2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

günaydın canım ay cok gecmıs olsun ya sıcakalrdan da oluyo biliyo musun

insna bunalıyo :) ehehe eşin de yöntemı bulmuş iyi fikir işe yaradımı bari

günaydın canım ay cok gecmıs olsun ya sıcakalrdan da oluyo biliyo musun

insna bunalıyo :) ehehe eşin de yöntemı bulmuş iyi fikir işe yaradımı bari

ben normalde de hemen yorulan bi tipim hamileyken daha mıymıy oldum cıktım.bazen dıyorum allahım cocuga nasıl bakıcam inşallah allah kuvvet verıyordur hem işe gıt hem bebek bak:)canım sana bısey sorucaktım arkadasımın 2 gebelıgıde kese olmasına ragmen gelısmedıgı ıcın kürtajla sonlandırıldı kalp atışı hücre büyümesi falan olmuyprmus ama kesenın içi dolu.cok üzülüyor senın eski gebeliklerin de böylemi olmustu tedavısı varmı acaba

Merhaba sevgili anneler ve bebekleri

hepinize hayırlı günler diliyorum..ya bugün yine iş..mesai bitsede eve gitsek..çok uykum var..

günaydın kızlar herkes iyidir umarım
canım bende hamileliğimin başından beri ilk kez sancı ve bel ağrısı yaşadım geçenlerde ama o gün bütün gün dolandım durdum sabahtan akşama kadar işteydim öğle arası doktora git gel koşuştur iş çıkışıda çarşıda dolandım baya en son yataklık oldum yani ama dinlenince geçti dikkat et kendine :)

kızlarrrrrrdün kontrole gittim bebeğim cinsiyetini gösterdi.kızımız olacakmışbelli ki yavrum yabancı doktora göstermek istememiş.kendi doktorumuza gidince hemen açıp gösterdi.

ay canım hayırlı olsun darısı başımıza artık bakalım 10 gün sonra bizimkide gösterir inşallah son 2 kontrolümüzde açamadı ufaklık bacaklarını bir türlü :)

ayyyy evet ya o tekmeleri ben de bekliyorum, oğluma diyorum bazen annecim daha güçlü vur da hissedeyim diye :))) bu arada 18.haftadayım ben de

kızlarrrrrrdün kontrole gittim bebeğim cinsiyetini gösterdi.kızımız olacakmışbelli ki yavrum yabancı doktora göstermek istememiş.kendi doktorumuza gidince hemen açıp gösterdi.

Senin prenses yabancı biliyo demek ki şimdiden eehehhe.. hayırlı olsun analı babalı büyüsün inşallah.. bahtı güzel olsun..

kızlar bu sene kız senesi galiba bakıyorum da çoğumuzun kız
gelsin bakalım prensesleeeeeerrrr

erkek senesi derken kız senesine döncek galiba.. bi tane de bana gelsin o prenseslerden yaa

anladım canım ama hamıleyken de cok nromal hemen yorulmak :) bol bol dınlenemk lazım bebsıelr doğunca cok yorulucaz...

canım kese olusuyor peki bebekı ıcınde olusup daha fazla mı büyümüyor ??? yanı kesenın ıcınde bebek olusuo ama

büyümüyo mu ??? ben hıc öle bişey yaşamaıdm hepsinde bebekelrım olsutu kalpleri attı sonrasında kalpleri durdu

o da pıhtılaşmadan bebege kan gitmerdiği için oluyormuş ama bir sebep daha var şöyle anlatayım yumurta çatlayıp döllendiği zaman

sarı cisim denen bi madde olusuyo bu progesteron üretip bebegı olusturacak hücreleri besleyip büyümelerien yardımcı oluyo

eger bu sarı cisimcik olusmazsa o ilk hücrelere beslenemediği için büyümüyo ve sadece ekse olusuyo bebek içind eolusmuyo

böle oluncada 9. haftaya kadar bekelıp gözleip keseyı kurtajla alıoalr canım....tabıı baska sorunalr da oalbilir ama en bastan böle bi durum

