daha pek bisi hissetmiyorum kolumda cok hafif bi sizi var o kadar. Yaptirmayan arkadaslar korkmayin sakin:)) bu arada hemsire bana dedi ki bu doz seni ve bebegi dogum icin korur dedi, seni 5 yil korur dedi. Bebek iki aylikken bi asular yapiliyomus onun icinde de tetanoz varmis. Lisede asi vuruldugumuz icin bu tek doz yeterli olcakmis, bana baska doz yapmicaklarmis. Var midir benim gibi olan :)
valla bana 2 doz dediler 2 hafta sonra 2. dozu vurucaklar bakalım. kafalarına göre mi yapıyolar anlamadım ki birine 1 doz birine 2 doz
bazılarına 5 doz bile demişlerdi :S

isim konusunda bende neler çektim kızlar bi bilseniz hep kızım olursa ada oğlum olursa arda koyucam diodum uyumlu olsunlar die bi arkadaşım arda sırık demekmiş diene kadar :) sonra doruk ismine taktım bi akşam eşimle paylaştım ablamlardaydık eniştemle ikisi bi sürü şey buldular yok moruk derlermiş yok koruk derlermiş falan die ondanda hewesimi aldırdılar saolsunlar :) en son eşimle ikimizin isimlerinin sonlarından ürettiğim EMİNHAN ismini buldum :) emirhanıda düşündüm ama geçen netten okudum bilmemkaç çocuktan kaçı emirmiş die :) ama EMİNHANI kime sölesem çok beğendi (hatta eşimle eniştem bile :) ki eşim eminhan die sewmeye başladı oğlumuzu) farklı ve ikimizinde ismine uygun die düşünüoruz sizlerinde fikrinizi almak isterim???

canım emirhan diye bi çocuk tanıyorum ama yaramaz oluyorlar sanki bilemedim hayırlısı :)
kızlar dün sabah şeker tarama yaptırdım. heralde aramızda henüz yaptıran olmadı tam bilemiyorum :KK1:
geçmişi okumadan hemen anlatıyım size istiyorum. ben o içirdikleri glikozdan çok korkuyodum tadı aç karnına nası gelir 1 saatte bişi yenmicek çıkarırmıyım acaba diye. hiç öyle olmadı. sabah erkenden cerrahpaşaya gittik erken olması önemli çünkü bişi yemeden bekliyosun ya benim tansiyonum düştü biraz. :KK14:
önceen söyledikleri üzere yanımda büyük bi bardak ve kaşık, yarım litrelik küçük sulardan bi tane, (ama soğuk olsun ılık olursa içemem midem bulanır diye düşündüm ben), 2 tane limon ve 50gr glikozumu (eczaneden almıştım önceden) götürdüm.
önce aç karnına kanımı bi posta aldılar, parmaktanda açlık şekerime baktılar sonra hemşire büyük büyükçe bi bardağın içine suyumu doldurdu glikozu döktü ve limonlarıda sıktı,
tadı ayyynııı limonata hiçbi farkı yok ama ılık olsa asla içemezmişim. biraz geyirme oldu afedersiniz ama geçti 5dk.dan. idrarımıda verdim 1 saat bişi yemeden bekledim. vakti geçirmeden hemen ikinci posta kanımıda aldılar. sonra sonuçları bekledik saat 3e kadar. aslında ertesi gün veriyorlarmış ama biz bi daha gelemiceğimizi, bu sonuçlara göre perinatolojiden randevu tarihi alıcağımızı söyledik rica ettik verdiler sağolsunlar. açlık şekerim 85 çıktı. şeker taramada 136, diğer tüm tahlillerimde normalmiş.

