2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ohhh ne güzel bende bizimki soyarsa yiyorum meyve... dondurmayı bende yiyorum ama en çok süt içiyorum soğuk soğuk.. ben kola manyağıyım hamile kaldığımdan beri içmiom gazozla idare ediom işte günde bir bardak falan... ben kilo vermiştim ya hala rahat rahat giriorum kıyafetlerin içine daha hamile pantolonu falan almadım.. kışa kadar kıyafetlerim idare eder herhalde kışında uzun gömlek tayt takılırım :KK9::KK9::KK9:
:KK9::KK9::KK9:

meyve bende çok yiyorum..hemde ömrümde yemediğim kadar..ilk başlarda kavun çok yedim, sonra elma ve üzüm..şimdide üzüm..bir de bizim bahçede böğürtlen var her gün ondan yiyorum..ama normalde önüme gelse yemezdim hamilelikte ne oldu bana bilmem..biri beni durdursun yawwwww:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

meyve bende çok yiyorum..hemde ömrümde yemediğim kadar..ilk başlarda kavun çok yedim, sonra elma ve üzüm..şimdide üzüm..bir de bizim bahçede böğürtlen var her gün ondan yiyorum..ama normalde önüme gelse yemezdim hamilelikte ne oldu bana bilmem..biri beni durdursun yawwwww:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

aynen ben de meyveye takmış durumdayım. bi ara vişneye takmıştım şimdilerde kavun ve dut favorim...

kıslar ben 5 kilo aldım kilo bi yana genişledim ya kalın hissediyorum 38 giyerdim hep dün bi mayo denedim kız tutmuş 44 vermiş elimde bu ne ya kocaman dedim bi giydim cuk sinirim bozuldu :KK43: yavaşlamam lazım

kıslar ben 5 kilo aldım kilo bi yana genişledim ya kalın hissediyorum 38 giyerdim hep dün bi mayo denedim kız tutmuş 44 vermiş elimde bu ne ya kocaman dedim bi giydim cuk sinirim bozuldu :KK43: yavaşlamam lazım

boşver canım ya takma kiloları sen..yeterki bebek sağlıklı olsun bütün kilolar verilir canım..

canım benim bedenim de bi garip oldu :KK43:(( bugün kot alcaktım olmadı, tulum aldım :KK43:(

Bizimkiler de yaaa.
Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilemiyor insan. Her geçen sene sıkıntılar artıyor. Babam çok sinirli damatları dahil herkese küs.. Etrafındaki insanlar alttan almaktan bunaldı o sıkıntı yapmaktan sıkılmadı.. En güzeli ayrı yaşamaları ama maddi olarak ne yaparlar bilemiyorum... Çok zor

hayatım benim babamda ne haller oldu anlamadık 60 yaşına geldi kırmadıüğı kalp kalmadı hiç böyle bi adam değildi. herşeyi ben bilirim siz kimsiniz felan modundaydı. hatta benim düğünümde olmaz sorun yaşattı herkese kan kusturdu millet benim hatrıma gene sustu gene susutu ama babam anlamıyorki millet sustukça sanıyorki ben haklıyım allahım çenesine vurdu hadi çok konuşsa anlarımda bu okadar kinli ve öfkeli konuşuyorki biz onun gözüne şeytan görünüyoruz.babam en çok bizi bağda ev yaptırıken ezdi maddi anlamdada manevi anlamdada .annemin artık gücü kalmadı. evi bitti benim düğün oldu sabreden o annem dediki buraya kadarmış. hoppaa biz balayına b gittik evde kıyamet koptu babam okadra düşüncesizki beni 20nin üstünde aramış eşimide artık bi okadar balayını bişle zehir etti. neyse babam o yaptırdığı kendi evine gitti. zaten emekli maaşıda var onun sorunu yok. annemede ev aldık kardeşimle birikmişimizle ben daha sonra kredi çekip anneme atolye açtım şimdi annem konfeksiyon atolyesinin başında yeniden doğmuş gibi oldu.

