2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
artık benden geçti siz buluşursunuz yine :KK1: :KK1:

çarşamba yoğun oluruz muhtemelen. ama perşembe ve cuma uygun. demirpark uyar bana ama bu sefer buluşmadan önce tel falan alalım da her geçen bayana bakmıyım bu mu diye :KK1:
evet canım teli ben özelden yazarım

ewet maalesef öyle :KK43: yani onlar gelemezse tabi.. alıştım ben sene de en fazla iki kez izinlerde gitmeye..

Zor yaa..ben 2 gun görmesem özlüyrum.hiç şehirdışına çıkmadım ayrı kalmadık yani.2 ablam var, ablamlara ve Anneme aramız 15 dk.hepimiz yakınız yani.cts sabahları annemde kahvaltıya toplanırız falan iyi oluyor..bide babamda yanımızdan hiç ayrılmaz.4 kadının egemenliğindeki evde daha ne olabılır ki zaten:)) oraya gidince bebeği genelde babam sallıyo uyutuyo falan:))) sizide Allah kavuştursun inşşş

oğlanı hazırladım ettim ama son anda anneme bırakmaya karar verdim. metrobüsle falan zor olacaktı. iyi ki de bırakmışım, 100 lerce kaldırım onlarca ışık bi o kadar da ışıksız yollar geçtim, merdivenler, kalabalık vs.
istanbulda gerçekten zormuş bebekle, Allah kolaylık versin burada yaşayanlara.
ben uzaktan adddyi gördüm otururken ama gülmediği için tam çıkaramadım :KK53: gülümser gülümsemez hah dedim. bu o :KK52:
bituful da resimlerden daha bituful, bize doğru gelmese çıkaramazdım.:KK23: addd maşallah cin gibi ferdayı hemen tanıdı :KK23:
bu arada ferda dönüp dönüp geliyon mu diye bakmaktan boynum kireçleme oldu :KK33: ama oğluşunu görünce unutuverdim. bakışlarını yediğim çok tatlı.
addd ın kızı da o kadar akıllı bakıyor ki, maşallah arada konuştuklarımıza yorum yapıcak sandım :KK53: hiç ilk kez buluşacak gibi hislerde değildim. hepsi de çok sıcaktılar.
ben aklım oğluşumda olduğundan durgundum biraz. ilk kez ayrı kaldık :KK52:
akşam da oğlan gözünü çarptı çekmeceye kanadı falan.
garibim :KK5: mosmor gözü şimdi.
ancak uyutup yazmaya fırsat bulabildim.
Geçmiş olsun yaa, artık iyice ayaklandılarrr..istanbul ve çocukk ikiside çoook yorucuu :)))

3 adam basladi cok guluyorum bunlara:KK9::KK9::KK9:
Bende sevıyorum bu programı.şu murat boz da dunya ahiret abim olsun ama hoş adam yahıu:))):KK53::KK53:

Repu geçmiş olsun kuzuya canım
bituful deran ismini ilk defa duydum ve çok beğendim
ferdacım ilk kelimeniz hayırlı olsun canım oğlum sadece baba dedi ben de araba gösterip habire düt Düt diyorum ama add in kızı olmayınca demiycek demek ki:)))

yavrum kzıda anası gibi çok çekici :KK53::KK53::KK53:anası nice kekemeleri bülbül gibi şakıtmış kadındır :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:her eve benim kızdan lazım dil açıcı :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

repu çok geçmiş olsun nazar nazar valla :nazar::nazar::nazar::nazar:

ferda ben kızı verdim gitti yavrum hayırlı ugurlu olsun senin oglan pek yakışıklı :KK52::KK52::KK52:tam damat tipi var :KK52::KK52:

deran ilk kez duyuyorum bir kez daha dogurmak gibi bir düşüncem olaydı kesin koyardım bu ismi DENİZ le DERAN çok uyumlu olurdu amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa lakin artıkın çok geç :KK52::KK52::KK52::KK52:adıyla yaşasın canım çok gzel isim :KK9:

bitifulum adıyla yaşasın..

hepiniz bakıpduru yazan yok ben de öle bön bön bakıpduru :KK53: haydin iyi geceler topunuzu selamlar öperim

(ferda yı da görünce hep imla kurallarına dikkat edesim geliyor :KK53: )

Aşkolsun canım ya, ben de bazen özellikle dikkat etmiyorum, kimi zaman samimi gelmiyor :) Relax Relax :)

oğlanı hazırladım ettim ama son anda anneme bırakmaya karar verdim. metrobüsle falan zor olacaktı. iyi ki de bırakmışım, 100 lerce kaldırım onlarca ışık bi o kadar da ışıksız yollar geçtim, merdivenler, kalabalık vs.
istanbulda gerçekten zormuş bebekle, Allah kolaylık versin burada yaşayanlara.