yanlız bi dipnot daha geçeyim kızlar, eğer devlette yaptıracaksınız bu tahlilleri yeni çıkan kanunlara göre idrar tahlilini aynı gün içinde yapamıyorlarmış. limit aşımına giriyor, idrar için 10gün sonra gelin diyorlar. parasıyla dahi yapamadıklarını söylediler.
bizde naaptık? bizi biyokimya labrotuvarına sevk eden dr.umuza çıktık. ondan rica ettik limitaşımını açtırması için, başhekimliğe imzalı yazı yazdı dr, orda bilgisayardan iki saniyede açtırdık gittik idrarı öle verdik.
bilginiz olsun kızlar bu konularda tecrübe ve yönlendirme çok önemli diye düşünüyorum oyüzden biraz ayrıntılı paylaştım. sizde aynı şeylerle karşılacaksınız muhtemelen, insan kendini asık suratlı o hastane personelleri arasında çok ezik hissediyo bilgisiz olduğu zaman.

sizede faydası olur umarım canlarım :KK54: :KK16:
bilgiler için sagol canım . benim de bi dahaki kontrolde yapılacak inş ama bana sadece aç gel dedi dr. bişe falan istemediler neden acaba özel hastane oldugu için midir

kızlar sizdede kasık ağrısı oluyomu ben gün içinde noralim ama ne zaman akşam eve gidp yemek falan yedikten sonra ayaklarımı uzatıp yattığımda sağ kasığımda ağrı oluyo böyle birşey yaşayan varmı aranızda kalsiyum magnezyum falan da kullanıyom ama ...
benim çok var bu ağrılardan çok yürürsem falan.. hatta her zaman ağrıyo ya valla

kızlar allahınızın aşkına resmimi azönce çektim .şimdi bi bakın şu göbeğe,şu tipe?
Eki Görüntüle 651826

dün hastane çıkışı kv.ye gittik hani anne bak herşey yolunda bak tahlillerimde temiz çıktı demeye.
yemek yerken durdu durdu, 'ya kızım kusura bakmada hiç hamileye benzemiyosun' demezmi? :KK53:
ya sinir oldum 'anne artık bilemiyorum hayalinde nasıl bi hamile gelin var ama ben gayet hamileyim 7 kilo aldım daha ne olsun baksana göbeğime' dedim. sonunda görümcekde dayanamadı anne senin gözlerinde sorun var falan dedi.
ama ben sinir oldum yaaaahhhhh :KK31: :KK47: :KK47:
nası beceriyorlar bunu yapmayı benim takıcak bisürü şeyim var bebeğimin sorunları var bu kadar anlayışsız olunurmu ama yaaa???
gayette hamile gibi duruyorsun işte daha nasıl olacakmış :/ göbüş çıkmış ne güzel :) boşver sıkma canını

MERHABA ÇOKTANDIR GİREMEDİM DERS PROGRAMIM DEĞİŞTİ ÇOOOK YORULUYORUM EVE GELİNCE ÖNCE OĞLUMLA İLGİLENİP SONRA YATIYORUM HEMEN. KIZLARA İSİMLERE BAKILMIŞ BENİM DE KIZIM OLACAK AMA HALA İSİM BEĞENEMEDİM 3 TANE AKLIMDA OYLAMAYA SUNSAM;
Tuğsem; baştacı
Zeynep; değerli olan herşey, mücevher ve Peygamber Efendimizin (S.A.V) kızının adı
Aysima; ay yüzlü

Hangisi kızlar sizce?

TUĞSEM CNM BENCE :emir_bebek:

a anladım, evet onlardan varmış ama ben yine de sırf bebek için bir tabağa o kadar para vermekttense evdekileri kullanmayı düşündüm, kaşık olarak belki ilk zamanlar bir mama kaşığı ya da tahta kaşık kullansam mı diye düşünüyorum ama tahta kaşık da bakteriyi çabuk emiyor pek mantıklı değil herhalde,