hayatım benim babamda ne haller oldu anlamadık 60 yaşına geldi kırmadıüğı kalp kalmadı hiç böyle bi adam değildi. herşeyi ben bilirim siz kimsiniz felan modundaydı. hatta benim düğünümde olmaz sorun yaşattı herkese kan kusturdu millet benim hatrıma gene sustu gene susutu ama babam anlamıyorki millet sustukça sanıyorki ben haklıyım allahım çenesine vurdu hadi çok konuşsa anlarımda bu okadar kinli ve öfkeli konuşuyorki biz onun gözüne şeytan görünüyoruz.babam en çok bizi bağda ev yaptırıken ezdi maddi anlamdada manevi anlamdada .annemin artık gücü kalmadı. evi bitti benim düğün oldu sabreden o annem dediki buraya kadarmış. hoppaa biz balayına b gittik evde kıyamet koptu babam okadra düşüncesizki beni 20nin üstünde aramış eşimide artık bi okadar balayını bişle zehir etti. neyse babam o yaptırdığı kendi evine gitti. zaten emekli maaşıda var onun sorunu yok. annemede ev aldık kardeşimle birikmişimizle ben daha sonra kredi çekip anneme atolye açtım şimdi annem konfeksiyon atolyesinin başında yeniden doğmuş gibi oldu.

Allah yardımcınız olsun canım..erkekler yaşlandıkça huysuzlaşıyor..

mayo konuusnu bende dşünüorum.Evdekine giremem karnım ne kadar çok olmasada büyüdü, netten baktım ya beden yok ya da çok pahalı, bayramdan sonra 5gün tatile gitcez 5gün için çok pahalı bişi almakta istemiyorum:KK43:(

çok imrendim ya hayırlısı inşallah benim annemde bi nefes alır

Allah yardımcınız olsun canım..erkekler yaşlandıkça huysuzlaşıyor..

vallahi canım iki sene oldu konusu açıldıda bende söyledim şimdi nekadar ayrı olsalar annemle okadar herkesin ruh sağlığı rahat. dediğim gibi bir tek bayramlar zorlaşıyor kardeşlerime ve bana o kadar.

canım benim bedenim de bi garip oldu :KK43:(( bugün kot alcaktım olmadı, tulum aldım :KK43:(

canım bak bende gebe giyim varya ondan bi kot aldım beli lastikli ve üst tarafı penye göbek kısmı yani. bide lcw de hamile giyimde iki tane keten pantolon aldım onlarda aynı şekilde beli lastikli ve üst tarafı penye çok rahat oluyor ve fiyatları çok ucuz 40 lira gibi bişi,ydi oraya bi bakın.

mayo konuusnu bende dşünüorum.Evdekine giremem karnım ne kadar çok olmasada büyüdü, netten baktım ya beden yok ya da çok pahalı, bayramdan sonra 5gün tatile gitcez 5gün için çok pahalı bişi almakta istemiyorum:KK43:(

ben şu elbise gibi olanlara baktım ama 8 parçalı olanlara değil baktığım iki parçaydı yani eteği çok geniş değil. eteği geniş olanlar suya girince insanın kafasına geçiyo..her yerim bıngıl bıngıl bu halde bikini giyemem hatta sanırım bundan sonra hiç giyemem çünkü eskiden kötü fiziğe bikini giyenleri çok eleştiriyodum :KK43: halada eleştiriyorum iğrenç

evet canım bir de günde 6 öğün yemek istiyo annemin hayatı mutfak babam asla geçiştirmez sıcak yemek ister saatinde
kimse istemiyo işte herkesin kendince bi bahanesi var

bu erkeklerin geninde var ya bencillik gerçekten bak,babam da bizi çok sinir ediyo derdi başı para para yüzünden bizim kalbimizi çok kırdı ama zora düşünce kıyamayrum baba işte

benim de normalde meyveyle pek aram yoktu ama bende hamile kalınca meyve yemeyeğe başladım kavun dedin de ben normalde de kavun severim hamileyken baya bi kavun yedim :)

vallahi canım iki sene oldu konusu açıldıda bende söyledim şimdi nekadar ayrı olsalar annemle okadar herkesin ruh sağlığı rahat. dediğim gibi bir tek bayramlar zorlaşıyor kardeşlerime ve bana o kadar.

