2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
herkese günaydın ..
evladın kızı erkeğimi olur
ALLAHın bir lutfu onlar ayrım yapılırmı hiç
sokaklarda bebek diye yanıp yakılan insanlar varken ALLAH sana bir bebek lutfetmiş ve sen onu beğenmiyorsun
ALLAHın gücüne gider arkadaşlar sakın bu hataya düşmeyin
ALLAH korusun ALLAH verdiği gibi almasını da bilir
bu da bir imtihan bizim için,
hayat sürekli bir imtihan
ALLAH bize bir bebek nasip etmiş diye dua etmemiz şükretmemiz gerekir
ondan nefret etmemiz değil

Günaydın kızlar!
Günümüz güzel geçer inşallah. Bebeğe kim bakacak konularından sonra cinsiyetler konuşulmuş. Valla bizimki erkekti son gittiğimizde, doktor bugün söylicek kesin olarak. Ben de çok heyecanlıyım. Ben de kız istiyodum çok ama hayırlısı buymuş demek ki diyorum. Cinsiyet konusunda hassasiyetler olabiliyor, her anne-babanın çocuğundan beklentileri oluyor, cinsiyet, karakter, huy, tip, vs vs konusunda. Ama işte karnımızdaki canlı bizim hayallerimizin ürünü olamıyor. O bize allah'ın bahşettiği bişey. O yüzden şükretmekte fayda var diye düşünüyorum ben. İnsanlar ne kadar süre uğraşıp da yapamıyorlar. Biz bulmuşuz hemen, kıymetini bilmek lazım.
Tabi ki insanın gönlünden geçenler oluyor. Ben de istiyordum, pembişler alim, kızımın en yakın arkadaşı olim ama işte nasip böyleymiş. Demek ki hayırlısı böyle olcakmış. Her ne kadar bu ülkede son zamanlarda yaratılan şükürcü zihniyetten hoşlanmasam da bu konuda şükretmek gerektiğine inanıyorum, çünkü bu gerçekten kıymeti bilinmesi gereken bişey. Herkese evlatlarını sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin Allah ve inşallah çocuklarımız büyüdüğünde bizi utandırsın da doktor, bebişimizin beklediğimiz değil de diğer cinsiyetten olduğunu söylediğinde, içimizi burmakla ne kadar hata ettiğimizi o zaman anlayalım işte.

kızın oluyormuş hayırlısıyla al kucağına inşallah tatlımmmmmmmmmmm
çok sevindimmmmmmmmmmmmmm

canım sağol evet öğrendık cınsıyetı bakalımm kızçem olucak inşallah :)

eşim havaya gırdı sımdıden benım ıkı tane bebısım olcak ama zeyneb önüne gecıcek darılmaca yok diyo

minnak o sevgıye muhtac diyo eheheh ay Rabbim sağlıkla kavustursun inşallah cümlemizi

Herkese günaydın.
Bugün biraz daha büyüdük

günaydın tatlımm maşallah sizee :) bebişimde sana yazarken kıpırdanıp duruyo teyzesi ayyy

hayırlısı tabıı kı canım benım ıkı teyzemınde dörder tane kızı var :) hıc kötü olur mu ama ben bu hamıleyken cinsiyet öğrenılınce

yaşanılan şoku anlayabılıyorum sevmıyorum dıe bi durum yok sadece bi hayal kuruyosun ve tersi olunca azbucuk hayal kırıığı oluyosun

o kadar bence meralde öyle oldu...kzı evlat öz evlat ne güzel söylemışler yaa :) hem ev cıvıl cıvıl oluyo kızlar olunca

sonra gidince farkedıosn bı erkek kardesım var kızkardesımle ben evlenınce ev öyle sessiiizz kalmış ki söyluyoar hep :)

herseyın hayırlısı vallahı kız gelın etmek kına yapmak süper ugraslar ama hem kzı hem erkek evlat ısteyedebilir bi insan

fakat bunu nefret derecesine ulaştırıp da isyan etmemek lazım Allah korusun dünyanın bin türlü hali var

Son düzenleme:

sen diğer topiklere hiç bakmamışsın heralde..

evlat özlemiyle yanıp tutuşan bir sürü kadın varken..Rabbim sana bir mucize vermiş ve bu senin zoruna gidiyor .

bir bebek sahibi olmak için doktor doktor gezip, binlerce lira harcasaydın. inan bana böyle konuşmazdın.

