2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hepiciğinize meraba kuşlarr...

Asyacım sağol iyiyim canım.. Utku hastaydı geçen hafta. Ateşlendi evdeydik. Boğaz enfeksiyonu imiş, iyileşti çok şükür. Ondan yazamadım. Özledim sizi.. :*
geçmiş olsun tatlım...
Cok yoğunum:95:

aynı beyaaa :KK31::KK53:

yazmasam da sık sık girip okurdum uzun zamandır sizleri takip edemedim çalışmaya başlamak beni çok bunalttı...

ben aslında şubat annesi olacakken 35 haftalık doğum yapıp ocak annesi olmuş sonrada sessiz sedasız takip etmiştim sizi çalışana kadar.

şimdi ise bambaşka bir derdim var. cevremde ocak doğumlu bazı bebekler var ve gayet net kelime söylüyorlar. ancak benim kızım daha anne bile demiyor sedece cici, cıs ve klozet gördüğünde de ciş diyor acaba benimle aynı durumda olan varmı??

35 haftalık doğması etkiler mi???
meraba, benimkide tek heceli kelimeler söylüyo, bi de bi söylediğini sürekli söylemiyo anne demeye başladığında babayı uzun süre demedi mesela:KK52: erken doğumla ilgili değildir ya benimki de net konuşamıyo kendi çapında cıvıldıyo, söyleme çabası var diye hiç takmadım erken daha sen de takma bence:KK54:

Iyi geceler bol bol uyku herkese
Bayagidir uykusuzluktan dert yanmiyodum. Benim cucuk gene uyumuyo. Bi de ustune hicbi sey yemiyo. Armut yiyo bi. O da zaten ne kadarcik. Kasik fobisi var ya cocugun. Yemek gordu mu butun vucuduyla kaciyo.
Kizlar konu disi soru secimden sonraki gun okullar tatil oluyo muydu
Ikinci soru iki ayi gecti cocuk dis cikarmiyo. Sekizdi en son. Siz de boyle ara verdiniz mi.
Selerm ben de cok uzgunum. Bisuru sey demek istiyorum ama burayla alakasi yok simdi ortalik karismasin. Sonuc olarak bi cocuk oldu..

Yasmincim iyiyim ya sen de gel buralara evin var ya:) bi de yasmin hani dedin ya hastayken hamak kuruyorum. Bildigimiz hamak mi. Onu eve nasi kurdun. Duvara civi mi caktin. Bi de niye hic uyanmiyo onun icinde. Sallaniyo mu hep. Bi de sen madem hic uyanmiyo hep kur onu yatsin dursun. Valla ben hic uyanmicak olsa evin ortasina bile kurardim:)
Ela bebek. Gecen ben de 13 aylik bebek kamyon kiatap der diye okudum. Bunu diyen cocuk varsa bravo. Benimki de hep klasik seyler soluyo. Bi fark yok. Ama kafama takmiyorum. Daha yurumuyo bile ne konuscak. Bugun ama koltuga cikti iki kez kendi basina. Inmeyi biliyodu cikmayi bilmiyodu. Bu buyuk gelisme bizim icin.

teşekkür ederim canım...

dünyayı kurtaran kadın... :KK55:

canım burda da benim bildiğim net konuşan pek bebek yok. canını sıkma. erken doğmuş olması da etken ama bence konuşabilmeleri için henüz erken. benim oğlum 15 aylık olacak ufak tefek kelimeler dışında konuşamıyor. herşeyin zamanı var. :KK31:

Geçmiş olsun cnm

Yok cnm oğlumda baba dede dışında bişey demiyo

hepiciğinize meraba kuşlarr...

geçmiş olsun tatlım...

aynı beyaaa :KK31::KK53:

meraba, benimkide tek heceli kelimeler söylüyo, bi de bi söylediğini sürekli söylemiyo anne demeye başladığında babayı uzun süre demedi mesela:KK52: erken doğumla ilgili değildir ya benimki de net konuşamıyo kendi çapında cıvıldıyo, söyleme çabası var diye hiç takmadım erken daha sen de takma bence:KK54:

Yasmincim iyiyim ya sen de gel buralara evin var ya:) bi de yasmin hani dedin ya hastayken hamak kuruyorum. Bildigimiz hamak mi. Onu eve nasi kurdun. Duvara civi mi caktin. Bi de niye hic uyanmiyo onun icinde. Sallaniyo mu hep. Bi de sen madem hic uyanmiyo hep kur onu yatsin dursun. Valla ben hic uyanmicak olsa evin ortasina bile kurardim:)
Ela bebek. Gecen ben de 13 aylik bebek kamyon kiatap der diye okudum. Bunu diyen cocuk varsa bravo. Benimki de hep klasik seyler soluyo. Bi fark yok. Ama kafama takmiyorum. Daha yurumuyo bile ne konuscak. Bugun ama koltuga cikti iki kez kendi basina. Inmeyi biliyodu cikmayi bilmiyodu. Bu buyuk gelisme bizim icin.

hepinize çok teşekkür ederim baya kafamı karıştımıştı bu konu. konuşmanın dışında gelişimi fena değil...

