2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Bizimki de kusmaya çalışıyor yemek yedirdikten sonra, parmaklarını boğazına kadar sokup öğürüyor, henüz kusmadı ama ben zorla elini çıkarıyorum. Neden böyle yapıyor anlamıyorum. :44:

tepki vermemeye calis zor biliyorum ama keretalarin o tepkiler hosuna gidiyor

bu arada 5 dk 5 dkdir vucut ona alisinca 10 dk yaparsin oyle oyle artirirsin. ham vucut icin 3 dk bile zor.
ben bu bahsettigim Sarkiyi 2. dkya kadar tamamlayabildim ilk gun simdi 3.5 dk kolay geliyor. ve dedigin gibi spor insani gaza getiriyor

Bizimki de kusmaya çalışıyor yemek yedirdikten sonra, parmaklarını boğazına kadar sokup öğürüyor, henüz kusmadı ama ben zorla elini çıkarıyorum. Neden böyle yapıyor anlamıyorum. :44:

ben de anlamıyorum ki doğduğundan beri kusma problemimiz var biraz geçti derken yine başladı yemek yerken olmuyor artık yedikten sonra etrafta gezinirken kendi kendine öğürerek kusuyor bir de şu sıralar kafamızı sürekli kapılara vuruyoruz içim acıyor ama ne yapayım düşe kalka büyüyecek

bu arada 5 dk 5 dkdir vucut ona alisinca 10 dk yaparsin oyle oyle artirirsin. ham vucut icin 3 dk bile zor.
ben bu bahsettigim Sarkiyi 2. dkya kadar tamamlayabildim ilk gun simdi 3.5 dk kolay geliyor. ve dedigin gibi spor insani gaza getiriyor

sen beni gaza getirdin bile ben normalde 100 mekik ama yarım mekik plates topuna ayklarımı dayayıp öyle çekiyorum ancak çok yoruluyorum yavaş yavaş eskiye dönecem havalarda soğuk çıkıp gezemiyoruz bile zayıflarız değğil mi bir debbenim yaza kardeşimin düğünü var

yediklerine dikkat ettikten sporunu yaptiktan sonra niye zayiflayamayasin. ben eskiden zayifladim yine zayiflarim diye dusunuyorum. bu sefer kararliyim.

bu mesaji simdi gordum. zaman zaman oluyor depresif haller. ama her karanlik tunelin sonunda bir aydinlik bulunur. Allah yardimcin olsun utku da kulaklarini cektirtmesin banaaa sallanasi varsa salincaga binsin bicirik

Valla çiğdem aynen öyle..yedikten sonrada öğürüp kendini kusturuyo.zaten yemek kasesini gördüğü an otomatiğe bağlamış öğürüyo..Sabah bi kaseyi yedirdim oyunla zaten işe geç kaldık hepini son kaşıkta kustu..sonra oturdum bi kaseyi daha yedirdim. Bu arada ben hiç tepki vermiyorum oyun oynarken bile devam ediyoruz oyuna hiç farkında değil kustuğunun. Bikere babası tepki verdi çok ağladı.Ben artık alıştım üzülmüyorum bile.Biara depresyona sokmuştum kendimi resmen.Her akşam makineyi çalıştırıyorum. Bide yerken alt değiştirme bezlerinden koyuyorum önüne çoğunda ona geliyor atıyorum çöpe iyi oluyor.Geçicek işallah bugünlerde sabırla bekliyorum.9.ayda başladı hiç kustuğunu bilmezdim ilk 9 ay.Dizanteri ile başladı o gün bugündür kurtulamıyoruz.Gelişimimizide etkiledi hala kilomuz aynı.Ne güzel ayda 500 gr alıyodu düzenli( Bizimki hem reflü gibi hemde pisikolojik gibi duruyo anlamıyorum.Motilium kullanıyoruz iyi geliyor biraz.Sizde götürün bakalım belki Motilium yada gaviskon verir.Bunlar zararı olmayan ilaçlar..Dimi Fly söz sende

canım aynen öyle hissediyorum ben de okuyorum okurken şunları şunları yazayım diyorum sonra hepsini unutup yazmaktan vazgeçiyorum umarım bu durumumuz çabucak geçer

Erdemde gece neredeyse5-10 kez uyanır Bu gece 12 sen sonra uyumuşuz bi kalktım saat 6:30 bu kadar kesintisiz uyumasına alışık değilim ya o kadar çok korktum ki anlatamam hemen oğlanın odasına koştum dürttüm hareket ediyo mu nefes alıyo mu ateşi var mı diye kontrol ettim çocuk sadece uyuyodu ama benim yinede içim rahat etmedi tam uyanıncaya kadar endişe ile bekledim ya uykusumu düzeliyor bu gecelik bişeymiydi bilmiyorum ama ömrümden ömür gitti
bı arada bizde öyle pratik şeyler yiyoruz haftanın 1-2 günü tost falan yiyoruz tv karşısında bencede çok eğlenceli oluyo
çok güzel bi fırsat canım ikiniz içinde çok eğlenceli olucak
Ayy çok özendim ya keşke burdada öyle bi fırsat olsa bide sinemada dururlar mı ki burda bizde gitsek bilemedim şimdi

kızlar belki haberiniz vardır ama gazetede okudum milupa aptamilin yeni doğan maması pdf katkılı olan yüksek oranda tuz içerdiği için kaldırılıyormuş dikkatinize belik yakınınız arkadaşınız vardır kullanan yazık olmasın bebelere

bu neee depresyonda herkes, ben de dahil. daha doğrusu çelişkiliyim bi mutluyum bi mutsuz... kocamla kavga etmiştik ya aslında standart ev kavgası idi ama annem tanık olunca kadının tansiyonu çıktı çok sinir oldum kendimize sonra. neyse bunu atlattık. okullar açılınca evde oğlumla olmaya çok alışmışım zor geldi. eve gelince iş güç az ilgileniyomuşum gibi geliyo, bi işi gücü bırakıp oyun oynuyoruz sonra işe dönüyorum oyunu bırakıyoruz yarım yarım işte. her sabah mutsuz çıkıyorum evden oğluşu bırakıyorum diye bi de bu ara aşırı anneci oldu. okula gidince de iyi hissediyorum iş güçle uğraşmak iyi geliyo. öyle karışık işte. bunları atlatmıştım bu ara nüksetti işte...

