2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
iyiyiz cnm şükür bizde ,arife gününü iple çekiyorum bebeği görücem diye,kontrolüm o gün :)

dermoeczanem den alıyoruz cnm,bu kez link vermiyeyim banlancam yakında :KK70:

baktım canım buldum siteyi sağol... ama fiyatlar normale göre uygun ürünler orjinal mi acaba? sen kullanıo musun? güvenebilir miyiz bizde?

endless gazozda içmesen keşke ama cnm yaa,asitli olmasının yanında içerisinde bir sürü de katkı maddeleri var,
ben hazır meyva sularını bile içmiyorum onlarda da katkı maddeleri var diye...

ahh canım ya keşke içmesem ama dayanamıorum... kolayı su gibi tüketen ben gazozu da içmesem delircekmişim gibi gelio alışkanlık işte :KK14::KK14: bende içmiyorum meyva sularını falan.. gazoz dışında herşeye dikkat ediom kahve hastasıyım onu da bıraktım.. ama gazozu da bırakmaya çalışcam.. ayy kendimi bağımlı gbi hissettim şimdi :KK1::KK1::KK1:

meyve bende çok yiyorum..hemde ömrümde yemediğim kadar..ilk başlarda kavun çok yedim, sonra elma ve üzüm..şimdide üzüm..bir de bizim bahçede böğürtlen var her gün ondan yiyorum..ama normalde önüme gelse yemezdim hamilelikte ne oldu bana bilmem..biri beni durdursun yawwwww:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

canım yaaa ne güzel işte en sağlıklı şeyleri yiyosun hem kilo da yapmaz nie durasın :KK9::KK9: böğürtlen mi ne güzel canım çekti şimdi :KK9::KK9: hafta sonu kandirim de kocişi köye gidelim toplayıp yiyim bende :KK16::KK16::KK16:

kızlar ben yaklaşık 2 saattir bebek arabası bakıyorum concord neo yu çok beğendim
heralde bu arabayla 2 3 çocuk büyütürsün
baya içime sindi bakalım önümüzdeki ay başlıcaz alışverişe
aaaay çok heyecanlı hemen bişeler almak istiyorum prensesimee

Concord Neo Tanıtım / Montaj / Demontaj (ebebek) - YouTube

linkten bakabilirsiniz neredeyse hepsine baktım quinny buzz, maxi cosi, jane rider falan en içime sinen bu oldu
sizinde fikirlerinizi almak istedim

canım bende maxi cosi ile concord neo arasında kaldım.. kk da bebek arabası seçimi die bi topik var onlar da en çok concord neo yu önermişler.. kullananlar çok memnun bende baktım bi mağazada çok beğendim.. e bebekte indirimde şuan ferdaerd saolsun haber verdi.. bayramda istanbulda bi peşin fiyatlarına bakıcam maxi cosi ya da concord alcam birini artık..

Son düzenleme:
su arıtıcılar filtrelerini periyodik olarak değiştirirseniz gayet faydalı canım

hamidiyenin tesislerini ben de gezdim gayet iyidir ben de gezdim gerçi ben farklı bir marka kullanıyorum ama hamidiye gerçek kaynak suyudur...
yanlız sorun plastik şişenin sağlıksız oluşu yani hepsi plastik bir iki markanın dışında...

bence iyidir canım iyi etmişsiniz almakla güle güle kullanın

evet sıkıntı plastik şişelerde zaten.. saol canım aldık taktırdık artık.. benimki hızlı, yapalım dedi iki saate aldı taktırdı adam... 6 ayda bir yapılıomuş bakımı zaten arayıp eve gelip hallediolar...

Anacım oku oku bitmiyor 3gundur takip edemedim sayfa almış basını gitmiş maşallah ama pes ettim okuyamicam bitmiyor çünkü.umarim herkes iyidir bende p.tesi doktora tahlil göstermeye gittim tsh cok düşüktü hiç bişey vermedi doktor t3 t4 normalse cok sorun olmuyor dedi ama bende hala cok halsizlik ve iştahsızlık var zorla yiyeceksin dedi bakalım nasıl devam edicez.birda bazı arkadaslar tsh düşüklüğünden dolayı ilaç kullanan vardı bende başka bı doktora daha göstermeyi düşünüyorum.yaa Kizlar benim doktorum cok ilgisiz cok gicik olmaya başladım böyle giderse değiştirmeyi dusunuyorum.