varsa ya anneın bebegı besleyen hormonalrında sorun vardır ya o sarı cisim olusmuyor bebeği besleyen hormonu üretmıyordur

ya spermde kalitesizlik vardır döllenme gercekleşiyor fakat buyume olmuyrodur (ki bu en çok erkekte varıkosel sorununda olusur )

veya anne baba da kromozom anomalisi vardır ve hücreler gelişip bölünürken sorun cıkıyordur yada anne baba da kromozom anomalisi

yoktur fakat döllenem sırasında kalitesiz yumurta ve kalitesiz sperm kaynaklı kromozom anomalileri olusup hücreleri gelsımıyrodur

o kadar cok sebep var ki bunalrı en iyi bi uzman eleyip anlatabılır çok ıhtımal var

detaylı ıncelenmesı laızm canım güvendiği güvenebileceği uzman bır doktora gidip eşiyle birlikte muayene olmaalrını önerırım

Bir de bazen sarı cisimcik olussa bile progesteron eksıklıgınde bebek gelısemeyebılıo mesela benım bebekelrım döllenıo büyyo

ama her gebelıgımde progesteron eksıklıgı ooluyo ve kullanıyorum hepsinde aynısı oldu böle durumalrda oalbilir dediğim gibi

baktılarkı olmuyo iyi bi hekime muayene olup ondan devam etsınelr canım eşi de mutlaka sperm tetsını yaptıtıp varıkosel muayenesı

olsun tavsıyem tabıı gideceklerı dr daha güzel yonlendırır ınsallahh en ksıa zamanda sağlıkla gelrı bebeklerı....

aynen öle valla ama ayşe varya 12 haftaya kadar zor geçti zaman ama şimdi sanki daha hızlı ilerliyo :)) ama 4 gözle bekliyom sert tekmeleri :)) aayy ne güzell sana sayılı dk lar kaldı malesef ben 4 e kadar burdayım (

ayyyy evet ya o tekmeleri ben de bekliyorum, oğluma diyorum bazen annecim daha güçlü vur da hissedeyim diye :))) bu arada 18.haftadayım ben de

ınsallah canım çok az kaldı sert tekmeleree :)

anladım canım bebek olusuyo kalp atısı yok bu daha komplike bi durum ama arastırma hastanesıne gıtmeleri iyi inşallah

aşarlar problemlerını....canım öyle dua ettıyse duaısndan da olabilir tabii Rabbim sınav edıyordur

bu konuda da tavsıyem sadaka versınler veya kurban kessınler kisme yok mu dernegının somali için

kurban bagısları oluyor arayıp bilgi alabilrler canım bir sadaka bin belayı def eder

canım en azından hatanın farkında olmak onu telafi etmeyı kolaylaştırır....Rabbım en kısa zamanda sağlıkla verırı ınsallahh

aynen öyle tugbacımm 12 ye kadarz aman gecmek bılmedi şimdi bana da daha hızlı gecıyomuş gibi geliyo :)

ayy ınsallah sağ salim son ayalra gelip doğururuz bebelerımzıı ya ınsallahhh :)

Allah yardımcın oslun canım....

aminn kuzum Allah hepimizin yardımcısı olsun onun izniyle sağlıklı sıhatli alalım bebeklerimizi kucaklarımıza :))

kızlarr çok önemli bi konu hakkında sizinde görüşlerinizi almak istiyorum şu göbek kordon kanını saklama konusunda ne düşünüyosunuz yeni yeni araştırmaya başlıyorum ben ama belki sizinde bilginiz vardır

Günaydın kızlar naber nasılsınız bakalım

Çalışan arkadaşlar sizlerede kolay gelsin...Bugün hava yine bunaltıcı derece sıcak sanki.Hemen kendimi duşa atcam.Bi bakayım dedim sizlere.Güzel bigün ve hafta sonu geçirmek dileğiyle....

