2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ayyyyyy kızlarr o kadar çok greyfurtt konusunda yorum yaptınızki hiç aklımda yokken ağzımdan sular aktı resmen....bu sıcakta çıkıpta nereden bulayım ben şimdi yaz günü greyfurttu hıı söyleyin bana.....
bu arada ayşem endişelenmekte çok haklısın ama pozitif düşünmeye çalış .sonuç olarak sorun yok demiş doktorun keyfini çıkar bebişinide kendinide üzme ...bu arada senin cinsiyetle ilgili birşey varmı...

canım greyfurt suyu var marketlerde onlara bak :)

benımde canım portakal cekıo portakal suyu ile

idare edıyorumm :)

canım evetsorun yok dedi hem oslada şu an yapılcak mudehale yok beklemekten ve tkıp etmekten baska

dua edip beklıycez ınsallah hayırlısı olur :) dr sadece sonuca baktı bu sefer özeldekı doktorum da 16. haftaya girmeden

bakmamak konusunda ısrarcı ömrümü yediler ömrümü :KK9:

Merhaba Hatunlar.. :KK1:

Doktordan Geldim..
Bebeğim Kızmış.. :emir_bebek:
Ohh Bee Öğrendim, İçim Rahatladı.. :KK1:

Son düzenleme:
Kızlar Ayşe bugün test sonuçlarını gösterecekti doktora. Hiç haber var mı kızlar? Geçmişe baktım, ama birşey göremedim.

Kızlar Ayşe bugün test sonuçlarını gösterecekti doktora. Hiç haber var mı kızlar? Geçmişe baktım, ama birşey göremedim.

gösterdım canım tertemız sonuclarımm :) doktor su an ıcın problem yok takıp edicez dedi

ayrıntılı usg ıcın gun verdi böyle :) sağol :)

Doktordan Geldim..

oo hayırlı olsun kızcen canım sağlıkla gelsın :)

Günaydın kızlar.lousame6 Gozunaydin canım maşallah ne güzel 3.bebegin bende 3tane istiyorum fikrim değişmezse tabi.artik cicileri almaya başlayabilirsin ben dün dayanamadım cok tatlı iki kız tulumu aldım.buarada senin diğer bebislerin cinsiyeti ne?[/QU

üçüde erkek))) Allah hayırlı evlat versin ultrasonla gördü dr. bana da gösterdi yukarı doğru bi çıkıntı:) kesin değil dedi ama bilmiyorum. İnşallah Allah gönlüne göre verir zeynepcim üç tatlı bebeğin olur

canımmmm benimmm ya çooook sevindimmmm.Güzel Allahım diğer sonuçlarınında böyle güzel olmasını nasip etsin inşallahhh.bu arada bende tefriciyyeye başladım şuan çok az oldu ama artık sahura kadar bekleyecgz nasılsa okurum geceleri.

canım evet cok sukur bugunde dr gösterdım temız sonuclarr cok sukur :) amın ınsallah canım

çok sağol Allah ım kabul etsın ınsallahh :)

Ayşecim çok sevindim canım,inşallah yarında güzel haberini okuyacağız...

Dualarımız seninle canım..

canım cok sukru dr gosterdım temız ınsallh hep güzel haberler veririz burada :)

kaç aydır içemiyordum bugün çok güzel koktu burnuma nescafe içtim yarım fincan,pişman değilim :KK36:

ayy sorma benımde gecen canım cektı ıctım ohh missss gibi sıcak havada sıcak sıcak ıctım o kadar canım çekmiş :)

arada sırada bı fıncandan bişi olamz canım :)

çok şükür canım gözün aydın çok sevindim mutlu oldum.işallah kromozom testin sonuçlarında iyi çıkar .sağlıkla kucağına alırsın bebişini.

sağol canım cok sukur ınsallahh kromozom da onumuzdekı cuma cıkacakk bakalımm ıns temzı gelır o da :)

günaydınlar hayırlı cumalar ve hayırlı ramazanlar ne şanslıyız ki böyle güzel günlerde hamilelik başlangıcı yaptık (3aylar ve ramazan)inşallah Rabbim hepimize tamamlamayı nasip eder biz dün çok gezmişiz teyzeyle hala belim ağrıyor buakşamda teyzeyi yollucaz iftar yapıp çay bahçesinden servise canım benim 1yıl yok gene

ayşecim canım nasıl sevindim rabbim hep böyle sevindirsin bizleri canım melek yüzüne minik ay cimcime geçti içimden kimin duası hayır oldu bilinmez rabbim hayrı geçenlere hayır versin inşallah

