2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
selam kızlar...bugün hamılelık pilatesıne başlıyorum inş bı işe yarar bakalım.24.haftaya kadar yapmak lazımmıs.dün iftara davetlıydk ben bebek alısverııne basladım dedım erkenmıs yok bebek daha canlanmamı yuh dedım ne cahıllık benım oglum akrobatık gösterıler yapıyodu gördum:)):2:

allahım ne patavatsızlık ya.sinir oluyorum şu erken diyip bilip bilmeden konuşanlara.hastanede yattım gelen gidenin o kadar çok lafı sözü varki yok köylerinde biri 9 ay hamilelilik boyunca kanaması olmuş yok erken doğum yapılmış.hastanede kalıyorum diye bütün olumsuz durumlar anlatıldı.böyle güzel şeyleri söyleyincede bebeğe eşya aldık ya da ismini koyduk gibi erken daha bebek küçük.ne istiyorlar anlamadım ki.bak sinirlendim arzu ya :))

kızlar bişey sorcam.. doktorunuz sizden 4 boyutlu ultrason istedi mi? benimki 4 eylül için randevu aldırdı şimdiden..

Selam şekerler nasılsınız? Pazar günü 2li testin sonucunu almaya gittik çok şükür herşey yolunda 3lü teste gerek yok dedi doktor. Gitmişken, geçen hafta cinsiyetini göstermediği için tekrar baktırmak istedim kızlar yemin ediyorum resmen dalga geçti eşşek bizimle :KK1: doktor amcamız okadar uğraştı ki bu sefer, bacaklarını yapıştırıyor birbirine bir de bi sıkışı varki görseniz gebertirsiniz onu :KK9: bacaklarını açsa bu sefer de elleriyle kapatıyor. Yaa böyle pipi gördüm gibi geldi ama doktor diyor ki göbek kordonu da olabilir önemli olan arkadan görmek dedi. Keyfine çok düşkün birşey olacak bu hanginiz öylesiniz diye sordu dedim ben öyleyim inatçı da dedi ozaman keyfine düşkünlüğünü anneden inatçılığı da babadan almış diyor yok dedim inatçı olan da benim :KK9: Yani sonuç olarak yine göstermedi yaramaz kuzum. Babamızla birlikte yine de alışveriş yaptık zuzumuza kahve tonları aldık bu sefer.. hastane çıkışı, kuveti, zıbınları, önlükleri, battaniyesi, bir de yatak örtüsünü aldık içinde bir sürü parçası var hepsi çoookkk güzelleeerrr bi ara eklerim diğer topice. Onu her görüşümde duygularım daha yoğunlaşıyor daha çok hissetmeye başlıyorum ne kadar güzel bir duyguymuş içinde minicik bir canın olması :KK16::KK16::KK16:

ben 14. haftada öğrendım yanımdakı bayan 5.5 aylıkta hala öğrenememiş.benim oğlan çok hareketlıydı doktor hemen söyledi.tabi ben pipi falan göremedim bende senin gibi kordona pipi mi dıye ordum eşimde dıyokı zenci bebek mı bu okadar belli olsun:)eskiden kemiklere bakıp anlıyorlar sanıyordum ama degılmış.:emir_bebek:

allahım ne patavatsızlık ya.sinir oluyorum şu erken diyip bilip bilmeden konuşanlara.hastanede yattım gelen gidenin o kadar çok lafı sözü varki yok köylerinde biri 9 ay hamilelilik boyunca kanaması olmuş yok erken doğum yapılmış.hastanede kalıyorum diye bütün olumsuz durumlar anlatıldı.böyle güzel şeyleri söyleyincede bebeğe eşya aldık ya da ismini koyduk gibi erken daha bebek küçük.ne istiyorlar anlamadım ki.bak sinirlendim arzu ya :))

aynen öyle hiç annenin psikolojıını düşünmuyorlar.benim eskı doktorumda manyaktı her ultrasona yatınca eveeet bakalım canlı mı dıyordu.hey allahım dıyordum.neyse bu seferkı doktorum cok pozitif bı kadın.bana bebek odasını alma bı yaını doldursun ne olur ne olmaz dıyorlar yahu bızım yarına cıkacagımız kesın mı kı?rik sırf bebek için var sankı

kızlar merhaba.göbüşleriniz çıktı mı?ben hamilelikten önce de zayıftım.şimdi 1 kilo falan aldım.ama göbüşüm çıktı sipsivri. :KK53: sizde de öyle mi yoksa sadece benimki mi böyle?

