2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Selam kızlarrr...
Anammmmm bu ne öldüm valla oku oku.Bugün bi kaç saat geç girdim sadece ama zor bitirdim valla sayfaları zaten son sayfalarda da artık kimi mesajın başını kimi mesajın sonunu okudum galiba Bazılarında da kim daha çok begenildiyse onu begendim (Bu şakaydı tabi:) Anacım ben antepte gittiğimde 20-25 gün olmucam geldiğimde nasıl yetiştiricem acaba bu sayfaları :44:artık biri bana özetler

Neyse canlarım bende bugün geç girdim çünkü paklandım da birazYarın hem Dr işi var hemde iftara misafirim var.Bugünden temizleneyim mis gibi olayım dedim.Çamaşırı filan da aradan çıkardım ohh bıcıbıcımı da yaptım rahatladım.Çamaşırları toplamak kaldı sadece.Şimdi de bi yorgunluk kahvesi ısmarladım kendime..

Kızlar kimseye alıntı yapmadım ama tek bildiğim şu cinsiyet konusunda her durum için şüküretmek gerekiyo.Çok deil 6-7 ay bebek düşündük ama her ay sanki hiç bebeğimiz olmucak gibi üzülüyordum Şimdi bile aklıma gelince kötü oldum.Benden daha kötü olanlar diyodum yıllardır bu anı bekleyenler ya diyodum hep dua ediyordum daha kötü durumda olanlara önce onlara sonra bana da ver diyordum Allahıma.Şimdi Allahıma milyar defa şükür ediyorum bugünü gösterdi tamamına da erdirsin die.İsyan etmeyelim asla arkadaşlar şükür edelim bu mucizeler için..Belki bian hayalindeki olmadı die suratımız düşsede ( ki bu bile olmasın) daha ileri gitmesin ve onunda bizi yaradan gibi Allahın yarattıgını unutmayalımm....

evet onlar doğru da taşınmamıştım daha kiradaydım o kısım yanlış kalmış aklında
amin inş. hep beraber mandiş

sağolasın amin inş.
ya doktorların da bu kadar azarlamasına kızıyorum
o kadar da abartmaya gerek yok yani diyetisyenmiymiş kendisi merak ettim
aşırı kilo alsan neyse de
bu arada senin ismini görünce aklıma hep activia geliyor
fonetik olarak uyuyorya ondan sanırım

bende onu düşünüyorum ama onda da narkoz iyi ayarlanmayınca sancı kesilebiliyomus falan ya ondan cok korkuyorum sen ne düşünüyosun normal mi olucak

Benim sezaryen olacak. Epidural sezaryen düşünüyorum nasipse.. Artık anestezi uzmanları daha deneyimli.. Problem yaşanmıyor genelde. Acı çekmeden normal doğum yapmış olursun...

ohhh ne iyi edersin tatlımmmm
allah jayırlı evlat nasip etsin canım birkaç gün sonra alışacaksın bu üzüldüklerinede güleceksin inşallah.insan kendini alıştırınca böyle oluyor tabi.
benim arkadasımada 20 haftaya kadar hep erkek demişler o da mavi mavi almış sonra kız demişler :)

canım banada doktorum sadece sola yatacaksın dedi bende yatamam ki o tarafa :) ama alışmaya çalışıyorum işte
bana 12.haftadan beri erkek diyolar üç ayrı doktor gördü ama ben bile acaba olurmu diyorum hayırlısı.
kızlar rüya tabirnamelerinde hamile kadın rüyada erkek bebek görüyosa kızı, kız bebek görüyorsa oğlu olur yazıyo bu çoğumuzun rüyalarını doğruluyor sanıırm
bende kız görmüştüm rüyamda ama oğlum oluyor :)
Kızlarrrr bebek hareketleriş ne zaman düzenli olmaya başlar şimdi 2 gün hissediyoruz 2 gün hisstemiyoruz ya.ne zaman düzene girer??????????????????*
20. ve 24. haftalar arasında düzene giriyomş herhalde
hayırlı olsun canım evin bizde aldık 1.5 ay önce.eşyamı yerleştrdm sonra samsuna geldim eşimin memleketine.gidince benide büyük temizlik bekliyor.halılar perdeler.kredi çektik bizde birimizn maaşı oraya gidecek.bakalım bebişimz kısmetiyle bereketiyle gelir inşallah.

sanada hayırlı olsun canım

Ay bide 19.haftaya girmişiz Yaşasınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn usg de 3-4 önde ama ben yinede sata göre takip ediyorum.Son 2 hafta yolu yarılamaya şükürrr...