ben de pek sevmem bizim kv yi ama bizimki de oğluşum diye seviyor ama herşeyine alınmama rağmen öyle demesibe hiç alınmadım, neticesinde ne derse desin bebişimiz doğunca bize anne onlara babaanne diyecek, en azından yabancılamadığını sahiplendiğini düşünüyorum, mesela torunum dese ben daha çok alınırdım uzaktan uzaktan seviyor diye, bir keresinde bana gelin gelin demişti de ben de efendim ....hanım demiştim, hı canciğer olduğumuzdan değil ama yalan da olsa hitap kelimesi önemli bence, sen takma kafna bizim de kv ile evler 2 dklık yürüme mesafesi krşı sokaktalar ben de aynı kaygıları yaşıyroum ama allah yardım edecek inş bize

canım ilk ve en önemli maddesi tuz diye biliyorum, çünkü dr bastırdı ve akabinde tuzu yasaklamadık mı sana dedi, sonrasında stres tansiyon ve az su içmek olabilir ki benim içtiğim su min. 2 lt her gün

canım o riski çoğu kişise görüyorlar neredeyse ve allahın hikmeti çoğunluğu da sapasağlam çıkıyor, bununla ilgili o kadar gerçek hikaye var ki tanıdıklarımdan, istersen başka bir doktora git, kaldı ki o tstte sadece down riskini göryorlar allah korusun ama görülüp tahmin edilemeyen o kadar çok hastalık var ki bilinmez, allah hepimize sağlıklı, akıllı hayırlı evlat nasip etsin üzme canını

çok şakacıymış sizin dr :))

ya ben de bazen çok az hiçe yakın hissediyorum, ve endişeleniyorum, belki küçük olduklarındandır daha diye de avutuyorum kendimi

ay biz de çok çok beğeniriz güzel bebişi... senin kız maaşallah artist olacak poz vermeyi seviyor, kız milleti işte nerede ayna kamera hemen havaya giriyor kokoşlar :pppp

canım bazılarına demode gelebilri ama ben zeynep isminin tonlamasını çok severim, hele içinde zeynep geçen türküler çok etkiler beni, anlamı da çok güzelmiş, o olmazsa tuğsemin de anlamı çok güzelmiş

belki dönmüştür diğer tarafa o yüzden hissetmiyorsundur bence korkma biraz daha çikolata ye bir de dinlen otur, ben yorgunken bizimki de oynamıyor gibi geliyor

amin canım, senin de :)

CNM KIZ DEĞİL OĞLUŞ :emir_bebek:

merhaba kızlarrr :)

bende temmuz annesiyim topik ilk açıldıgında filan yazmıştım ama daha sonraları okuma moduna geçtimm..yine aktif olmak istiyorum izninizle :KK3:

HOŞGELDİN CNM TEKRARDAN :KK16:

bende çok kilo aldım dr kızdı yusyuvarlak oldun dedi:) görenler doğumda yaklaşmış diyor 8 aylık falan sanıyorlar:))aslında çok çatlayacağını sanıyordum ama şuan bişiy yok hergün bebeyağı sürüyorum mutlaka başkada hiç bişiy yapmadım. annemin karnı harita gibi çok fena çatlamış. ama belki benimde bu aydan sonra olur:KK43:

CNM KAKAO KREMİ TAVSİYE EDERİM BEN PALMERS İN KAKAO KREMİNİ KULLANIYORUM 12 SAAT CİLDİMİ NEMLİ TUTUYOR Kİ;CİLDİM AŞIRI KURUDUR :KK31:

Bence anlamı ne olursa olsun Atatürk'ün ön adı o yüzden yürekten desteklerim isim seçiminizi. Benim de oğlum olsa Mustafa koyardım ismini.

