2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kizitolar. Bitufullar ruzalar yaseminler selermler repular fulyalar napiyosunuz.
Benimcik uyuyo. Altinci hastalik cart cutundan cocugumun yuzune nur indi. Eski huylu cocugum geri geldi. Allahim insallah hep saglikli olur.
Yasemin ben de hep kendim yediriyom illa. Cunku kendi yiyince cok az yiyo. Belki de doyuyolar ama pureninicinde ayni anda bi suru sey oluyo ya.
Ben artik yogurt hic yapmiyom ayri. Kahvalti meyve ve de kasik mamasina inek sutu koyuyorum. Gunluk 100 ml oluyo. Yeter dimi. Yemiyo yogut napiim.
Bituful guzel gunler yakinda. Ben de cok uzuluyorum olanlara..

Yelda yeterdir bence canım yemiyosa napcan ama bizim doktor her gidişimde yoğurdunu mayalıyosun değilmi veriyosun değilmi diye hep onu soruyo bende o sordukça daha çok dikkat ediyorum neden o kadr üzerine düştü bilmiyorum demekki önemliymiş diye gaza geldim habire yoğurt mayalıyorum doymasalar zaten hemen mızır mızır belli ediyolar kendilerini pürede gerçekten bir sürü şey bir arada daha besleyici faydalı gibi geliyo banada vazgeçemiyorum bi türlü.
Tavşan sevimli geldi tosunun yüzünden sıkılmayın diye:)

Ruzacım yasemincim telekkürler kızlar üşütmemiş çok şükür :)
Ruzacım geçmiş olsun canım zaten ne zaman acele edilse böyle aksilikler oluyor allah beterinden korusun . Benimde başıma çok gelir sonra üzülürüm hiçbişey çocuğumdan önemli değil diye . Pazar günü kaldığımız yerde restorantta yemek yedik erdem mama sandalyesinde yemekleri hep yere attı sonrada ağlamaya başladı mama sandalyesine antipatisinden bende yere koyup normal sandalyeden tutturdum yere döktüklerini toplayayım dedim bizimki dururmu keşif peşindeyken düş alnını yere vur :KK43:(

Kızlar dedikodu yapayım biraz burda beraber kaldığımız arkadaşım çok rahat kızı yürüyor ve sürekli erdemin elindeki şeyleri alıp kaçıyor erdemde garibim yürüyemiyor ağlıyor peşinden arkadaşım hiç oralı değil kendi kızı üzülmesin ağlamasın diye erdemi ağlatıyor erdemde bir inatçı unutmuyor başka şeyle avunmuyor , erdem kızına dokunsun hafif hemen akşam eşler gelince şakaylasöylüyor yaptığını ama kendi kızı erdemi çekiştirip düşürünce elindekileri alıp kaçınca bişey yapmıyor bizimki diyor . Walla şu an en nefret ettiğim anne tipine büründüm ama bir sebebi varmış yani durduk yere benim çocuğum ! cu anne olunmuyormuş :)

Yeldacım hastalıklar huysuzlaştırır ama sizde ters etki yapmış demek maşallah kuzuna süt yoğurt olayına pek takılma bi arkadaşımın oğlunda besin allerjisi var bebek 11 aylık süt ürünü kuruyemiş gluten yumurta domates vs hep allerjisi var arkadaşım emzirirken bile kendi süt ürünü yiyemedi uzuuun süre bebeğin yanakları vücudu kırmızı kırmızı döküp yara oluyordu :KK43:bide tam olarak nelere allerjisi olduğu bişinmediğinden arkadaşım 2-3 çeşit besinle beslenir olmuştu bebeği de öyle ama maşallah bebeği güzel gelişti dişleri bile çıktı hatta erdeminkilerden çabuk bile uzadı :) erdem yemeyince o bebeği düşünürüm hep nasıl büyüyor diye

Son düzenleme:
günaydın kızçeler.. :KK16: ikide yattım gece. eşimi bekleyim dedim hem de evi topladım. uykusuzum... :KK31:

aaayyy hamarat Ruza geçmiş olsun tam misafir gelecek en olmadık zaman neyseki bişey olmamış bende ne zman acele etsem muratın kudurası geliyo anlattığın olay aynen benim başıma geldi geçen alışveriş merkezinde çocuğun biri çığlık atarak murata doru geldi ama ne çığlık bunun ödü koptu aynen bana sarılarak ağladı o çocukla arasında kendini kurtaracak kadar mesafe bıraktı hep acaip temkinli.

