2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
eee kolay deil doru diosun kız peşine gidilio fizana da :).. benim eşim de az gelmedi istanbula nişanlanana kadar otellerde süründü her yaz :KK9::KK9::KK9::KK9: nişandan sonra annem acıdı da haline geliodu bizde kalıodu iki üç gün dönüodu :KK16::KK16::KK16:

sultancım haklısın gitcek tabi ankara samsun dolaşcak kolaymı öyle

vah garibim bilse böyle zilli anası olduğunu doğmaktan vazgeçerdi belki de :KK1:

küpeli senin kızının flörtü oğluşum doğmaktan vazgeçmesin gelsin gelsin

herkese iyi akşamlar kızlar

kızlar doğumu nasıl yapıcaksınız bnim ilki normal oldu ama cok zordu:18: bunda agrısız normal doğum falan oluyomuys öyle bişi istiyorum ama tek alternatif epidural normal doğum bildiğim kadarıyla.. yeni teknikler hakkında fikri olan var mı :KK52:
cnm epidural normal doğum istiyorum bende,sezeryanı mecburi kalırsam olurum,rahmin kesilmesi kadar korkunç bi durum yok diye düşünüyorum,rahim inceliğinden yada kalınlığından hamile kalamayan okadar çok insan varki..rahim bu kadar önemliyken kalkıpta hiç bi sağlık sorunu olmadan sezeryan olmam açıkcası..rahmimi kaldırıpta kestirmek bana göre değil,rabbim normal doğum nasip etsin..sezeryan olunca hep kendini kollamak gerekiyo.çevremde olan herkes 3-4 yıl sonra bile birazcık üşütmeyle iç dikişleri iltihap oluyo..tabi herkesin kendi fikri..hem ben tez canlıyım hemen ayağa kalkmak isterim,normal doğum yapan arkadaşlara soruyorum hep işin en kötü tarafı suni sancı tarafı diolar yoksa suni sancıdan sonra 2-3 ıkınmayla doğurmuş hepsi..ben oraya dikişten korkuyorum benimde derdim bu:KK9:..epidural normal doğum yapanların çoğunun kesilmiyor orası,çocuk çok kilolu olmadığı müddetçe..enazından benim arkadaslarımın dikişleri yok..suda doğumda var özel hastanelerde o daha kolay oluyomuş ama tercih senin.ben epidural normal doğum isteyenlerdenim...

kızlar ya bu damacanalardaki bakteriler yüzünden dışarda su içerken tiksinir oldum.. evde de aynı sizler napıosunuz? eşim su arıtıcısı taktıralım eve dio en azından evde temiz su içersin.. siz ne dersiniz?
cnm su arıtıcısı iyi bişey değil,suyun içinde vücudun alması gereken çinko magnezyum gibi maddeleride arıtıyor onlar..sağlıklı değil diye düşünüyorum.ayrıca bilindik markalar temiz biz erikli markasını kullanıyoruz..ucuz su alalım derken bunları düşünmüyor işte bazen insanlar..ismini duymadığım abzürt markalar açıklandızaten tvde..

Son düzenleme:
eee kolay deil doru diosun kız peşine gidilio fizana da :).. Benim eşim de az gelmedi istanbula nişanlanana kadar otellerde süründü her yaz :KK9::KK9::KK9::KK9: Nişandan sonra annem acıdı da haline geliodu bizde kalıodu iki üç gün dönüodu :KK16::KK16::KK16:

bir oğlan anası olarak üzülüyorum :)bende zamanında eşime yaptığım şeyleri ellerin kızları oğlana yapacak.benim adam bana yalvarıyordu bir kerede sen gel diye taaaaa karslara geliyordu konyadan.çok görmeyi istiyorsan geleceksin diyordum.annesi kızıyordur kesin 1 ayda gelirdi.(ozaman karsta öğretmendim).ayyy ne zulüümler ettim ben kocama....

aman yarın taktırcam galiba bunu da eşime bırakıom o benden titiz zaten araştırsın bulsun :KK16:

ayşe ya mandalina falan yazmışsınız ama benim canım hiç meyve çekmio bilio musun.. akşam eşim soyup önüme koymasa aklıma bile gelmio :) ben anca gazoz ve çikolata arıorum deli gibi:KK9::KK9: eşim dio ki çocuk gazoz içinde yüzüo senin yüzünden ama içmesem deliriom :KK8::KK8::KK8: bi de derlerki canın tatlı çekerse oğlun olurmuş.. benim kız erkek fatma herhalde bi tek tatlı istio :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

bu arada sen nasılsın ayşe? minik kızın nasıl?