9. ayda rota virusu geçirdi 3 gün hastanede yattı, 6.5 kiloya kadar düştü, şimdi 8.6 kilo falan sağlık ocağından az diyorlar ama takmıyorum

10 aylıkken yürüdü şuan avmlerde koşturuyor...

allahım hepimizin evladına sağlık ve uzun ömür versin...

Ela geçmiş olsun kuzucuğa ciddi kilo vermiş çok yıpranmışsındır eminim o dönemde Rabbim göstermesin bidaha..Bizimkide aynı seninki gibi basit kelimeleri söylüyor anne bile demiyo..Ağlarkan bile baba diyerek ağlıyo çok bozuluyorum:KK53:

Yelda normalde tatil olmuyo seçimden sonra. Ama bu sene ne olur bilmem.

Bizimki hala grip çok zor nefes alıyo.midesi bulanıyo.Üstelik yüzüme hapşurup kaşığını ağzıma sokarak benide hasta etmeye çalışıyo.bakalım direnebilecekmiyim.İşallah bende olmam:KK43:

benimki belli belirsiz anne diyo sadece
dada baba mama meme hep anlamsiz heceler iste.
biraz uzerine dusmekle de alakasi var heralde. bir de genis cocuklu aileler de etkin.

dun gece midem bozuldu heralde bulanti kusma falan bhgun de bulanti halsiZlik devam ediyor hicbir sey yemek istemiyorum. sadece bir elma yedim saat 2 oldu.
hamilelik gunlerimi hatirladim 2. icin heves ediyordum korktum simdi. sabahtan beri esim bakiyor oglana. heralde bu 2. bebek isini raftan kaldirmak gerekecek :KK5:

Ela geçmiş olsun kuzucuğa ciddi kilo vermiş çok yıpranmışsındır eminim o dönemde Rabbim göstermesin bidaha..Bizimkide aynı seninki gibi basit kelimeleri söylüyor anne bile demiyo..Ağlarkan bile baba diyerek ağlıyo çok bozuluyorum:KK53:

Yelda normalde tatil olmuyo seçimden sonra. Ama bu sene ne olur bilmem.

Bizimki hala grip çok zor nefes alıyo.midesi bulanıyo.Üstelik yüzüme hapşurup kaşığını ağzıma sokarak benide hasta etmeye çalışıyo.bakalım direnebilecekmiyim.İşallah bende olmam:KK43:

özellikle uğraşıyor sen de hasta ol diye.. :2: yerim onu yaaa.... :KK16::KK16:

hepinize çok teşekkür ederim baya kafamı karıştımıştı bu konu. konuşmanın dışında gelişimi fena değil...

9. ayda rota virusu geçirdi 3 gün hastanede yattı, 6.5 kiloya kadar düştü, şimdi 8.6 kilo falan sağlık ocağından az diyorlar ama takmıyorum

10 aylıkken yürüdü şuan avmlerde koşturuyor...

allahım hepimizin evladına sağlık ve uzun ömür versin...

geçmiş olsun canım. Allah bir daha göstermesin, dermansız dert vermesin..

repumm.. geçmiş olsunn... hayırdır hamilelik falan olmasın? :KK49:

Asyacım sağol iyiyim canım.. Utku hastaydı geçen hafta. Ateşlendi evdeydik. Boğaz enfeksiyonu imiş, iyileşti çok şükür. Ondan yazamadım. Özledim sizi.. :*

geçmiş olsun canım,
benimde oğlum gece çok uyandı hep ağladı sanırım dişi ağrı yapıyor uykusuz bir gün daha bitmek üzere,
bituful geçmiş olsun canım
repu hamilemisin canım gezmeler nasıl geçiyor umarım iyidir
artık buralara kimse uğramıyor yazık topik kimsesiz kalıp gidecek

ben anlamdım kaçırdığım bişeymi oldu herkes ağız birliği yapmış gibi birden yazmama kararı aldı sanırım topiğin demirbaşı ruza bituful repu kaldı kızlar siz aydınlatın ne kaçırdım :KK43:

Slm yorgun ocak anneleri hasta anne ve bebislere acil sifa diliyorum.
Bebislerde konusma mevzusuna gelince herseyin bir sirasi zamani var bizim derdini anlatacak kadar kelimeleri var.
Hadi,mama,gidek(gidelim)anne,amet abi,balun,lamba gibi
Beni uyut annecigim
cok acim annecigim ,sen dinlen annecigimgibi
guzel cumlelerde duyarim insallah
ela zor gunler gecirmissin umarim hic bir anne ewlat acisiyla sinanmaz
ocak topigi neden eskisi gibi canli degil
bituful, add,repu,cigdem,vaveylaesk ruza ve bircok kisi yazardi

yoğun istek üzerine yazıyorum napıyım.. :KK53:

asyam meldam ben yazıyorum zaten beybiler... diğer arkidişler yoklar.. :KK31:

canım sana sözüm yok yazmak istemeyen kendisi bilir güzel bir topikti en azından sıkıntılarımz ortakdı :)

Asyaaaaaa yazma karari aldim an itibariyle nassi :KK53: ben yogunum biraz kpss ye hazirlaniyorum. Canim sıkıldı mi atraksiyon yapiyorum

Beni hatirlayanlar nasilsiniz?ruzam canisi naber

Bugra kafasini vurdu markette yuzy gozu morardi hepten. Kakilmisin yawru erkek versiyonu :KK53:

Slm yorgun ocak anneleri hasta anne ve bebislere acil sifa diliyorum.
Bebislerde konusma mevzusuna gelince herseyin bir sirasi zamani var bizim derdini anlatacak kadar kelimeleri var.
Hadi,mama,gidek(gidelim)anne,amet abi,balun,lamba gibi
Beni uyut annecigim
cok acim annecigim ,sen dinlen annecigimgibi
guzel cumlelerde duyarim insallah
ela zor gunler gecirmissin umarim hic bir anne ewlat acisiyla sinanmaz
ocak topigi neden eskisi gibi canli degil
bituful, add,repu,cigdem,vaveylaesk ruza ve bircok kisi yazardi

meldacim hosgeldin sayfaya.

Bugra cani isterse babba mamma memme diyor. Geldi ditti diyor. Baska da bisey yok. Kizim 3 yasinda tam cumle kurdugu icin herseyehazirlikliyim. Onemli olan zaten kendini ifade edebilmesidir. Kelimler geri planda benim icin, vakti gelince konusur

Asyaaaaaa yazma karari aldim an itibariyle nassi :KK53: ben yogunum biraz kpss ye hazirlaniyorum. Canim sıkıldı mi atraksiyon yapiyorum

Beni hatirlayanlar nasilsiniz?ruzam canisi naber

Bugra kafasini vurdu markette yuzy gozu morardi hepten. Kakilmisin yawru erkek versiyonu :KK53:

sağol vavecimm.. iyiyim sen nasılsın? hoşgeldin.. :KK54: :KK54:

geçmiş olsun paşama ya.. kendilerini frenleyemiyorlar oraya buraya toss... :KK55:

canım sana sözüm yok yazmak istemeyen kendisi bilir güzel bir topikti en azından sıkıntılarımz ortakdı :)

evet tatlım.. belki sıkıntıları vardır. geçen hafta utku ateşli olduğu için yazamamıştım. onun gibi.. canları sağolsun yazanın da yazmayanın da.. :KK54::KK54::KK16::KK16:

sağol vavecimm.. iyiyim sen nasılsın? hoşgeldin.. :KK54: :KK54:

geçmiş olsun paşama ya.. kendilerini frenleyemiyorlar oraya buraya toss... :KK55:

Hosbuldum canim iyiyim ben de.. aynen oyle fren yok bol atraksiyon bol samata. Arkadasin oglu koltuktan atlamis kolunu kirdi 1.5 yasinda. Boyle kazalardan korusun Allahim

yok canlar hamilelik oldugunu sanmiyorum cunku atesim cikti butun kemiklerim agriyor.
grip fln heralde. gerci yola cikarken koruma almamisik oyle bi kac kere geri kalmis yontemlerle korunduk :KK30:
adetim 1 gun gecikti ama bakalim bir kac gun daha gelmezse yapariz stresi :KK1:

X