aynen canım ya.. ne zaman acelem olsa bişey yetiştirmeye çalışsam anlıyor herhalde sıpa mızmızlık hat safhaya çıkıyor.
bu çığlık meselesinden de geçen bi arkadaşın 4 yaşındaki oğlunu bile korkuttu.. :KK53: çılgın çığlık çığlığa çocuğa doğru gidince çocuk kaçtı annesinin yanına.. :KK53:

Kizitolar. Bitufullar ruzalar yaseminler selermler repular fulyalar napiyosunuz.
Benimcik uyuyo. Altinci hastalik cart cutundan cocugumun yuzune nur indi. Eski huylu cocugum geri geldi. Allahim insallah hep saglikli olur.
Yasemin ben de hep kendim yediriyom illa. Cunku kendi yiyince cok az yiyo. Belki de doyuyolar ama pureninicinde ayni anda bi suru sey oluyo ya.
Ben artik yogurt hic yapmiyom ayri. Kahvalti meyve ve de kasik mamasina inek sutu koyuyorum. Gunluk 100 ml oluyo. Yeter dimi. Yemiyo yogut napiim.
Bituful guzel gunler yakinda. Ben de cok uzuluyorum olanlara..

yoğurt yapıyorum ben canım ya her gün bir kase yiyor muhakkak. sade sevmiyorsa meyveli falan denesen.. ya da en kötü danino, babymix falan yedir. yoğurt çok değerli bir besin bence. ben sabah uyanınca bile yiyorum. sanki içimi temizliyor gibi oluyor. :KK53: çocuklar için de çok faydalı.. ayrıca bel inceltiyormuş diye duydum.. :KK8:

Yelda yeterdir bence canım yemiyosa napcan ama bizim doktor her gidişimde yoğurdunu mayalıyosun değilmi veriyosun değilmi diye hep onu soruyo bende o sordukça daha çok dikkat ediyorum neden o kadr üzerine düştü bilmiyorum demekki önemliymiş diye gaza geldim habire yoğurt mayalıyorum doymasalar zaten hemen mızır mızır belli ediyolar kendilerini pürede gerçekten bir sürü şey bir arada daha besleyici faydalı gibi geliyo banada vazgeçemiyorum bi türlü.
Tavşan sevimli geldi tosunun yüzünden sıkılmayın diye:)

ben de kendim çorba yaptığımda yani Allah ne verdiyse çorbası :KK17: blendırla geçiyorum.. ama şehriye falan öyle yiyor. kahvaltı hala bulamaç yiyor. ayrı ayrı çok az yiyor doymuyor. önden bulamaç yediriyoruz. sonra biz kahvaltı yaparken ayrı ayrı peynir, zeytin falan veriyoruz ağzına.

Ruzacım yasemincim telekkürler kızlar üşütmemiş çok şükür :)
Ruzacım geçmiş olsun canım zaten ne zaman acele edilse böyle aksilikler oluyor allah beterinden korusun . Benimde başıma çok gelir sonra üzülürüm hiçbişey çocuğumdan önemli değil diye . Pazar günü kaldığımız yerde restorantta yemek yedik erdem mama sandalyesinde yemekleri hep yere attı sonrada ağlamaya başladı mama sandalyesine antipatisinden bende yere koyup normal sandalyeden tutturdum yere döktüklerini toplayayım dedim bizimki dururmu keşif peşindeyken düş alnını yere vur :KK43:(

Kızlar dedikodu yapayım biraz burda beraber kaldığımız arkadaşım çok rahat kızı yürüyor ve sürekli erdemin elindeki şeyleri alıp kaçıyor erdemde garibim yürüyemiyor ağlıyor peşinden arkadaşım hiç oralı değil kendi kızı üzülmesin ağlamasın diye erdemi ağlatıyor erdemde bir inatçı unutmuyor başka şeyle avunmuyor , erdem kızına dokunsun hafif hemen akşam eşler gelince şakaylasöylüyor yaptığını ama kendi kızı erdemi çekiştirip düşürünce elindekileri alıp kaçınca bişey yapmıyor bizimki diyor . Walla şu an en nefret ettiğim anne tipine büründüm ama bir sebebi varmış yani durduk yere benim çocuğum ! cu anne olunmuyormuş :)