EŞİM DAHİL OLMAK ÜZERE 6-7 TANE MUSTAFA TANIYORUM HEPSİ SİNİR TOPU :KK19: İSİMLERİNİ TAŞIYAMIYORLAR YOKSA BEN DE BEBİMİN İSMİNİ MUSTAFA CAN KOYCAKTIM :KK19:

uygun olarak klasik belki ama emirhan buda ona çok yakın karıştırılır :) denizhan yada han koymayacaksan yakın olarak bunların hansızları geliyo şimdilik aklıma geldikçe yazarım sana :)

BEN DENİZHAN İSMİNİ ÇOK SEVİYORUM :KK31:

kızlar benimde kızım olacak adını ALMİNA koymayı düşünüyorum sizce nasıl

ÇOK GÜZEL :emir_bebek:

Kizlar bu bebisleri babalar kacinci haftada hissedicekler ben 21.haftama girdim babamiz anlamiyo halen

BENİM EŞİM 22.HAFTADA ANLADI

Sağlığımızı tehdit eden 10 yiyecek... - Sayfa 6 | Mynet Haber

burda kahvaltılık gevreğin sağlıklı olmadığı belirtilmiş kızlar. onun yerine belki doğal yulaf ezmesini kuru üzüm kuru kayısı ile karıştırıp yemek daha mantıklı olur diye düşünüyorum

DR A SORDUM BUGUN İÇİNE YARIM MEYVE DOĞRAYIP KAHVALTILIK GEVREK YİYEBİLİRSİN DEDİN MISIRDAN ZİYADE YULAF TABİKİ :KK31:

Kizlaaaar bu sabah 9 da tetanoz asimi oldum, hissetmedim desem yeri. Ve halen daha pek bisi hissetmiyorum kolumda cok hafif bi sizi var o kadar. Yaptirmayan arkadaslar korkmayin sakin:)) bu arada hemsire bana dedi ki bu doz seni ve bebegi dogum icin korur dedi, seni 5 yil korur dedi. Bebek iki aylikken bi asular yapiliyomus onun icinde de tetanoz varmis. Lisede asi vuruldugumuz icin bu tek doz yeterli olcakmis, bana baska doz yapmicaklarmis. Var midir benim gibi olan :)

2.DOZUM 10 GÜN SONRA HİÇ SEVMİOM İĞNE OLMAYI :KK47:

Kızlar hamile yastığım geldi gündüz deneme yaptım öylesine çok rahat bakalım bu gece anlarım sırt bel ağrınız varsa çok kullanışlı gibi kumaş çeşidi var yastık ürün çeşidi var sitede bir test var tercihlerine göre sana uygun yastık ortaya çıkıyor bebek emzirme yastığı yanında hediye geldi kapıda ödeme ile 110 tl verdim.

$YASTIK.jpg

Kızlar hamile yastığım geldi gündüz deneme yaptım öylesine çok rahat bakalım bu gece anlarım sırt bel ağrınız varsa çok kullanışlı gibi kumaş çeşidi var yastık ürün çeşidi var sitede bir test var tercihlerine göre sana uygun yastık ortaya çıkıyor bebek emzirme yastığı yanında hediye geldi kapıda ödeme ile 110 tl verdim.

Eki Görüntüle 651895

Hangi siteden aldın canım? Ben de almak istiyorum. Bir de kullandıktan sonra nasıl olduğunu yazarsan sevinirim canım.:KK16:

kızlar sizdede kasık ağrısı oluyomu ben gün içinde noralim ama ne zaman akşam eve gidp yemek falan yedikten sonra ayaklarımı uzatıp yattığımda sağ kasığımda ağrı oluyo böyle birşey yaşayan varmı aranızda kalsiyum magnezyum falan da kullanıyom ama ...

bendede oluyo sağ kasıkta ağrılar uterus büyügüğü için ordakı ligamanlar gerılıyor kaslar buyuyor uzuyor ve coğalıyor buda agrılara neden oluyor ozellıklede benım gıbı apendıst amelıyatı olmussanız yapısıklık olan bolgede agrı cok fazla hıssedılıyor

ıyı aksamlar sevgılı anneler bı konuda fikir almak ıstıyorum bebeklerımız ılk dogdugunda yag dokusu az oldugu ıcın cok usuyecek ama temmuzda doğum yapacagımız ıcın su cıtcıtlı badylerı uzun kollumu kısa kollumu kolsuz mu almak lazım cok kararsızım ılk bebegım olacak kıme sorduysam farklı seyler soyledı bendaha kıyafet almadım

Eki Görüntüle 651895

çok isabetli bişey yapmışsın :KK66:
ben 1 ay evvel aldım ve inanılmaz memnunum.
eşimin yataktaki alanı azaldı :KK66: ama olacak o kadar;bu da onların payına düşen fedakarlıklardan biri :KK66:
tüm hamilelere tavsiye ederim...