Zeynepfaz çok geçmiş olsun! Aman aman, bu dönemde içimizi ferah tutmamız çok önemli. Bebek annenin yaşadığı stresten etkileniyor biliyorsun. Ben kuantum falan gibi kitapları çok okuyorum bu ara. Çok iyi geliyor, tavsiye ederim. Normalde dalga geçerdim ama herşeyin beyinde bittiğine dair bir sürü gerçek olay anlatılıyor.
Dikkat et kendine arkadaşım.

güzel anneler bugün bebişimin cinsiyeti öğrendik.. :) kızım oluyor.. :) allahım bebeklerimizi sağlıkla sıhhatle kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah..

Çok sevindim canım senin adına! Ben de çok isterdim bi prenses valla! Sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması dileğiyle...

Canım hayırlısıyla atlatmışsın inşallah zor zamanları. Sonuçlarının çok iyi geleceğine inanıyorum ben de. Sakın içini sıkma. İçini ferah tut!

Canım rüyalarımız bilinçaltımızın birer eseri. Bu dönemde bilinçaltımızda hep doğum ve bebek odaklı şeyler olduğu için doğurana kadar bu tür rüyalar görmemiz çok doğal. İnsanların korkularını resimleştirme ve böylelikle yüzleşme ve bunlardan kurtulma yollarından biri aslında rüyalar. O açıdan çok normal böyle korku içeren rüyalar görmemiz. Bilinçli iken dillendirmediğimiz korkularımızı rüyalarla yaşayız atarız inşallah! Hiç sıkma sen içini. Bişeycikler olmaz!

Herkese günaydın hayırlı sabahlar kızlar...

Günaydın feslegenim, güzel bi haftasonu olsun inşallah!

Maşallah senin prensesine de! Çook sevindim senin adına da mathematician! Hayırlısıyla kucağına almak nasip olsun inşallah!

Valla Ankara'da hava güzel canım, serin. Ama ben de bi duşa atcam kendimi birazdan. Umarım çok güzel bi hafta sonu olur hepimiz için!

herkese hayırlı günler kızlar nasılsınız herkes iyidir inşallah.. bende 9 gün sonra öğreneceğim cinsiyetini inşallah:) bu arada 4lü tarama yapılacak bu test hakında bilgisi olan var mı. kan testleri dışında bebekte neye bakacaklar birde 17+1 de gideceğim o zaman yapılabilir mi acaba? eğer yaptıran varsa rica etsem bilgi verebilir mi?

Son düzenleme:

canım saklattırabılırsın tabıı ama genetık hastalıgı olanalr genelde basvuruoalrmıs

ben saklattırırmıyım bılmıom konusmadık öel bişi ama

gunaydın canım hamdolsun sen naıslsın :)

evet ya sıcak ve bogucu bı hava ben de dusa gırmek ıstıom

Ooo bizim kızlar uçmuş yine, valla artık geçmişe yetişemiyorum sanırım okumakla bitmeyecek. Bu ara zaten pek giremiyorum. Umarım herkes iyidir. Bugün bende temizlik vardı, camlar yeni silindi ve şakır şakır yağmur yağıyor Neyse vardır bir hayır sırf kendimi düşünmeyeyim. Perşembeye de randevu aldım doktordan, şu günler çabuk geçse de bebişimi görsem... Artık cinsiyet de kesinleşir, rahat rahat kızım ya da oğlum diye severim inşaallah

Kızlar kardeşimden büryan pilavı tarifi aldım şimdi

hiç yapanınız var mı ben ilk kez deniycem de tavsıyenız varsa sölein yani kabulum

öyle canım muahbbet gırlaa :) ay benım camlarda cok kırlı hııcc sılecek havada değilim ya napcaz bılmem

ınsallah kesınlesır canım cınsıyet guzel habelre gerl ınsallahh :)

cnm ben dün yaptırdım doktor yine bebeğe bakıyo ölçümlerini alıyo sonra kan veriyosun 2 li testten pek farkı yok sadece 4 tane değere bakılıyo kanda okadar :))

yaaa yarın başımıza ne geliceği belli diil o da çok önemliymiiş bana babasına kardeşine yakın akrabalara bile umut olabiliyomuş oyuzden istiyoruz aslında ama ilk alırlarkan kanı 2 bin falan veriliyomuş sonra yıllık 300 tl falan 16 yıl saklıyolarmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…