2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hayirli olsun canim saglikla sihatle alirsin insallah kucagina aminnn..cinsiyeti ne acaba cok merak ettim bnede cok merak ediyorum...
amin cümlemiz hayrlısıyla alırız inş.kucaklarımıza
canim bas agrin normal hamilelikte bende cok cektim 2.bebegimde nasil agliyordum agridan duramazdim aglardim dayanamzdim cok kötü seni anliyabiliyorum tekrar gecmis olsun insallah en kisa zamanda gecer canim bu 3. hamileligim bunda okadar uzun yasamadim sadece 3 gün falan yasadim ...

hayır arkadaşım başağrısına ağlamadım..ağladığım için başımağrıdı :KK43: ve gebelikte olması normal olan ve yaşanan başağrısını ben bu 4 ayda ilk defa yaşadım onuda kendim ettim

amin cümlemiz hayrlısıyla alırız inş.kucaklarımıza

hayır arkadaşım başağrısına ağlamadım..ağladığım için başımağrıdı :KK43: ve gebelikte olması normal olan ve yaşanan başağrısını ben bu 4 ayda ilk defa yaşadım onuda kendim ettim
aglama ya üzme kendini bebisini bende cok kötüydüm yeni yeni toparladim iste benimde sinirlerim bozuktu halada öylede bakma iste üzme kendini cinsiyet belli oldu demistin neyin olacak allah nasip ederse..

annem mi kayınvaldem mi ablam mı baksın vb yzmışsınız.. ben napıyım bakacak kımsem yok , annem kırkı çıkana kadar kalırsa mucize
bende öğretmenim hemde okulum evime 70km uzakta bir ilçede... inşallah şu ücretli izin 6aya çıkarda 6ayda ücretsiz alır 1 yaşında başlarız bakıcıya..
eşim bakıcı olmaz diyor ama çaresisiz... komşum felan da yok baksın diycek:KK43:((
isim konusunuda konuşmaya başlamışsınız, bizde bu akşam ilk kez konuştuk, eşim varlık nasıl dedi... eşya gibi geldi .. ama o varlığımız anlamında düşünüyor herkes biz gibi düşünür mü ki

cnm sende haklısın.çalışan anne olmak zor tabi.ama herşey onlar için,onların geleceği için..varlık ismine gelince,eşin belki güzel bi anlamda düşündü ama büyüynce çook dalga geçerler,ve bebeğiniz size büyüyünce gönül koyabilir bana neden bu ismi koydunuz diye..hocalar bile bebeklerinize dalga geçilmiycek isim koyun diyor.tabi yinede siz bilirsiniz

aglama ya üzme kendini bebisini bende cok kötüydüm yeni yeni toparladim iste benimde sinirlerim bozuktu halada öylede bakma iste üzme kendini cinsiyet belli oldu demistin neyin olacak allah nasip ederse..

cinsiyet ayrıntılı bilgi için bkz.sayfa 1078 en alt satır :KK70:

Son düzenleme:
erkek olmasını zaten çok istiodum ve 1de rüyalarım hep erkeğe çıkıodu onunda etkisi var tabiki ama bugün dr.kız dedi :KK57: şok oldum içime sızı düştü o şekil yani,hiiiç beklemiodum hep erkek diodum hayret ettim.lütfen kimse beni ne yanlış anlasın ne de çok görsün ama ben kız çocuğ hiç sevmem buna nasıl alışcam ve sevmeye sevmeye pembeleri dizcem aman allahım..asi olmaktanda korkuorum ama gözlerim şişti ağlamaktan,adeta zoruma gitti :)

