2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım rabbim hayırlısı nı versin okadar zor ki yaşadıkların yanımda olsan söyle sıkıca sarılsam sana buyaşta neler yaşıyosun ve yaşıyanlar var nasıl zor ben dün hiç uyuyamadım eşim biliyorum dedi ve özürlü evladı olan çevremde akrabamda bile var okadar zor ki kızlar burda aldırma kararı veren bile olsa okadar anlayışla karşılarım ki çünkü çok zor bi karar ve rabbim kimseyi böyle kararlarla sınamasın nasıl evlat için uğraşıyoruz ve nehayaller kuruyoruz ama hep olacaksa sonradan olsun diyorum ben bunu çekeceksem rabbim okararlarda bırakmasın bi komşumuzun nasıl akıllı oğlu 7yaşında bozulmaya başladı şimdi yatakta aile için okadar zor ki ve kocası sanki oçoçuk başkasının gibi ailesinin de zoruyla bıraktı kaçtı başta hayırlı evlat ve eş nasip etsin rabbim

ayşecim senin şuan herşey olasılık dışarda oynayan çocuğunun başına ne geleceği belli değil ve sen güçlüsün alien ve en önemlisi eşin yanın da destek yavrumuz iyi olacak tüm bu üzüntüleri unutturacak ve inan şekerden nehalde doğan bebişler var sonradan neler çeken sen baştan öğrendin çok zor ama sen dualarını bırakma hele bu hayırlı günlerde canım ayrıca enufak üzüntünü içine atma burda bizle ailenle paylaş kızdığına kırıldığına söyle ve tek kalıp düşünme hep beraber mutlu olcaz inşallah

canım benım de hıcaklıma gelemzdı ınan dediğin gibi çok zor bi durum basıam gelrise nasıl katlanırım bılemıyorum ama

Rabbım kımseye tasıyamayacagı yuk vermezmış...ve ben ısterken hep hayırlı sağlıklı olsun dıye ıstedım Rabbım bana verdi

şimdi böle bi sorun oldugunu söyluyo doktorlar sağlıklı olma sansı var ama az diyorum ki Allah demez mi sen bana guvenmıyrosun

hem ıstedın hem de en ufak sey de ettiğin duayı untuyorsun...ınsallah hayırlısı olsun hakkımızda...sağol canım :)

inşallah doktorları bile şaşırtır çok sağlıklı bir şekilde doğar

ınsallah ccanım

slm guzel anneler ben yeni üyeyim aranıza :) bnmde bi kızım var ve tekrar hamileyim ve kdr zor gunlerin beni bekledgnı biliorumm rabbim hepinize hayırlı dogumlar nasip kısmet etsin saglıklı ve hayırlı evlatlar dogurmanız dilegiylee

slm guzel anneler ben yeni üyeyim aranıza :) bnmde bi kızım var ve tekrar hamileyim ve kdr zor gunlerin beni bekledgnı biliorumm rabbim hepinize hayırlı dogumlar nasip kısmet etsin saglıklı ve hayırlı evlatlar dogurmanız dilegiylee

hq canım bende yeniyimm...benimde 1 kızım var:) kaç yaşında senin kız ve kaç haftalık hamilesin.)

bayılıyorum bu yaşamın anlamını bilen insanlara mücadeleyi bırakmayanlara umutlarını sürekli yenileyenlere daha sizin taşıdığınız bütün özellikteki insanlara

ayşecim kalbini nasıl tutarsan onu getirirsin sen kalbini ferak tut ki iyikler gelsin herşeye rağmen umudunu kaybetme Allahım sağlıkla kucağına almak nasip etsin

haklısın canım dilerim hersey güzel olur....amin cümlemiz için :)

canım hoşgeldın hayırlı olsun

fıstıklar ben ilk bebeği kaybettiğimde doktorum her5anneden birinin başına gelir demişti neden ben diyordum hep sonar kürtaj oldum eve geldim gelen her komşumun 1kaybı vardı herkez anlatıp açılmıştı aman Allahım gerçekten ne çok kişi yaşamış demiştim bugün okuyuncada neçok aynı şeyleri yaşayan var ama bunlar normalde anlatılan şeyler değil ve bu topike ilk girince eşime neçok ilk bebeği kaybeden var buay herkez benim benzerim demiştim ve biz zorlukları aşıp bebişine kavuşanlar olacağız inşallah :nazar:

bide Sabah uyanınca girecektim ama eşim gidince dalmışım tekrar sabaha karşı aklıma ayşe fesleğen mehmedicen mıydı ve ay isim yazamıcam hani amniyo yaptırması gereken arkadaş geldi insanların insandan bişey istemesi çok zor ben ilkinde tüm komşulara söylemiştim 2günde bir doktordaydım dönüşte herkez soruyordu ve üzüntüm katlanıyordu bunda doctor gelişmemiş kürtaj diyene kadar kimseye bahsetmedim ve komşular akrabalarım hep niye söylemedin okurduk duamız Kabul olurdu dediler okumayan okuyan herkez den Allah razı olsun ben isteyemezdim ama hele 1teyze sabaha kadar okudum dedi başkasının duası Kabul olur muhakkak istemek zor ama mal ve ya para istemiyosunuz inşallah ayşeye tefriceyi okucaz digger kızlar ama başta gerçekten sorunu olanlar yasin veya 4444 okumak isterseniz niyetlenin ve isteyin önümüz ramazan inşallah hep beraber yaparız dileklerinizi 41 yasin neki yada tefriciye

hosbuldumm aysecm saol seninde yasadıgın sıkıntıları az cok okudumm çok üzüldüm ama hiç birzmn rabbimden umudunu kesme beynin ne için inatlaşırsa o gerçekleşir sadece inan saglıkla alırsınn dilerim yavrunu kucagına kac haftalık seninki?

hq canım bende yeniyimm...benimde 1 kızım var:) kaç yaşında senin kız ve kaç haftalık hamilesin.)

h.b cnm saol bnm kız 15 aylık çok zıpır bi kız ama bnm miniş meleğimmmm :) gebeliğimde 16 haftasındayım cinsiyetini daha öğrenemedik perşembe gidicem doktora bakalım nasipse ozmn kesin belli olur heralde senin kızın kac yasında,gebeliğin ne durumda cinsiyeti filn bellimi seninkinin

14.haftada cinsiyet kesin belli olurmu.sanki pipiyi göremeyen doktorlar hemen kız dıyolar gıbı gelıyor bana:)16 yımı beklesem ciciler almadan önce..yoksa pembe seylerı oğlana nasıl gıydırcem:)

hosbuldumm aysecm saol seninde yasadıgın sıkıntıları az cok okudumm çok üzüldüm ama hiç birzmn rabbimden umudunu kesme beynin ne için inatlaşırsa o gerçekleşir sadece inan saglıkla alırsınn dilerim yavrunu kucagına kac haftalık seninki?

sağol canım...inşallah sağlıkla gelir şu an sata göre 14 üz ama bebişim 15 haftalık :nazar: :nazar: :nazar:

fıstıklar ben ilk bebeği kaybettiğimde doktorum her5anneden birinin başına gelir demişti neden ben diyordum hep sonar kürtaj oldum eve geldim gelen her komşumun 1kaybı vardı herkez anlatıp açılmıştı aman Allahım gerçekten ne çok kişi yaşamış demiştim bugün okuyuncada neçok aynı şeyleri yaşayan var ama bunlar normalde anlatılan şeyler değil ve bu topike ilk girince eşime neçok ilk bebeği kaybeden var buay herkez benim benzerim demiştim ve biz zorlukları aşıp bebişine kavuşanlar olacağız inşallah :nazar:

bide Sabah uyanınca girecektim ama eşim gidince dalmışım tekrar sabaha karşı aklıma ayşe fesleğen mehmedicen mıydı ve ay isim yazamıcam hani amniyo yaptırması gereken arkadaş geldi insanların insandan bişey istemesi çok zor ben ilkinde tüm komşulara söylemiştim 2günde bir doktordaydım dönüşte herkez soruyordu ve üzüntüm katlanıyordu bunda doctor gelişmemiş kürtaj diyene kadar kimseye bahsetmedim ve komşular akrabalarım hep niye söylemedin okurduk duamız Kabul olurdu dediler okumayan okuyan herkez den Allah razı olsun ben isteyemezdim ama hele 1teyze sabaha kadar okudum dedi başkasının duası Kabul olur muhakkak istemek zor ama mal ve ya para istemiyosunuz inşallah ayşeye tefriceyi okucaz digger kızlar ama başta gerçekten sorunu olanlar yasin veya 4444 okumak isterseniz niyetlenin ve isteyin önümüz ramazan inşallah hep beraber yaparız dileklerinizi 41 yasin neki yada tefriciye

