2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ne güzel canım ya çok sevindim.meleğin seni bırakmıyor işte kafanı takma bence sende artık tadını çıkar bu günlerinin Allah bu kadar anne adayının dualarıını geri çevirmiyor şükürler olsun

evet canım su an durumu ıyı bakalım ınsallah ultrasonda gozuken durumda bebegıme gelısıma cısından cok vermez ınsallah

kesınlıkle Allah bizi duyuyor canım dualarımızı gerı cevırmedı cevırmıycek ınsallah yaa :)

Hadi gözün aydın ayşecim çok sevindim.Bundan sonraki görüşmelerinde de hep olumlu haberlerle dönersin inş.Ama ben inanıorum bebeğin sapasağlam turp gibi gelicek inş annesi.Şuan gelişmesinin iyi ,ilerde olması bile çok güzel...Allahım korusun hepsinide...

Kızlar herkesin ramazanını mubarekliyorum.Her yıl bugünleri görmeyi nasip etsin Allah eşimizle çocuklarımızla dostlarımızla....

sağol canım ınsallahh ya ınsallah :) ay o günler bi gelse sevıncten napıcamı sasırırımm heralde yaa

Rabbım hepimize sağlıkla o güzel gunelrı gostersın ınsallah :)

canım greyfurt suyu var marketlerde onlara bak :)

benımde canım portakal cekıo portakal suyu ile

idare edıyorumm :)

canım evetsorun yok dedi hem oslada şu an yapılcak mudehale yok beklemekten ve tkıp etmekten baska

dua edip beklıycez ınsallah hayırlısı olur :) dr sadece sonuca baktı bu sefer özeldekı doktorum da 16. haftaya girmeden

bakmamak konusunda ısrarcı ömrümü yediler ömrümü :KK9:

ne gıcık doktorlar varmış ya.benim ikili testi yapan doktor şak diye cinsyeti söyledi.kendi doktoruma dedim erkekmiş bebek diye bende bir bakayım merak ettim dedi o da baktı o da erkek dedi :) şimdi eşimin memlelketine geldik iki ay buradaız okullar açılana kadar.13 saat yol geldik acaba bir problem olmuşmudur diye buradada bir doktora görünüdm şansıma o da şeker bir insan çıktı.bebeğimin her yerini detaylı bir şekilde gösterdi.parmakalrını açmasını kapamasını.ne anlayışsız insanlar varmış ya siz yazıyorsunuz ben sinir oluotrum burda

benimde genelde sol tarfta ağrım var kızlar ve sabahları genel bir ağrı yaşıyorum birde elimde olmadan hep yüzüstü yatıyorum onunla alakalı olabilirmi

canım bazen ben de yuzustu yatma ıhtıyacı hıssedıyorum su an da akrnım cok büyük olmadıgı ıcın
yuzustu donup kolumda gövdemı yukseltıp tum agırlıgımı göbeğime vermıyorum yanı öle uzanıyorum bıraz
ağrı yapmıyo bende ama tam yuzsutu yatıyosan e rahım büyüdü sımdı yukarı cıkıyo ondan dolayı oalbilir belkı ağrın

bana bu gece de uyku yok
her aksam 11,30/12,30 arası uyuyorum sonra bitti yok, ayaklarımın altı alev topu sankı, okuyanlar son ayları sanır o da değil, vantılator var havlu ıslayıp koyuyorum , sureklı ayaklarımı yıkıyorum ama yok tabı bu şekılde uyku da yok
sıkıntıdan sahuru şimdiden hazırlamaya başladım.
herkese hayırlı ramazanlar bu sene tutamamak biraz vicdan azabı yapıyor:KK43: ama bebişlerimiz için....

benim ayaklarımda çok yanıyor normalde ayaklarımın hep buz gibi olmasıyla ünülüyümdür ama şimdi yanıyorum özellikle gece yatınca

günaydın kızlar herkese hayırlı ramazanlar evde tamirat başladı yerler kırılıyor ev savaş alanı gibi bu sıcakta napıcam bilmiyorum........

