2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
allah iizn verirse sonradan borçlarımı öderim inşallah.ama şimdi nerdeyse 19 saat aç kalacagız çoğumuz ilaç kullanıyoruz.iftarda birden bire yemek yemek zorunda kalacağız.midelerimiz zaten iflas durumda.su zaten büyük bir sıkıntı.bebişler memeden kesilince kış aylarında tutup öderiz inşallah allahın izniyle

allah iizn verirse sonradan borçlarımı öderim inşallah.ama şimdi nerdeyse 19 saat aç kalacagız çoğumuz ilaç kullanıyoruz.iftarda birden bire yemek yemek zorunda kalacağız.midelerimiz zaten iflas durumda.su zaten büyük bir sıkıntı.bebişler memeden kesilince kış aylarında tutup öderiz inşallah allahın izniyle

ama bir arkadaşa kız dediler bu topikte erkek çıktı.kayazelhayada oğlun olacak dediler kızı olacakmış.bana 12.haftada büyük ihtimal erkek dedi doktorum ama kesin demedi.

Benimde anlamadığım kesin olmayan cinsiyetinizi nie oyladınız?!aksi kesinleşirse ne yapcaksiniZ anketi

Son düzenleme:
bu akşam dr kontrolüm vardı. moralim çok bozuldu. ense kalınlığına baktı ilk önce 2.7mm dedi sonraki ölçümünde 2.3.. risk grubundaymışız.. 2nin üstü riskliymiş.. 2li test yapılacak yarın. çok üzüldüm.. allahım sen yardım et..

Kotu Bişey çıkmaz ins.gönlünü ferah tut Rabbim ne dediyse o olur üzülme canım benim

Canim moralini bozma sakin. İnsallah birsey olmaz. Ben de ögrendigimden beri düsük tehlikesi sebebiyle yatiyorum. Ben de cok stres yaptim baslarda ama ufaklik benim gibi kendini salmadi masallah büyümeye devam ediyor. Gör bak ilerde bugunleri bir ani gibi hatirlayacagiz belki de unutacagiz.

Araştırdım,bulamadım böyle bir haber. Sanırım ÜCRETSİZ izin 6 ay oldu doğum izninden sonra..

Merhaba Arkadaşlar,

Kürtaj anayasa taslağına eklenmiş bir kısım. Doğum sonrası 2 ay olan ücretli izin 6 aya çıkartılıyor. Arıca süt izinleri de sanırım 2,5 saate yükseltilecekmiş. Ek olarak yeni doğum yapmış annelere bu izinlere ek olarak evden çalışma fırsatı verilecekmiş. Bir de çocuk ve kreş yardım ödemeleri yükseltilecekmiş. Rüya gibi ama henüz taslak aşamasında. Meclis tatili sona erince ele alınacak ancak o zaman kimler yararlanacak ve kabul edilecek mi edilmeyecek mi (örneğin benim bebişim Allah'ımın izni ile 3 aylık olacak o zamana yararlanabilirmiyim bilmiyorum :44: ) belli olacak. Bu arada Show Tv ana haberde izledim ben. Orada bir bayan da kadınları iş yaşamından uzaklaştırmayı amaçlıyorlar falan diye saçmalıyordu. Dedim acaa hiç anne olmuş mu kendisi? Yani çok tuhaf geldi bu şekilde düşünmesi. Kişi ister kullanır bu hakkını ister kullanmaz daha yasa onaylanmadan neden konuşurlar ki saçma sapan anlamam ya. Umarım (inşallahhh) bu yasa çıkar da isteyen anneler bebişleri ile daha uzun zaman geçirebilirler

Ayrıca yasaya ek olarak istenmeyen beeklerin kürtaja gerek kalmadan önceden önlenebilmesi için ücretsiz ertesi gün hapları ve doğum kontrolü hapları temin edilebilecekmiş. Kürtaj da yine 10 haftadan büyük bebekler için yasak olup 3 yıla kadar hapis cezası verilecekmiş...

