2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Burçakımm saol cnmm:)) eleştiriye tabiiki açığımm.dediğin gibi çoğu kez ifade ediş tarzımdan haksız olabılıyorum...
yaşanmışlıklar var zaten ben eşimin yuzune karşı söyluyorum ailesini sevmediğimi yapıcak bişey yok saygı duyuyorum ama sevmıyorum..
bakım konusunda gerçekten düşündüğüm gibi yani çocugun kafasının daha çok karışacagını düşünüyorum...
her ne kadar kendi çıkarlarıma bu durum uysa da bebek doğdugundan beri annem bakımına yardımcı oluyor ve bi düzen oturttuk..taaa ki kv işten çıkana dekk..o çalışırken bi sıkıntı yoktu şimdi evde ve onun kendı kv var evde. onunla sürekli trtıştıkları için eşim; annesının ordan uzaklaşıp rahat etmesi için bu bakımı istiyor olabılır...
Bi de şöylr bişey göZlemliyorum.mesela gecen kv ler 1 hafta baktı..sonra bi akşam onlara yemeğe gittik. Kp de bakıma dahil oldugu içünn:)) dedi ki ayy bu çocuk bana çok alıştı sürekli beni istiyo ver bakalım şunu, yada bak o alkış yapmayı benden öğrendi ben yaparken gördü, yada , ben çok zor uyuyor dediğimde herkesin içinde aa onun yöntemi var biz babanesiyle çok güzel uyutuyruz hemen gözlerini kapıyor bizde hiiiççç öle şeyler yapmıyor dıyo.nasıl dıyorum , oynatıyoruz çocugu yoruyoruz bide bizi görünce keyfi yerine geliyor diyor .ve bu sohbetler bayramlarda yemeklerde herkese hava atmak için sürekli sürekli anlatılıyorrr bu da çook canımı sıkıyor açıkçasıı...

canım bnm ben de kıskanıorum bazenn,çok fena hem de.. ama fevri davranmamak lazım,sonuçta sevdiğimz adamın ailesi dimi
kızz foto yükledimm,bak da kafan dağılsınnn

yıne de eşinin ailesini sevmediğini söyleme kızz,bnm ailem benm eşime neler yaptı,gecende bizimkılere bozuk oldgnu ima eden bi cümle kurdu da,bı yumru bogazıma saplandı sanki,oturdum ağladım insan ne kdr ailesine kızsa da içten içe deliler gb haksız olduklarını bilse de eşi onlarla ilgili olumsuz bi ifade kullandıgında bunu kaldıramıyor,tecrubeyle sabit,sevmediğini biliyodur zaten,şahsen bn eşimin bizimkılerden pek haz ettemdğini biliorum mesela,ama bnm hatrımdan pek sesini çıkarmaz,gözümde kıymetı daha fazla.. napıcan yavrum insan seçemiyor ki ailesini,öyle de böyle de olsa hayatından çıkarma lüksün yok,herşeylerıne eyvallh diip sınırlarını çizip yoluna devam ediyorsun.. sen de gitme adamın üstüne,şşşşttttt

Son düzenleme:
Selerm saolasın, aynen dediğin gibi bu konu sürekli hortluyor..ve bebek büyüyene kadar da hortluycak gibi duruyorr:)) çözüm yolunu bende bilmiyorum, yani babannenin yada ananenın çocugu görme, sevme hakkı vardır tabiiki ama bakma hakkı diye bişey olduğunu sanmıyorum.eşim sürekli onlarında bakma hakkı var diyip duruyor yaaa bı bebeğe bakma hakkı olan 2 kişi vardır oda Annesi ve Babasıdır.çalışıyorum, bebeğim ve kendim için kim uygunsa bakımı için ondan yardım alıyorum o kadar. Zaten arada ben söyluyorum bebeği biraz size bırakalım dışarı çıkalım hem sizinkiler biraz sevmış olurlar diyorum.o zman niye sırayla her hafta bakmıyolar diyor...çocugun gelişimi açısından karmaşıklık olur dıyorum. Saçmalıyırsun diyorrr.
Kv lerin bı tanıdıkları var oğlumdan 3 ay büyük bebeği , sürekli onunla mukayese ediyolar, o arkadaşta çalışıyordu,o attı ortaya bi hafta anane bi hafta babaneye baktırdı.bizimkilerde aaa ne guzel falan demişler.sonr eşim bana söledi bak onlar baktıryo bişey olmuyo diye.kız 2 ay önce işi bırakmış kendi bakıyo şimdii

tutkucm canım sen haklısın bence hemde erkekler anlamıyor bazen bizi maalesef
ben de eltime baktıracam sanırım parayla k.v bırakmamak için

tamam walla buluşak adresi geleceksen vereyim

tutkucum burçak güzel yorumlamış..
eşinin ailesini hazetmiyor olabilirsin ama sizin aile içindeki huzurunuz için uzlaşmanız gerek.
ben uzakta olmanın rahatlığındayım, yakın olduğumda benzer şeyleri yaşıyorum.. bir de benim babam kp nin yaptığı davranışları yapıyor sinir oluyorum bazen. annen daha güzel bakıyor gibi laflar ediyor ben de lafımı söylüyorum, sonuçta o çocuğun annesi benim we destek görmeden gurbette tek başıma ben bakıyorum.. 1 saat annem bile olsa başkasının bakması benim bakmam gibi olmaz!