kolay gelsin canım yok mu yarıdm edecek kimse.bende vimi tasıdım geçen haftalarda sağolsunlar annemle ablam yaptı herseyimi ama yinede evin sahibi sen olunca onu burya koy şunu şurya koy derken hepsinden çok ben yoruldum.sonra birde doğlagaz için duvar delince yeniden battı heryer onuda ben tamizledim çok zor olıuyor kolay gelsin sana canım

ben yarın sorcam bu ayak yanmasını doktora, ozellıkle yatınca oluyo sanırım kan akışıyla ılgılı,gece kalkıyorum oturunca bıraz sakınlıyorum ama artık uyusam dıye yatar pozisyona geçer geçmez başlıyor,

çok sevindiim ,çok şükürr,çok tedirgindi ama geçmiş :)

evet canım cok sukur geçti inşallah güzelcene buyru de gelrı kollarımıza :)

ne gıcık doktorlar varmış ya.benim ikili testi yapan doktor şak diye cinsyeti söyledi.kendi doktoruma dedim erkekmiş bebek diye bende bir bakayım merak ettim dedi o da baktı o da erkek dedi :) şimdi eşimin memlelketine geldik iki ay buradaız okullar açılana kadar.13 saat yol geldik acaba bir problem olmuşmudur diye buradada bir doktora görünüdm şansıma o da şeker bir insan çıktı.bebeğimin her yerini detaylı bir şekilde gösterdi.parmakalrını açmasını kapamasını.ne anlayışsız insanlar varmış ya siz yazıyorsunuz ben sinir oluotrum burda

valla bazıalrı cidden cok gıcık hayır özeldkeı doktorumdan memnunum ama cinsiyet soruyorum gozukmez dıo ya

bi bak ıste belkı gozukucek yok 16. hafta olamdna bakmam dıo gıcık karı yaa :KK53: :KK53: :KK53:

16dan önce soylemesınler bencede,kızmayın... ama çoğu kız deyıp erkekmış vb dıyo o daha kotu, çogu elbıseler alıyo sonra yanlıs gormüşüz diyo doktor..sağlıklı olsunlar , anne diye sarılsınlarda ne önemi var değil mi:)) eşim sen hıssediyo musun diyo , tam aksıne karnımda olunca oyle bır hıs yok o doğsun sağlıklı olsun başka sey gelmıyo aklıma,hamıle kalmadan once kız olsun ısterdım ama şimdi hiç aklımda yokk

canım evet bılıyorum ben zaten ıkılı ıcın bişi sölesin demedım yanı bana ters akım var dedi ciddi sorun soncuu al
konusalım dedi şimdi gidiyorum ciddi değil diyo :) belkıde düzelir dio yanı dese kı evet bu bı sorun ama takıp edip bakıcaz hıcbısey keısn
değil net bısı dıyemem demıyosenın cocugunda hıcbısorun yok dıyo ama bı sorun var yanı ben buna itiraz edıyorum
aptal yerıen koyyolar karsısındakıleri ben bunu özeldkeı doktoruma da gösterdım sonucu ciddi bi durum dedi anlattı
ama perinatolog turp gibi bişiyi yok dio ondan canım sıkıldı....yoksa zaten ben hayatıma normal devam edicem canım :)
zaten tedavı etme gibi olayı yok

dediğin doğru doktorunun dediğide bu süreçte ne oacagı hiç bilinmıyor 28 haftalık sapasğalam hiçbisorunu olmayan bebegımı
kaybettım ev ne bebekte ne bende bi sorun cıkmadı pıhjtılaşam cıktı bu bebek öldürmez dediler kordonla ilgili bi sorun
çıktı bu da bebek öldürmez dediler öle havada kaldı yanı ne olacagı bılınmıyo tabıı kı canım dua edıcez her aşaması zor ve
takıp edilmesi gereken bi süreç bu insan doğacak kolay mı :)

ben devletyte yaptırdıgım ıcın ıkılı randevusunu gece verdıler biraz onun ıcın kan sonucumda bı hafta gecıktı derken
bu gun oldu ıste evet normalde 11-14 hafta arası yapılması lazım benıkı yapıldıgında haftam 13+0 dı ama bebegım 14+1 idi