gazoz muu?? asitli bişey içme bence bebeğe zarar verme.. çikolatayı anlıyorum da gazoz gibi asitli şeyler hiç masum değil canım.. :KK50::KK50::KK50:
yazık bebeğine ya.. daha kücücük o, sağlıklı şeyler yemelisin ki o da sağlıklı olsun di mi ama

hu huuu biz geldik :KK3:

herkesin bebişleri iyidir umarım ,geçmişi atlaya atllaya okudum ..

nettekiler orjinalmidir acaba
dışardakilerin yarı fiyatı
tedirgin ediyor
orjinal tabi,kampanyası olduğu için uygun..

sana ne yollamışlar, bana mustela nın küçük bir şişe
bebe şampuanı
pek anlamadım ne olduklarını desem :KK1: şampuan değil iki küçük bişi biri mustela nın kremi özelliğini araştırmadım yabancı yazıyorya pek anlamadım..şampuanı bilirdim ama değil..
diğeride başka marka bişi aklımda kalmadı o da :)

bir oğlan anası olarak üzülüyorum :)bende zamanında eşime yaptığım şeyleri ellerin kızları oğlana yapacak.benim adam bana yalvarıyordu bir kerede sen gel diye taaaaa karslara geliyordu konyadan.çok görmeyi istiyorsan geleceksin diyordum.annesi kızıyordur kesin 1 ayda gelirdi.(ozaman karsta öğretmendim).ayyy ne zulüümler ettim ben kocama....

eeee kız almak kolay değil uğraşcaklar :) boşver iyi yapmışsın o günler ölesi güzeldi şimdi istesen de zulmedemezsin :KK9::KK9: ya ben samsunda okuodum yaz tatilinde bile ayrı kalmaya dayanamıoduk.. 15 günden sonra arızaya bağlıodum saçma sapan tartışmalar yaratıodum benimki diodu aşkım sen beni özlemişsin dur ben gelim de o zmn tartış bakalım benle yapabilio musun :KK9::KK9::KK9: üç aylık tatilde kaç kez gelip gidiodu zavallım.. sonra bir yıl da nişanlı kaldık ben yine istanbulda, o zmn da gelip bizde kalıodu biz sabah bi çıkıoduk gezmeye akşam on bir on ikide eve zor dönüoduk.. ohh dedik rahatlık varmış :KK9::KK9:

iyiki dökmüşüz onları yollara boşverr :KK9::KK9::KK9:

e napalım babaları geldi bizim oğluşlarda gidecek bizimkide izmirden gelirdi 1gün tatili vardı sabah gelir akşam giderdi ki bu nişanda da böyleydi ama o hala sever yolculuk hafta sonu annenlere gidelim der :KK53: bense okadar yol çekecem 1hfta kalmazsam gitmem derim adama uysak bide maddi durum olsa aman herhafta sonu biyerlere gideceğiz aman maddi durumlar kötüde oturuyo yoksa gezenti anne babanın gezenti oğluşu olcaktı kuzum :KK53:

aman yarın taktırcam galiba bunu da eşime bırakıom o benden titiz zaten araştırsın bulsun :KK16:

ayşe ya mandalina falan yazmışsınız ama benim canım hiç meyve çekmio bilio musun.. akşam eşim soyup önüme koymasa aklıma bile gelmio :) ben anca gazoz ve çikolata arıorum deli gibi:KK9::KK9: eşim dio ki çocuk gazoz içinde yüzüo senin yüzünden ama içmesem deliriom :KK8::KK8::KK8: bi de derlerki canın tatlı çekerse oğlun olurmuş.. benim kız erkek fatma herhalde bi tek tatlı istio :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

bu arada sen nasılsın ayşe? minik kızın nasıl?

canım sen ne dıyosun ya bu yaz var ya inan bir meyve halındekı kadar meyve yemısımdır yanı :KK70: daha sımdı

alıntı yaparken iki koca meyve yedım ısıra ısıra :KK70: acaipp meyve cekıo canım ve de tatlı her tür tatlı su sıcakta

baklava fln aşerıyorum yanı :KK9: gebelıgımın basındna berı böyleyım aynı skeılde meyve sualrı da acaippp

gaozou da kolayı da cok severım ama gunde bı bardak ıcıyorum eğer içmezsem canım öel çok fazla çekmıo

yanı genelde çok cekmıo ama arada bı cekııo öle dğeişken :) bi tek sebze yemeklerı yıeymıyorum yanı patates patlıcan değişimi

yemekler ok ama öle sulu yemekelr yıyemıyorum ve taze fasulyedne asırı tıksındım dun ıftardaydık yenyem taze fasulye yapmıs

nerdeyse ıstıfra edıodm zor tuttum kendımı :) çikolatada pek ıstemıom meyvelı pastalar fln çekıo benı :KK70: bı de dondurma

haftada 3 kere yıyorumdur hem serıneltıo hemde tatlı ıhtıyacım gıdıo böle işte canım