Yeldacım hastalıklar huysuzlaştırır ama sizde ters etki yapmış demek maşallah kuzuna süt yoğurt olayına pek takılma bi arkadaşımın oğlunda besin allerjisi var bebek 11 aylık süt ürünü kuruyemiş gluten yumurta domates vs hep allerjisi var arkadaşım emzirirken bile kendi süt ürünü yiyemedi uzuuun süre bebeğin yanakları vücudu kırmızı kırmızı döküp yara oluyordu :KK43:bide tam olarak nelere allerjisi olduğu bişinmediğinden arkadaşım 2-3 çeşit besinle beslenir olmuştu bebeği de öyle ama maşallah bebeği güzel gelişti dişleri bile çıktı hatta erdeminkilerden çabuk bile uzadı :) erdem yemeyince o bebeği düşünürüm hep nasıl büyüyor diye

geçmiş olsun kuzum.. düşmeler çok sıklaştı artık. Allah beterinden korusun. yazık o çocuğa da ya.. Allah'a her halimize çok şükür. beterin beteri var.. :KK50:
benim çocuğumcu anne.. :KK17: dün ben de öyleydim. haklısın boştan yere olunmuyor. iki yaşındaki çocuktan bahsetmiştim ya.. annesi bir rahat bir rahat.. çocuk gelip gidip utkuya vuruyor saçını çekmeye çalışıyor oyuncak fırlatacak oluyor.. anne hiççç.... umrunda değil.. benim bi gözüm sürekli onun üstündeydi. o da çocuk anlamaz ama annesinin gözlemesi müdahale etmesi lazım. ben bi yere gittiğimde oturmuyorum bile hep utkunun peşindeyim. bir yere, birine veya kendine zarar vermesin diye.. bir de çay getireceğim zaman utkuyu mama sandalyesine oturturum hep. rahat içsinler çaylarını diye. dün de getirdim oturttum. eline de poğaça verdim dursun diye. o ara işte bu eline yemek verme meselesi açıldı. her zaman veremiyorum ortalık batıyor diye falan dedim. bu çocuğun annesi yine böyle iyi bir de elinde bişeyle ortalıkta gezmesi iyi olmuyor falan dedi. ben onu zaten hiç yapmadım yapmam da dedim. neyse çayları tabakları getirdim. bi baktım çocuğun eline poğaça vermiş inadıma yapar gibi... çocuk poğaçayla geziyor.. sofra bezi falan getireyim dedim yok oturmaz ki diyo.. :KK4: sinir oldum.. ben kendi çocuğuma vermemişim kadın benden rahat.. git kendi evinde ver dolaşsın yesin.. neyse 11 gibi gittiler utkuyu uyuttum. her yer poğaça olmuş tabi.. süpürge açtım gecenin bir yarısı.. :KK4: ama ben de ona gidince aynı şeyi yapıcam... :KK4: :KK53: kötüyüm ben kötüyümmm... :KK23::KK23:

[video=youtube;kU-Ynhoy9lo]http://www.youtube.com/watch?v=kU-Ynhoy9lo&feature=youtu.be[/video]

[video=youtube;z4D1IqRl6IY]http://www.youtube.com/watch?v=z4D1IqRl6IY&feature=youtu.be[/video]

Selammm bugun is yerinde yogundum yazamadimm..napisiniz?:KK76:

Beni soran olursa iyiyim.:KK53:

Ruzam yerim o utkuyu ben.yalniz bay bay i ya tamam yapiyimde bi sus der gibi olmus.:KK1: Buyuduler ya saka gibi.Hergun sasiriyorum.Bebeklere bakip sevmeye basladim bile.sonucta bizimkiler cocuk sinifina girdiler artik.

Ruzam yerim ısırırım öperim o utkucuğu maşallah kuzuya :nazar: :nazar:
Bahsettiğim arkadaşımda aynı anlattığın gibi canım biZe geldiklerinde kabuklu kuruyemiş incir mandalina verir hep elinde hiç umru olmaz dökülmüş saçılmış gerçi kendi evindede öyle ama benim o kadar rahat olmadığımı bilir . Eşi ondan daha dikkat eder uyarır arkadaşımı Dökülmesini geçtim erdem yerde bulduğunu ağzına atıyor fıstık kabuklarını yutacaktı nerdeyse. Neyse erdemde hareketlendi bende onlara gidince dikkat etmeyeceğim :) kötü değiliz ruza insanız :)