canım benim aptal yerine koymak deildir de her doktorun teşhisi doğru olmuo biliosun belki yetersizdir anlamamıştır memnun kalmayınca deiştirceksin doktoru.. cnm çok üzüldüm ya allahım inşallah bu kez sağlıkla kucağına almayı nasip etsin nazar değmesin :nazar:

evet canım cok sukur ya aynen dediğin gibi oldu zaten ınsallah doğuncada tümmm doktorları şaşırtır yavrum

sapasağlam turpp gibi doğarr ınsallahhhh :) duamı edıyorum Allah tan dılıyorum bebısımı beslıorm

bakalım hayırlısı canım sağlığı canı veren Allah dimi :) yaa yok daha öğrenemedım cınsıyetı özeldeki doktorum da sölemıo

16 hafta dolmadan sölemıo bugun 15 haftalıkoluyoruz bakalım en fazla 1 hafta daha belirsiz kalıcak ıns :)
inşallah kuzum ki zaten öle olucak sağlıklı sıhatli doğacak kuzun :)) aynen öle kuzum onun bi ol demesi yeter :)) yaaaaa çok merak ediyom seninkinin cinsiyetinide yaaaa 1 haftamı kaldı yane ee sen bidahamı gitcen doktora kuzum çok sık ultrasona giriyosun zararlı diilmi ?
kızlar ben cok acıkıyorum yaaa :S :S :S

doyamıyorum bi türlü saat bası yemek yesem anca Allah Allah :)
yaa bende öleee ama Allahtan daha kilo almadım hamiş kaldığım kilodan hala 1 kilo azım :)) :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
benimde genelde sol tarfta ağrım var kızlar ve sabahları genel bir ağrı yaşıyorum birde elimde olmadan hep yüzüstü yatıyorum onunla alakalı olabilirmi

yaaa bendede genelde solda oluyo cnm ama yüzüstü bence yatma kendini biraz zorlayıp sol tarafına yatmalısın bende sırt üstü kollar bacaklar yayıp uyumayı seviyorum ama öle yatmak bebeğe zararlı diye yatamıyorum şimdiden yanlarım ağrıdı 6 ay daha napcam bilmiyorum

benim ayaklarımda çok yanıyor normalde ayaklarımın hep buz gibi olmasıyla ünülüyümdür ama şimdi yanıyorum özellikle gece yatınca

ben yarın sorcam bu ayak yanmasını doktora, ozellıkle yatınca oluyo sanırım kan akışıyla ılgılı,gece kalkıyorum oturunca bıraz sakınlıyorum ama artık uyusam dıye yatar pozisyona geçer geçmez başlıyor,

yaa kızlar benımde ayakalrım yanıyo yaa eve gıdıp hemen soğuk suyla yıkıyorum kolonya döküp yuksege uzatıyorum

ohhhh ferah feraah gene sımdı azaldı yanamsı ılk 3 ay cok yandı son 1 haftadır baya rahatım ben

belkı de sıcaklıkalr düştü ondandır ben kol içime enseme ve ayakalrıma limon kolonyası döküyorum nası

ferah oluyo nası :)

bana bu gece de uyku yok
her aksam 11,30/12,30 arası uyuyorum sonra bitti yok, ayaklarımın altı alev topu sankı, okuyanlar son ayları sanır o da değil, vantılator var havlu ıslayıp koyuyorum , sureklı ayaklarımı yıkıyorum ama yok tabı bu şekılde uyku da yok
sıkıntıdan sahuru şimdiden hazırlamaya başladım.
herkese hayırlı ramazanlar bu sene tutamamak biraz vicdan azabı yapıyor:KK43: ama bebişlerimiz için....

Canım o ara sıra bana da oluyor ama ayaktayken, sanki sıcak suya basıyormuşum gibi. Ama kısa sürüyor. Sebebini ben de bilmiyorum.

gunaydınn
benim canım hep yasak seyleri cekiyo :KK50: normalde aramam ama simdi kendimi zor tutuyorum

Ben de hiç kola içmem normalde, canım hep kola istiyor. Arada yarım bardak götürüyorum :KK17:

hepinize günaydın arkadaşlar.. hayırlı ramazanlar.. bugün 2li testin sonucunu alıcam akşama dr a göstericem . dua edin bana arkadaşlar..