biz bugün 2li kan sonucumuzu alcaz ama bakalım göstermeyi yapamaya biliriz tıptaki şu randevu olayı yüzünden ay çrş gördük miniki ama yine göresim var haftaya ikiliyi doktorumuza da götürcez bakalım sokar yine inşallah

canım evet cok sukur ınsallaahhhh amiin aminn :)

kızlar geldım doktordan evet testım cidden de temız cıkmıs doktor tamam sorun yok dedi ama nası hanı damarında sorun vardı dedım

ya var ama ıkılın temız cıktı ya tamam ayrıntılı zamanın gelsın 23 hafta o zaman tekrar kontrol edicez su anda gelısıyor buyyo

degerler ıyı önde gıdıyo belkı de düzelicek bılemeyız takıp edicez dedı bu kafdar mı yanı dedım evet bu kadar e ama hanı önemlı ciddi değil mi dedım

evet önemlıde su an ıcın sorun yok ancak takıple devam edıcez için rahat olsun su an bu duruma sorun var dıyemıyorum yanı ok mi dedi

evet de benım kafam karıstı dedım doktor da tabıı azbucuk sınrılendı :) dedım ama bana da hak verın sımdı ciddi oldugu söylenıo sonrada

su an ıcın sorun yok denıo ben hangısıne ınanıcam dedım doktorda bak tekrar edıyorum su an ıcın ıkılı kan sonucun da temız cıktıgı ıcın

sorun yok kan sonucunda rısk olsaydı o zaman tamam problem ama su an yok takıp edicez tamam mı dedi iyi deıdm ben de ama kafam hala karısık :S

neyse sonucta ne olursa olsun pozitif dusunmem gerekıyo ben gene normal sekılde devam edıyorum ama bı tane dr buldum randevu almaya calısıyroum

eger memnun kalırsam bundan soınra onunla devam etmeyı dusunuyorum bakalım....şöle doğru duzgun bı acıklama beklıo ınsan neysem eve geldım dus

aldım sımdı ıse gıdıcem kızlar öptüm çok :) genel olrk durum ıyı ınsallah buna ragmen daha da ıyı olur

ay_she cim sonucunun iyi gelmesine sevindim tatlım.. ama doktorun dediğini kafana takma.. hangi doktora gidersen git sana kesin iyi, bi sıkıntı yok diyemez tatlım.. bak ben bi prof a gidiyorum çok da iyi açıklama yapıyor.. ama diyor ki bu bir süreç ne zaman ne olcağı belli olmaz.. ikili test sonucunu bile söylerken artmış riskin yok dedi.. bebek kesinlikle iyi diyemezler çünkü hamilelik boyunca yapılan testler kesin sonuçlar vermio ki ikili de bunlardan biri... senden aldıkları kan değerlerini bebekte yaptıkları ense kalınlığı boy gibi ölçümleri senin yaşınla birlikte bilgisayarda bir programa girip hesap yapıyorlar ve ikili tarama sonucu böylece ortaya çıkıyor.. senin yaşında benzer değerlere ve ölçümlere sahip insanların verileriyle karşılaştırıp kesirli bir değer verio.. mesela benimki 1:5365 çıkmıştı.. bu da demek oluo ki benim yaşımda benzer değerlere ve ölçümlere sahip 5365 hamileden birinin bebeği doğunca sorunlu olmuş diğerleri iyi.. bu testler istatistiki verilere bağlı olduğu için doktor şimdilik bir sıkıntı yok süreci takip edicez diyor.. biz anne adaylarına düşen sağlıklı beslenmek düzenli kontrolerimize gitmek ve bol bol bebişlerimizin sağlığı için dua etmek.. biz anne adayları endişelenmekte haklıyız kendimize göre bu sebeple iyi açıklama yapabilen ve güvenebileceğimiz bir doktor bulmak çok önemli.. çünkü bir ay bitti iki ay bitti derken bi bakmışız doğum zamanı gelmiş ve doğumda doktorumuza güvenmemiz çok önemli...

bu arada ikili tarama testi 11 ve 12 haftalarda yapılıyor çoğumuz 15 haftalık olduk ya da 15 haftamız bitti.. bugün baktımda bir çok kişi ikili sonucunu yeni almış nie böle gecikti kızlar? ben haftaya cumartesi 3'lü taramayı yaptırcam o da 4'lü tarama testi ile birlikte 16 22 haftalar arası yapılıyor.. 2'li ve 3'lü tarama sonuçları iyi gelirse genelde doktorlar 4'lü ye ihtiyaç duymuyor diye biliyorum ama tekrar gittiğimde sorucam..