Geçmişi okudum geldim ama ne çok konuşmuşsunuz yahuuu yorulduummm :KK52:

kızlar çok şükür ultrason iyi çıktı bebişte bende iyiz
işte resimleri hele bir resminde facebook ta sizi beğeniyorum işareti yapmış :KK70:
Eki Görüntüle 651061 Eki Görüntüle 651062

bebem teyzelerini minnoşlarını beğendi :KK52:

oyy maşallah onaaa :nazar::nazar::nazar:
parmakları çok sevimlimiş yaaa minnacıkk

MERHABA ÇOKTANDIR GİREMEDİM DERS PROGRAMIM DEĞİŞTİ ÇOOOK YORULUYORUM EVE GELİNCE ÖNCE OĞLUMLA İLGİLENİP SONRA YATIYORUM HEMEN. KIZLARA İSİMLERE BAKILMIŞ BENİM DE KIZIM OLACAK AMA HALA İSİM BEĞENEMEDİM 3 TANE AKLIMDA OYLAMAYA SUNSAM;
Tuğsem; baştacı
Zeynep; değerli olan herşey, mücevher ve Peygamber Efendimizin (S.A.V) kızının adı
Aysima; ay yüzlü

Hangisi kızlar sizce?
Ben Zeynep i sevdim :KK16:

ya arkadaşlar ben dün akşamdan beri hissetmiyorum bebişimi :KK43: tekmelemiyo acaba normalmidir çikolatada yedim ama tekmelemiyo bir haftadırda baya hissediyodum sizde oluyomu

canım her zaman çok kuvvetli hareketler hissedememen bu haftalarda normal. sıkma sen canını. sen moralini bozunca daha çok küser hiç kımıldamaz bak :KK16:

Çok güzel düşünmüşsün Elifcim, benim oğlumun adı da Demirhan:) .Şimdi çok net olmamakla birlikte bir oğlum daha olacak ne isim koyacağımızı bilmiyoruz Doruk ve Görkem geçiyor ama ben hala cinsiyetinden emin değilim şu amniyosentezin sonucu gelince netleşicek benim için.
Demirhan' a uygun ne olabilir ki var mı fikriniz...

Canım bende bir fikir vereyim istedim. Batuhan nasıl olur ??

yaa ama oldumu şimdi çok ağlattı beni bu çok muhteşem bişey gerçekten. Ama benim eşim kesinlikle dayanamaz böyle bişeye.
Ben böyle karşısında bağırıcam falan kaplten gider adamcağız :KK50:

Ben de 21. haftadayım, 3 haftam kaldı diye seviniyorum. Ben idarecimle görüşeceğim ikiz gebeyim diye. Olmazsa doktorumdan da rapor alırım.

Evet benim de oluyor arada, ama sonra yine başlıyorlar. Dert etmeyin ki bebiş sıkıntıya girmesin.[/QUOTE]

24. haftada oluyo diye biliyorum ben. Hatta öyle rapor aldım, 24 haftalık gebedir nöbet tutamaz raporu verdi doktor bana

ıyı aksamlar sevgılı anneler bı konuda fikir almak ıstıyorum bebeklerımız ılk dogdugunda yag dokusu az oldugu ıcın cok usuyecek ama temmuzda doğum yapacagımız ıcın su cıtcıtlı badylerı uzun kollumu kısa kollumu kolsuz mu almak lazım cok kararsızım ılk bebegım olacak kıme sorduysam farklı seyler soyledı bendaha kıyafet almadım

bence iki türlüsündende bolca almak lazım.
ama bu konuda geçen senenin yaz annelerinede bi sormak lazım bence.
tecrübeliler sonuçta :KK54:

bence iki türlüsündende bolca almak lazım.
ama bu konuda geçen senenin yaz annelerinede bi sormak lazım bence.
tecrübeliler sonuçta :KK54:

Temmuz anneleri der ki. Kısa kollu çıt çıtlı body leri çok kullandım.onları çok alın. Öyle yazmışlardı bir keresinde.
Ama benim kuzenimde ağustosta doğum yaptı. Soba bile yaktık biz demişti. :44::44:
lohusa döneminde annede çok üşürmüş. bebekte yaz olsa bile üşüyebilirmiş daha çok minik olduğu için.
ama kimiside ben klima açtım diyor.
hem uzun kollu hem kısa kollu almak lazım bence. ya da şöyle yapalım kısa kollu alalım üşürse üstüne bişey giydiririz :KK9::KK9:
bilemedim ki ben şimdi

Temmuz anneleri der ki. Kısa kollu çıt çıtlı body leri çok kullandım.onları çok alın. Öyle yazmışlardı bir keresinde.
Ama benim kuzenimde ağustosta doğum yaptı. Soba bile yaktık biz demişti. :44::44:
lohusa döneminde annede çok üşürmüş. bebekte yaz olsa bile üşüyebilirmiş daha çok minik olduğu için.
ama kimiside ben klima açtım diyor.
hem uzun kollu hem kısa kollu almak lazım bence. ya da şöyle yapalım kısa kollu alalım üşürse üstüne bişey giydiririz :KK9::KK9:
bilemedim ki ben şimdi

bende ole duyduym 24 dereceye ayarlayıp uzun kollu gıydırmısler

ya tabi iklimlede alakalı sonuçta. ben istanbuldayım ama oturduğum yer rakım olarak çok yüksek olduğundan istanbulun içinde oturanlara nazaran yazı fazla hissetmiyorum. ama kısa kolluları bence daha çok almak lazım, bi ark.ım günde 4-5 kere rahat değiştiriyosun, kusuyo, emerken terliyo fln demişti.
ay allahım duygulandım yine, rabbim banada doğduktan sonra çok sürmeden sağlıcakla bebeğimi kucağıma almayı nasip etsin de aldığım yazlık yenidoğanlarınıda giydireyim cici bici olsun kızım :KK16:
allahım herkesin bebeğinede kendinede sağlık versin inşallah.

bende ole duyduym 24 dereceye ayarlayıp uzun kollu gıydırmısler

Birde herkesin evi farklı açıdan güneş alır öylede bişey var. benim evim yazın çoookk sıcak oluyor. birazda yaşayıp görücez aslında.

Bu arada kızlar artık her gören hamile olduğumu anlıyor. eheheh :KK9::KK9: ben çok üzülüyordum kimse anlamıyor diye.
bebeğim çok mu küçük neden hiç belli olmuyor diyordum. artık baya belli oğluşum.
hatta geçen gün biri oğlun mu olucak diye sordu. onu nasıl anladı anlamış değilim :KK9::KK9::emir_bebek:

Birde herkesin evi farklı açıdan güneş alır öylede bişey var. benim evim yazın çoookk sıcak oluyor. birazda yaşayıp görücez aslında.