bencede iyi yapmışlar valla helal olsun size annenizin arkasında durmuşunuz allah hepmize böle hayrlı evlat versin ya

evet canım bir de günde 6 öğün yemek istiyo annemin hayatı mutfak babam asla geçiştirmez sıcak yemek ister saatinde
kimse istemiyo işte herkesin kendince bi bahanesi var

bu erkeklerin geninde var ya bencillik gerçekten bak,babam da bizi çok sinir ediyo derdi başı para para yüzünden bizim kalbimizi çok kırdı ama zora düşünce kıyamayrum baba işte

benim de normalde meyveyle pek aram yoktu ama bende hamile kalınca meyve yemeyeğe başladım kavun dedin de ben normalde de kavun severim hamileyken baya bi kavun yedim :)

bencede iyi yapmışlar valla helal olsun size annenizin arkasında durmuşunuz allah hepmize böle hayrlı evlat versin ya

ben kaçar arkadaşa iftara davetliyim :KK1: kocişte arkadaşlarıyla davette ayrıyız bu akşam :) herkese şimdilik iyi akşamlarr

kızlar ben yaklaşık 2 saattir bebek arabası bakıyorum concord neo yu çok beğendim
heralde bu arabayla 2 3 çocuk büyütürsün
baya içime sindi bakalım önümüzdeki ay başlıcaz alışverişe
aaaay çok heyecanlı hemen bişeler almak istiyorum prensesimee

Concord Neo Tanıtım / Montaj / Demontaj (ebebek) - YouTube

linkten bakabilirsiniz neredeyse hepsine baktım quinny buzz, maxi cosi, jane rider falan en içime sinen bu oldu
sizinde fikirlerinizi almak istedim

canım hamileliğinde hissetmemen normal ay hep diyorum su hissediyorum diyenlere hissedemeyenler telaş edecek. 20-22. haftalara kadar hissetmemen normal cocugun karakteri iç karın yapısı hersey deigşir kişiye göre. benimki 2. cocuk ona ragmen hissettiğimi söyleyemem birkaçkez olaiblirmi dedim oda gecen haftaydı sen hiç telaş etme daha 1 aya yakın vaktin var bayrama hissedebilirsin sanırım boşver sen hissediom diyenleri

ne bileyim tatlım böyle önümde örnek var ben de tık yok korkuyorum nerdeyse 1 aydır da kontrole gitmedim içim pır pır, ama saol desteğin için doğru diyorsun herkesin vicut yapısı farklı

ilk hamileliğimde 3.ayımda güzel kilo almaya başlamıştım
ama bu hamileliğimde toplam 6 kilo verdim
kilo almamak iyide doğru düzgün beslenemeiyorum bebek kilo almazsa kaygısı yaşıyorum
en önemli gıdaları midem almıyor nasıl olcak bilmiyorum:KK43:
önümüzdeki hafta dr.uma danışıcam bende

hayırlısı olsun.

senin adına sevindim gözün aydın
aynı durumu yaşayan bizlerinde yüzü güler inş.....

oğlumun 2.bebek arabasını baston aldım ve inanılmaz rahat ettim
hem araba bagajına sığıyor hemde çok hafif

canım ben seni çok iyi anlıyorum
bir oğlum var ve 2.bebeğiminde erkek olmasını istiyordum
tabi önce sağlıklı sonra herkesin gönlünden bir cinsiyet geçer ya benimde erkekti
herkesin kendine göre gerekçeleri var
aslında kız evlat daha vefalı,daha duygusal,dert arkadaşın olacak,beraber birsürü şey paylaşacaksınız
ama ben kız evladının daha fazla korunmaya muhtaç olduğunu düşünüyorum
etrafa güvenmemek belkide benimki
birde 2 erkek kardeş ,arkadaş paylaşımları aynı olur diyordum
ama kızımda olursa çok sevinirim
zaten bu fikre eşimle kendimizi alıştırdık hatta oda takımlarına bakarken yada kıyafetlere gözümüz hep pembelerde
bence herşeyden önemlisi sağlıklı ve hayırlı evlat olmaları......

