2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım bana göre boyu iyi bebeğinin 15 haftalık bebişe göre,ama kilo biraz fazla gibi ama korkulcak bi durum olsaydı bence doktorun sölerdi önlemini falan alırdın yani öle değimi

ya anneler bişey daha sorucam topuk ağrısı çeken varmı..özellikle yere eğilip bişey alırken topuğum yani ayağımın altına kramp tarzında yanmalı bi ağrı giriyobiraz komik oldu tarif ederken ama ağrıyoo

benim randevuma var daha 15 gün annem sabırsızlanıyo haftaya git deyip duruyo cinsiyet için sık sık ultrasona girmekte istemiyorum açıkçası

işin doğrusu geçen ay ki dr.a gitmemde,1 ay daha bekleyemem cinsiyet için 14-15. haftalarda giderim diodum ama ramazan girince aç karnına yollarda heba olmayı göze alamadım.daha doğrusu cinsiyetini görebilceğni söliceğni bilsem kesin giderdim de,belli olmamış daha veya göstermio bebiş derse işte ozman zor gelcekti o yollar ama o geçmez dediğim 1 ay geçti de şu kalan 1 gün geçmio

arkadaslar cildime bitkisel yaglarla bakim yapiyorum acaba zararlimidir bilgisi olan arkadaslar varsa lütfen yorumlarinizi bekliyorum simdiden tesekkürler...

arkadaslar cildime bitkisel yaglarla bakim yapiyorum acaba zararlimidir bilgisi olan arkadaslar varsa lütfen yorumlarinizi bekliyorum simdiden tesekkürler...

Çok güzel bi şiir.Daha öncede okumuştum bi yerde çok hoşuma gitmişti o zamanda etkilenmiştim.Şimdi bebek beklerken daha da anlam kazanıyormuş.Duygulandım ahanda
Hayır önce anne dedi yok yok baba dedi......Allahım o günleride sonralarınıda görmeyi nasip etsin....

kız neresi fazla 16cı haftada 140 grmı geçecekmiş 15ci haftaya bişey bulamadım bizimde 14 artılarda 105 gramdı paşa ondan dır erkekler ağır olur ya :) bende 100 gr kıyma kadar olmuş diye tahmini boyut tutuyodum bundan sonra hızlı artarlar ay tontik bebek seviyoruz ama zararlı işte gerçi kimi tontik doğuyo veriyo kimi zayıf doğup sütle iyi besleniyo iyi ve faydalı sütlerimiz olsun inşallah

biz de dün babiş evde olunca bi gezmişiz canım çıkmış dünden beri başta kasık ve bel ağrım vardı şimdi yemek yedik ve tek başıma kalmışım koca topikte havada izmirde okadar sıcakki esiyo ama boşa dün bebişe don alalım donansın dedik çorap ve don alacaktı güya hastane çıkışlarına baktık maşallah takım almayıp parça parçamı yapsam dedim ama çokda güzellerdi oğlanlara bişey yok diyodum ama bişey aldım aralık annişlerinde görmüştüm dayanamadım seneye giyer diye 9aylık olanından aldık
yüklemeyi beceremedim diğer tarafa bakayım bi :)

herkese iyi akşamlarrrr:)

okudum okudum nerdeyse herkes hissetmiş bebişini :) eee ben neden hıssedemıyorum yaa

ya da nasıl bışey dıye sorsam. yani kıpırdadığını nasıl anlıyorsunuz nasıl bı hıs:? neye benzıyor ağrı mı oluyor, kaşıntı gıbı mı oluyor:?

Sağ ol canım, ben de daha önceleri oturuyordum geçiyordu. Komşumun sözünün bitmesini bekleyip eve geçerim diye düşündüm. Ama eve gitmek ne mümkün kapının önünde yığılıp kalmışım..Yani nezaket kurbanı oldum..
bugün benimde düştü sanırım ama şiddetli olmadı çok.benim kalbim çarpıyor düşünce ve başım dönüyor ayaklarımın latına yastık alıp yattım geçti.
Artık çarşı pazara çıkmaya korkar oldum. Aman dikkat edelim kızlar. Allah'a emanetiz...