canim yeni okudum üzülme ya benimde 2 oglum var bende cok kiz istiyorum ama nasip tabikide. bazen bende diyorum oglan olursa ama allahim hayirlisini bize nasil görürse öyle versin canim benim. o senin kuzun olcak mis kokulun olucak sakin asi gelme .mubarek aylardayiz lütfen üzulme tabiki seni anliyorum gercekten bak ama sen yinede böyle düsünme canim benim.bak mesela ben 2.hamileligimde doktor yüze 99 kiz dedi doguma kadar degismedi kesin kizdi. ama esim erkek olcak dedi sus sen doktordan iyimi bilcen dedi sonra o gece beni banyo ettirdi sacimi kuruladi taradi bana dedi tekrasenin oglun olcak gör bak sen bugunde dogurcan dedi benimde agrim var ama dedim ki yine o agrilarda agriyor ama birsey yok demekki uyuyuncada uykuda zaman geciyor sonra esim sabah 5 de ise gitti ve beni geli öptü ben bir uyandim agriyla ama esimede birsey demiyom o gitti tuvalete girdim yatmadan öncede hep girip bakiyordum kan gelecekmi diye 1.oglumda kanamam geldi her neyse girdim hic birsey yok ben kan gelcek diye odaklanmisim iste herneyse yataga girdim pit dedi birsey suyum geldi esimi aradim hemen geldi sonra bir dogdu kii oglan ama sok olduk cok sasirdik gercekten insan sasiriyor onun icin doktorlara pek güven olmuxyor bunda simdi kiu dese inanamam herhalde bilemiyorum sen ne hissediyorsan inan odur bana. kiz dedi ama hic kiz diye sevinemedim hic bir igne bile almadim...allahim bilir doguncaya kadar doktorlarda yaniliyor bende olugu gibi .canim sen yinede uzulme allahim hayirlisini versin canim benim allahin verdigine sakin uzulme olurmu beni yanlis anlama tabikide senide anliyorum kendine iyi bak canimmm...

Son düzenleme:
kızlar yazdıklarınızı okudum bebişlerinize bakıcak anneler konusunu..kıyamam sizlere.benimde kayınvaldem ben bakamam dedi:KK9: açık sözlü kadın tebrik ediyorum kendilerini ama karışmaya gelince öyle bir karışacakki du bakalım hayırlısı:KK9: ben kayınvaldemi kafama bile takmıyorum artık,eşimle gidip eşimle geliyorum evime..yüz verince astarını isteyen cinsten benimki..oğlunada düşkün.kuzum kuzum diye diye kuzuya çevirmiş çocuğu:KK52:Allahtan eşim laf söyletmez bana.. ama hala eşimibile yönetmeye çalışan insan ohooo kimbilir oğlunun çocuğuna nasıl karışıcak,başımıza gelecek var ama hadi hayırlısı:KK53: benden uzak Allaha yakın olsun.ne kavgalıyım ne de onu çok seviyorum.resmi resmi takılıyoruz..ben bakamam diyede açık açık söyledi..benim annem ben bakarım çalışırsan diyo.bende evlendiğimden beri çalışmıyorum.bunalıma giricem artık.doğumdan sonra çalışmayı düşünüyorum açıkcası.sıkıldım evde sapık gibi temizlik yaparak geçirdim 3 yılımı:KK36: :KK9: ama kendi analarımızdan fayda var ne varsa yanii

ya varya sanki kendimi gördüm sende hangi birine katılıyım hangi birine aa bende aynı diyim bilemedim harfi harfine yazdıklarının hepsi aynı sadece benim bebeğime kayınvalidem ben bakmam demedi çünkü öle bişeyi aklından bile geçrmyo :)) ama diğer sölediklerin benim kayınvalidemle olan ilişkim :KK1:

erkek olmasını zaten çok istiodum ve 1de rüyalarım hep erkeğe çıkıodu onunda etkisi var tabiki ama bugün dr.kız dedi :KK57: şok oldum içime sızı düştü o şekil yani,hiiiç beklemiodum hep erkek diodum hayret ettim.lütfen kimse beni ne yanlış anlasın ne de çok görsün ama ben kız çocuğ hiç sevmem buna nasıl alışcam ve sevmeye sevmeye pembeleri dizcem aman allahım..asi olmaktanda korkuorum ama gözlerim şişti ağlamaktan,adeta zoruma gitti :)