beyaz battaniyeye beyaz astar diyorum bende:KK70:

herkesin memnun kaldığı eşyalar kıyafetler çok başka
ben evde kimi zaman oğlumu ev tipi anakucağına kimi zaman pusete yatırdım rahat ettim
bebek arabası olarak önce içine puset takılan türden aldım kullandım ama sonra bastona geçtim ve bastonda çok rahat ettim
nedeni ise zaten heryere arabayla gidiliyor, bebek arabası sadece avm yada arabadan inince gerekli oluyor
mama sandalyesini 5.ayında aldım ve yarı oturur vaziyette oturtup önüne oyuncaklar koydum
oyun halısını 3.ayımızda kullandık kurtarıcımdı benim:KK70:
bebek telsizi işimize yaradı
şahane görünen bebek sepetleri beni cezbetti aldım ama ilk 3 ay kullandık sadece sonra park yatağı aldık
bende bu kez kendi sallanan anakucaklarından istiyorum
oğlumda aa kesinlikle sallamam diye büyük konuşmuştum ama hiçbirşey planlanan gibi olmuyor

tabiki canım haklısın her bebeğin ihtiyacı farklı ama danışmakta fayda var etrafım yanlış alış veriş yapanlarla dolu, senin yazman da çok iyi olmuş fikir olur böylece yakında alış verişler başlar...

kızlar ya bu damacanalardaki bakteriler yüzünden dışarda su içerken tiksinir oldum.. evde de aynı sizler napıosunuz? eşim su arıtıcısı taktıralım eve dio en azından evde temiz su içersin.. siz ne dersiniz?

su arıtıcılar filtrelerini periyodik olarak değiştirirseniz gayet faydalı canım

vay haşin anne :KK51:

ilk olucak canım inşallah diğerlerini kaybettim maalesef

ikisi kucuktu de biri büyüktü mandalina portakal yeyınce yerınde duramazdı çok hareketliydi :)

Rabbim bu sefer sağlıkla nasib eder ınsallahh...

ay mandalına suyu ben hıc sevmem böyle itici bi tadı oluyo :S gercek mandalınanın yerını tutmuyo

ama canım portakal cektıgınde portakal suyu ıcerım gayette güzel oluyo kandırıyo yanı canım...

canım başka topikte gıda muhendısı bı arkadas varda ben de ona sordum napalım bu su ısını dıe

hangı marka damacana alalım dedım bana ben en baştan damacana fıkrıne karsıyım mumkunse litrelik şekılde tüketin

veya cam damacana alın litrelik şişeleri cam damacana da muhafaza edin dedi canım damacanalarda su uzun süre durdugu ıcın

dibi yosunlaşıyo bıyerden sonra sanırırm o sebeple...bir de iş yerınde hamdııye su tuketıyoruz eve de mı ondan alsam dedım

ıs yerınde ve evde farklı sualr tuketmek daha ıyı her suyun mıneral düzeyı farklı böylece farklı su lar içerek

her ıkısınden de faydalanmış olursun dedi...

arıtıcı ara ara benımde aklıma gelıo ama ne bıleım kararsızım hamidiye ve erikli suyun içimini begenıyorum

ve onlardan tuketıyorum canım hem hamıdıyenın tesıserını de bılıyorum kzıkardesım çalışmıstı muahsebesınde

bu konuda baya titizler yani ordan bı guvenım var :)

hamidiyenin tesislerini ben de gezdim gayet iyidir ben de gezdim gerçi ben farklı bir marka kullanıyorum ama hamidiye gerçek kaynak suyudur...
yanlız sorun plastik şişenin sağlıksız oluşu yani hepsi plastik bir iki markanın dışında...