Ne kullanıyorsun? Sorarak aldıysan problem olmaz herhalde.. Ben dün sızma zeytin yağı sürdüm. Önce buram buram koktu.. Sonra geçti..

Gaz hareketine benziyor. Özellikle karnının üzerine ağırlık vererek oturduğunda hissedebilirsin.. Çok uzun süreli olmuyor şimdilik,ileride canımıza okuyacak tekmeleri..

merhaba kızlar nasılsınıız. ben ayın 15 inde memleketime gidiyorum ancak o zaman doktor kontrolüme gidebileceğim bu arada uçakla bu ayda gitmeme tehlikeli olurmu yaa.

bende dün akşam yüryüşten sonra daha önce hiç olmadığı kadar topuklarım ağrıdı yani herzamanki yürüyüştü anlamadım mesela bugünde yürdük kocişle ama ağrı falan yoktu ama dün akşam çok şaşrdım gerçekten

ay kıyamam ya sende haklısın neyse az daha sabret aç çekilmez yorulursun yazık bebişinle sana

bitkisel yağların zararlı olucağını sanmyrum bitkisel yani sonuçta ama ne mesela hangi yağlar onlar merak ettim

iyi akşamlar canım
benim sol tarafımda çok nadr böle ufak göz seyrmesi gibi bişey bazen 2 dk oyunca atyo valla ufaklık içerde bişeler yapıyo ama napıyo bilemedim

merhaba kızlar nasılsınıız. ben ayın 15 inde memleketime gidiyorum ancak o zaman doktor kontrolüme gidebileceğim bu arada uçakla bu ayda gitmeme tehlikeli olurmu yaa.

teşekkürler tatlım iyiyiz çok şükür... yoo herkes gidiyo uçakla bu aylarda bence sorun olmaz ama tabi gebeliğin nasıl ilerliyo doktrouna sorup gitsen daha iyi olur

gayet normal bence canım.ben 14+2 de 116 gr dı bizimkisi.dr beelirtmmişti ordan hatırlıyorıum.şişko olsunlar :)

bitkisel yag olarak cilek yagi, biberiye ,avokado,üzüm cekirdegi yagi,papatya yagi,kayisi yagi,yüze sürülürmü acaba alirken sormadim karnimada kakao yagi sürmek istiyorum bire kayisi yagi hamis annelerim cevap cermisler hangi yag diye eger bilgisi olan varsa yardimci olun kizlar cildimde cillenme oldu o yüzden süreyim dedim.

yazdığın yağların bi sakıncası yok kanımca bazılarını ben çok önce kullanmıştım kullanmadıklarımıda duydum ve gördüm ,,,kakako yağıda göbek için normal neden olmasınki

benimde yüzümde çok güneş lekesi var

cok sagol canim cevabin icin bebeginde hayirli olsun saglikla sihatle al kucagina insallah ..biz kadinlarin hic derdi bitmiyo valla yok catlicaz yok yüzümüzde leke yok dogum yok agda erkekler cok rahat valla her zorluk kadinin üstünde allah yardimcimiz olsun insallah catlamayiz yüzümzdeki lekelerde gider insallah.

Canım bence hiç sorun yapma. Maşallah bebeişine. Ne güzel. Ben hatırlamıyorum o haftalarda nasıldı. seen yine de aklına takıldıysa doktoruna sor. Ama bazen bebekler böyle önde kılo alıp, sonra yavaşlayabiliyorlar kilo alımında. Ne güzel kalsiyum alıyormuşşun çok. Benim bir arkadaşım doktoru demiş ki, son aylarda bulgur pilavı ve et çok yersen kılolu doğar bebek diye. Gerçekten de bebeği maşllah çok sağlıklı ve kılolu oldu :)

Allah hepimize sağlıklı, tosuncuklar versin..

Ayşe'cim biz çocuğumuzun ismini eşimle birlikte aile büyüklerimizle de konuşarak değiştirdik ve ikimizin de içinen sinen Kuran-ı Kerim'den bir isim koyduk. Bir tanesi zaten rüyamda görmüştüm Emin diye. Aynı zamanda bir de Furkan koyduk. Furkan Emin oldu :)

Paylaşmak istedim :))

Listeye de eklersin musait olduğunda sevinirim canım :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…