2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Taşındım bitifulcum haftasonu yerleştim iş erdem ve taşınma zor oluyormuş ufak tefek şeyler dışında bitti ben de yorgunluktan bittim ama olsun
yeni evimizede hemen ısındım gercekten sevdim
bu arada bugün erdemim dişi çıktı alttan beklerken üst dişi minicik belirmiş çok mutluyum çok diş buğdayı yapıcam içimde kalmıştı
kaç gündür okumaya bile giremiyodum erdemin dişini görünce hemen kkya girip yazmalıyım dedim:)))

Selerm güle güle oturun ilk dişinizde hayırlı olsun diğerleride peşi sıra yormadsn acıtmadan usulca gelir inşallah biz 6 da kaldık 3 aydır o kadar yoğurt yedirdim ı ıh çıkmadı :)
Yasemin muratında maşallahı varmış dişleri çıksın daha rahat yer bulamaca hiç gerek kalmaz erdemde tek tek pilav yedi azıcık bugün
Öğleden sonra hava güneşli gibiydi burda parka götürdüm sonra güneş kapattı hava serinledi gibi üstü kalındı ams akşam kustu aklım çıktı üşüttü diye ateşi yok keyfide yerinde dua ediyorum üşütmüş olmasın diye . Üşütmüş olsa ne kadar sürede etkisini gösterirki ?
Bizimki pipete iyice alıştı ayranıda pipetle içiyor az ams olsun çorbayıda deneyeceğim :) arkadaşımda kızına bardakla veriyor çorbayı :)) çareler tükenmez :)

herkese günaydın. ben de hala blender kullanıyorum. ama öyle çok bulamaç yapmıyorum. mesela sabahları normalde peynirli omlet yapıyorum ama mızmızlanıp yemediğinde yazdan menemenlikten katıp blenderlıyorum. öğlen ve akşam da sebze çorbası içinde ya tavuk ya da et katıyorum. kansız olduğundan genelde et katmaya çalışıyorum

Günaydın kızlar
Sizin bebekler konuşuyormu ya benim kızım sadece baba dede ve havhav diyo
Normal mi sizce?

günaydınlar...

asyacımm iyiyim sağol canım sen nasılsın? dün yoğundum okudum ama yazamadım. bu akşama da apartmandan komşular gelecek 15 kişi falan.. dün akşam tatlı falan yaptım. böreği hazır almayı düşünüyorum. kısırı da aşçı teyzem yapacak sağolsun.. yeter mi ki üç çeşit? teyzeler eleştiride bulunmasın sonra, arkamdan konuşmasınlar beceriksiz diye.. beni çok seviyorlarmış. hatta yeni evlendiğimde beni bekar sanıp eşimden istemeye gelceklermiş.. Allah'tan öğrenmişler evli olduğumu da facianın eşiğinden döndük.. şimdi gözlerinde benle ilgili böyle bir profil varken beceriksiz pasaklı biri olmamak için çok çalışmam lazım..

selermcimm... hayırlı olsun yeni eviniz ve dişiniz.. erdem beyin minik incisini yerim ben... inşallah diğerleri de acısız kolayca çıkar da rahatlarsınız..

fulyacım geçmiş olsun. inşallah üşütmemiştir. arada oluyor öyle. utku'nun bu aralar burnu tıkanıyor sık sık. muhtemelen dişten dolayı bağışıklığı düştü. arkalar hepsi birden çıkıyorlar çünkü. pipetle içirmek de güzelmiş.. ben de bi defa ayran verdim pipetle. çekti çekti sonra hepsini bi çıkardı ağzından.. meğer yutmamış sıpa.. her yer ayran olmuştu.

yasemin maşallah paşama.. 16 diş süpermiş ya.. çıkmış çoğu rahatlamışsındır. aslında artık kendi kendilerine yemek yeseler ne güzel olur. döke saça karnını doyurmayı öğrenir. ama buna sabır gösterebilecek anne pek azdır diye düşünüyorum.