Sana tavsiyem ; Rabbine bol bol şükret..sil o gözyaşlarını ve bebeğini sev...

aaah ah hiç sorma ..onlardan biri de benim
2 sene evlat özlemiyle yandım
RABBİM çok şükür nasip etti
şimdi etrafımda herkes merak ediyor cinsiyetleri ne diye
benim ise umrumda değil
çünkü tek derdim sağlıklı olmaları
insan zor elde edince cinsiyeti filan değil sadece sağlığı umrunda oluyor
parayı geçiyorum manevi olarak insanı çok yoran bir süreç bu
buna bu kadar kolay sahip olmuş insanlar ise bunu lutuf olarak görmeli
ayrıca evladın kızı erkeği değil
sağlığı ve hayırlı evlat olması önemli olan
yoksa gerisi boş
ha kız ha erkek hepsi de bizim canımızdan can değil mi
cinsiyet ayrımı yapanlara sorsasnız desenizki hiç çocuğunuz olmayacak dense acaba cinsiyet ayırt edebilirmiydiniz
asla edemezlerdi
çocuk erkek de olsa kız da olsa kesinlikle bir lutuf
bunu hiçbirimiz unutmayalım

günaydın annişler ve zuzuları

ay kuzu onlar cinsiyetimi olurmuş diyoruz ama insanın da bi istediği yıllarca hayal ettiği olabiliyor kimiside bu konularda daha takık olabiliyor ama bu ilk tepki sonradan alışılıyor ve insan elindekine şükrediyor
bizim babamızda hep kız isterdi öncekindede kızım gelişecek derdi bunu da hep pemboş diye severdi ama geçen hafadan beri nasıl değişti bide ona benzeyen sarı kafalı (kumral) yaramaz bişey olsun diyorum bayılıyor her akşam bi isim bulup gelip önce beni sonra göbişi öpüyor oğlum bu anne sana bişey yedirmedimi haplarını içtimi diye soruyor insan cinsiyeti ögrenince daha bi sahipleniyor ay bugünlere geldik ya şükür olsun bazen kociş bak kızım derken bukadar sevmiyodun neoldu soyadını taşıcak diyemi diyorum ay sağlıklı hayırlı kuzular olsunlarda herşey boş oğlanda kızda bir sonuçta tarlada çalıştırıp ailemiz genişlesin demicez ya kızıda oğlanıda dışarı vercez bize devletimize ve rabbime hayırlı olsunlar yeter

günaydın tatlımm maşallah sizee :) bebişimde sana yazarken kıpırdanıp duruyo teyzesi ayyy

15+0 olduk Elhamdülillah... 16. haftamızdayız kızımla
Kıpırdar tabi, çıkıp beraber oynamak istiyorlar.:76:
+
Son zamanlardaki gözlemlerimi paylaşayım kızlar...
Artık acıkınca midem bulanıyor sürekli bir şeyler yemek istiyorum.
Aç kaldığım zaman lavabo...

Karnımda (ve aslında tüm vücudumda) seyirmeler oluyor.
Bazen hala rahim ağrısı hissediyorum.
Magnezyum, folik asit ve coraspine devam ediyorum.
Karın kaşıntım var.
Hala çok bariz bir göbeğim yok.
Güçsüzlük var sanki kronik yorgun gibiyim.
Çok fazla idrara çıkıyorum çok sıkışmış bir şekilde.
İç daraltım çok fazla sanki aldığım nefes yetmiyormuş gibi. Gerçi stresle de alakalı olabilir.
Bu şekilde...