aynen öyle hiç annenin psikolojıını düşünmuyorlar.benim eskı doktorumda manyaktı her ultrasona yatınca eveeet bakalım canlı mı dıyordu.hey allahım dıyordum.neyse bu seferkı doktorum cok pozitif bı kadın.bana bebek odasını alma bı yaını doldursun ne olur ne olmaz dıyorlar yahu bızım yarına cıkacagımız kesın mı kı?rik sırf bebek için var sankı

geçen bebek arabası baktık hani fikir olsun diye adama biraz fazla sordum galibaki sıkıldı.bebek doğdumu diye sordu.hayır dedim.o zaman daha erken bebek doğsun alırsınız dedi.bende sen tok satıcısın galiba dedim.adam afalladı.alıcam işte çatlayın diyesim geliyo :)

kızlar merhaba.göbüşleriniz çıktı mı?ben hamilelikten önce de zayıftım.şimdi 1 kilo falan aldım.ama göbüşüm çıktı sipsivri. :KK53: sizde de öyle mi yoksa sadece benimki mi böyle?[/QUOT

ben de zayıf olmama rağmen top yutmuş gibiyim:) 3kilo faa aldım daha şimdiden!!

ayyy yanlız olmamak güzel yaa :)) annem kızıyo bana neden kalkmıyosun diye.. dedim dayanamıyorum napim gece uykum bile yetmiyo bana, akşam geliyorum yemekti bulaşıktı hadi ortalık topla çamaşır at ütü yap valla bitiyorum kendimi yatağa zor atıyorum... bize de yazık değil mi yaa :))

iftarda da benimki cok az yer, bi çorba yapsam başka bişey yok mu diye sormaz.. tabi herşeyden yapıyorum az az da olsa yiyor.. canım benim :))

ben kayınvalidede olduğum için kalkmıyorum.onlar yiyorlar ailecek bizde oğlumla yatıyoruz hehehe :))

senin adinada cok sevindim gercekten allahim gönlüne göre vermis insallah kurban oldugum allahim benimde gönlüme göre verir.banada bazi baktigim seyler kiz diyor ama yinede insan inanamiyor hakkimizda hayirlisi seninde benden 2 once birbirimize yakinmisiz 8 ocak 2013 genelde yakin olanlara bakiyom kizida olan var oglu olanda ama gercekten senin adina cok sevindim ne güzel ya onunda tatina bakmayi nasip etmis sonuna kadar etsin yüce rabbim kizina iki ogluna uzun ömür versin...[/QUOTE. Ben hiç bir şeye inanmadim tam 3 doktora gittim 2 si radyoloji uzmanı ayrıntılı ultrasonla baktı yine de kızımı kucağımda görünce inanıcam senin icinde aynı dilekleri diliyorum kimse anlamaz evladın kızı erkegi olmaz olmaz ama kimse anlamaz bizi çok istedim Rabb'inden bu kız evladı çevremde herkes nasıl merak ediyordu herkeze nasip etsin isallah:KK3::nazar:

şöyle :) alıntı ile cevapla deyıp mesaj yazıyoruz ya mesaj ekranının altında bu ifadeeler cıkıo sende cıkmıyo mu ???

veya mesaj yazraken kalın yap yazı rengını dğeiştir ksımı varya orda gülen surat var ordan da secebılırsın

sdfghjkl%25C5%259F.jpg

bunlar bendede çıkmıyor o nedenle zaten resim yüklerken çok zorlandım.bir ara kendimden şüphe ettim.hamilelikte algıla gücümümü kaybettim diye ama oyk bendede napıyım

kızlar merhaba.göbüşleriniz çıktı mı?ben hamilelikten önce de zayıftım.şimdi 1 kilo falan aldım.ama göbüşüm çıktı sipsivri. :KK53: sizde de öyle mi yoksa sadece benimki mi böyle?[/QUOT

benim göbek çıplak belli oluyor 1 kilo almışım bebegı ultrasonda görmesem hamıle oldugumu hisedemıcem.bu aydan sonra kesın kilo alırım cünkü iştahım açıldı.bu tiple de bebek arabası bende baktım hedıye mı alıyorsunuz dedıler sınır oldum hamileyim ben hamile dıye bagırasım geldı:)):KK49:

Kızlar ben dayanamadım bugün doktora gittim! Kendi doktoruma değil, başka bir yere gittim rutini bozmamak için. Ultrasonun bir aydan kısa sürede zararlı olabileceğini söyledi, o yüzden 4-5 sn. baktı, ben bir şey anlamadım. Ama kalp atışları normalmiş ve oynuyormuş, her şey yolundaymış çok şükür. Öyle deyince ben de cinsiyeti soramadım. Kaşıntımı sordum, hiç bakmadan merhem ve fitil verdi. Fitili kullanmayacağım, merhemi alırım. Kıvamlı akıntı normal mi dedim, olur normal dedi. Toplam 10 sn. için SGK anlaşmalı 80 lira verdim. Biraz daha ilgi bekliyordum doğrusu. :KK19::KK19:

Günaydın kızlar

Naber nasılsınız..Ay ne güzel yağmur yağdı 1-2 saat önce ya ohh serin serin olduk biraz.Ama öyle bir şimşek çaktıki kesin yıldırım düşmüştür biyerlere dedim.Ben yattgım yerden sıçradım resmen pamukta da(kuşum) kafesinde sıçrayıp tavanına vurdu galiba:KK1: Ama yavaş yavaş güneş açıo yine offff :KK14: Şimdi temizliğe başlıcam bende bi girip bakayım dedim.Temizliğim bitince burdayım yine .Görüşürüz kızlarr:21:

o yağmurrr buralara neden uğramıyorkiiiii burası karadeniz ya hani burada yağmur çok yağardı.ayrıca bende evimi temzilemek istiyorum.yeni aldım evimi ama eşyamı içine tıkar tıkmaz samsuna gelmek zorunda kaldım

selam kızlar...bugün hamılelık pilatesıne başlıyorum inş bı işe yarar bakalım.24.haftaya kadar yapmak lazımmıs.dün iftara davetlıydk ben bebek alısverııne basladım dedım erkenmıs yok bebek daha canlanmamı yuh dedım ne cahıllık benım oglum akrobatık gösterıler yapıyodu gördum:)):2:

canım bir spor salonundamı başalıyorusn yoksa kendinmi yapacaksın

Boşver bakma kimsenin lafına, biri olumsuz bişey anlattığında ya da dediğinde de ben hamileyim lütfen böyle negatif şeyler söylemeyin etkileniyorum de çık içinden.. onlar düşünsün :KK53:
bu arada pilates demişsin, önceden yapıyor muydun, bir alt yapın var mı? eğer yoksa sakıncalı söylemekte fayda var diye düşündüm canım..

Selam şekerler nasılsınız? Pazar günü 2li testin sonucunu almaya gittik çok şükür herşey yolunda 3lü teste gerek yok dedi doktor. Gitmişken, geçen hafta cinsiyetini göstermediği için tekrar baktırmak istedim kızlar yemin ediyorum resmen dalga geçti eşşek bizimle :KK1: doktor amcamız okadar uğraştı ki bu sefer, bacaklarını yapıştırıyor birbirine bir de bi sıkışı varki görseniz gebertirsiniz onu :KK9: bacaklarını açsa bu sefer de elleriyle kapatıyor. Yaa böyle pipi gördüm gibi geldi ama doktor diyor ki göbek kordonu da olabilir önemli olan arkadan görmek dedi. Keyfine çok düşkün birşey olacak bu hanginiz öylesiniz diye sordu dedim ben öyleyim inatçı da dedi ozaman keyfine düşkünlüğünü anneden inatçılığı da babadan almış diyor yok dedim inatçı olan da benim :KK9: Yani sonuç olarak yine göstermedi yaramaz kuzum. Babamızla birlikte yine de alışveriş yaptık zuzumuza kahve tonları aldık bu sefer.. hastane çıkışı, kuveti, zıbınları, önlükleri, battaniyesi, bir de yatak örtüsünü aldık içinde bir sürü parçası var hepsi çoookkk güzelleeerrr bi ara eklerim diğer topice. Onu her görüşümde duygularım daha yoğunlaşıyor daha çok hissetmeye başlıyorum ne kadar güzel bir duyguymuş içinde minicik bir canın olması :KK16::KK16::KK16:
aleynaa nerdesin sen ??? bugün aklımdan gectin bu kız nerde dedim girmedi ne zaman oldu.. ya da bana denk gelmiyosun. bebeğini görmüşsün ne güzel, cok sevindim senin adına.. ama cinsiyetini de gösterseymiş iyiymiş yaa yaramaz :KK1: aldığınız cicileri de inşallah güzel günlerde kullansın canım.