Son düzenleme:
[video=youtube;z4D1IqRl6IY]http://www.youtube.com/watch?v=z4D1IqRl6IY&feature=youtu.be[/video]

Masallah yaaaa bayildim. Nasil da dinliyo lafini. Sesin de guzelmis haaaaa:42

Bizim oglan alkistan baska birsey yapmiyor. Bir tek halasina baybay yapiyor:KK14:

Ben o bahsettiginiz arkadaslar gibiyim kzlar :KK43: veriyorum eline geze geze yiyo bazen. Ama baskasinin evinde yapmiyorum tabi. Sadece kendi evimizde

Tatloslar bebeklerin gunduz uykusunu bi yazsaniza ya. toplam sureyi.
Ruza ben izleyemedim silme vidyoyu sakin

Ruzacım maşallah utkuya yerim onu çok tatlı maşallah sana çok benziyo
cidden büyüdüler kocaman oldular yaa
Fly ruza çok geçmiş olsun canım düşmeler arttı tam yürümeye başlayınca dahada artacak herhalde Allah yavrucuklarımızı korusun

Ruza oooy maşallah kuzucuğa şişko utkuya yavrum benim yaaa ne güzelde öğrenmiş küçücük eller bay bay yapıyo bide yanaklarını ısır annesi ham yap ye onu benim yerime:KK56:
Fulya en sinir olduğum tipler hadi pasaklı ve rahat anne profilini geçtim beni çıldırtan çocuğa zarar verip elindekilerin zorla alınması ve karşı tarafın sessiz kalması Allahım elimde silah olsa vururum derlerya öyle bi gözüm dönüyo bi gün birine dalarım ama ne zaman kime denk gelir bilemem şimdilik diğerleriyle muhatap etmiyorum tehlike gördüğümde en iyisi çok fazla muhatap olmamak en azından samimi olmamak

Yeldacım murat sabah 9 da kalkıyo 12:30 geri uyuyup 1,5 saat uyuyo 17:00 gibi yeniden uyumaya çalışıyo ama 19:30 geçince uyutursam gece uykusuna geçiyo aslında iki defa uyuyacak ama ben bir defa uyutuyorum erken yatsın diye yoksa 10-11 buluyo gece uyuması

Yelda benimki 11 ile 1 arası uyuyo tek uyku o kadar.2 saat yani.Dünde uğraştım 5 te yatırayım diye yok olmadı uyumuyo.canıma okuyo.

Pazar günü toplandığımız arkadaşta çok rahat ettik. relax bi kız.Ev çocuktan kreş gibiydi 4 tane 1-2 yaş arası bebek vardı, heryer battı ama ev sahibi hiç dert etmedi.Bizde dolayısıyla çok mutlu olduk.Bende pek müdahale etmem.Misafir gelince onlardan çok ben dağıtıyorum.Süpürürsün geçer çokta mesele değil yani.Halılarım zırt pırt yıkamacıdadır zaten:KK1:

Yasemincim pek muhattap olmam derken diğer çocuklarımı kastediyosun? Eğer öyleyse yanlış yoldasın bebem.Seni görüp napsın artık devamlı, diğer yaşıtlarıyla oynamaya ihtiyacı var bundan sonra. Bebeklik dönemleri bitti.Yabani olmasını istemiyosan biraz bırak yaşıtlarının içine bence.

Son düzenleme:
Parisssss nasıl gidiyo bebiş nasıl?? Gaz varmı gaz:KK1: oğlan devam ediyomu kıskanmalara. vuruyomu sabiye:KK16:

Parisssss nasıl gidiyo bebiş nasıl?? Gaz varmı gaz:KK1: oğlan devam ediyomu kıskanmalara. vuruyomu sabiye:KK16:

hic sorma canim ya oglan cektiriyor bize cok kiskaniyor kizi eline ne gecse kizin besigine atiyor dun sulugunu bi atti hizlica kostu yetisemedim kizin yuzune ek geli yavrum nasil agladi:KK50:uyku saatleri denk gelince cok zorlaniyorum bi yadan o agliyor bi yandan digeri bi sekilde gunler geciyor iste bide kendimle ilgili bi sorunum var onuda bi halletsem gerisi pek oemli degil :KK31:

Ayy Allah yardimcin olsun cok zordur tabi ya:/ cok ufaklar ya laf dinlemezki eskiya yerim onu.

Sende halledersin umarim kendi sorununu..Merak etmedim degil ne oldugunu:KK1:

X