Anacım oku oku bitmiyor 3gundur takip edemedim sayfa almış basını gitmiş maşallah ama pes ettim okuyamicam bitmiyor çünkü.umarim herkes iyidir bende p.tesi doktora tahlil göstermeye gittim tsh cok düşüktü hiç bişey vermedi doktor t3 t4 normalse cok sorun olmuyor dedi ama bende hala cok halsizlik ve iştahsızlık var zorla yiyeceksin dedi bakalım nasıl devam edicez.birda bazı arkadaslar tsh düşüklüğünden dolayı ilaç kullanan vardı bende başka bı doktora daha göstermeyi düşünüyorum.yaa Kizlar benim doktorum cok ilgisiz cok gicik olmaya başladım böyle giderse değiştirmeyi dusunuyorum.

gecmis olsun ayni sey bendede var üsük günde 1 tablet aliyorum gecen kanimda cok düsük ciknca 1 bucuk aliyorum simdi 4 hafta sonra tekrar gidip kan aldiracagim sonra ya yükseltecek ya düsürecek ama cok önemli bir olay ayrica bende bu ciknca kadin doktorum bu isin uzmanina gönderdi o takip ediyor simdi devamli kontrol altinda olucam hamilelikte önemliymis canim benim sakin ihmal etme olurmu tekrar gecmis olsun bebegin hayirli olsun saglikla sihatle alirsin insallah kucagina ......

destek nitelikli yorum yazan herkese çook tşk ederim içimi rahatlattınız ama ben zaten sabah kalktımda şoku atlamış kızımıda benimsemiştim ve hepinizin yorumlarınıda tek tek okudum allah razı olsun saolun üzüntümü anlamış ve paylaşmışsınız..aksi yorum yapanlara gelince,dün o şokla buraya yazarken,birileri zor çocuk sahibi olmuş bana çok görür bu halimi die düşünmedim zaten düşünsem o kadar ağlamazdm! kimseyle polemiğe girmek istemiorum,dün yazmadan önce eşimin hışmına uğradım ağır laflar etti belki en çok onun etkisi vardı üstümde resmen duygu patlaması yaşadım,burayada içimi dökmüştüm okadar
canım herkes bi yorum yapmış, kimisi kızmış sana kimsenin eline geçmiyor diye ama ben seni anlıyorum..ilk bebeğimde gebe olduğumu öğrendiğimde eve gelirken heyecanla pembiş battaniyeler takımlar almıştım. eve bi geldim eşim ve bacıları bi tepki gösterdiler anlatamam içime kız doğmuştu ve almıştım bizim ailede cinsiyet ayrımı pek yoktur ilk defa böyle bişey gördüm ve erkek çocuğun ne kadar önemli olduğunu düşündüm daha belli bişey yokken beni ağlatmışlardı. o günden sonra erkek istedim ama tabi kızım oldu :) Allahıma binlerce şükürler olsun toplumun baskısındansa bu erkek isteğin emin ol doğumla geçecek nasıl tatlı oluyo kız evlatlar anlatamam. şimdi hamileyim doktor erkek dedi eşim sallamadı bile çok sevinecek sanıyodum kızından başka bişey düşünmüyor adam daha doğmadı ama şimdiden bariz kızını ayırıyor
senin ilk bebeğin mi?