ben uzaktan adddyi gördüm otururken ama gülmediği için tam çıkaramadım :KK53: gülümser gülümsemez hah dedim. bu o :KK52:

bituful da resimlerden daha bituful, bize doğru gelmese çıkaramazdım.:KK23: addd maşallah cin gibi ferdayı hemen tanıdı :KK23:

bu arada ferda dönüp dönüp geliyon mu diye bakmaktan boynum kireçleme oldu :KK33: ama oğluşunu görünce unutuverdim. bakışlarını yediğim çok tatlı.

addd ın kızı da o kadar akıllı bakıyor ki, maşallah arada konuştuklarımıza yorum yapıcak sandım :KK53: hiç ilk kez buluşacak gibi hislerde değildim. hepsi de çok sıcaktılar.

ben aklım oğluşumda olduğundan durgundum biraz. ilk kez ayrı kaldık :KK52:

akşam da oğlan gözünü çarptı çekmeceye kanadı falan.
garibim :KK5: mosmor gözü şimdi.
ancak uyutup yazmaya fırsat bulabildim.

Canım çok geçmiş olsun hemen geçer inşaallah. Valla doğru diyorsun ya hakkını helal et.

Ferdacımm baya uğraş vermişsin yawww.çocuk mızmızken hazırlanmak gerçekten çook zorrrr..
Kaç kez dışarı çıkacakken soyunup vazgeçtiğimi hatırlamıyorum, bizimkinin de damarı tutuyo arada..
Çok sevındım buluşmanızaa.oğluşuna da maşşalllah , kaç kilo oldu:))

Purçakk sende resim ekle görem seniiii

Geçen ay 10,5 tartmıştı doktor, en son 11 civarı tahmin ediyordum ama bir haftadır çok iştahsız, kilo vermeye başladı. Neyse ki depoda stok var :) Canım en zoru kocayı ikna etmekti gözümde :)Önceki gün tamam dedi, bugün hasta halimi görünce kesin izin vermez diye giderken söylemedim zaten evden çıkacaktım. Sonrasında mesaj attım, hatta sana çikolata getirdim dedim, Repu sağolsun :)

Waweyla tutkunun getirdklrini ye,sora bn yollarm bacm:KK37:
Tutkucn taam snin icn yúklúycm yawrm:KK51:
Wawe nehir uyandi ondan gtmk zorunda kaldm:2:
Yaa wlla özendm bulusmanza,içimin yaglari eridi:KK14::KK14:

Repu geçmiş olsun kuzuya canım
bituful deran ismini ilk defa duydum ve çok beğendim
ferdacım ilk kelimeniz hayırlı olsun canım oğlum sadece baba dedi ben de araba gösterip habire düt Düt diyorum ama add in kızı olmayınca demiycek demek ki:)))
Sağol canım ya, ben de baba için çok uğraştım ama bilinçsiz olarak söylüyor arada. Arabayı da çok sevdi galiba elinden düşürmedi :)

yavrum kzıda anası gibi çok çekici :KK53::KK53::KK53:anası nice kekemeleri bülbül gibi şakıtmış kadındır :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:her eve benim kızdan lazım dil açıcı :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

repu çok geçmiş olsun nazar nazar valla :nazar::nazar::nazar::nazar:

ferda ben kızı verdim gitti yavrum hayırlı ugurlu olsun senin oglan pek yakışıklı :KK52::KK52::KK52:tam damat tipi var :KK52::KK52:

deran ilk kez duyuyorum bir kez daha dogurmak gibi bir düşüncem olaydı kesin koyardım bu ismi DENİZ le DERAN çok uyumlu olurdu amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa lakin artıkın çok geç :KK52::KK52::KK52::KK52:adıyla yaşasın canım çok gzel isim :KK9:

Ohh neyse yavruya söyliyim rahat uyusun kızımızı aldık diye :) Bu gece yanında nöbetteyim yine, sürekli öksürüyor :KK43:
Bituful, ismi çok güzelmiş, kaderi de adı gibi güzel olsun inşaallah.

Tut birakma:KK19:

Sağol canım ya, ben de baba için çok uğraştım ama bilinçsiz olarak söylüyor arada. Arabayı da çok sevdi galiba elinden düşürmedi :)

Ohh neyse yavruya söyliyim rahat uyusun kızımızı aldık diye :) Bu gece yanında nöbetteyim yine, sürekli öksürüyor :KK43:
Bituful, ismi çok güzelmiş, kaderi de adı gibi güzel olsun inşaallah.