kızlar geldım doktordan evet testım cidden de temız cıkmıs doktor tamam sorun yok dedi ama nası hanı damarında sorun vardı dedım

ya var ama ıkılın temız cıktı ya tamam ayrıntılı zamanın gelsın 23 hafta o zaman tekrar kontrol edicez su anda gelısıyor buyyo

degerler ıyı önde gıdıyo belkı de düzelicek bılemeyız takıp edicez dedı bu kafdar mı yanı dedım evet bu kadar e ama hanı önemlı ciddi değil mi dedım

evet önemlıde su an ıcın sorun yok ancak takıple devam edıcez için rahat olsun su an bu duruma sorun var dıyemıyorum yanı ok mi dedi

evet de benım kafam karıstı dedım doktor da tabıı azbucuk sınrılendı :) dedım ama bana da hak verın sımdı ciddi oldugu söylenıo sonrada

su an ıcın sorun yok denıo ben hangısıne ınanıcam dedım doktorda bak tekrar edıyorum su an ıcın ıkılı kan sonucun da temız cıktıgı ıcın

sorun yok kan sonucunda rısk olsaydı o zaman tamam problem ama su an yok takıp edicez tamam mı dedi iyi deıdm ben de ama kafam hala karısık :S

neyse sonucta ne olursa olsun pozitif dusunmem gerekıyo ben gene normal sekılde devam edıyorum ama bı tane dr buldum randevu almaya calısıyroum

eger memnun kalırsam bundan soınra onunla devam etmeyı dusunuyorum bakalım....şöle doğru duzgun bı acıklama beklıo ınsan neysem eve geldım dus

aldım sımdı ıse gıdıcem kızlar öptüm çok :) genel olrk durum ıyı ınsallah buna ragmen daha da ıyı olur
ayşemm kuzum çok çok sevindim bak herşey yolunda işte kafana bişi takılmasın pozitif hatun sana o zamanda sölemiştim doktor en kötü senaryoyu yazıyo sonra sonuçlar iyi çıkıncıda korkulcak bişi yok diyo tabi sen ogüne kadar kafayı yediğinle kalıyosun bak ne güzel sıkıca tutunmuş annesine büyüyo gerisini salla gitsin hem günündende ilerideymiş kuzun :)) ayşeee eee cinsiyeti neeee ???

Doktordan Geldim..

maşşallah şehzadelerin içine bi prenses daha sağlıkla kucağına al kuzunu inşallahh :))

ay_she cim sonucunun iyi gelmesine sevindim tatlım.. ama doktorun dediğini kafana takma.. hangi doktora gidersen git sana kesin iyi, bi sıkıntı yok diyemez tatlım.. bak ben bi prof a gidiyorum çok da iyi açıklama yapıyor.. ama diyor ki bu bir süreç ne zaman ne olcağı belli olmaz.. ikili test sonucunu bile söylerken artmış riskin yok dedi.. bebek kesinlikle iyi diyemezler çünkü hamilelik boyunca yapılan testler kesin sonuçlar vermio ki ikili de bunlardan biri... senden aldıkları kan değerlerini bebekte yaptıkları ense kalınlığı boy gibi ölçümleri senin yaşınla birlikte bilgisayarda bir programa girip hesap yapıyorlar ve ikili tarama sonucu böylece ortaya çıkıyor.. senin yaşında benzer değerlere ve ölçümlere sahip insanların verileriyle karşılaştırıp kesirli bir değer verio.. mesela benimki 1:5365 çıkmıştı.. bu da demek oluo ki benim yaşımda benzer değerlere ve ölçümlere sahip 5365 hamileden birinin bebeği doğunca sorunlu olmuş diğerleri iyi.. bu testler istatistiki verilere bağlı olduğu için doktor şimdilik bir sıkıntı yok süreci takip edicez diyor.. biz anne adaylarına düşen sağlıklı beslenmek düzenli kontrolerimize gitmek ve bol bol bebişlerimizin sağlığı için dua etmek.. biz anne adayları endişelenmekte haklıyız kendimize göre bu sebeple iyi açıklama yapabilen ve güvenebileceğimiz bir doktor bulmak çok önemli.. çünkü bir ay bitti iki ay bitti derken bi bakmışız doğum zamanı gelmiş ve doğumda doktorumuza güvenmemiz çok önemli...

bu arada ikili tarama testi 11 ve 12 haftalarda yapılıyor çoğumuz 15 haftalık olduk ya da 15 haftamız bitti.. bugün baktımda bir çok kişi ikili sonucunu yeni almış nie böle gecikti kızlar? ben haftaya cumartesi 3'lü taramayı yaptırcam o da 4'lü tarama testi ile birlikte 16 22 haftalar arası yapılıyor.. 2'li ve 3'lü tarama sonuçları iyi gelirse genelde doktorlar 4'lü ye ihtiyaç duymuyor diye biliyorum ama tekrar gittiğimde sorucam..