allah inşallah gönlüne göre verir diyorum tekrar canım
bukadar çok isteyince olmyo malesef
sen erkek çok istediğin için zaten öle hissettin
erkek olmasını istediğin için rüyalrı yordun
seni yanlış anladığımız falan yok burda yalandan cinsiyetten çok memnunum deyip içindekini hüznünü saklasan nolcak
allah biliyo ya bu senin elinde olan bişey değil tatlım
alışırsın oğlunuda seversin göriceksin bak

iftara misafirim vardı yarım saat oldu gideli 1 buçuk yaşında oğlu var maşallah her yeri dağttı arkasını topladım anca
dedim bi bakıyım bizimk,ler napyo

kızlar ben de annem baksın diyordum ama içiçe olmuyor böyle bilmiyorum yani ne yapacağız hayırlısı...

bir de ben bir şey soracağım şimdi bebek için gerekli şeyler konusunda biraz bilgi paylaşımı yapsak, benim kafam karıştı;

kimi portbebe al sonra anakucağı al diyor
kimi en az iki çeşit bebek arabası lazım diyor
kimi diyorki anakucağı ve arabayı ikili al ama onların arabası da çok ağır en az 11-12 kg
sonra ev ana kucağına gerek yok mama sandalyesi yeter diyen var mama sandalyesi de yatıyormuş
kafam karıştı siz neler alacaksınız...
cnm bizde dün eşimle gezdik bakındık falan,kimi bebek arabaları tek yönlü yani sana doğru dönmeyenlerden.derken kanz'da kampanya varmış,internettende baktık aynı bebek arabasına marka olduğu için heryerde aynı indirim yapmışlar.789 tl dedi ama içinde arabaya konulan ana kucağıda var,yani takıp çıkamalı küçükken o anakucağı puseti yerleştiriyosun sonra diğerini.arabanız varsa eğer böyle ikili setten alın derim.zaten o anakucağı pusetler en az 200-300 tl.biz arabamız olduğu için ona karar verdik.mecbur alıca zçünkü.hem küçükken dışarıya çıktımızda kolaylık olur diye düşündüm.bak linkini paylaşıyorum
BEBEK ARABASI| TRAVEL SSTEM | DOLL | TRAVEL SSTEM COMB | Kidycity.com anne bebek ve ocuklar iin aradnz herey. biz bunun siyahını beğendik..seninde aklında olsun

ben bu aralar eşimi boğup öldürmek istiyorum. ne kadar saçma sapan espri var yapıyor oğlumla biz gezecez ona anlatacam oğlum senin annen bi melekti rus bakıcı alıcam hem oğluma hem bana bakıcak zırva zırva bir dedi anladık üğç dedi anladık eee yeter bin oldu bu kadarda b.... çıkarmazki insan şimdide adını muhammed koyacam başka bişi koymayacam yahu gerizekalı adam bana sordunmu ben ne diyorum bu kadar eziyet bukadar cefayı ben çekiyorum adama bak kendi kendine plan yapıyor. ee ben senin ağzına tükürmezmüyhim kızlar en pahalı ürünlerin bi listesini çıkartın bana gidip onlardan alıcam eğer bir tek şeyi ucuzundan alırsam benden adisi yok gerekli gereksiz hepsini alıcam dolduracam.

kıyamam yaa ne güldüm:KK9: kocan sana espiri yapıyor aklı sıra hemde senin şuanki hormonlarını düşünmeden cnm:KK52:normalden ikikat fazla kızacağını bilmeden,yada bilerek..cnm eşim takılmış sana ...ama isim konusuna gelince tabiki sizin fikriniz,fakat ben peygamberimiz ve Allahın isimlerinden konulmasına karşıyım.çünkü büyüyünce okulda arkadasları onunla kavga ederken ona kötü laflar söyleyebilirler,yada siz onun büyüme evresinde şımardığında ona kızarken ağzınızdan kötü kelimeler çıkabilir..bunlar önemli bence,benim fikrim bu,eşine çok slm,üzmesin bizim fıstık anne adayımızıııı,nanna yaparız sonra ona kadınlar kulübü üyeleri olarak:KK53:

ahh canııım kimii kız ister erkek olur,kimi erkek ister kız olur..bende kız isteyenlerdendim.değiştokuş yapalım:KK52: doktorda bana erkek deyince dumur oldum resmen,eşim bile çıkınca sen sevinmediiiiin dedi kaldı garibim:KK53: benim için Allah yukarda ya cinsiyet önemli değil,ben sadece gözüm hep pembelerdeydi,ve kız bebiş elbiseleri daha çok farkedersen.ben hep kız reyonlarına baktım,bide kızlar daha cimcime daha cilveli oluyo,bi arkadasımda böle erkek istiyodu kız olduğunu öğrenince alın bunu demiş doktora şok geçirmiş o an,ama şimdi doğdu 6aylık kızı,kızımı kimseye değişmem diyo..onlar bizim canımız kanımız,bi doğsun nasıl sevicez onları bak.Sağlıklı olsunlar bizim olsunlar,ben Artık ikincisine kısmet diyorum sende öle tatlım avut kendini:KK9:

canim yeni okudum üzülme ya benimde 2 oglum var bende cok kiz istiyorum ama nasip tabikide. bazen bende diyorum oglan olursa ama allahim hayirlisini bize nasil görürse öyle versin canim benim. o senin kuzun olcak mis kokulun olucak sakin asi gelme .mubarek aylardayiz lütfen üzulme tabiki seni anliyorum gercekten bak ama sen yinede böyle düsünme canim benim.bak mesela ben 2.hamileligimde doktor yüze 99 kiz dedi doguma kadar degismedi kesin kizdi. ama esim erkek olcak dedi sus sen doktordan iyimi bilcen dedi sonra o gece beni banyo ettirdi sacimi kuruladi taradi bana dedi tekrasenin oglun olcak gör bak sen bugunde dogurcan dedi benimde agrim var ama dedim ki yine o agrilarda agriyor ama birsey yok demekki uyuyuncada uykuda zaman geciyor sonra esim sabah 5 de ise gitti ve beni geli öptü ben bir uyandim agriyla ama esimede birsey demiyom o gitti tuvalete girdim yatmadan öncede hep girip bakiyordum kan gelecekmi diye 1.oglumda kanamam geldi her neyse girdim hic birsey yok ben kan gelcek diye odaklanmisim iste herneyse yataga girdim pit dedi birsey suyum geldi esimi aradim hemen geldi sonra bir dogdu kii oglan ama sok olduk cok sasirdik gercekten insan sasiriyor onun icin doktorlara pek güven olmuxyor bunda simdi kiu dese inanamam herhalde bilemiyorum sen ne hissediyorsan inan odur bana. kiz dedi ama hic kiz diye sevinemedim hic bir igne bile almadim...allahim bilir doguncaya kadar doktorlarda yaniliyor bende olugu gibi .canim sen yinede uzulme allahim hayirlisini versin canim benim allahin verdigine sakin uzulme olurmu beni yanlis anlama tabikide senide anliyorum kendine iyi bak canimmm...

okadar güzel yazmış anlatmışın ki yanlış anlaşılcak bişey göremedim Allah razı olsun.hala ümidim var haftaya veya bayramdan sonra başka 1 dr.a gitmeyi düşünüorum sende anlatınca iice niyete aldım hatta yarın mı gitsem die de gaza geldim :) aslında bebek o kadar net bi pozisyondaydıki tamamen vücüdu bize dönüktü yani orası burası her yeri açıktaydı ayağnı ayağnın üstüne koymuştu acaba pipi bacaklarının arasına girdide dr.kız olarak mı gördü komik ama böle düşünüorum bu 1..ve 2.si ultrason ekranı o kadar kötü ki,oğluma hamileyken herşeyini görüodum yani ilk hamileliğimdi herşeyini anlıodum,,bu 3.hamileliğim ama ben böle ekran görmedim yok bacım 1şe anlamayı bırak,hiççbişe göremiorum çocuğun yüzünü geç kafasını zor ayırt ediorum.yani diyeceğim şu ki bu kadar kötü eski bi ultrasonda belki dr.da yanılmıştır yanlış görmüştür??!! buraya yazma amacımda buydu zaten..eşim bi dünya laf saydı iftardan sonra çıktı gitti.bana bir ben lazım birde beni anlayan dedim buraya yazdım tekrar tşk ederim ferahlattın beni