ben ailem eşimin ailesi ve teyzelerım harıc kısmeye söylemedım bi de liseden beri arkadaşım olan iki kankam biliyo

akrabalarım fln bılmıyoalr yanı du bakalım dıyorum...bazı ısnalar çok moral bozuyo söylemek ıstemedım onun ıcın

sağol canım Allahrazı olsun evet söylemek zor gelıyo ınsana biraz...helekı ben ılk kez böyle bişey ıstemek zorudna

kaldım ama sağoslun ehrkes yardıcmı oldu...ve mubarek gunelrdeyız dua kapıalrı sonuna kadar acık :)

h.b cnm saol bnm kız 15 aylık çok zıpır bi kız ama bnm miniş meleğimmmm :) gebeliğimde 16 haftasındayım cinsiyetini daha öğrenemedik perşembe gidicem doktora bakalım nasipse ozmn kesin belli olur heralde senin kızın kac yasında,gebeliğin ne durumda cinsiyeti filn bellimi seninkinin

benim kız 10 yaşında:)) büyük abla benimki:) bende öğrenemedim daha canım dr. qittiğimde 11 haftalıktı daha şimdi 14 hafta oldu 2 sinde qitcem bende nasipse 16 haftalık olcak hayırlısı bakalım qönlümde aslan yatıyo ama sanki buda kız qibime qliyo :)) hayırlısı olsun sağlıklı ayıpsız kusursuz olsunlarda gerisi öemeli deqil nasippp..

benim kız 10 yaşında:)) büyük abla benimki:) bende öğrenemedim daha canım dr. qittiğimde 11 haftalıktı daha şimdi 14 hafta oldu 2 sinde qitcem bende nasipse 16 haftalık olcak hayırlısı bakalım qönlümde aslan yatıyo ama sanki buda kız qibime qliyo :)) hayırlısı olsun sağlıklı ayıpsız kusursuz olsunlarda gerisi öemeli deqil nasippp..

oo senin kız sana yardım bile eder ya:KK43: bnm öle bi sansım yok ama ablası kızım daha minişşş ayy cnm sen rahat edersn emin ol kızcağazın sana baktırmaz zatenn kendi büyütür onu ben 9 yasındaydım erkek kardesm oldu annem kızım verın cocugu artık dıe yalvarırdıı kız kardesimle ikimz büyüttük erkek kardesimi :) olsunn rabbim hayırlısını nasp etsin herseyde vardr bir hayır kız erkek napalım yani hepsi evlat değilmi cnm canımızın parcasıı onlar:)

ayşecim allah yardımcın olsun canım inşallah bebeğini sağlıcakla alacaksın kucağına...

şunu anlamadım doktor nereden böyle bir kanıya vardı yani nereye bakıp anladı,test sonucumu almadım diyorsun o bakımdan cnm anlayamadım..

sağol canım...inşallah sağlıkla gelir şu an sata göre 14 üz ama bebişim 15 haftalık
cnm benm hemen hemen aynıyız senle bnmde 16 dolcak bu hafta:)okadr cok kanamam oldukı hastanelrde serumlarla progestanlarlaa gecirdim bu gebeliğimi kızımdada düşük tehlikem vardı ama bunda daha yoğun yasadım bi seferinde 6,7 bardak kan geldi ama hala yasam mücadelesi verio yavrum o daracık yerde yaa:) öldürmeyen rabbim öldürmezzz ALLHIMM KUCAĞINAA ALDIRSINN O MELEĞİNİ...

canım yaprak ın söylediği doğrıu hurmayı doğuma yakın yemen lazım rahım kaslarını yumusatıyo

1-2 taneden tabıı bısey olmaz abartınca ağrıalrın olamsı da normal

Ayşecim muhakkak doğrudur dediğin aslında bende öyle duymuştum ama ben ilk hamileliğimde bu aylarda ümreye gitmiştim malum onların yemeklerini yiyemedim iki hafta boyunca hurma zemzem ve karpuz pilav yedim.bende o etkiyi yaratmadı ama tabi baskasında farklı etkide yaratabilir.

oo senin kız sana yardım bile eder ya:KK43: bnm öle bi sansım yok ama ablası kızım daha minişşş ayy cnm sen rahat edersn emin ol kızcağazın sana baktırmaz zatenn kendi büyütür onu ben 9 yasındaydım erkek kardesm oldu annem kızım verın cocugu artık dıe yalvarırdıı kız kardesimle ikimz büyüttük erkek kardesimi :) olsunn rabbim hayırlısını nasp etsin herseyde vardr bir hayır kız erkek napalım yani hepsi evlat değilmi cnm canımızın parcasıı onlar:)

