2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ya ben de kan hapımı değiştirticem içemıyorum ıcınce yedıkelrımde cıkıyo olmuycak böyle :KK53:

bence sende şurup al benim çok hoşuma gitti.bi kullanımlık tadı güzel bence hap gibi bulantı da yapmıyor bana.bu arada teşekkür ederim liste güncellemem için

Canım ben bütün hamile kalan arkadaşlarımın tavsiyesiyle aldım. Hepsi inanılmaz mennun kalmışlar. Daha hiç göbeğim çıkmaıdğı için sürmeye başlamadım. Sadece bir iki defa denemek için sürdüm. Ama çok güzel emiyor. Bence almalısın, ama eczaneden alma. Ben 80 TL ye aldım. Sonra internetten baktım, yarın fiyatına nerdeyse, doktorumda önerdi bu kremi. Bu tüp bitince internetten alıcam ben de.
teşekkür ederim canım bende 3 paket alayım o zaman

ben aldım ama sunu soyleyeyim ilk hamilelgimde de kullanmıstım. bitirdigim tup sayısını bilmiyorum bile. ama 37.haftada gobegimin altı catlamıstı :KK50:
bunda da aldım arada suruyorum .oyle yapıs yapıs degil. surdukten kısa sure sonra emiliyo

çatlak kremi araştırırken oluşmuş çatlaklar içinde birinin çözümüne rastlamıştım. hamilelikten sonra ouşmuş çatlaklar için kahve ve limon karıştırıp sürüyolarmış ilk anda kızartıyormuş ama bir iki haftaya kadar gözle görülür şekilde yok oluyomuş eskilerin ilacıymış doğumdan sonra olursa deneyebiliriz sanırım

merhaba kızlar;
dün doktora gittik.cinsiyeti belli değil dedi.ikili testler iyiymiş.kansızlık olduğu halde kan hapı gerek yok vitamin yeter dedi. sonra oradan çıkıp sağlık ocağına kayda gittim sağlık ocağı bana mutlaka kan hapı kullanmalısın kansızlığın %10 dedi.ve kan şurubu yazdı.doktoruna söyle dedi.bebeğe bişey olmaz ama seni elden ayaktan düşürür sa.ların dökülür halsiz kalırsın dedi.ben gebeliği öğrendiğimdeki kan tahlilimle gittim.üzerine 2 buçuk ay geçmiş şimdi daha da kansızsındır dediler.doktorumu aradım böyle kan hapı yazdılar dedim.onlar kadın doğumcumu ne anlar iyi peki siz bilirsiniz kullanırsanız kullanın dedi.şaştım kaldım.eşimde beni burada iyi bilinen başka bir doktora başka bir özel hastaneye götürdü.oradaki doktor bir değil iki kan ilacı kullan sağlık ocağı doğru söylemiş dedi.baktı cinsiyeti biliyormusun dedi.erkekmi dedim.hayır kız dedi :)) sanırım bu durumda yeni doktora devam edeceğim sizce?

belirtilerime gelince yüzük ileri geri sallanıyordu:) free beta 37 çıkmıştı.idrarım genelde koyu sarıydı 3-4 litre su içmeme rağmen. çok bulantım olmuştu.yeni geçti.bol bol tatlı yiyorum.süt içesim hiç yok.soğan sarımsaktan tiksinmiştim.ilk ay kendimi uykudan alamıyordum.sürekli uyuyordum:)) aklıma gelenler bunlar.

ayşeciğim benim bebeğe kız yazıp, beklenen doğum tarihini de 15 ocak yapabilirmisin :)

Canım bence de eğer kansızlığın varsa kulanman kullanmamandan iyidir, sonuçta bebişler daha da büyüyecek ve daha da ihtiyacın olacak belki. Kızçen de hayırlı olsun kız anneleri de yavaş yavaş artıyor:KK8: İnşaallah sağlıkla mutlulukla kucağına alırsın :nazar::emir_bebek:

Valla canım insan kime inanacagina şaşırıyor seni anlıyorum aslında böyledoktorlari deşifre etmek lazım.benim doktorumda soğuk nevale mübarek dün gittim ya bu kadın bebekle ilgili hiçbirşeyi anlatmıyor şu boyda şu kiloda en basit seyleri bile hatta ikili testi ben hatırlattım bu hafta icinde yaptırmam gerekmiş bide yahuuu söylesine be kadın hani yok testi gerek yok falan demiyor yaptir mutlaka dedi ee bukadar önemliyse söylesene.off ya napıcaz bilmiyorum kızımızda o doğurdu birazda o yüzden bırakamadım kadını yoksa normal şartlarda yüzüne bakmam.neyse ya dolmuşum baya.cok yogun talep gören tecrübeli bı kadın aslında koca hastanede sanki başka dokror yok herkes ona gidiyo( buarada bende dahil :)))))ama iste bide su suratını duzeltse.acaba ikili testte cinsiyet belli oluyormu?

sana yazdığım mesaj arada kaynamış canım.bende dün ilk doktoruma sordum folik asit kullanıyımmı diye yok dedi. sormasam söylemeyecek yani.bir de kansız kalmışım.o bişey diyo sağlık ocağı bişey diyor.bende kan ilacı kullanma taraftarıyım.çünkü bebekten önce de kansızdım.
öyle işte bezen doktorlar sormadan bişey söylemiyorlar.boyu bile belli olmaz kıvrılmış duruyor demişti ilk doktor.ikinci gittiğim 10.5 cm dedi.şaşkınım yani

Tebik ederim canım kızın için :KK19:
Darısı başımıza cinsiyet haberinin :)

çok teşekkür ederim darısı başınıza bu arada free beta 50altındaysa erkek diyorlardı bizim 37 idi.kız dedi doktor tutmadı.yüzük testi de tutmadı.rus takvimi de.sadece çin takvimi tuttu :)) ona da hiç inanmazdım ama tuttu işte :)

bence sende şurup al benim çok hoşuma gitti.bi kullanımlık tadı güzel bence hap gibi bulantı da yapmıyor bana.bu arada teşekkür ederim liste güncellemem için

Canım kullandığın şurubun adın ne? Bir doktoruma sorayım ben de. Ona göre alayım. Kan haplarını ben de hiç sevmiyorum. :KK43:

kızlar bu ankarada düzgün hamile kıyafeti satan yer yok mu ya
nereye girsem kopkoyu renk ütülü pantoonlar var söyle açık renk düzgün bişey bulamadım hele efil efil etekler hiç yok. istanbuldakiler çok şanslı
lcw den de istemiyorum kızılay dağıtmış gibi herkeste aynı şeyler

teşekkür ederim canım bende 3 paket alayım o zaman

çatlak kremi araştırırken oluşmuş çatlaklar içinde birinin çözümüne rastlamıştım. hamilelikten sonra ouşmuş çatlaklar için kahve ve limon karıştırıp sürüyolarmış ilk anda kızartıyormuş ama bir iki haftaya kadar gözle görülür şekilde yok oluyomuş eskilerin ilacıymış doğumdan sonra olursa deneyebiliriz sanırım

o topigi takip etmistim ama ise yaramayan bi suru kisi vardı..

nereye girsem kopkoyu renk ütülü pantoonlar var söyle açık renk düzgün bişey bulamadım hele efil efil etekler hiç yok. istanbuldakiler çok şanslı

mineye bak canım. hamile kıyafeti epey vardı bide minenin hizasında kosede bi hamile giyim yeri vardı sanırım adını unuttum

Günaydın tatlı annişlerrrr!

Ayşecim umarım daha iyisindir, yazdığın mesajlar içindeki inancın ve tevekkülün gücünü ortaya koyuyor, inşaallah bu inanca istinaden Allah sana sağlıklı, hayırlı bir evlat verecek, inanıyorum. Dün gece senin için ve henüz annelik duygusunu hiç tatmamış başka bir Ayşe'miz için dua ettim. Rabbim inşaallah kıymet verir, katında kabul eder.

günaydın canım

hamdolsun ıyıyım tevekkül etmem lazım ben gercekten elimden gelenı yaptım ama can vermek bana düşmüyor bunu

ancak Allah tan dileyebilirim dua ettim hep ve edıyorum hayırlı ve sağlıklı verısn Rabbım hepimize canım...