Hayırlı olsun canımmmm. :) Beraber gezdiririz kızları artık Geçen hastanede karşılaştık ama konuşamadık. Çok öpüyorum seni ve bebişini

moralini bozma canım.doktorlar 2li test yapmadan ölçüyolar ama testte çıkar herşey.bazen 2li test bile yanıltıyor.benimde 2 çıktı.2li testte kanda oranlar risk yüzdesi çıkıyor.içini ferah tut.olumlu düşün.bebeğini üzme.

hormonlar canım hamilelikte tamamen değişiyorlar.ben rüyalarımda hep erkek bebek gördüm eşimide alıştırdım erkek olacak diye ama doktor kız dedi.üzülmedim çünkü sağlıklı olmaıs en önemlisi.eşim biraz şaşırdı.bende üzüldün dedim sen alıştırdın dedi.sağlıklı olsun yeter dedi.biz onu ne zorluklarla elde ettik dedi.erkekler erkek ister ama bilmezlerki kız çocuklar babalarına daha düşkündür.kız da olsa erkek te olsa o ikinizden bir parça .emin ol kız olsa babası onu çok sevecektir.herkes çok sevecektir.

günaydın annişler ve zuzuları

yine çeneler düşmüş bizde malum teyze var gezme ve sohbetten giremedik Sabah Sabah okuyalım geçmişi biz dün özele gittik teyzemiz iyi Allahtan ikili testi yaptırmasam ayrıntılı ult yaptırsam dedim e tıpta yaptırmışsın ikinciye gerek yokki dedi ve kan hapı mağnezyum Verdi biz süt içemeyip kalsiyum isteyince kızdı bunu süt yogurt ve peynirden alman iyi olur hapı faydalı değilki dedi ama sütü seven ben 3ayda 3kilo içmedim deyince Verdi
kocişte hemen denizi sordu kadın güldü herşey serbest dedi bu adamlar aklın nerde diyorum ben onun için sormadım denize gitcez ya diyo ramazan gelmiş denize gitcez ya bayrama 1ay var

ama zuzumu gördüm poposunu teyzesi bidaha seneye gelcek göster kendini dedik yok döndü popoyu neçok uğraşsak ta yok doctor teyzesi yapcak bişey yok dedi çıkmıyo giderken geçkaldık biraz sorun yaşadık korktu sanırım yavrum yada teyzeye küstü balık kılçığı gibi kaburgalarını totosu ve ay ayaklarını gördük nasıl güzel di rabbim herkeze nasip etsin arkadan çııntı göremedim ama dönmediki yaramaz dedi teyzesi bi ihtimal kız gibi kocişle teyzede çok şirin ben hazırlanırken ikiside girmiş hazır olda yerlerini almış ben aşagıda su içerken kardeşim ben kız istiyorum sen dio kocişte bende diyo hoyt ben erkek istiyom size neoluyo dedim ay Rabbim sağlıklı sıhhatli versinde cinsiyet ne ilk daha bide

bide verdiğim söz şuara aksadı ama ramazan da inşallah canım benim

Son düzenleme:

inşallah dediğin gibi olur canım.. moralimi yüksek tutmayı beceremiyorum malesef rabbim herkesin yardımcısı olsun benimde..

canım iyi düşün iyi olsun lütfen çok zor bende çok korkuyordum ama burda bi komşum yaptırdı 40 yaşlarda ve oğlu yaşına gircek nasıl yakışıklı güleç ay akşam yedik daha ve ben ikili test için tıpta beklerken sade oğün öğlene kadar iki kişi vardı sırada muayende bi kadına da demişlerdi onlarda korkuyordu ama doctor yaş sınırı olunca direk yaptır diyor ve 200 de 1düşük riskivar inşallah işinin ehli birilerine düşer ve güzel sonuçlarla dönersin sen dualarını et canım Rabbim yardımcın olsun

günaydın kızlar nasılsınız tatilimi yaptım geldim ama doğru düzgün denize giremedim kasıklarımda ve belimde ağrı vardı maşallah bayağ ilerlemişsiniz Allah herkese güzel haberler almayı nasip etsin...