tutkum geçmiş olsun ya.. bu çocuklar canımıza okuyor valla. onlara bişey olmasın da anneler sabrediyor. geçen de benimki kucağımdayken bi kafa attı dudağıma.. hii dedim. sonra döndü yüzüme baktı canımın yandığını anladı herhalde. göğsüme yattı sarıldı. özür diler gibi.. içim parçalandı ya.. uykularınız ne alemde.. paşam üzüyor mu seni.. ya iki kere uyutsan daha iyi olur. utku da dün birde uyanmış akşam 8.30 a kadar tutabildim. ayağıma alır almaz uyudu. sabah dörtte uyandı. iki saat uğraştık babasıyla. keşke iki uyusalar daha iyi olur bence. he bir de devam sütü ver.

yine uzunnn uzunnn yazdımm... hadi görüşürük..

tutkus inek sutunu sulandirmiyorum canim zaten gunde ictigi en fazla 100 ml. beni kuruttuktan sonra o da

benim oglan kendi yiyor genellikle ymeklerini, baska turlu kabul etmiyor hatta son pazar kahvaltimizda bize ozendi catal istedi, catala zar zor da olsa batirip oyle yedi patates kizartmasi yumurta falan istemedigi bir sey verdiysem agzindan cikarip hisimla yere firlatiyor.
tabi bunun sonucu olarak hergun 2-3 kez ust degistirmek evi supurmek falan gerekiyor. ara ogunler icin guzel birsey. butun armudu elmayi soyup eline veriyorum ogutuyor ya da kivi, portakal vs dilimleyip koyuyorum onune.
su an isim cok cok zor, cok uzun suruyor, az yiyor, her taraf dagiliyor ama bir kac ay sonra rahat olacagimi dusunup takmiyorum. insallah oyle olur .

esra benimki birsey istediginde veya istemediginde anaeanneanneanne hic durmadan tekrarliyor ama bana hitap icin anne falan demedi. daha tek bir kelimesi yok

selermcim disiniz hosgeldi sefa geldi hayirli olsun. yeni eviniz de kesin deniz manzaralidir gule gule oturun.

ruzam kolay gelsin senin guzel gulusun yeter esinden istemek nedir ya adam sittin sene kendine gelemezdi hee

repummm..... ne güzel kendi kendine yedirmen.. ben de arada veriyorum eline elma, armut, makarna falan ama devamlılık olmayınca öğreneceğini sanmıyorum. çünkü bakan kişiye elden yedirmek daha kolay.

bitufulumm.. ne oldu bebemm neden karışık kafan...

Selermm hayırlı olsun cnm çok sevındımm hele dişşiniz için dahada çok sevındım kurtuldunuz takma fiş yaptımaktannn
Ruzaaaammm saol canmmm dun 2 uyku yaptık akşam 9.30 gıbı uyudu gece 2kere uyandı süt verdim uyudu yine 7 de kalktık. Sanrım tek uykudan dolayı 4 te uyanıyordu. Utkumunda sıkıntısı ondandır canm 2 uykuya başlatsan tekrar?
Misafirler için de şimdiden kolay gelsin çok beklentili olmazlar bebeğin var sonuçta. Yeter o kadar zaten yemekten sonra gelmiceklermi..
Esra bizimki bilinçli olarak baba dede ve anane diyor gerisi anlamasz kelımeler anne bile demedi daha.
Repuuu kendi yemesi iyi bişey bizimkide makarna ekmek falan kendı yîyor. Yanlız elma verince çok çok ısırıyor ve ağZı kocaman doluyor bu sefer tıkanıyo ( niye öle yapıyo anlamadım eline kek veriyorum yada bizküvi hepsini tepiyo ağzına alıp koparın ca çok kızıyo yemiyor koca koca atıyo ağZına herşeyi hemen öğütemiyoda 15 dk geziyo öle:))