İnşaallah hiçbir sorun çıkmaz canım, güzel haberi verirsin.

kızlar geldım doktordan evet testım cidden de temız cıkmıs doktor tamam sorun yok dedi ama nası hanı damarında sorun vardı dedım

ya var ama ıkılın temız cıktı ya tamam ayrıntılı zamanın gelsın 23 hafta o zaman tekrar kontrol edicez su anda gelısıyor buyyo

degerler ıyı önde gıdıyo belkı de düzelicek bılemeyız takıp edicez dedı bu kafdar mı yanı dedım evet bu kadar e ama hanı önemlı ciddi değil mi dedım

evet önemlıde su an ıcın sorun yok ancak takıple devam edıcez için rahat olsun su an bu duruma sorun var dıyemıyorum yanı ok mi dedi

evet de benım kafam karıstı dedım doktor da tabıı azbucuk sınrılendı :) dedım ama bana da hak verın sımdı ciddi oldugu söylenıo sonrada

su an ıcın sorun yok denıo ben hangısıne ınanıcam dedım doktorda bak tekrar edıyorum su an ıcın ıkılı kan sonucun da temız cıktıgı ıcın

sorun yok kan sonucunda rısk olsaydı o zaman tamam problem ama su an yok takıp edicez tamam mı dedi iyi deıdm ben de ama kafam hala karısık :S

neyse sonucta ne olursa olsun pozitif dusunmem gerekıyo ben gene normal sekılde devam edıyorum ama bı tane dr buldum randevu almaya calısıyroum

eger memnun kalırsam bundan soınra onunla devam etmeyı dusunuyorum bakalım....şöle doğru duzgun bı acıklama beklıo ınsan neysem eve geldım dus

aldım sımdı ıse gıdıcem kızlar öptüm çok :) genel olrk durum ıyı ınsallah buna ragmen daha da ıyı olur

Çok şükür, bak kendi kendine de düzelebilir demiş, belki de zamanla hiçbir problem kalmayacak. Sağolsunlar ağızlarından çıkan bir kelimenin bile bizim için ne kadar önemli olduğunun farkında değiller... Doktorunun içine sinmesi çok önemli canım, memnun değilsen ve moralini bozuyorsa başka doktor araştır bence.

Merhaba Hatunlar.. :KK1:

Doktordan Geldim..
Bebeğim Kızmış.. :emir_bebek:
Ohh Bee Öğrendim, İçim Rahatladı.. :KK1:

Allah bağışlasın canım, cimcimen hayırlı uğurlu olsun :nazar::nazar::nazar:

birisi bana akıl verebilir mi ben istanbulu çok iyi bilemiyorum 3 yıldır buradayım,avrupa yakasında nereye gidebilirim,daha uygun fiyata ?

kızlar hastaneyi aradım ikili test randevusu için 359 tl dediler almadım randevu bu nedir yaaa :KK53:

neeeeeeee 2 test içinmi neresi orası yaaa amerikan hastanesimi ??? benim doktorum ense kalınlığına muayene ederken baktı kan testi içinde 31 tl verdim :))

birisi bana akıl verebilir mi ben istanbulu çok iyi bilemiyorum 3 yıldır buradayım,avrupa yakasında nereye gidebilirim,daha uygun fiyata ?

cnm nerde oturuyosun ben avcılar hospitalde yaptırdım 40 tl muayene 31 tl de kan testi için verdim doktorum Gönül Kazezoğlu yakınsa gidebilirsin 2 günede veriyolar sonucu :)

Kızlar ben buradaki arkadaşlardan ve diğer sitelerden yararlanarak bir alışveriş listesi yaptım, tabi henüz tam değil, özellikle açıklamalar kısmı. Ne lazımsa yazıp yanına dikkat edilmesi gerekenleri not alıyorum. Malzeme kısmı bitti sayılır ama açıklama kısmına diğer annelerin tecrübelerini okudukça ekliyorum. İsteyen 2013 annelerinin bebeklerinin güzell cicilerii :)) kısmından bakabilir :KK34:

Son düzenleme:
hayırlı ramazanlar arkadaşlar..

ayşecim çok sevindim, bak güzel şeyler duyucaz böyle böyle bitiricez inşallah bu dönemi.

X