canım evet bılıyorum ben zaten ıkılı ıcın bişi sölesin demedım yanı bana ters akım var dedi ciddi sorun soncuu al
konusalım dedi şimdi gidiyorum ciddi değil diyo :) belkıde düzelir dio yanı dese kı evet bu bı sorun ama takıp edip bakıcaz hıcbısey keısn
değil net bısı dıyemem demıyosenın cocugunda hıcbısorun yok dıyo ama bı sorun var yanı ben buna itiraz edıyorum
aptal yerıen koyyolar karsısındakıleri ben bunu özeldkeı doktoruma da gösterdım sonucu ciddi bi durum dedi anlattı
ama perinatolog turp gibi bişiyi yok dio ondan canım sıkıldı....yoksa zaten ben hayatıma normal devam edicem canım :)
zaten tedavı etme gibi olayı yok

dediğin doğru doktorunun dediğide bu süreçte ne oacagı hiç bilinmıyor 28 haftalık sapasğalam hiçbisorunu olmayan bebegımı
kaybettım ev ne bebekte ne bende bi sorun cıkmadı pıhjtılaşam cıktı bu bebek öldürmez dediler kordonla ilgili bi sorun
çıktı bu da bebek öldürmez dediler öle havada kaldı yanı ne olacagı bılınmıyo tabıı kı canım dua edıcez her aşaması zor ve
takıp edilmesi gereken bi süreç bu insan doğacak kolay mı :)

ben devletyte yaptırdıgım ıcın ıkılı randevusunu gece verdıler biraz onun ıcın kan sonucumda bı hafta gecıktı derken
bu gun oldu ıste evet normalde 11-14 hafta arası yapılması lazım benıkı yapıldıgında haftam 13+0 dı ama bebegım 14+1 idi

ayşemm kuzum çok çok sevindim bak herşey yolunda işte kafana bişi takılmasın pozitif hatun sana o zamanda sölemiştim doktor en kötü senaryoyu yazıyo sonra sonuçlar iyi çıkıncıda korkulcak bişi yok diyo tabi sen ogüne kadar kafayı yediğinle kalıyosun bak ne güzel sıkıca tutunmuş annesine büyüyo gerisini salla gitsin hem günündende ilerideymiş kuzun :)) ayşeee eee cinsiyeti neeee ???

maşşallah şehzadelerin içine bi prenses daha sağlıkla kucağına al kuzunu inşallahh :))

evet canım cok sukur ya aynen dediğin gibi oldu zaten ınsallah doğuncada tümmm doktorları şaşırtır yavrum

sapasağlam turpp gibi doğarr ınsallahhhh :) duamı edıyorum Allah tan dılıyorum bebısımı beslıorm

bakalım hayırlısı canım sağlığı canı veren Allah dimi :) yaa yok daha öğrenemedım cınsıyetı özeldeki doktorum da sölemıo

16 hafta dolmadan sölemıo bugun 15 haftalıkoluyoruz bakalım en fazla 1 hafta daha belirsiz kalıcak ıns :)

2li test 11/14.haftalar arası yapılır dıye bılıyorum yanı okuduklarıma dayanarak... bende salı gıdecektım randevuyu ctesıye verdıler umarım test zamanın geçmış demezler

kızlar ben cok acıkıyorum yaaa :S :S :S

doyamıyorum bi türlü saat bası yemek yesem anca Allah Allah :)

Hadi gözün aydın ayşecim çok sevindim.Bundan sonraki görüşmelerinde de hep olumlu haberlerle dönersin inş.Ama ben inanıorum bebeğin sapasağlam turp gibi gelicek inş annesi.Şuan gelişmesinin iyi ,ilerde olması bile çok güzel...Allahım korusun hepsinide...

Kızlar herkesin ramazanını mubarekliyorum.Her yıl bugünleri görmeyi nasip etsin Allah eşimizle çocuklarımızla dostlarımızla....

ne güzel canım ya çok sevindim.meleğin seni bırakmıyor işte kafanı takma bence sende artık tadını çıkar bu günlerinin Allah bu kadar anne adayının dualarıını geri çevirmiyor şükürler olsun

arada oluyo,bende korkuyorum daha çok kasılıyo:) bıde sabahları,oncelerı korktum sonra anladım kı eskısı gıbı organlarımın hepsi benım değil,içerideki:) baskı yaptığından normalden çok fazla sıkışıyorum:)

benimde genelde sol tarfta ağrım var kızlar ve sabahları genel bir ağrı yaşıyorum birde elimde olmadan hep yüzüstü yatıyorum onunla alakalı olabilirmi

X