Bu arada kızlar artık her gören hamile olduğumu anlıyor. eheheh :KK9::KK9: ben çok üzülüyordum kimse anlamıyor diye.
bebeğim çok mu küçük neden hiç belli olmuyor diyordum. artık baya belli oğluşum.
hatta geçen gün biri oğlun mu olucak diye sordu. onu nasıl anladı anlamış değilim :KK9::KK9::emir_bebek:

teyzeler göre karnın sıvrı olursa erkekmıs :) banada erkek dıyolar gorunce sıvrı oldugu ıcın :)

Ogretmen arkadasim dogum yaza geliyo bizim izinler nasil olucak birazi yaz tatiline geldigi icin yanicakmi ne zaman izine baslicaz ben pek bilmiyorum

canım benim kızım 2011 ağustosta doğdu izinler gitmişti ücretsiz almıştım buda yazın olacak yine izin yok ama yeni düzenlemeyle değişebilir ben yine ücretsiz almak istiyorum..

eşimle telefonda konuşuyo kızlarım ne yapıo dio benimkide. doğum 21 gibi benim 15 gün önceden gelirim ben diyor. annemde kaynanada ıspartada o gelirse anneme gelme derim doğunca gelir artık. ne kadar kalır bilmiyorum. dediğin gibi allah yardımcımız olsun.

hoşgeldin aramıza.. sorunsuz şekilde bebeğini kollarına alırsın inşallah...

Kızlar gün boyu bebeklerinizin hareketlerini hissetmediğiniz oluyor mu? Ben bugün akşama kadar hissedemedim, sanırım yorgunluktan oluyor.

ben daha hiçç hissetmiyorum. baloncuk patlıyor gibi bişi oluyor ama tekme falan değil

maşallaahhh... çok tatlı...

zeynep güzel bence[/QUOTE]

Arkadasim aysima cok guzel benim bi ogrencim vardi aysimanur du ismi dile soylenisi cok hos geliyodu

a anladım, evet onlardan varmış ama ben yine de sırf bebek için bir tabağa o kadar para vermekttense evdekileri kullanmayı düşündüm, kaşık olarak belki ilk zamanlar bir mama kaşığı ya da tahta kaşık kullansam mı diye düşünüyorum ama tahta kaşık da bakteriyi çabuk emiyor pek mantıklı değil herhalde,

ben de pek sevmem bizim kv yi ama bizimki de oğluşum diye seviyor ama herşeyine alınmama rağmen öyle demesibe hiç alınmadım, neticesinde ne derse desin bebişimiz doğunca bize anne onlara babaanne diyecek, en azından yabancılamadığını sahiplendiğini düşünüyorum, mesela torunum dese ben daha çok alınırdım uzaktan uzaktan seviyor diye, bir keresinde bana gelin gelin demişti de ben de efendim ....hanım demiştim, hı canciğer olduğumuzdan değil ama yalan da olsa hitap kelimesi önemli bence, sen takma kafna bizim de kv ile evler 2 dklık yürüme mesafesi krşı sokaktalar ben de aynı kaygıları yaşıyroum ama allah yardım edecek inş bize

canım ilk ve en önemli maddesi tuz diye biliyorum, çünkü dr bastırdı ve akabinde tuzu yasaklamadık mı sana dedi, sonrasında stres tansiyon ve az su içmek olabilir ki benim içtiğim su min. 2 lt her gün

canım o riski çoğu kişise görüyorlar neredeyse ve allahın hikmeti çoğunluğu da sapasağlam çıkıyor, bununla ilgili o kadar gerçek hikaye var ki tanıdıklarımdan, istersen başka bir doktora git, kaldı ki o tstte sadece down riskini göryorlar allah korusun ama görülüp tahmin edilemeyen o kadar çok hastalık var ki bilinmez, allah hepimize sağlıklı, akıllı hayırlı evlat nasip etsin üzme canını

çok şakacıymış sizin dr :))

ya ben de bazen çok az hiçe yakın hissediyorum, ve endişeleniyorum, belki küçük olduklarındandır daha diye de avutuyorum kendimi

ay biz de çok çok beğeniriz güzel bebişi... senin kız maaşallah artist olacak poz vermeyi seviyor, kız milleti işte nerede ayna kamera hemen havaya giriyor kokoşlar :pppp

canım bazılarına demode gelebilri ama ben zeynep isminin tonlamasını çok severim, hele içinde zeynep geçen türküler çok etkiler beni, anlamı da çok güzelmiş, o olmazsa tuğsemin de anlamı çok güzelmiş

belki dönmüştür diğer tarafa o yüzden hissetmiyorsundur bence korkma biraz daha çikolata ye bir de dinlen otur, ben yorgunken bizimki de oynamıyor gibi geliyor

amin canım, senin de :)