Allah güle güle, iyi günlerde oturmak nasip etsin..tabi ödemelerdede yardımcınız olsun..

hadi bakalım hayırlı olsun oğluşun canım..

ben hep sola yatarım şanslıyım ama hep yatılınca da yön değiştirmek istiyor insan
ben rüyamda hep 2 erkek görüyorum
doktor geçen gittiğimde biri büyük ihtimal erkek dedi diğeri belli değil dedi
benim rüya doğrumu çıkacak yanlışmı göreceğiz
sağolasın sana da hayırlı olsun
bizim ev dışında da kredimiz var tüp bebek vs .
o yüzden bayağı yüklü ödememiz var ama inş. seneye bir kısmı bitecek
bebişler de bereketiyle gelirse herşey yoluna girer inş. diyoruz

hastane iyi için rahat olsun. doktoru bilmiyorum ama sezaryeni dert etme ya normal dogumda doktor önemli

Merhaba ;
öncelikle bi kaç gün girmiyince takibi ne zor oluyor ,bu aralar bloglara sardım Bebek Yapım Bakım Onarım: Uyku Eğitimi sizede faydası olur umarım...
faceten takip ednce daha i oluyor ..:)
gelelim doğuma spinalden çok memnun kalıyorlar epidural sezeryana nazaran iğne ucu daha ince olduğu için ,hemde ağrı sızı olayında vucut kendini daha çabuk toparlıyormuş..ağrı sızı olayı daha sonradan epidural a göre daha azmış
normale doğuma gelince ne epidural , ne normal doğum ,allah herkezi gönlüne göre kolay doğum nasip etsin ama beni mümkünse odada 1 saat önceden bayıltsınlar :)doğumhaneyi görmiyeyim
yusuf yusuff u anmıyayım
ben sezeryan düşünüyorum ve baygın olmalıyım spinalde anne sezeryanda olsa o ilk anı yaşıyor tabiki kimiseine göre çok güzel bir duyguya tanık oluyorsun ama ben kaldıramam

Son düzenleme:
kızlar biraz önce annem babamdan boşanmak istediğini söyledi... bende sonuna kadar maddi manevi arkandayım dedim.. babam yaşlı ve zulumlu bildiğiniz eski tip erkek asla teşekkür etmez annemin sorularına cevap vermez sadece hizmetlerini gördürür ama hiç değer vermez birde para vermez annem bir yere gideceği zaman 2 lira gidiş 2 lira dönüş toplam 4 lira verir çocuğa verir gibi anlatsam forum kilitlenir sayfalar sürer... lakin babam yaşlı 70 yaşında bi çok hastalık var kıyamıyor tabi annem bunca yıl sabrettim diyor ama ömrünüde feda etmiş resmen.. durumarına çok üzülüyorum annemin boşayamacağını biliyorum ama keşke babamın bu yaştan sonra kötü huylarının bir çaresi olsa annemde biraz gün görse ((
Allah boşanmayı sevmez ama eminim bu tarz bir evliliğide sevmez. keşke boşansalar babam yaşlı olduğu için bize çok iş düşer ama sonuçta bu yük 5 kardeşe bölünür

yaprakçım ben yarın 16 dan sonra doktora gitmeyi planlıyorum..bir daha ki sefere karşılaşırız inş..