canım kayınvalidemde ve bi arkadaşımda var ben beğendim tadını.. kayınvalidem bir yıldan fazladır kullanıo altı ayda bir bakımını yaptırıo gerekirse filtresi deişio 20 25 tl fln ödüo.. bende senelerdir damacanaya alışkınım ama içinde bakteri olmasındansa daha iyidir arıtma dedim.. onu da sordum eşime faydalı kısmını alıomuş die o da aramış bilgi almış dört beş tane filtre varmış içinde bi tanesi mineral filtresiymiş.. içinde sadece suda az miktarda olması gereken kreç yokmuş... onu da zaten peynirden yeterince alıosunuz demişler.. suyu besin olarak düşünmeyin su besinleri çözücü bi araç demişler.. eşim de tamam yarın gelin takın demiş.. bende dedim keşke az daha araştırsaydık... bi sorim size dedim.. istemezsen arar iptal ettiririz dedi eşim de.. ne bilim kafam karıştı...

bence iyidir canım iyi etmişsiniz almakla güle güle kullanın

kızlar ben bugün kot tulum aldım ama çok içime sinmedi, rahat oluyor mu? giyen var mı aramızda? hamiel kotu alcaktım ama beden olmadı, vücudum resmen değişim içinde, kendi bedenim dar, büyük giyiyorum baca kısımları çok bol oluyor :KK43:(( çareyi tulumda buldum

ben de kot tulum aldım canım solopet mi ne deniyor :KK1: şimdi tam oturmazlar zaten ama karnın büyüdükçe daha güzel olacaklar ben çok heves ederdim hemen aldım...

dikkat et bacım çok hızlı gitme...

aynen ben de meyveye takmış durumdayım. bi ara vişneye takmıştım şimdilerde kavun ve dut favorim...

kavun dut ikisi de çok şekerli dikkatli tüket balım

eveeeet ben de ucuz hamiş mayosu arıyorum bulan haber etsin yaa çok pahalılar...

kızlar ben yaklaşık 2 saattir bebek arabası bakıyorum concord neo yu çok beğendim
heralde bu arabayla 2 3 çocuk büyütürsün
baya içime sindi bakalım önümüzdeki ay başlıcaz alışverişe
aaaay çok heyecanlı hemen bişeler almak istiyorum prensesimee

Concord Neo Tanıtım / Montaj / Demontaj (ebebek) - YouTube

linkten bakabilirsiniz neredeyse hepsine baktım quinny buzz, maxi cosi, jane rider falan en içime sinen bu oldu
sizinde fikirlerinizi almak istedim

Baby Gizmo Peg Perego Si Stroller Review - YouTube
ben de bu tarz bişi istiyorum evdede yer kaplamaz kapının arkasına koy sakla...
senin beğendiğindeki ana kucağı çıkıyor ya, o ne amaçla kullanılıyor, dışarda elde gezdirmek için mi? ben bu konularda çok acemiyim, sadece bir arkadaşım ağır bişi alma biz aldık 2ay sonra baston pusete tekrar para verdik dedi o da chıco dan almış

Baby Gizmo Peg Perego Si Stroller Review - YouTube
ben de bu tarz bişi istiyorum evdede yer kaplamaz kapının arkasına koy sakla...
senin beğendiğindeki ana kucağı çıkıyor ya, o ne amaçla kullanılıyor, dışarda elde gezdirmek için mi? ben bu konularda çok acemiyim, sadece bir arkadaşım ağır bişi alma biz aldık 2ay sonra baston pusete tekrar para verdik dedi o da chıco dan almış

tabi senn seçimin ama bana biraz feyk geldi tekerlekleri falan bi de arabada falan çok yer kaplar
benim beğendiğimdeki ana kucağını 18 ay boyunca ister evde ister bebek arabasına takarak istersende arabada yolculuk sırasında kullanabiliyorsun
concord 6.5 kg bence hiç ağır değil genelde iyi bir araba 8 kg dan başlıyo
söylediklerimi yanlış anlama senin seçimin tabi nasıl gönlüne yatıyosa öyle almalısın

X