arkadaşım durumumuz benzio benim ailemdede yokTU cinsiyet ayrımı ta ki 4kızı olan görümcemin soktuğ lafları duyana kadar,bi oğlum var 1 tanede halası ama hiç sevmez çocuğ.bi gün bi ortamda oğlan doğurmak herkesin harcı deil hele 1tane daha oğlan yapsında görim demiş o salonda ben mutfaktayım ama duymadım keşke duysaydım o gün cvbını verirdim bugünlere de bu kadar hırslı çıkmazdım,kaynanamda sevmez oğlumu,kızının oğlu yokmuş yanlış anlar küser die sevmio tek erkek torununu!üstleik kocamı o kadar çok sevioki ailesi hele görümcem yere göğe sığdıramaz ama kardeşinin tek gülünü ilk göz ağrısının yüzüne dahi bakmıo,heeee sizmisiniz böle fesatlanan 1 oğlum daha olsun kimse bana karışmasın çatlıosalarda şimdi daha çok çatlasınlar, belki benim çocuklarımıda dier torunları kadar çok severler hiç deilse ozaman!bu düşüncem çok mu normal hayır deil ama bazılarına sıkı kapak lazım onlarında anlicağ yöntem budur ve eşiminde lafı bu yöndendi onu ağır buldum kaldıramadım o kadar ağladım.yani 7yıllık evliyim adam bile ablası dayanamaz die oğlu olsun istemio,oğlumun cinsiyetini öğrendimizde ki çook istiodu oğlum olsun ailemde yok çok sevinir kardeşlerim annemler die,bu gerizekalı sevincini paylaşmaya ilk ablasını aradı!!ne büyük hataymış.daha sonraları da gördü ki ablası dayanamıo şimdi kzım olsun dio adam yaaa.. ben çok uzattım daha da yazcaklarım var aslında:münirenin cinsiyet tahmini erkekti,çin takvimi erkekti,kırmzı lahana testi erkekti,rüyalarım erkeğe yorumlanıodu ben bunların etkisinde kalarak kendimi adam akıllı erkeğe kaptırmışım,kızı duyunca da şoka girdim :KK70: elhamdülillahi ala külli halin ma kane.her türlü halime binlerce şükürler olsun..yoksa teyzeleri anasına benzerse benim kızım çok güzel olur :KK70: dün gece eşimin sölediğ en güzel laftı bu :KK70:

Son düzenleme:
gecmis olsun ayni sey bendede var üsük günde 1 tablet aliyorum gecen kanimda cok düsük ciknca 1 bucuk aliyorum simdi 4 hafta sonra tekrar gidip kan aldiracagim sonra ya yükseltecek ya düsürecek ama cok önemli bir olay ayrica bende bu ciknca kadin doktorum bu isin uzmanina gönderdi o takip ediyor simdi devamli kontrol altinda olucam hamilelikte önemliymis canim benim sakin ihmal etme olurmu tekrar gecmis olsun bebegin hayirli olsun saglikla sihatle alirsin insallah kucagina ......

Ya canım kime sorsam cok önemli diyor benim doktorum niye böyle yapıyor anlamıyorum cok sınır oluyorum cok kizimdada ona gitmiştim yine ona deva edeyim diyordum ama ben bu kadınla yapamam bı afra tafralar aslında ismini versem onu tanıyan ne demek istedigimi anlayacak.kadinin yapısı maalesef öyle soğuk ilgisiz.iceri girdim sonucu gösterdim evet tsh in düşük ama t3t4 normal yani hamilelikte olur bu dedi ilaç vermicekmisiniz diyince gözleri birden açıldı kızar gibi hayır gerek yok falan iste zorla yiyeceksin diyip yolladı beni resmen eşimede öncesinden söylemiştim bak bu kadına bı şans daha veriyorum yoksa güzelde cevabını vericim yada hiç bişey demeden doktorumu degistiricem.simdide zaten doktor araştırmasına girdim Allah yüzüme baskında iyi birini çıkarsın insallah.ya kadın hiçbirşeyden bahsetmiyor herseyinburdan öğreniyorum.

Ya canım kime sorsam cok önemli diyor benim doktorum niye böyle yapıyor anlamıyorum cok sınır oluyorum cok kizimdada ona gitmiştim yine ona deva edeyim diyordum ama ben bu kadınla yapamam bı afra tafralar aslında ismini versem onu tanıyan ne demek istedigimi anlayacak.kadinin yapısı maalesef öyle soğuk ilgisiz.iceri girdim sonucu gösterdim evet tsh in düşük ama t3t4 normal yani hamilelikte olur bu dedi ilaç vermicekmisiniz diyince gözleri birden açıldı kızar gibi hayır gerek yok falan iste zorla yiyeceksin diyip yolladı beni resmen eşimede öncesinden söylemiştim bak bu kadına bı şans daha veriyorum yoksa güzelde cevabını vericim yada hiç bişey demeden doktorumu degistiricem.simdide zaten doktor araştırmasına girdim Allah yüzüme baskında iyi birini çıkarsın insallah.ya kadın hiçbirşeyden bahsetmiyor herseyinburdan öğreniyorum.