Son düzenleme:
ahh canııım kimii kız ister erkek olur,kimi erkek ister kız olur..bende kız isteyenlerdendim.değiştokuş yapalım:KK52: doktorda bana erkek deyince dumur oldum resmen,eşim bile çıkınca sen sevinmediiiiin dedi kaldı garibim:KK53: benim için Allah yukarda ya cinsiyet önemli değil,ben sadece gözüm hep pembelerdeydi,ve kız bebiş elbiseleri daha çok farkedersen.ben hep kız reyonlarına baktım,bide kızlar daha cimcime daha cilveli oluyo,bi arkadasımda böle erkek istiyodu kız olduğunu öğrenince alın bunu demiş doktora şok geçirmiş o an,ama şimdi doğdu 6aylık kızı,kızımı kimseye değişmem diyo..onlar bizim canımız kanımız,bi doğsun nasıl sevicez onları bak.Sağlıklı olsunlar bizim olsunlar,ben Artık ikincisine kısmet diyorum sende öle tatlım avut kendini:KK9:

:) tşk ederim arkadaşım mizahi bi şekilde anlatmışın benide kız reyonu çekmio yaa.zaten kız çocuğuna doğduktan sonra 40 gün diolar sonra asla vazgeçmezmişin ama ben..ben..eğer kız ise hayrlısıyla inş...kesinlikle 2 sene sonra bi oğlan çalışmasına daha girerim dumura uğramak bana iy gelmedi hırs yaptı :)

okadar güzel yazmış anlatmışın ki yanlış anlaşılcak bişey göremedim Allah razı olsun.hala ümidim var haftaya veya bayramdan sonra başka 1 dr.a gitmeyi düşünüorum sende anlatınca iice niyete aldım hatta yarın mı gitsem die de gaza geldim :) aslında bebek o kadar net bi pozisyondaydıki tamamen vücüdu bize dönüktü yani orası burası her yeri açıktaydı ayağnı ayağnın üstüne koymuştu acaba pipi bacaklarının arasına girdide dr.kız olarak mı gördü komik ama böle düşünüorum bu 1..ve 2.si ultrason ekranı o kadar kötü ki,oğluma hamileyken herşeyini görüodum yani ilk hamileliğimdi herşeyini anlıodum,,bu 3.hamileliğim ama ben böle ekran görmedim yok bacım 1şe anlamayı bırak,hiççbişe göremiorum çocuğun yüzünü geç kafasını zor ayırt ediorum.yani diyeceğim şu ki bu kadar kötü eski bi ultrasonda belki dr.da yanılmıştır yanlış görmüştür??!! buraya yazma amacımda buydu zaten..eşim bi dünya laf saydı iftardan sonra çıktı gitti.bana bir ben lazım birde beni anlayan dedim buraya yazdım tekrar tşk ederim ferahlattın beni

canim sana özelden msj attim aldinmi iyecektim ilk yazdim ya gitimi merak ettimmm

ya varya sanki kendimi gördüm sende hangi birine katılıyım hangi birine aa bende aynı diyim bilemedim harfi harfine yazdıklarının hepsi aynı sadece benim bebeğime kayınvalidem ben bakmam demedi çünkü öle bişeyi aklından bile geçrmyo :)) ama diğer sölediklerin benim kayınvalidemle olan ilişkim :KK1:

allah inşallah gönlüne göre verir diyorum tekrar canım
bukadar çok isteyince olmyo malesef
sen erkek çok istediğin için zaten öle hissettin
erkek olmasını istediğin için rüyalrı yordun
seni yanlış anladığımız falan yok burda yalandan cinsiyetten çok memnunum deyip içindekini hüznünü saklasan nolcak
allah biliyo ya bu senin elinde olan bişey değil tatlım
alışırsın oğlunuda seversin göriceksin bak

dimi hislerimimi saklim yani dierek yazdım ama hani düşünceye saygı duymayan tipler vardır ya ölesine denk gelirim alınganlığmızın yüksek olduğ dönem tutar bana çatar,al bi de onun o lafına üzül ağla.burda vardı biri oruç konusunda ağır eleştride bulunmuştu biriyle dalga geçerek dimi var böle tiplerde hayatımızda.onlara iatinaden altını çizerek dedim kimse yanlış anlamasın die..saolun anlayışlı kızlara yazıorum 1sa.tir :)