kızlarr günaydınnn :))
baya konuşulmuş dün oruç hakkında bende tutamayanlar tarafında olucam doktorlar çünkü en az 3 lt su tüketin diyolar be su bizim için çok çok önemli açlık ok ama susuzluk asla oruç tutalım derken bebeğe zarar vermek hiç mantıklı diil eger kışa geliyo olsaydı 5 de zaten açıcağımız için tutulabilirdi ama yazın tutmanın çok riskli oldugunu düşünüyorum ki zaten dinimizde de sonradan tutabilmemize olanak sağlamış.
bu arada herkez teker teker cinsiyetleri öğrenmeye başlamış sağlıkla kucağımızada almak nasip olu inşallahh kuzularımızı bize doktorumuz kesin erkek dedi isim bile araştırmaya başladık eger sonra kız derse büyük şok sevinirim tabi gönlümde hep kız vardı ama kısmet 2 ci bebişe inşallah :))
ayy özlemişim sizi yaaaa iş yerinde aktif olmak daha başka :))

günaydınn hoşgeldin cnmm :)) tatil yaaa süpper bişe acaba ayaklarını falanmı üşüttün ? bende bayramı bekliyorum aradaki 3 iş gününü alıp tatilini 9 güne bağlayanlardanım memleketime Sinop a gidicem inşallah havalar güzel olurda denize falan girerim :))

ilk gün tutacağım. kadir gecesi ve son gün tutarım bir de. bebeğe zararı olmayacağı kesin olsa :26:

1 gün tutan 30 gun de tutar ? :S yani böyle yaptıgın zaman karısık bi durum olusucak...

ama yıen de bı gun tutunca açlığın senı ve doalyısıyla bebegını nasıl etkıledıgını goruceksın aslında bebek hareketlerini

hissetmeye baslamıs olsaydın bebegın sen açken nasıl halsiz ve öyle kalakalmış durdugunu hıssederdın canım

cunku bebek acıkmaya baslayıp rahatsız oldugu zaman tekmelemeye baslar gücü tukendıkce vazgecer hareketsizce durur

ancak sen yemek yıyene kadar...enerjisi bol besınelr aldıgın zamanda haraketlenır

Ayşecim iyi akşamlar

Ben başladım duayı okumaya biraz da oldu inş en kısa zamanda da niyetimde 1000 e kadar tamamlamak var Allah izin verirse...

sağol canım Allah razı olsun

beni lütfen yanlış anlama ama annenin ve teyzenın yapmış oldugu bişey kesın doğrudur

inancı nereden geldi sana onu anlayamadım ?

benım annem de hamıleyken hıc dr gitmemıs sadece doğurmaya gıtmıs annem öyle yaptı diye ben de mi öle yapıcam ?

oruç tutmak Allah ın bir emri ise gebeyken ve regl iken tutmamakta allah ın hedyesidir

tabii karar gene sana kalmış vücut senın bebek senın ama ıkısıde emanet

Orucsuz ramazanında tadı tuzu olmuyor. Ben cok halsizim bakalım esim için sahura kalkabilcemmi(hiç sanmıyorum)

evet gercekten de hep ramazanı bekelrım bekelrım bu sefer oruc tutmak naısb olmıycak bebekelrımız sağlıkla doğsun

Rabbım ömür versın tutarız ınsallah :)

Benimde anlamadığım kesin olmayan cinsiyetinizi nie oyladınız?!aksi kesinleşirse ne yapcaksiniZ anketi

canım ben 3 ' ten yukarısı riskli diye bılıyorum hem bak önce 2,7 ölçmüş sonra 2,3 yanı belkı o da yanlış

ben olsam baska bıyere daha ölçtüm yaptırırdım eger aklında soru varsa ama 3 ten yuakrısı riske giriyo

benımkı de 2,55 cıktı ama bebegımde büyüktü 14+1 di ölçüm yapılırken 3 farklı dr gösterdım sonucu üçüde normal dedi

bence sırf ense kalınlıgına bakarak canını sıkma lütfen üzülme dur bakalım...

valalhi bazı ınsanlara ıyılık yaramıyor evde oturup çocuk bakmak ıstemıyosan doğurma sankı

sanki dölleyıp zorla koyyolar rahmıne afedersın....

ne zor şartlarda olan çalışması gereekn ama bebegı olan ne ınsan var

onalr ıcın ne kolayulık olacak inşallah onaylanır

Son düzenleme:
Günaydın annisler ve kuzuları ins güzel bı gün olur hepimiz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…