canim gercekten önemli bu konuyu arastir ve doktorunuda bir an degistir bence sonra onun ihmalkarliginda allah korusun ugras dur sen bu isin uzmanina gitcen zaten beni kadin doktorum oraya yönlendirdi hemen git dedi yani ikisi birden takip ediyor önemli diye zaten bende 2 senedir vardi hamilelikte daha cok düsmüs hapimin ozajini yükselti 4 hafta sonra tekrar gidecegim öyle kadin doktorun icine sinmiyorsa degistir bence icine sinmesi seni rahatlatmasi lazim seni dinlemesi güler yüzlü olmasi lazim sen ihmal etme canim tekrar gecmis olsun.

Son düzenleme:
canim gercekten önemli bu konuyu arastir ve doktorunuda bir an degistir bence sonra onun ihmalkarliginda allah korusun ugras dur sen bu isin uzmanina gitcen zaten beni kadin doktorum oraya yönlendirdi hemen git dedi yani ikisi birden takip ediyor önemli diye zaten bende 2 senedir vardi hamilelikte daha cok düsmüs hapimin ozajini yükselti 4 hafta sonra tekrar gidecegim öyle kadin doktorun icine sinmiyorsa degistir bence icine sinmesi seni rahatlatmasi lazim seni dinlemesi güler yüzlü olmasi lazim sen ihmal etme canim tekrar gecmis olsun.

Cok Saol canım benim. şimdiye kadar hiç başka bı hastaneye gitmedim evimde cok yakın hep isime gelmiştir trafiği falan çekmiyorum diye ama öyle sogudumki sadece doktoru değil hastaneyi bile degistiricem.yarinda hemen farklı bı doktora daha göstereyim bakalım o ne diecek sizinlede paylaşırım.herkese iyi geceler arkadaslar.

Cok Saol canım benim. şimdiye kadar hiç başka bı hastaneye gitmedim evimde cok yakın hep isime gelmiştir trafiği falan çekmiyorum diye ama öyle sogudumki sadece doktoru değil hastaneyi bile degistiricem.yarinda hemen farklı bı doktora daha göstereyim bakalım o ne diecek sizinlede paylaşırım.herkese iyi geceler arkadaslar.

iyigeceler sanada hayirli sahurlar herkeze kendine ve bebisine iyi bak canim...

destek nitelikli yorum yazan herkese çook tşk ederim içimi rahatlattınız ama ben zaten sabah kalktımda şoku atlamış kızımıda benimsemiştim ve hepinizin yorumlarınıda tek tek okudum allah razı olsun saolun üzüntümü anlamış ve paylaşmışsınız..aksi yorum yapanlara gelince,dün o şokla buraya yazarken,birileri zor çocuk sahibi olmuş bana çok görür bu halimi die düşünmedim zaten düşünsem o kadar ağlamazdm! kimseyle polemiğe girmek istemiorum,dün yazmadan önce eşimin hışmına uğradım ağır laflar etti belki en çok onun etkisi vardı üstümde resmen duygu patlaması yaşadım,burayada içimi dökmüştüm okadar