3.30da eve geldim mutfağımı topladım, evimi süpürdüm akşama da belki bilirsiniz yüksük çorbası derler ondan yaptım pişti biraz dinlensin yemek yiyeceğiz valla ben akşamı geçiştiremiyorum illa yemek yapacam kocam da yemek ister şimdi de size yazıp çıkacağım kızıla ilgilenip dinleneceğim
ayrıca bituful kusmasına bir çözüm yok tamamen psikolojik onu anladım napalım kaderimdir derim geçerim

ailelerin bu tarz durumlara şahit olması üzücü bir durum. hep akıllarında acaba bunlar hep böyle mi diye kalıyor inş bir daha olmaz diyelim. kızım da aşırı düşkün oldu bize evden çıkarken ağlıyor kıyamıyorum ona ama napalım yapacak bir şey yok kendi açımdan

bi de bi soru çaycım bozuldu. çaycı alacağım ama altı su ısıtıcısı gibi kaynayınca kapansın iistiyorum unutkanım, saatlerce unutabilirim. yani su ısıtıcısı ve çaycı düğmesi olsun. baktım çoğu model kaynadıktan sonra otomatik çaycı moduna geçip ısıtmaya devam ediyo. homendin var onu çok beğendim ama çaycıyı çok kullanmadığım daha çok su ısıtıcı kullandığım için pahalı geldi, 200 e yakındı ama çok güzel de. var mı tavsiyeniz kuşlar... öpüyorummm

annem yanımda oğlana bakmaya kalıyor çok basit bi konu olduğunu biliyor böyle olmadığımızı da ama ana yüreği işte... çok kızdım eşime de kendime de aynen hiç böyle değildi ,aşırı anneci oldu, gelince de nasıl naz yapıyor yavrum benim

Selam kızlar

Ruzaaa anacığını öZlediysen kaç gel canım güneş de var antidepresan niyetine . Yerim utkuyu biz hergece öyleyiz ya ayağımda ya da çekyatta yanımda yatağıma hasret kaldım vallahi öperim sizi

Bitifulcum masum ilaç yoktur canım ama hekim gerekli gördüğü takdirde kullanılabilecek güvenli ilaçlardır . Yeğeniminde kusması vardı ilk başta reflü olduğu düşünülerek motilium kullandılar ama baktılar ki psikolojik ( prematüre doğduğu için ablam ısrarla yediriyor yeğenimde istemiyor ve öğürüyor ) bıraktılar onlarda . Bizim oğlanında son 3 kusması yiyip bittikten sonra gaz çıkarırken zorlanıyormu yada gaz çıkarırken ağzına geliyorda boğazınamı kaçıyor birden öksürüp kusuyor öğürme falan yok haftada bir sıklıkta oluyor böyle

Repu geçmiş olsun hoşgeldin boşver canım insanın asabını bozuyolar bdv okuyunca psikolojim bozuluyo tahamülsüzüm

Yelde mutfaktaki hallerinizi okuyunca sesli güldüm aynı biz ya bu kadar olur mama sand. Oturtuyorum sıkılana kadar sıkılınca şarkılar danslar işimi bitirmeye çalışıyorum . Mutfak dış kapıya yakın duyanlar ne düşünüyordur kimbilir hakkımda :))

Ferda hoşgeldin özletiyorsun kendini

Çiğdem yeğenimde çok öğürür yukarda bahsettim o öğürünce dikkatini dağıtıyolar ortam değişikliği değişik oyuncak vs baya önlüyolar hatta ablamın dr arkadaşı tanık olmuş şaşırmış baya kusmayı önleyebiliyprmusun diye :) ama bunu yaparken panikleme veya belli etme yoksa bunu çok kullanır bide az az sık sık yese öğürdüğünde midesi çok dolu olmayacağı için kusamaz belki

Bu gece iste kaçıyoruz yine hava güzel olursa gezme planım var trafik yıldırmazsa tabi

Vave 9 da kahvaltı yapabiliyosan süper bence biz 8 gibi uyanıyoruz anca onu tekrar yatırdığımda yiyebiliyorum .

Çalışan analar kurutma makineniz yoksa bu haftasonu gidip alın bence zamandan ve ütüden tasarruf . Bu kadar rahat olduğunu bilsem ilk evlendiğimizde alırdım .

eneem milupada da mı sorun çıkmış...

aynisi bana da olmustu 5 saat kesintisiz uyuyunca oyle bir korktum ki hatta uyandirdim garibimi

canim sinemada durmasa bile gelen herkes cocuklu /bebekli olduggi icin asiri olmadikca sorun olmaz heralde. forumda okumustum bebekleri arada geZdirenler emzirenler altina bakanlar falan varmis cok konsantre olamayacagiz ama iyi gelir yine de degisiklik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…