geçen bebek arabası baktık hani fikir olsun diye adama biraz fazla sordum galibaki sıkıldı.bebek doğdumu diye sordu.hayır dedim.o zaman daha erken bebek doğsun alırsınız dedi.bende sen tok satıcısın galiba dedim.adam afalladı.alıcam işte çatlayın diyesim geliyo :)
ay süpersin, hazırcevapsın sen bravoo. bazıları hakediyor gerçekten.. sana ne yani doğdu mu doğmadı mı sen işine bak.. :KK1:

benim cıktı birazz, cıplakken daha belli tabi.. elbise giyince hepten belli oluyo :KK76:

ben kayınvalidede olduğum için kalkmıyorum.onlar yiyorlar ailecek bizde oğlumla yatıyoruz hehehe :))
ohhh keyfe bak maşallaaah :nazar: :KK1:

benim göbek çıplak belli oluyor 1 kilo almışım bebegı ultrasonda görmesem hamıle oldugumu hisedemıcem.bu aydan sonra kesın kilo alırım cünkü iştahım açıldı.bu tiple de bebek arabası bende baktım hedıye mı alıyorsunuz dedıler sınır oldum hamileyim ben hamile dıye bagırasım geldı:)):KK49:

ya ben hepinizden cok kilo aldım galibaa, en son 59 kiloydum 11.haftamda ve o haftaya kadar da 4 kilo almıştım dr dur dedi :KK43:
şimdi dikkat ediyorum ama yine arada kaçıyor simitti börekti sabahları özellikle :26: 16 ağustosa kadar da daha alırım heralde 100 kilo gircem doğuma :KK14:

Kızlar ben dayanamadım bugün doktora gittim! Kendi doktoruma değil, başka bir yere gittim rutini bozmamak için. Ultrasonun bir aydan kısa sürede zararlı olabileceğini söyledi, o yüzden 4-5 sn. baktı, ben bir şey anlamadım. Ama kalp atışları normalmiş ve oynuyormuş, her şey yolundaymış çok şükür. Öyle deyince ben de cinsiyeti soramadım. Kaşıntımı sordum, hiç bakmadan merhem ve fitil verdi. Fitili kullanmayacağım, merhemi alırım. Kıvamlı akıntı normal mi dedim, olur normal dedi. Toplam 10 sn. için SGK anlaşmalı 80 lira verdim. Biraz daha ilgi bekliyordum doğrusu. :KK19::KK19:

muayene ücretimi 80 lira:26:
ne kadar pahalıymış .en azından cinsiyetini ögrenseydin o kadar para verdigine degerdi :)

doktorlarınde ne dediği belli deil kimisi ultrasaon zararlı diyo kimisi değil diyo

canım bir spor salonundamı başalıyorusn yoksa kendinmi yapacaksın

öncesinde evde pilates topuyla yapıyordum cden .şimdi gebeler için yurtdışından cd gelmiş ondan aldım sırf ebru şallıya sinir oluyorum dıye onunkını almadım:)gebeler ıcın olanında top yok egzersizler var.hamilelerle beraber yapıyorsun.normal dogumu kolaylastırıyormu ve bel agrılarını krampları engellıyormu.doktorunuza danısıp baslayabılırsınız zaten öle zor hareketler yok.

Kızlarr yaa benim qibi çook kilo aLAN VARMIII?? ya ben 10 üstüaldım şimdidennn ne olcak sonum bilmiorum valllaaa:KK43:( :KK43:

muayene ücretimi 80 lira:26:
ne kadar pahalıymış .en azından cinsiyetini ögrenseydin o kadar para verdigine degerdi :)

Valla doğru diyorsun canım, ama o kadar laftan sonra cinsiyeti sorsaydım herhalde kadın bana vicdansız anne derdi, ağzımın payını alıp çıktım zaten :KK9: Neyse en azından iyi olduğunu öğrendim çok şükür, bir daha da gerekmedikçe buradaki olumsuz topikleri okumayacağım, onlardan çok etkileniyorum galiba :KK17::KK17:

X