arkadaşım durumumuz benzio benim ailemdede yokTU cinsiyet ayrımı ta ki 4kızı olan görümcemin soktuğ lafları duyana kadar,bi oğlum var 1 tanede halası ama hiç sevmez çocuğ.bi gün bi ortamda oğlan doğurmak herkesin harcı deil hele 1tane daha oğlan yapsında görim demiş o salonda ben mutfaktayım ama duymadım keşke duysaydım o gün cvbını verirdim bugünlere de bu kadar hırslı çıkmazdım,kaynanamda sevmez oğlumu,kızının oğlu yokmuş yanlış anlar küser die sevmio tek erkek torununu!üstleik kocamı o kadar çok sevioki ailesi hele görümcem yere göğe sığdıramaz ama kardeşinin tek gülünü ilk göz ağrısının yüzüne dahi bakmıo,heeee sizmisiniz böle fesatlanan 1 oğlum daha olsun kimse bana karışmasın çatlıosalarda şimdi daha çok çatlasınlar, belki benim çocuklarımıda dier torunları kadar çok severler hiç deilse ozaman!bu düşüncem çok mu normal hayır deil ama bazılarına sıkı kapak lazım onlarında anlicağ yöntem budur ve eşiminde lafı bu yöndendi onu ağır buldum kaldıramadım o kadar ağladım.yani 7yıllık evliyim adam bile ablası dayanamaz die oğlu olsun istemio,oğlumun cinsiyetini öğrendimizde ki çook istiodu oğlum olsun ailemde yok çok sevinir kardeşlerim annemler die,bu gerizekalı sevincini paylaşmaya ilk ablasını aradı!!ne büyük hataymış.daha sonraları da gördü ki ablası dayanamıo şimdi kzım olsun dio adam yaaa.. ben çok uzattım daha da yazcaklarım var aslında:münirenin cinsiyet tahmini erkekti,çin takvimi erkekti,kırmzı lahana testi erkekti,rüyalarım erkeğe yorumlanıodu ben bunların etkisinde kalarak kendimi adam akıllı erkeğe kaptırmışım,kızı duyunca da şoka girdim :KK70: elhamdülillahi ala külli halin ma kane.her türlü halime binlerce şükürler olsun..yoksa teyzeleri anasına benzerse benim kızım çok güzel olur :KK70: dün gece eşimin sölediğ en güzel laftı bu :KK70:

ya sen piyangoyu tutturabilen şanslılardan olacaksın inşallah bir kız bir erkek herkes öyle ister ona buna ne bakıyosun görümcenin tavrı hoş değil onu anlamaya çalışıyorum içindeki yarayı böyle yaparak bastırmaya çalışıyo demekki... kapını kapattın mı hepsiii dışarda kalıyo sen kocan oluşun bide prensesin ohh Rabbim huzur versin

kızlar yani ben daha önce 5 aylık bebeğimi kaybettiğim için söylüyorum öyle ufak tefek şeylere sancılara kramplara korkmayın. bebek düşünce kesinlikle kanamanız oluyor ve öyle üç beş gün sonra değil hemen aynı gün içinde ıkınma hisine benzer bi his dehşetli bi sancı ve geçmeyen bi sancı. eğer bunları yaşarsanız ve yanınızda kimse yoksa
eşiniz uzakta felansa cepten 112 yi arayın ve düşük yapıyorum acil gelin deyin.allah başa vermesin ama akloınızın bi köşesinde kalsın diye diyorum
cok gecmis olsun canim cok uzuldum. benimde kucuk aftalarda 2 kaybim var. bu hamileligimdede ilk haftalar yuregim agzimda gezdim
senin erken dogum sebebin neydi ? dr birsey dedimi? tam olarak kacinci haftadaydin?
Allah kimseye yasatmasin boyle seyler cok agir. ins bu sefer hep birlikte saglikla aliriz bebeklerimizi kucaklarimiza.
Kızlarr lütfen benim için dua edin...Yarın saat 08:30 da anniyosentez yapılacak hayırlısı....
Allah yardimcin olsun canim ins sorunsuz gecer ve guzel sonuclar cikar.
Ben araba işini ertelemeye karar verdim, Allah nasip ederse doğumdan sonra almayı düşünüyorum. Çünkü bebiş zaten kış bebişi, daha küçücükken arabada taşımam onu. Ağır ve büyük arabaları da benim gördüğüm kimse birkaç aydan sonra kullanmıyor. O yüzden üç-dört aylıkken filan daha hafif ve rahat taşınan bir şey düşünüyorum.
evet haklisin ilk aylar bebek kucakta tasiniyor sonrasindada ben ana kucagini cok kullanmistim tavsiye ederim
ayrica agir arabalar yerine su hafif boston arabayi kullandim cok memnun kaldim
kanz in almistim 100 tl gibi cok makul bir fiyata ama masallah turp gibi cikti hic sorun yasamadim
kizimdan baska seylerde tasimama ragmen :) yada iki cocugu birde bindirmeme ragmen (kizkardesimin oglunu 2,5 yasinda kizimda 3.5)
bazen pazar arabasi niyetine kullanmama ragmen :) cok amacli oldu simdi bebisim icin kullanicam :)