ilk hamileliğimde 3.ayımda güzel kilo almaya başlamıştım
ama bu hamileliğimde toplam 6 kilo verdim
kilo almamak iyide doğru düzgün beslenemeiyorum bebek kilo almazsa kaygısı yaşıyorum
en önemli gıdaları midem almıyor nasıl olcak bilmiyorum
önümüzdeki hafta dr.uma danışıcam bende
hayırlısı olsun.
kızlar benim bebiş erkek değilmiş kızmış! :) kandırmış bizi. 2 li testim riskliydi ama 4lü testim bayağ iyi çıktı çok şükür. haftaya detaylı usg ye gireceğim. detayları yazarım.
senin adına sevindim gözün aydın
aynı durumu yaşayan bizlerinde yüzü güler inş.....
oğlumun 2.bebek arabasını baston aldım ve inanılmaz rahat ettim
hem araba bagajına sığıyor hemde çok hafif
canım ben seni çok iyi anlıyorum
bir oğlum var ve 2.bebeğiminde erkek olmasını istiyordum
tabi önce sağlıklı sonra herkesin gönlünden bir cinsiyet geçer ya benimde erkekti
herkesin kendine göre gerekçeleri var
aslında kız evlat daha vefalı,daha duygusal,dert arkadaşın olacak,beraber birsürü şey paylaşacaksınız
ama ben kız evladının daha fazla korunmaya muhtaç olduğunu düşünüyorum
etrafa güvenmemek belkide benimki
birde 2 erkek kardeş ,arkadaş paylaşımları aynı olur diyordum
ama kızımda olursa çok sevinirim
zaten bu fikre eşimle kendimizi alıştırdık hatta oda takımlarına bakarken yada kıyafetlere gözümüz hep pembelerde
bence herşeyden önemlisi sağlıklı ve hayırlı evlat olmaları......
Kızlar bana bir fikir verin, böyle pembe-beyaz sıralayarak motiflerden bir battaniye yapsam, alt astarı da beyaz olsa nasıl olur? Karar veremedim, güzel derseniz devam edicem
Eki Görüntüle 481848
beyaz battaniyeye beyaz astar diyorum bende

herkesin memnun kaldığı eşyalar kıyafetler çok başka
ben evde kimi zaman oğlumu ev tipi anakucağına kimi zaman pusete yatırdım rahat ettim
bebek arabası olarak önce içine puset takılan türden aldım kullandım ama sonra bastona geçtim ve bastonda çok rahat ettim
nedeni ise zaten heryere arabayla gidiliyor, bebek arabası sadece avm yada arabadan inince gerekli oluyor
mama sandalyesini 5.ayında aldım ve yarı oturur vaziyette oturtup önüne oyuncaklar koydum
oyun halısını 3.ayımızda kullandık kurtarıcımdı benim
bebek telsizi işimize yaradı
şahane görünen bebek sepetleri beni cezbetti aldım ama ilk 3 ay kullandık sadece sonra park yatağı aldık
bende bu kez kendi sallanan anakucaklarından istiyorum
oğlumda aa kesinlikle sallamam diye büyük konuşmuştum ama hiçbirşey planlanan gibi olmuyor

amin küpeli

he ya bugünlerdde hep böyleyim yarım yamalak hatırlıyorum yanlış hatırlıyorum herşeyi :))

hayırlı olsun canım oğluşuun..
sağlıkla, mutlulukla, huzurla büyütün inşallah. hayırlı evlat olsun.
darısı başımıza biz de öğrenelim artık az kaldı azz

canım çok güzel bir haber bu allah yüzüne gülmüş minikler büyümeden göbüşünde daha da ağırlaşmadan evine yerleşmiş olcaksın ne güzel.. sonra bebişlerin hazırlıklarını da rahat rahat gönlüne göre yaparsın.. bebişler kısmetiyle gelirmiş, senin çifte kısmet inşallah ödemelerinde de sıkıntı çekmezsin eşinle minik yaramazlarınla mutlu mesut oturursunuz yeni evinde :16:

seninkinin cinsiyeti ne
belli oldumu
aman olsun o kadar ne yapalım

yok belli değil ama içime erkek doğuyor şimdilik anne adaylarını kızdırmakla uğraşıyorum benim oğlum olacak sizin kızlarınızla flört edecek gezecek tozacak diyorum da birç ok kişiyi kızdıyorum küpeli senin kızlarınlada flört ettircem oğlumu :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…