Ayy inşş:)) ama evet benim kızım bakar kardeşine çok akıllıdır zaten sölemesi ayıp benim kızım:))) bende qezerim boll boll :))) aynen öle herşeyin hayırlısı kız erkek hayırlı evlat olsunlar yeter..:))

kızlar 3 ay bıttıkten sonrada folik asıt kullanmaya devam edıcekmıyız?birde bize cinsel ilişki yasağı koymustu doktor , bu hafta bıttı yasak ama ben cok korkuyorum doguma kadar beklesem eşimecok mu ayıp olur off ne bıleyım bıdaha kan görmek ıstemıyorum:KK43:

Teşekkür ederim düşündüğün için demetcim... Benim durumlarda değişen bir şey yok. Dualarda birbirimizi unutmayalım inşallah...
Yasin'i herkes okuyabildiği kadar okuyacak mı yoksa belli bir sayısı var mı?

kızlar 3 ay bıttıkten sonrada folik asıt kullanmaya devam edıcekmıyız?birde bize cinsel ilişki yasağı koymustu doktor , bu hafta bıttı yasak ama ben cok korkuyorum doguma kadar beklesem eşimecok mu ayıp olur off ne bıleyım bıdaha kan görmek ıstemıyorum:KK43:

14ÜNCÜ HAFTADAN itibaren demire geçiliodu sanırım canm ama 3. aydan sonrada olabilir.. banada yasak koydular ama esler malasef o yasakları bi güzel çiyniyolar cnm:KK43: hem bittiyse süren eşini de ihmal etme derim çünkü ALLAH KORUSUN ama esler en cok gebelik döneminde aldatıolar malaseff:KK43::KK43::KK43: oyuzden onuda üzme seni incitmesin ve biçok pozisyon var cocuga zararı olmayacak

ayşecim allah yardımcın olsun canım inşallah bebeğini sağlıcakla alacaksın kucağına...

şunu anlamadım doktor nereden böyle bir kanıya vardı yani nereye bakıp anladı,test sonucumu almadım diyorsun o bakımdan cnm anlayamadım..

canım doktor ıkılı testte ultrasoında ıncelıo ya sadece ensesıne brununa bakmadı damarlarını dolaşım sistemını

midesını ıdrar eksesını inceledi ve kalbinde kan dolaşırken ters tarafa doğru aktıgını ultrason ile saptadı

kan sonucunda ise pap a sanıyorum degerı ve baska bı deger daha var onalra da bakıcak kromzoom testıen de bakıcak

ve amnıyoya karar verıcek....bebegımın kalbindekı sorun olan damarın adı duktus venozus bu damarda ters akıntı varmış

fakat bu duktus venozus ölçümü her dopplerde yapılmıyormuş bunu da nette bir perinatologun makalesınden öğrendım...

neysekı benım gıttıgım yerde vardı arasştırma hastanesi zaten tam donanımlı...sağol canım ınsallahh

Ayşecim muhakkak doğrudur dediğin aslında bende öyle duymuştum ama ben ilk hamileliğimde bu aylarda ümreye gitmiştim malum onların yemeklerini yiyemedim iki hafta boyunca hurma zemzem ve karpuz pilav yedim.bende o etkiyi yaratmadı ama tabi baskasında farklı etkide yaratabilir.

analdım canım bılemıyorum ya ben öyle duydum ama senın dediğinde mantıklı

doğuma giden arkadasa vermsıtım bende hurma yesın de kolay olsun dıye cok ıse yaradıgını söylemsıtı o da

erkek kardesım doğdugunda ben de 9-10 yaslarındaydım annem hep der bu cocuk nası buyudu anlamadım diye :)

hep elimzideydı kızkardeşimel beraber :)

14ÜNCÜ HAFTADAN itibaren demire geçiliodu sanırım canm ama 3. aydan sonrada olabilir.. banada yasak koydular ama esler malasef o yasakları bi güzel çiyniyolar cnm:KK43: hem bittiyse süren eşini de ihmal etme derim çünkü ALLAH KORUSUN ama esler en cok gebelik döneminde aldatıolar malaseff:KK43::KK43::KK43: oyuzden onuda üzme seni incitmesin ve biçok pozisyon var cocuga zararı olmayacak

X