kesinlikle degistir ya bebekler cok degerli en azindan bunun farkinda olan bir dr la ola devam etmeliyiz ben TR de cok arastirmadim
alalade bir devlet dr na gittim. son muayeneden hic memnun kalmadim
goz ucuyla kan tahlilime bakti demire vitamine basliyim mi deim gerek yok dedi bsayarina donerek. birkac ay sonra yine tahlil yapariz
ona gore bakariz dedi zaten kalmis birkac ayim doguma ne ara bakicakta ne ara baslicam birde demiz ilaci
hemen tesir eden birsey degil uzun vakit once baslamak lazimmis
neyse simdi ydisina geldim kendi dr um cok ilgili 2 kere kurtajimi o yapti hic sorun yasamadim
be hemen hamile kalabildim. rahim yapismasi enf gibi sorunlar olmadi yani
ctesi tekrar ona gidicem ayrintili bir sekilde bakip ilgilenir eminim benimde icim rahat eder boylelikle
yaklaşık iki yıldır kola icmiyorum, eve de girmez. diğer asitli icecekler de aynen. kayınvalidemler de bizim gibiler. bir tek görümcem shwepss seviyor. dün akşam iciyodu yine .. can bu cekiyo valla bi yudum aldım ama nasıl vicdan azabı cektim biliyo musun? bebeğime asitli bişey gitti diiyee.. eşim bilse cok tepki gösterir.. ama ondan saklı içtim yalan yok. ama bi daha yapmıcam :KK34::KK30:

ya bende caydan uzak dursam iyi olucak 2 buyuk bardak iciyorum :KK43:
sigara iciyordum onceden biraktim hamilelik suphesi olunca caya sardim:KK43: zaten ilk donemler kesinlikle icemiyordum ama
simdi yeni yeni icebiliyorum

kızlarr günaydınnn :)
cinsiyeti kesin olanalar vip dükkanda çok güzel şeyler var badiler falan 5 tl ve çok şekerler :))

günaydın kızlar,
haftayı ortaladık. Simdilik benim için zor geciyor, cok yorgunum dinlenmem lazım ama işyerindeyim. canımı sıkan bir kaç konu var atlatmaya çalışıyorum :KK14:
hiç gücüm yok ama :KK37:

günaydın annişler ve zuzuları :KK16:

difenbahya inşallah bundan sonra hayırlı haberlerle gelirsin canım

bizde gece şok yaşadık yıllardır kanamayan burnum kanadı su gibiydi ama önce yattım sonra yatmak zararlımı diye bakınca dik oturmak gerekiyomuş önceden yatırılır diye kalmış aklımda kocişi uyandırdık aman bi ilgili bi ilgili :) şimdide aramış korkuttun beni diyor bunlara hep iyi olcan hasta olmucan yardımcı olcana kapıda cır cır konuşuyo bilğisayardan olmuş bu oda sıcak niye burda oturuyosun diye söylendi durdu bilgisayarıda senin kafanıda koparcam diyor hadi benimki kolayda bilgisayarın kapağıymış :KK1:

bide antibiyotikleri kullandık mantar olduk şimdi mantar için fitil verdiler sağlık ocağında doktorada çıkmadık diye kremi kullanıyorum fitile cesaret edemedim akıntı koku yok ama kaşınıyor geceleri kaşı beni diyor ne iğrenç bişeymiş bide akıntı ve koku olsa kafayı ye ama fitil kullannaları okuyuncada kırmızı pembe akıntılardan bahsetmişler korkuma kullanamadım ay burunda kanamada doğalmış kan artışı bide kanhapı kullanıyorum anlamadım kanım mı fazla yoksa dolaşırken mi sorun

buarada bebiş görmeler tatile mi girdi kimse gördüm geldim yazmıyor ay biz cuma görcez tıpta bayram olmadan da ayrıntılı ultrason inşallah ananeside bukadar çok yakma torunumu diyo anasına kalsa hergün görsede içi rahat etse :KK14:

X