Son düzenleme:
ben folik asiti kestim ,elevit ve coraspine devam ediyorum
sen neden devam ediyorsun
aynen bende de bariz göbek yok ,uyku eğilimi çok fazla
geceleri uyuyamıyorum döne döne mevlana gibiyim
bi de yüz üstü yatsam bebişler ezilecek gibi geliyor
sağa dönmüyorum sakıncalı diye
sola dönüyorum ya da sırt üstü yatıyorum
artık başladık iice döne döne yatmaya

Son düzenleyen: Moderatör:

hayırlı olsun kızınız canım benim zorluklar yaşıyosun inan rahatlık içinde bile neleri takıyoruz ama düşünüp üzme kendini insana ne gelirse sinir stresten geliyor kendine ve kuzuna iyi bak bugününe şükret iyi bi ailen var arkanda enazından ve herşey düzelir inşallah bu hayırlı günlerde bide hamilelerin duaları kabul olurmuş hep hayırlısı diye dua et canım

bide o tontiş ayakları yiyesim geliyor hep ki ben ayaktan igrenirim güya

Son düzenleme:

ben de çok uğraştım, çok yoruldum , çok üzüldüm..Rabbime binlerce kere şükürler olsun.. Sağlıkla yavrularımız kucağımıza alalım inşallahhh

Son düzenleme:

Doktor bana elevit verecekti, kan tahlili yaptı uygun görmedi. Folik asite devam et dedi canım. Sebebini bilmiyorum.
Geceleri dönme mevzusu bende de var. Ben sırtüstü yatmayı severdim ama şimdi sola alıştırıyorum kendimi. Ama bir uyanıyorum sağdayım :)

İnşallah demetcim. Dua ediyorum inşallah Rabbim hayırlısıyla kabul eder.
Buradan hamişlere tavsiye kızmayın bana ama ufak şeyleri sorun etmemeye çalışın.
Kimse alınmasın inan bir kardeş olarak söylüyorum.
Eşiniz yemeğe kusur bulmuş, şöyle demiş yada bebeğin cinsiyeti...
İnanın daha ağır bir imtihandayım. Ve dünyada benden çok çok çok daha ağır imtihan olan müslüman kardeşlerimiz var biliyorum.
Siz eşimle bebek alışverişine çıktık, canım şunu istedi eşim aldı vb şeylerde öyle özeniyorum ki (kıskanmak huyum değildir) N'olur kıymetini bilin.
+Çok söyledim biliyorum ama beni de dualarınızda eksik etmeyin.

ay bide kimdi geri dönemicem şimdi hani kocişi garip şakalar yapıyodu da herşeyin pahalısını alcam diyen :) çok güldüm canım ya ne tatlı sen takıyosun diye söylüyodur bu adamlarda bizi bi düşünme bi düşünme benimkide başlarda bi rus hizmetçi getireyim sen yorulma hayatım diyodu 1 2 enson nediye kara bi kızla evlendin madem sarı alaydın diyordum ve al canım bende şöför ve bahçıvan da isterim diyince susmuştu ama bazısı işin cılkını çıkarıyor bi komşunun kocası kardeşi ruyada rusla evli oherkezin içinde bende gidicem bende alıcam şöyleler böyleler diyor o şakadan çıkıyor sende takma yada ayşenin dediği taktiği uygula yada soğuyorum senden de bu erkeklerin enkorktuğu şey onlardan soğumamız sanırım

ay bide dün ben karnımı sevip gel artık aşkım sevelim seni dedim aman benimkinin bi bakışı var bidaha ona aşkım demicekmişim artık aşkım oğlummuş :)) ay doğunca babalar böyle oluyomuş sen şimdiden mi dedim ama aşkım denmezmiş oymuş tek aşkım kız olsa kendisi dicek ay ağız alışkanlığı bazen kardeşimede diyorum günde 100 kez telde konuşunca o arayıncada kaçıyo ağzımda oda ben senin aşkınmıyım diyo aşkımsın tabi sen benim ilk aşkım pamukumsun diyorum buda şuan enson aşkımız

benim kan değerlerimde hiç sorun yok ama elevit verdi folik asiti kesti
eleviti de içerken çok zorlanıyorum
akşam dilime değdi de amanın kusacaktım nerdeyse
ben de bazen uyanıyorum sağdayım hemen yönümü değiştiriyorum :))
RABBİM hepimize kolaylık versin inş.

slm kızlar nasılsınız? 3 gündür giremedim 50 sayfadan fazla yazmışsınız :) umarım herkes iyidir.. bugün tüm anne adayları ve bebişleri için güzel bir gün olur inşallah :) bi geçmişe gidim bakalım yetişebilcek miyim size