..........Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah’ın müminlerini bağışlaması dileğiyle hayırlı cumalar...............
nasılsınız bakalım bızde gecıse bakıp komsuya gececegız bugun KUR AN okumamız var haftada ıkı gun ınsll hayırlısı saglıklı bebekler dunyaya getırmek dılegımlee RABBIm ın ızbnı ıle ınsll bugun babamızda evde bakalımm nasıl bır gun olucakk saglıcakla dua ıle ınslll
:KK54:

gögüz ucu nu yenı ogrendım hee:KK9::44:

hos geldınız cnm ınl dr yanılmasıdırr cok duyuyoruz ole yanılmalar dua ıle ınsll

:44:ruyada mı gercekdemı oldu bu hal canımm:KK23:

zeynep ismi benı alıp goturuyor canımmmmmmmmm ınsl bır gun kız bebgım olursa yaradan nasıp ederse babamızla hem fıkır olarak zeynep koyacagızz asıgım o ısme benn ve esımdee:KK16::KK16:rabbım erkek nasıp edıyor oda bellı zatenn babamız koydugu ıcın ısımlerıı :KK16:
ncm olabılır normal daha erken vede her hareketını hıssedemesmısız zaten uzman tv de ole dıyorrbebeegın hareketı kas gelıstırıdıgı ıcınmıss ve bgn belkım parmaklarını hareket ettırıyordurr ondan pek hssedemsın aksama kdr bekle ıcın rahat etmesze yarın dr sorarasın benceee:26:

hele zeynep im zeynepimmmmmmmmmmmm esım ve benım hayranlıkla dınledıgımız dırr yaaaaaaaaaaaa ıkızım olsun bır kız bır oglan ıstıyordum yaradan dann olsun bunada sukur hamdı senalar olsun ıkıncı ınsl hayırlısı ıle kız olurda zeynep ımm olurrrrrrrrrrrrrrrrr:KK16::KK16::KK16:

sabah baktım sıslı fılan yok zaten hamıs oldum olalı tuuzu az kullanıyorum su yuda ıcıyorum bol sıse bulunduryorum yanımdakıneeeeeeeeeeeeeee:KK9::KK9::KK9:

kızlar cevaplarınız için teşekkür ederim evet tuğsem ve zeynep hoşuma gidiyor ikisini de koysam uzun olacak bide kızlık soyadını bırakmazsa 2 isim 2 soyisim olacak benim ismim öyle bazen sorun oluyor. Peygamberimizin (SAV) kızı zeynep in hayatını okudum da 30 yaşında vefat etmiş sıkıntılı bir hayatı olmuş biraz soğudum açıkçası bilemedim yani :44:

Ben de 21. haftadayım, 3 haftam kaldı diye seviniyorum. Ben idarecimle görüşeceğim ikiz gebeyim diye. Olmazsa doktorumdan da rapor alırım.

Evet benim de oluyor arada, ama sonra yine başlıyorlar. Dert etmeyin ki bebiş sıkıntıya girmesin.

24. haftada oluyo diye biliyorum ben. Hatta öyle rapor aldım, 24 haftalık gebedir nöbet tutamaz raporu verdi doktor bana[/QUOTE]

O zaman ben de sıkıntısız rapor alırım.:KK24:

çok isabetli bişey yapmışsın :KK66:
ben 1 ay evvel aldım ve inanılmaz memnunum.
eşimin yataktaki alanı azaldı :KK66: ama olacak o kadar;bu da onların payına düşen fedakarlıklardan biri :KK66:
tüm hamilelere tavsiye ederim...

Nereden aldınız? Ben de almak istiyorum ama nereden alacağıma karar veremedim.

X