Sagol canim..bizimkide oksuruyo ya icim parcalaniyo kücucuk cigerleri var zati hasta olmasinlar yaa:KK43:

İyi geceler kızlar kociş keşke sana ayfon:)) almasaydık elinden düşmüyor diye sitem ederek uyumaya gitti ben de gidip oğluşabakıp uyuyayım
herkese tatlı rüyalar:)))

Tut birakma:KK19:

Sagol canim..bizimkide oksuruyo ya icim parcalaniyo kücucuk cigerleri var zati hasta olmasinlar yaa:KK43:

Off sorma ya; o öksürürken ben daha fena oluyorum, keşke onun yerine bana olsaydı diyorum, annelik böyle bir şeymiş. Bir de öksürünce uyanıp bana bakıyor yanında mıyım diye, görünce dalıyor tekrar. Hastayken anneme nazlandıklarım geliyor aklıma :KK43:

Hadi ya..oglan sana cok duskun ferda belli zaten..

Iyi geceler uyuyanlara..star tv ye takildim kaldim uykumda geldi bitsede gitsem..:110:

Ben de gidicem galiba bir ton da iş var ama sallıycam, zaten bizimki uyanır şimdi, sabah da görümcemin kızının bir yaş doğumgünü var kahvaltılı ona gidicez nasıl olucak bilmiyorum sanırım hiç dinlenemiycem ben :KK43: Hadi öptüm sizi.

Son düzenleme:
buluşan zilliler göremedim sizi çünkümmm bitufulş beni arkadaşlıktan reddetmiş:KK19::105:
sevindim yinede,vavemm ben de tokata gelince buluşak canısı paris sen de
sivasa gelince haber ett
:KK52: hıhhh:63::63::63:hiçte merak etmiyom doğrusu:KK24:
gıcıklarr...gız bir çukulata piskevüt te bana ayırsaydıınız sütüm çekti
:KK53:

vavemm baada yolla bakem şu adresi laazım
:KK76:

gruplaşmaa varr beni dışladınızz:63:
kimse baa cevap yazmıyoo fotograf bilem göremiyorum:KK43:

buluşan zilliler göremedim sizi çünkümmm bitufulş beni arkadaşlıktan reddetmiş:KK19::105:
sevindim yinede,vavemm ben de tokata gelince buluşak canısı paris sen de
sivasa gelince haber ett
:KK52: hıhhh:63::63::63:hiçte merak etmiyom doğrusu:KK24:
gıcıklarr...gız bir çukulata piskevüt te bana ayırsaydıınız sütüm çekti
:KK53:

vavemm baada yolla bakem şu adresi laazım
:KK76:

Aşkol bacim diger taraftan ekleyince burayi unutmusuk..

Günaydın kızlarrr
Sabah sabah eşimle kavga ettik moralim bozuldu yaa:KK43:( gecen cuma gunu annem yunanistana gidicekti 20 gun falan kalıcaktı.o yuzden gecen Cuma ve onumuzdeki hafta kv ler bakıcaktı oğlana.cuma geldıler bakmaya 180 sut yumurta ve peynır bırakmıştım.sadece 100 süt içirmişler ve yumurtanın yarısını yedirmişler.peynırı hiç sevmıyor ağzına bile sürmedi dediler ki oğlum son 20 gundur abartılı şekılde peynir yiyorrr. Neyse yedirmek için uğraşmadıklarını düşünüyorum. Annem yedirmek için baya çabalıyor zor yiyor çunku.bunu da söledim onlara oyun yapın dedim.neyse işte ben 2 de geldim.sabah 8 den 2 ye kadar 100 cc sütle dıurmuş..
Annem gitme işini bayramdan sonraya biraktı.eşimde akşam dedi ki ben annemlere söledim bı hafta onlar gelicek bakmaya.ya dedim annem gitmiyor gerek yok ihtiyaç olursa haber veririz, bayramdan sonra bakarlar dedim.kızdı bu.sabah ta annemler çarşambaya kadar baksın o zman diyoo.çıldırcam yaaa... Ya senın bu baktırma derdin nedirr? Çocuk deneme tahtasımı bi o bi bu bakıyo dedim.
cuma doğru dürüst yememiş yemek öğünleri atlıyo çocuğun zorda kalırsak bakarlar dedim. baya bi söylendık falan.senın ablanlar koca gün bize gelip seviyolar ama diyoo.karı gibi fesatsın ya dedim.erkek gibi bi karışma şu işlere ben hallederım onun bakımını dedimm.sizinkilere hafta içi yemeğe gidiyoruz sevıyolar işte dedim....sonra sınırlendm yarın ücretsiz izne çıkıp kendım bakıcam artık çocuga bu ne ya diye bağırdım...içim şiştii...
şu çocuk bakma olayından artıkk gına geldii...
Sizce bende mi bisorun var? Fazla mı abartıyorum? Fikir ve eleştirilere açığımm..
Mesela bi arkadaşım var amannn diyo veriyrm kv lere baksınlar annemi ne yorcam falan diye, ama ben böle düşünemiyorum m