Son düzenleme:

Onalrdan birisi de benım canım tam 3,5 yıldır her gün bebegımı kucagıma alıcam zamanı

hayal edıyorum belkıı de ondan hala onu düşününce ağlıyorum çok kayıp yaşadık çok özledik

eşim şimdi her hazırlıgını beraber yapalım herseyini şöyle yapalım böyle yapalım diye hayal ediyo

akşamalrı geliyo öpüyo onu hareket edıo deyınce gülüyo heyecanlanıyo

baya biriktirdik yani...cinsiyet ise en son aklımıza gelen şey hatta merak dahı etmedıgımı dafalarca sölemsıtım

burada yeter kı sağlıklı olsun hayırlı olsun Rabbım sağ salim kavustursun bızımde özlemımız dınsın canım

yine de ablalar teyzeler cinsiyetı kız deyınce olsun napalım hayırlı olsun bı dahakıne fln

diyolar o zmaan çok canım sıkılıyo ıste ben ayırmıyorum kı ne saçmalıyosunzu dıye bagırmak isıtıyorum resmen

maşallah canım sizee yaa dımı cıkarıp oynasak sonra gerı koysak keşke ehehe

ben de sabah kalkınca ve acıkınca mıde bulantısı yasıyorum sabah dediğin gibi vc ye nası

koşucamı bılemıyorum öyle kı kasıkalrım agrıo resmen o kadar dolmus oluyo yanı...

halsizliğim yok çok sukur gayet ıyıyım ama uykum hala çok :)

sadece bebe aspirini ve celxane ye devam edıyorum demırı almam lazım mecbur bılıorm ama

dr kontrolunu beklıorm bakalım...benımde cok yuruyunce ve ayakta durunca karnımın alt tarafı agrıyo :26:

cahillik işte o ablalar teyzelerin yaptığı
bana deseler ben cevabı yapıştırırım hemen :))
duramam ki huyum kurusun :))
o kadar hasretle kavuşuyorsun bi de böyle abuk subuk laf ediyorlarya ALLAHIM akıl fikir ver şu insanlara yaaa

ayy bende cok dönüyorum ama sağa yatmanın sakıncası yok canım asıl sırt ustu yatmamak laızm cok uzun süre

yanı ilerki haftaalr ıcın sımdısı ,içinde alışmak ıcın yavas yavas böle yapmaya baslayabılrıız zaten tekmeleri

sert sert hıssetmeye baslaınca onalr yatırmıyo rahatsız oldukalrı an tekmeleıoalr hıııcc annemızın rahatı bozulur mu

uykusu bölünür mu düşünme yook bi de öle pis yerlere vuruoalrkı of of senınkı bi de ıkı tane çete olrualr valla içerde

eheuehu ama ıse yarıo yaa eşim işte bana takılıodu alında harem krucan böle zencisi japonu fransızı fln die

ben de baktım susmuyo abarttıkça abartıo dedım ya bence o kadar fazlasıan gerek yok mesela ben koyu tenlı nası

oluo hanı merak edıo ınsan belkı zencı bı tane e bıde sen tamam fln dedim döndü sırtını yattı yaa bizde böle hacıı

ay bu arada kızlar, cinsiyet falan derken ben doktor kilo almışın diye fırça çeker diye korkuyorum.
cinsiyetin önüne geçti yani. demeyi unutmuşum demin.
kadına gitmeden 1 hafta önce diyete başlıyom valla. Allah vere de bugün kilom normal artmış olsa. Valla bugün bi arkadaşa rastladım, aaa sen ne güzel aynısın değişmemişsin. kilo alma boşver iyisin dedi. dedim bi doktor var bende, kilo alınca fırça çekiyo, neeeerde kilo alcam bi de kayınvalde de gelcek bugün, yanında rezil olmayak bari ya amaaaan
şu doktorun her şeyini çok seviyom ama beni kilo için germesi olmasa

günaydın kızlar nasılız bugün umarım her şey herkes için yolundadır öğlen arkadaşa davetliyim kız kıza takılacağız bi de güzel güzel yeriz herhalde iki hamile olarak kendinize ve bebişlerinize iyi bakın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…