canım bnm ben de kıskanıorum bazenn,çok fena hem de.. ama fevri davranmamak lazım,sonuçta sevdiğimz adamın ailesi dimi
kızz foto yükledimm,bak da kafan dağılsınnn
Baktımm kızz fıstık gibisın maşallah seni gördüm keyfim yerine geldi bakk

tutkucm canım sen haklısın bence hemde erkekler anlamıyor bazen bizi maalesef
ben de eltime baktıracam sanırım parayla k.v bırakmamak için

Tubacım Allah sanada kolaylık versin.çok büyük konuşmak istemiyrum ama bizimde oğlumuz var kısmet olurda evlendiği gunlerı görücez ve biz de birilerinin kaynanası olucaz ve ben o zaman bugunleri hatırlayark çok konuşmucam inş

Kesınlıkle vavecımm annenın yerini hiçbişey tutmaz...ama sanki müvadilim varmış gibi davranıyolar hasta oluyorum
tabii ki tek başına olmak ta çok zor çok sabır isteyen bi iş..ama bazen en iyisi belkide....

eşümlen kavga ettik kağana çok yedirdim hepsini kustu diye
sonrada aşk sevgi ile tekrar sarıldukk ben bu adamı gün geçtikçe daha mı çok seviyorum ne

şimdi de barışma hediyesi olarak evi süpürüyo
bayram temizliim tamam 1.günüde şööyle süpürüp silerim kocam yokken
tamamm

amin... canım hepimizin inşallah,nehir nassı iyileşsin tüm bebeler

Ben isten geldim yafru..zaten durmazdi hayatta getirseydim..

Vave oglumun adi Deran

adıyla büyüsün canım...güzel bir isim ..burda çok var ama ...konyalıyım ama iş gereği d.bakırdayız...aslen kürtçe bildiğim kadarı ile...güzel demek....

çocuğun tek elden büyümesi en doğrusu tabiki...haklısın bence düşündüklerinde...ama eşini ikna etmek için yumuşak bir şekilde açıkla bence..ben öyle yaptım annesinin neden bakmayacağını anlattım ona....hamileyken başladım ama anlatmaya...ancak anladı

kaynanam diyo ki....yeme içmesinin dışında ben çok güzel bakarım....senden iyi bakarım zaten bu aylarda bebeğin beslenmesinden daha önemli ne var acaba bakımında....katil oleceğim

efenim

Tutkucum çok haklısın inşallah eşinde anlar hak verir ve sorun da tekrar tekrar hortlayamaz:))

telefondan çok zor da olsa resim yüklemeyi başardım beni izlemeye devam edin anacım

Tutkucum, Allah yardımcın olsun ne diyeyim. Çocuk doğana kadar karışmalarını bir şekilde sineye çekip boşveriyorsun ama doğduktan sonra senden daha çok düşünür gibi yapmıyorlar mı sinir oluyorum ben de. Resmen sen anlamazsın, sen yapamazsın, sen beceremezsin modunda oluyorlar. Kocana da kızma, erkekler (özellikle yeni baba olmuş olanlar) bilmez bu işleri, doğrusunun öyle olduğunu sanıyor. Mümkün olduğunca yumuşak biçimde anlatmaya çalış. Her şeye razı ol demiyorum tabi, kararlı ol düşündüğün şeyde ama keskin çıkışlar yapıp ailesine çok laf etme.

Vavee çok şanslısın biliyor musun, kıymetini bil!

telefondan çok zor da olsa resim yüklemeyi başardım beni izlemeye devam edin anacım

Benimde atalarim d.bakirli orali sayilirim nasil oralar alistinmi..??sasirdim orda cok olmasina kurtce bilenlere sòyluyorum genelde duymadik diyolar cunku..daha ne kadar ordasin??

Tutku herkes soylencekleri söylemis, uzme kendini bi orta yol bulmaya calisin..

way memkelet amed heee.. ilkay akkaya dan bir sehri duslemek i sana armagan ediyorum

Ferda uzaklik konusunda mi sansliyim :44:

Tubi nazar degmesin askiniza :))

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…