Son düzenleme:
gunaydin kizlar Kizi krese yolladim bugun de is yapmayi dusunmuyrum artk cilkim cikti topalayip temizlik yapmaktan belimide agrittim sol bacagim sekiyor arada. aslinda dikkat etmem lazim ama ev o kadar kotuyduki kendimi kaybettim :)

Kızlar, bu konu beni de çok huzursuz ediyor, hep öteliyorum, birkaç ay sonra düşünürüm diyorum ama sonuçta dört ay bitti. Annem bana ve diğer kardeşlerime uzak oturuyor, zaten hamile kalmadan önceden beri yakınımıza gelmelerini istiyorduk. Bir de zaten çok dışarı çıkmaz, gezmeyi pek sevmez. Ben bakarım diyor. Ama bu kadarına hakkım var mı bilmiyorum. Hem yıllardır alıştıkları yerden edeceğim, hem çocuğuma bak diyeceğim... Kayınvalidem üst katımda aslında ama hem gezmeyi sever, hem de kadın zaten yıllarca hasta-yaşlı bakmaktan yeni kurtuldu. İşi bıraksam diyorum, onun da geri dönüşü yok maalesef. Bıraksam üç-beş yıl sonra geri dönmeye müsait bir iş değil. Çocuk anne-anneanne-babaanne arasında şaşırsa diye de korkuyorum. Kafam çok karışık. :44:
dogunca mutlaka bir yol bulunur diye dusunuyorum. isini birakma bunalima girersin. cocugunla ne kadar kaldigin onemli degil bence
ne kadar kaliteli vakit gecirdigin onemli. birde boyle dusun. sen evde depresyonda cocuk tv karsisinda olsa boylede iyi olmaz
ama aksamlari ve h sonlarini sadece ona ayirip dolu dolu gecirirsen ikiniz icinde iyi olur. zaten memursan calisma saatleri uzun olmuyor hsonlari tatilin oluyor kendini iyi sekilde programlayinca gelirsin ustesinden.
bebekte dogunca kvaliden is olarakta gormez onu canim bir torun bakmakla hasta yasli birine bamak arasinda cok fark var
onua alir gezer ne olucak. valla babanneler annanneler cok duskun oluyor toruna bosuna dert etme
kızlar yazdıklarınızı okudum bebişlerinize bakıcak anneler konusunu..kıyamam sizlere.benimde kayınvaldem ben bakamam dedi:KK9: açık sözlü kadın tebrik ediyorum kendilerini ama karışmaya gelince öyle bir karışacakki du bakalım hayırlısı:KK9: ben kayınvaldemi kafama bile takmıyorum artık,eşimle gidip eşimle geliyorum evime..yüz verince astarını isteyen cinsten benimki..oğlunada düşkün.kuzum kuzum diye diye kuzuya çevirmiş çocuğu:KK52:Allahtan eşim laf söyletmez bana.. ama hala eşimibile yönetmeye çalışan insan ohooo kimbilir oğlunun çocuğuna nasıl karışıcak,başımıza gelecek var ama hadi hayırlısı:KK53: benden uzak Allaha yakın olsun.ne kavgalıyım ne de onu çok seviyorum.resmi resmi takılıyoruz..ben bakamam diyede açık açık söyledi..benim annem ben bakarım çalışırsan diyo.bende evlendiğimden beri çalışmıyorum.bunalıma giricem artık.doğumdan sonra çalışmayı düşünüyorum açıkcası.sıkıldım evde sapık gibi temizlik yaparak geçirdim 3 yılımı:KK36: :KK9: ama kendi analarımızdan fayda var ne varsa yanii
calisan birinin evlendikten sonra isi birakmasi feci oluyor gercekten bende zorlandim
ama simdi kizimi krese gonderiyorum bende kurslara filan gidiyorum o sekilde geciriyorum zamanimi
evde insan kafayi yiyebilir hem komsulukta olmuyor maalesef gunumuzde
su an yurtdisindayim kimse yok yanimda dogumdan sonra dogum bakim servisinde 1 hafta yada 2 hafta kalicam sonra evde bakicam tek basima benimde gozum cok korkuyor ama Allah buyuktur diyorum Allahtan kizim krese gidiyor saat 4 e kadar zamanim kaliyor
Kızlar bana bir fikir verin, böyle pembe-beyaz sıralayarak motiflerden bir battaniye yapsam, alt astarı da beyaz olsa nasıl olur? Karar veremedim, güzel derseniz devam edicem :KK6:

Eki Görüntüle 481848
canim tig isimi o bana sert olur gibi geldi tabi elyaf koyarsan ince sekilde arasina yumusak olabilir rengi modeli cok guzelmis bende mavis bir battaniye ormek istiyorum :)
eşin başak burcu falan mı aynı benimki nefret ediyorum bu huyundan :KK47:
demek burctanmis :KK53: :KK53: aynisi benim kocamda ya
herseye bir kulp takar niye boyle yapiyorsun deyincede sen daha iyisini yapabil diye yardim ediyorum der :)) cok yardim sever anlayacagin. vay be burctan olucagini hic tahmin etmemistim.
kızlar mrh nasılsınız?bugün cinsiyeti öğrendim :KK43:( kimse çok görmesin ama ağlamaktan başım ağrıdı(hamileliğimde ilk defa başağrısı çekiorum)........................... :KK43:((((((((
cinsiyetini ogrenmeye gidecegim bir onceki gece yatakta dusunuyordum acaba dr ne diyecek zaten iki ihtimal var:)
benim bir kizim oldugu icin bir oglum olsun istemistim. ilkindede oglan hissetmistim ama dr 11. haftadan son haftaya kadar kiz demislerdi. neyse dedim ki eger kizsa nasil olucak ayni ay dogacaklar hatta gununu doldurursa kizimla ayni gun :)
bu yuzden kiyafetler direkt bebise kalicak dedim. iki iyi arkadas olucaklar dedim.
ben Allah affetsin belki biraz buruk olurdum ama o gun gecerdi.
cunku 2 bebek kaybim var ve cok uzuldum ikisinide bebegimi sagikla alayim dedim allah ne verirse.
elbette insanin icinden geciyor su olsun bu olsun bunuda yadirgamamak lazim. ama hakikaten saglikli hayirli evlat olmasi
cok onemli. ben bebege hamile kaldigimda iliskim yumurtlama gunume yakin olmustu
belki bunun etkisi vardir cunku ouyordum sitede. sende bunda olmasada diger gebelikte takip edebilirsin.

ben bu aralar eşimi boğup öldürmek istiyorum. ne kadar saçma sapan espri var yapıyor oğlumla biz gezecez ona anlatacam oğlum senin annen bi melekti rus bakıcı alıcam hem oğluma hem bana bakıcak zırva zırva bir dedi anladık üğç dedi anladık eee yeter bin oldu bu kadarda b.... çıkarmazki insan şimdide adını muhammed koyacam başka bişi koymayacam yahu gerizekalı adam bana sordunmu ben ne diyorum bu kadar eziyet bukadar cefayı ben çekiyorum adama bak kendi kendine plan yapıyor. ee ben senin ağzına tükürmezmüyhim kızlar en pahalı ürünlerin bi listesini çıkartın bana gidip onlardan alıcam eğer bir tek şeyi ucuzundan alırsam benden adisi yok gerekli gereksiz hepsini alıcam dolduracam.
saka yapmis senin hormonlari dusunmeyerek tabi zatmasi cok hos degil :)
sakin ol canim bogup oldurursen bebis icin cicileri kime aldiracaksin. lazim sana daha:)
ama isim konusundada ben oyle isimlerin konulmasini pek tavsiye etmiyorum agr isim oluyorlar
yinede tercih meselesi kisa zamanda tatliya baglarsiniz umarim:)