Bitifılll noldu canm hangi kutucuk gemicikkk:))) pek haber izleyemiyorum bu aralar. Yeni bişiler mi varre

bende aralık 27 2012 de doğum yaptım uzun zamandır da buraya giremiyordum şimdi bir sorunum var benimle aynı olan anneler mutlaka vardır oğlum cok iştahsız hiçbir şey yemiyor iştahını açmak için ne yapabilirim bilgisi olan var mı kabusa donuştu bu olay bende hala emziriyorum sürekli meme ister ama başka bir şey istemez kraker havuc salatalık eline ver kemirir ama az memeden de kesmeye gönlüm razı olmuyor ne yapacağımı sasırdım

Ruzaaa sağol canım hani utkunun yeni fotoğraflarını niye koymuyosun tosun gibi baktıkça içim açılıyo
Repu maşallah akif beye ya kızlar fotoları koyun arada bi bakalım bebişlere iyi oluyodu
Selerm yeni evin hayırlı olsun oh yerleştin işin bitti yeni ev yeni hayat Allah mutlu mesut oturmayı nasip etsin

Selerm dişinizde hayırlı olsun ne güzel geç gelen dişler sağlıklı oluyomuş çabuk çürümüyomuş muratta çok erken çıkardı herkes çabuk çürür dedi 4,5 aylıktı ilk dişi çıktı şimdi çok tedirginim dişleri çok çabuk çıkıyo çabuk çürür diye
Fulyacım oh şükür üşütmemiş ya hasta olmasınlar valla hayat çekilmez oluyo insan yılıyo Allah sağlık versin hepsine pipeti bende deniycem biberon almıyo bardaktan verince dökülüyo bu çözüm olabilir bizede
Ruza yüzünden belli canım içinin güzelliği bütün güzel anneler burada bir araya gelmiş herhalde tabikisi sevsinler senin gibi komşuyu
Repu bende sen böyle yazdıkça murata verdim bişeyler gerçekten yutar oldu bide ruza beni gaza getirdiniz iyice ceviz veriyorum meyve veriyorum zeytini filan döke saça yiyo ama artık kusmuyo çooook şükür yaa ne rahatlıkmış ama ben yinede bişeyleri blenderdan geçirip veriyorum doymaz o kendi yediğiyle.Şuanda bende günde 2-3 defa süpürüyorum ama olsun yeterki yutsun kendi kendine beslenmeyi öğrensin dökülen saçılan umurumda değil.
Esra bizde anne,baba,ciciş,mama,meme diyo birde eşimin adı necdet dedet diyo onada bana bilinçli söylüyo gibi geliyo.
Bıtuful bunca işin gücün arasında gündemi nasıl takip ediyosun sen kaç kişisin bir kişi olduğuna eminmisin

Çok teşekkür ederim kızlar
bende dişi görünce çok mutlu oldum dünden beri ağzım kulaklarımda geziyorum...
Repucum evet cnm deniz manzaralı Ereğli'nin en güzel yanı bu olsa gerek .. Biraz yokuş ama manzarası güzel önceki evimin yeri ve manzarası daha güzeldi ama ben bu eve daha çok ısındım inşallah böyle gider Zonguldak'a gelirsen oturmaya hatta kalmaya da beklerim cnm
gyaman oğlumda çok iştahsız üstelik emmek bile istemiyor gelişmesinde gerilik bile var ama cidden iştahı artıracak bişey yok ben vitamin Demir ve balık yağı veriyorum arada keçi boynuzu pekmezi veriyorum pek bişey değişmedi bi ara tv karşısında yedi (1-2 hafta kadar) artık öylede yemiyo İnan yemek vakti geliyo diye çok üzülüyorum yemek yedirmeye uğraşmaktan kaliteli zaman geçiremiyoruz bulursan bi çare mutlaka yaz

Yasemincim calisinca hersey daha iyi rutin duzene giriyo..Sabah is yerine girer girmez montumu cikarip gazeteye bakiyorum 5 dk bile olsa.Buyutmemek lazim cok gozumuzde

Tutku haberleri izlemene gerek yok medya uc mAymunu oynuyo yine.