hamdolsun ıyıyım sıkıntım yok ama su sıcakalr mahvedıo napcam bilmem....bı an once hava serınlesede rahatalsak

bir de kıyafetelrım ıyıce dar gelmeye basladı bugun etegı gıydıgıme gıyıceme pişman oldum yarın hamıel pant dıyyım dıorm :)

bebısde ıyı sanıyorum hareketlerı sıklaştı dıyebılırım yıne de düzenlı değil.. :) akşamalrı yemek yedıkten snra uzanınca

kıpırdanıyo bı de meyve veya dondurma yıyınce :) sen naıslsın canım bebısko nasıl :)

yok işte ben yapamadı içimde uhde kaldı ondan oğluşuma yaptırcam öğretcem onu :) :KK1:

ciddi bir ayaklanmayla karşı karşıyayım topik topa tutacak beni :)
sıkıntı oluyorsa dediğim gibi değiştireyim olmuyorsa seviyorum ben mandişi ya :)

:KK9: :KK9: :KK9:

evet canım bir de günde 6 öğün yemek istiyo annemin hayatı mutfak babam asla geçiştirmez sıcak yemek ister saatinde
kimse istemiyo işte herkesin kendince bi bahanesi var

yaaa işte bir tek eş katlanıyor oda katlanabildiği kadar.gerçekten eşler birbirinin değerini bilmeli...ve birbirlerine sıkıca sarılmalılar. Gerçekten zor canım.allah anneninde sizlerinde yardımcısı olsun...

gazoz muu?? asitli bişey içme bence bebeğe zarar verme.. çikolatayı anlıyorum da gazoz gibi asitli şeyler hiç masum değil canım.. :KK50::KK50::KK50:
yazık bebeğine ya.. daha kücücük o, sağlıklı şeyler yemelisin ki o da sağlıklı olsun di mi ama

canım ya hiç dayanamıorum bilio musun... zaten tükettiğim tek zararlı şey o.. normalde kolayı su gibi içen biriyim kolayı birden bıraktım ya herhalde ondan dayanamıom.. eşim de sağlıklı şeyler ye die peşimde dolanıo.. adam elinde süt meyve ceviz bütün akşam taşıo :KK9::KK9:

Merhaba ;
öncelikle bi kaç gün girmiyince takibi ne zor oluyor ,bu aralar bloglara sardım Bebek Yapım Bakım Onarım: Uyku Eğitimi sizede faydası olur umarım...
faceten takip ednce daha i oluyor ..:)

gelelim doğuma spinalden çok memnun kalıyorlar epidural sezeryana nazaran iğne ucu daha ince olduğu için ,hemde ağrı sızı olayında vucut kendini daha çabuk toparlıyormuş..ağrı sızı olayı daha sonradan epidural a göre daha azmış
normale doğuma gelince ne epidural , ne normal doğum ,allah herkezi gönlüne göre kolay doğum nasip etsin ama beni mümkünse odada 1 saat önceden bayıltsınlar :)doğumhaneyi görmiyeyim
yusuf yusuff u anmıyayım:p
ben sezeryan düşünüyorum ve baygın olmalıyım spinalde anne sezeryanda olsa o ilk anı yaşıyor tabiki kimiseine göre çok güzel bir duyguya tanık oluyorsun ama ben kaldıramam :KK43:

bence genel anestezi düşünmeyin eğer çok şiddetle korkmuyorsanız. epidural de gayet rahat. normal doğum başlıklı bir konu açmıştım ordaki paylaşımlara bir bakın isterseniz

e napalım babaları geldi bizim oğluşlarda gidecek bizimkide izmirden gelirdi 1gün tatili vardı sabah gelir akşam giderdi ki bu nişanda da böyleydi ama o hala sever yolculuk hafta sonu annenlere gidelim der :KK53: Bense okadar yol çekecem 1hfta kalmazsam gitmem derim adama uysak bide maddi durum olsa aman herhafta sonu biyerlere gideceğiz aman maddi durumlar kötüde oturuyo yoksa gezenti anne babanın gezenti oğluşu olcaktı kuzum :KK53:

valla elin kızı bir gezenti yapar maddiyet filan dinlemez demetcim....benim adamda cuma akşamı çıkardı cumartesi kalıp pazar yollarda :)neyse ama devir değişiyor det şimdiki kızlar bizim gibi mi.:)))

canım ya hiç dayanamıorum bilio musun... zaten tükettiğim tek zararlı şey o.. normalde kolayı su gibi içen biriyim kolayı birden bıraktım ya herhalde ondan dayanamıom.. eşim de sağlıklı şeyler ye die peşimde dolanıo.. adam elinde süt meyve ceviz bütün akşam taşıo :KK9::KK9:

yaklaşık iki yıldır kola icmiyorum, eve de girmez. diğer asitli icecekler de aynen. kayınvalidemler de bizim gibiler. bir tek görümcem shwepss seviyor. dün akşam iciyodu yine .. can bu cekiyo valla bi yudum aldım ama nasıl vicdan azabı cektim biliyo musun? bebeğime asitli bişey gitti diiyee.. eşim bilse cok tepki gösterir.. ama ondan saklı içtim yalan yok. ama bi daha yapmıcam :KK34::KK30:

hoşgeldin canım.. iyiyiz alaha şükür sen nasılsın?