biri varlik diye bir isim yazmisti ama ben onada sicak bakmadim
zaten bu isim olayi cok zor kafam 50 tane oluyor
sanirim bizim bebisin adi Mete Kagan olucak

nasil %99 dedi ya cok sasirdim bende 2 dr gittim farkli drlar
biri 14. haftada erkege benziyor dedi digeri 18. haftada %99 erkek dedi
yani bende surpriz bekleyeyim o halde:) mavis battaniye ormeyi dusunuyordum da

iftara misafirim vardı yarım saat oldu gideli 1 buçuk yaşında oğlu var maşallah her yeri dağttı arkasını topladım anca
dedim bi bakıyım bizimk,ler napyo
canim seninde 2. bebis birde daha ufakmis benim kiz 3,5 yasinda krese giderken kardesini opup gidiyor
birde tembihliyor onu sakin aglama abla gelicek seninle oyayacak diye:) banada diyorki ben yokken aglarsa oyuncaklarimdan ver oynasin bebis:) bende bitiyorum tabi. :) umarim bu olumlu tavri doguncada degismez :))

Son düzenleme:

enneemmmm çok kızmışsın kızzz seennnn sakin oluyoruz nefes al nefes veer relaxxx :)

heyecana kapıldıysa bırden adamcaaz sen de deseydın e siz ruslarla takılrıken bende şööle kendıme göre

birini bulurum fln eheheh :KK70: o zamna görcen kavgayı accuk empati yapsın :) burtada merdaneli bi smil vardı bulamıyorum :KK70:

canım benım hayırlısı olsun görüceksın ıyı kı erkek olmus Rabbım bılıomuş diceksın ınsallah

şimdi kız beklediğin için böle hissediyosun üzülme hiç :)

eşin başak burcu falan mı aynı benimki nefret ediyorum bu huyundan :KK47:

benım kocam başak burcu ama ne yemek seçeer ne yemeğe laf söyler otyurur paşa paşa yer :KK1:

Kızlar bana bir fikir verin, böyle pembe-beyaz sıralayarak motiflerden bir battaniye yapsam, alt astarı da beyaz olsa nasıl olur? Karar veremedim, güzel derseniz devam edicem :KK6:

Eki Görüntüle 481848

Canım bence beyaz astar on numero olur pembe yaparsan çok boğar tatlımmm :)

beyaz astar yaparsın gerekrıs eetrafına pembe kurdeleler eklersin elelrien sağlıkk :KK6:

Mesajiniz cidden kanimi dondurdu.

Ne kadar buyuk laflar etmissiniz.

Hepsinin cevabini kiziniz buyudugunde manevi olarak size verecek ve buraya yazdiklarinizdan utanc duyacaksiniz.

Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin.kızı erkeği farketmez aslında.allahın dediği olur unutmamak lazım. Benim bir velim vardı 2 ay önce 5.kızını doğurdu öyle güzel bir bebek ki pembe pembe yanaklar ton tonda doğdu maşşallah.kimse sevinmedi.ben de öyle kız istiyorum ki kızım olsun bir tane diyordum ama sırf bu pembişler beni cezbettiği için galiba:).ama şimdi karnımı oğlum diye sevmekte bana mutluluk veriyooo.allahım hepimizinkini sağlıkla sıhhatla kucağımıza almayıo nasip etsin.annemin bir sözü vardır eskilerden kız evlat öz evlat diye.allahım hayırlısıyla bir tanede kız veriri inşallah vermezsede böylesi hayırlısıymış derim. Gelinlerde kızımız olur :))

canım bu kacıncı kızın ki uzuluyosun? askolsun kız bebek sevilmez mi? benim bi kızım var 1000 tane erkek evlada degismem vallahi..ilk gebeligimde hep dua ettim kızım olsun diye Allah gonlumdekini vermisti..

X