Günaydın kızlarrr
Sabah sabah eşimle kavga ettik moralim bozuldu yaa:KK43:( gecen cuma gunu annem yunanistana gidicekti 20 gun falan kalıcaktı.o yuzden gecen Cuma ve onumuzdeki hafta kv ler bakıcaktı oğlana.cuma geldıler bakmaya 180 sut yumurta ve peynır bırakmıştım.sadece 100 süt içirmişler ve yumurtanın yarısını yedirmişler.peynırı hiç sevmıyor ağzına bile sürmedi dediler ki oğlum son 20 gundur abartılı şekılde peynir yiyorrr. Neyse yedirmek için uğraşmadıklarını düşünüyorum. Annem yedirmek için baya çabalıyor zor yiyor çunku.bunu da söledim onlara oyun yapın dedim.neyse işte ben 2 de geldim.sabah 8 den 2 ye kadar 100 cc sütle dıurmuş..
Annem gitme işini bayramdan sonraya biraktı.eşimde akşam dedi ki ben annemlere söledim bı hafta onlar gelicek bakmaya.ya dedim annem gitmiyor gerek yok ihtiyaç olursa haber veririz, bayramdan sonra bakarlar dedim.kızdı bu.sabah ta annemler çarşambaya kadar baksın o zman diyoo.çıldırcam yaaa... Ya senın bu baktırma derdin nedirr? Çocuk deneme tahtasımı bi o bi bu bakıyo dedim.
cuma doğru dürüst yememiş yemek öğünleri atlıyo çocuğun zorda kalırsak bakarlar dedim. baya bi söylendık falan.senın ablanlar koca gün bize gelip seviyolar ama diyoo.karı gibi fesatsın ya dedim.erkek gibi bi karışma şu işlere ben hallederım onun bakımını dedimm.sizinkilere hafta içi yemeğe gidiyoruz sevıyolar işte dedim....sonra sınırlendm yarın ücretsiz izne çıkıp kendım bakıcam artık çocuga bu ne ya diye bağırdım...içim şiştii...
şu çocuk bakma olayından artıkk gına geldii...
Sizce bende mi bisorun var? Fazla mı abartıyorum? Fikir ve eleştirilere açığımm..
Mesela bi arkadaşım var amannn diyo veriyrm kv lere baksınlar annemi ne yorcam falan diye, ama ben böle düşünemiyorum m

tutkucan cnm bnm genel olarak olaya baktıgında savundugun konu itibarıyle çok haklısın,çocuk bakımında ne kdr az kişi görev alırsa çocugun ruhsal ve fiziksel sağlıgı bakımından o kdr iyi. Ama konuyu anlatış tarzına ve olayda kendını savunuş tarzına baktıgımda sankı uslubünle alakalı bir sıkıntı var gibi. Yani haklıyken konuşma tarzın nedenıyle haksız çıkıyor olabilir misin? bir de bnm sende gözlemledğim şu var,sen genel olarak eşinin ailesinden pek haz etmiyorsun anladgm kadarıyla hangımız içimizden gele gele seviyoruz o ayrı:KK37: eşin bunu farketmiş ve buna kırıldıgı ve kızdıgı için bu olayda bu kdr ısrar edıyor olabılır,yanı bu cocuk bakma işi aslında olayın bahanesı olabilir diye düşünüorum. Velhasıl kelam şuan sinirlisin,bıraz sakinleş bnce olayı bı daha gözden geçir..
eleştırıye açığım dedın bana da sarma sakın hee:KK53::KK53:

Tutkucum burçaka aynen katılıyorum ben bu kadar güzel açıklayamazdım çocuğun bakımı çok önemli ama senin eşinle mutluluğun da o kadar önemli
bir şekilde konuşarak çözmelisiniz üstü kapanırsa habire tekrar hortlar hep ilişkinizi etkiler tecrübeyle sabittir

X