bu arada hangi siteden alışveriş yapıosunuz canım? memnun musunuz?

iyiyiz cnm şükür bizde ,arife gününü iple çekiyorum bebeği görücem diye,kontrolüm o gün :)

dermoeczanem den alıyoruz cnm,bu kez link vermiyeyim banlancam yakında :KK70:

canım sen ne dıyosun ya bu yaz var ya inan bir meyve halındekı kadar meyve yemısımdır yanı :KK70: daha sımdı

alıntı yaparken iki koca meyve yedım ısıra ısıra :KK70: acaipp meyve cekıo canım ve de tatlı her tür tatlı su sıcakta

baklava fln aşerıyorum yanı :KK9: gebelıgımın basındna berı böyleyım aynı skeılde meyve sualrı da acaippp

gaozou da kolayı da cok severım ama gunde bı bardak ıcıyorum eğer içmezsem canım öel çok fazla çekmıo

yanı genelde çok cekmıo ama arada bı cekııo öle dğeişken :) bi tek sebze yemeklerı yıeymıyorum yanı patates patlıcan değişimi

yemekler ok ama öle sulu yemekelr yıyemıyorum ve taze fasulyedne asırı tıksındım dun ıftardaydık yenyem taze fasulye yapmıs

nerdeyse ıstıfra edıodm zor tuttum kendımı :) çikolatada pek ıstemıom meyvelı pastalar fln çekıo benı :KK70: bı de dondurma

haftada 3 kere yıyorumdur hem serıneltıo hemde tatlı ıhtıyacım gıdıo böle işte canım

hamdolsun ıyıyım sıkıntım yok ama su sıcakalr mahvedıo napcam bilmem....bı an once hava serınlesede rahatalsak

bir de kıyafetelrım ıyıce dar gelmeye basladı bugun etegı gıydıgıme gıyıceme pişman oldum yarın hamıel pant dıyyım dıorm :)

bebısde ıyı sanıyorum hareketlerı sıklaştı dıyebılırım yıne de düzenlı değil.. :) akşamalrı yemek yedıkten snra uzanınca

kıpırdanıyo bı de meyve veya dondurma yıyınce :) sen naıslsın canım bebısko nasıl :)

:KK9: :KK9: :KK9:

ohhh ne güzel bende bizimki soyarsa yiyorum meyve... dondurmayı bende yiyorum ama en çok süt içiyorum soğuk soğuk.. ben kola manyağıyım hamile kaldığımdan beri içmiom gazozla idare ediom işte günde bir bardak falan... ben kilo vermiştim ya hala rahat rahat giriorum kıyafetlerin içine daha hamile pantolonu falan almadım.. kışa kadar kıyafetlerim idare eder herhalde kışında uzun gömlek tayt takılırım :KK9::KK9::KK9:

ya ben hala net hissedemiom bebişin hareketlerini sen tecrübelisin ya dha iyi anlıosundur.. akşamları bizimki açıo göbeğimi hani bu prenses hareket etmio mu rahatına düşkün herhalde dio eşim de.. her akşam konuşuo onla.. konuşurken bazen kıpırtı hissediom ama emin olamıom:) bende haftaya doktora gidicem tekrar... aslında kontrolüm 1 eylülde ama bayrama istanbula gelcez ya doktora bi görünim diorum ben de.. iki saattte bir mola verip yürümek falan gerekiomuş.. iyice sorup öğrenelim dedi eşim hem bakalım tehlikeli bi durum olmasın... hem de kızını özlemiş görmesi lazımmış :KK16: heyecanla dört boyutluyu beklio.. herkes dio çok net belli oluo bebiş die, bizimki meraktan çatlıo bakcak kızı kendine benzio mu die :KK9::KK9::KK9:

endless gazozda içmesen keşke ama cnm yaa,asitli olmasının yanında içerisinde bir sürü de katkı maddeleri var,
ben hazır meyva sularını bile içmiyorum onlarda da katkı maddeleri var diye...

kızlar ben bugün kot tulum aldım ama çok içime sinmedi, rahat oluyor mu? giyen var mı aramızda? hamiel kotu alcaktım ama beden olmadı, vücudum resmen değişim içinde, kendi bedenim dar, büyük giyiyorum baca kısımları çok bol oluyor :KK43:(( çareyi tulumda buldum

X