Abim vestelin corba makinesini almis hediye.Gereksiz geldi gozume ama dur bakalim.Guzelse tavsiye ederim calisan bağğğyanlara.

Haberleri takip ettikçe sinirlerim bozuluyor daha kötü günler bizi bekliyo gibi sanki bi kaosa sürükleniyoruz gibi geliyo geleceğimizden endişe ediyorum yavrum nasıl bi dünyada/ ülkede yaşayacak diye düşünüp duruyorum hayırlısı olur inşallah

Gyaman ayni dert hepimizde olmasada yarimizda var..2-3 kisiyle konustum emzirme suresince boyle oldugunu sòylediler.Emince bazilari cok istahsiz oluyo biraz daha sık disini.Memeyi birakinca normale doner isallah..Bide youtube da pepe sarkilari var.uzun videolar onlari izlerkende yiyo baya

Son düzenleme:
bıtuful deranı uyuttun nete takılıyosun zannımca umarım çalışınca herşey daha beter olmaz bende işe gidince kahvaltımı yer gazetelri okur biraz takılır işe başlardım sonra arada bi çay içer hava alır muhabbet eder kaldığım yerden devam ederdim işe Allahım ne güzel günlerden geçmişiz Şimdi işe gitsem akşama kadar muratın hayalini kurarım herhal her türlü mutsuz yasemin,ne psikopata bağladım haa

Kızlarrr... Gönderdim misafirlerimi oğluşumu sallıyorum... Çok memnun kaldılar teyzecikler.. :)) ne gerek var bu kadar şey yapmışsın falan filan.. Bilmiyorlar ki o şeylerin yarısı dondurucudan çıktı birini aşçı yaptı..:)) hediye olarak da yastık kılıfı getirmişler sağolsunlar... :)):)) bursada adet böyle herhalde.. :))
Utku çıldırttı beni... Hazırlık yapıcam evi toplucam önce utkunun üstünü değiştireyim dedim. Bizim Yatakta bıraktım çamaşır aldım geldim odasından. Tam Kapıdan girerken kafa üstü tersten yere takla atarak düştü. ( çook korktuk ikimiz de. Çok ağladı. İçini çeke çeke. Sonra psikopat a bağladı.. Herşeyee ağladı. Kucağımdan indirdim ağladı arkamı döndüm ağladı.... Milföyü nasıl yaptım bilmiyorum. Uyutayım dedim. 15 dk sonra ağlayarak uyandı. Tekrar sallamadım sesten uyanır diye. Sonrasında sakinleşti. Komşuları görünce sevinç çığlıkları atmaya başladı. Çocuklar vardı. Biri iki yaşında. Çocuğa gidip sarılıyo çığlık atarak.. O da korktu annesine sarıldı ağladı. Sonra Sinir oldu herhalde utkuya gelip gidip vurmaya çalıştı.. Bizimki de garibim hala sarılıyo .. :))

Neyse.. Çok şükür bunu da atlattık sağ salim.. Utkum uyudu yatırayım mutfağımı toplayıp ben de uyuyayım.. İyi geceler Türkiye.. Her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsan... :))))
He yaseminim yarın bye bye videosu yüklerim size başarabilirsem.. Sizler de yükleyin de gönlümüz açılsın güzel bebekleri gördükçe..
Öptüm bütünn kuzucukları ve güzel anneleri... İyi geceler.

aaayyy hamarat Ruza geçmiş olsun tam misafir gelecek en olmadık zaman neyseki bişey olmamış bende ne zman acele etsem muratın kudurası geliyo anlattığın olay aynen benim başıma geldi geçen alışveriş merkezinde çocuğun biri çığlık atarak murata doru geldi ama ne çığlık bunun ödü koptu aynen bana sarılarak ağladı o çocukla arasında kendini kurtaracak kadar mesafe bıraktı hep acaip temkinli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…