Allah razı olsun , Allah kabul etsin canım sağol :KK16:

Sen ne kullanıyorsun canım? Genel olarak bütün kan haplarının sorunu bu ne yazık ki, mide bulandırıyor hepsi.

canım hap çok büyük ya :) daha kucugu var ondan alırım dıyorum ama :)

canım hiç şuruptan ıcmeıcm tadı nası güzle mi ? olmadı bi sorayım doktoruma ya

rica ederım bebem görevim :KK49:

Canım ben bütün hamile kalan arkadaşlarımın tavsiyesiyle aldım. Hepsi inanılmaz mennun kalmışlar. Daha hiç göbeğim çıkmaıdğı için sürmeye başlamadım. Sadece bir iki defa denemek için sürdüm. Ama çok güzel emiyor. Bence almalısın, ama eczaneden alma. Ben 80 TL ye aldım. Sonra internetten baktım, yarın fiyatına nerdeyse, doktorumda önerdi bu kremi. Bu tüp bitince internetten alıcam ben de.

bana bebeyağı sür ve çok su iç dedi doktor.ben hamile kalmadan başladım bebeyağına ama sivilce yaptı yada hamilelikten oldu bılemıyorum acaba bu kremden mı alsam çatlamak ıstemıyorum:)

Canım hellklar var bakmışsındır belki ama bakmadıysan orayı önerebilirim bir çok semttede bayiliği var yapcak bişey yok birde lcw.internet sitesine bakabilirsin çeşit daha çok gibi geldi bana hadi kolay gelsin..

eheuehu cok güldüm canım :KK1: gercekten de forma gibi :)

bızım burada terzi var 20 tl dikim ücreti alıyo ben kumasıalıp gidip diktiricem hacı :)

gecen hamılelıgıdme kullandıkalrım var kızkardesımde hamıleyken kullanmıstı onalrla beraber gerekırse kullanırım

eksıgım olursa alırım dıyorum...şu an bütün kıyafetelrım oluyo üzerime hiç dar gelen yok :)

kızlar benim karnım nerdeyse hiç cıkmadı hiç hamile gıbı hissetmıyorum kendımı ..ben nezaman belimi tutup yüricem:)boyum 1.72 kılom 56 13 haftalık hamileyım ne zaman şişecek karnım????

kızlar benim karnım nerdeyse hiç cıkmadı hiç hamile gıbı hissetmıyorum kendımı ..ben nezaman belimi tutup yüricem:)boyum 1.72 kılom 56 13 haftalık hamileyım ne zaman şişecek karnım????

Canım, uzun boylularda daha geç çıkar diye okumuştum. Eh sen de Türk standartlarının üstündesin :KK34: Birkaç ay sonra Alessandra Ambrosio gibi olursun :KK49: Maaşallah kadının hamileliği bile ayrı güzel. Ben 1.60'ım, daha yeni yeni çıkıyor ben de istiyorum bir an önce çıksın da göbek gibi durmasın.:KK9:

2 aya kalmaz "ben nezaman belimi tutup yüricem" dediğine pişman olucaksın :KK1:

benım şimdiden belime hafıf ağrılar girmeye basladı benımde göbeğim yok :)

kıyafet bende bulamadım ankamal de var demıslerdı dun ordada bulamadım.lcw konusunda bende aynı düşüncedeyim,bu nedir ya hamilelrin mıllı sponsoru sankı,her hamılede aynı kırık yumurtadan çıkmış bebk resimli t shırt

2 aya kalmaz "ben nezaman belimi tutup yüricem" dediğine pişman olucaksın :KK1:

benım şimdiden belime hafıf ağrılar girmeye basladı benımde göbeğim yok :)

yani göbeğimin olmayışı normalmi 14 haftalık olupda?doktora sormaya çekiniyorum ne salak bı soru der dıye.ya bebeğimin gelişimi normaldi 1ay önce 4 gün sonra kontrole gıdıcem sorun yoktur dımı..ya ayda bır degılde 15 de bır gıtsek daha mantıklı degılmı benım doktor ayda bır görüşelım dedı:)benı pek sevmedı sanırım:))

X