2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bebeği kabız olan arkadaşlar, fıtıktan kabızlık oluyor olabilirmiş.. bilmiyordum öğrendim, sürekli ağlıyor we huzursuzsa kabızlık warsa hiç skrotal bakılmamışsa usg ile kasığına baktırın derim.. erkek bebekler için diyorum, kızlarda nadir oluyor we şişlik belli oluyor zaten

beceriksizimm ben . bi kase yoğurt mayalayamadım kuzuma ya :KK43: günlük sütle nasıl yoğurt yaparım bebişe hep sulu oluyor bi tutturamadım :KK43:

bugün tekrar günlük süt yotu normal yağlı süt ile, dimes çiftlik yoğurtla mayaladım taş gibi oldu. tavsiye ederim ölçülerim şudur: 1 küçük meyve püresi kavanozuna yarım tatlı kaşığı kadar yoğurt koydum. epey sıcak yaptım sütü. karıştırıp çok katlı örttüm. 4 saat sonra bildiğiniz taş yoğurttu. her hazır yoğurtla olmuyormuş öğrendim, mayanız yoksa dimesi tawsiye ederim

:KK5: :KK5: :KK5: selam kızlar :KK5:

sünnet için doktora danışalım hem hidroseli war kontrol ettirelim dedik kasık fıtığı çıktı iki taraftada :KK14: ameliyat olacak mecburen.. çocuk cerrahına randevu aldık çarşamabaya, o zamana kadar dertten ölmezsem iyidir.. minicik yaa nasıl olacak ameliyatı.. şükerdiyorum ama yine de üzülüyorum doğal olarak

canım yaaa çok üzüldümmm geçmiş olsun,bilirim o psikolojiyi
benim de bebeğime ameliyat demişlerdi de yanlış teşhismiş
olmadık,aman emin olun iyi doktora götür bacım,sivasa getirirsen
yardımcı olurum,tanışmıyoruz henüz ama çok şey paylaştık
sizlerde arkadaşımız oldunuz,yapabileceğimiz bişey olursa
lütfen,senin bebeğinde war yarın bizimkilerde olmayacağının garantisi yok

:KK43::KK43::KK43:

canlarım benide aranıza alırmısınız bende ocak ayı annesiyim çoçuğum çok huzursuzx

Benimki 12 de uyuyor sabah 8.30 da kalkıyor. akşam 9.30 banyo yapar ama ne yaptıysam erken uyutamıyorum emerek uyur 11de başlar emmeye mızmızlanır masaj yaparım öperim derken 12 de uyur bende rahat ederim:-)

canım dikkat et kendine, çok geçmiş olsun..

kıyamam bebişine.. Allah acil şifalar versin canım.. inşallah çabucak iyileşir. kendini üzme.

bim de dost yoğurt varmış, görümcem onunla mayalanıyor dedi. ben daha deneyemedim. bir dene istersen..

bu arada hayırlı olsun, mızmızlar grubuna benim oğlum da dahil oldu. bütün gün yarım yarım bir saat ancak uyudu. sonra hep mız mızz... herhalde dişimiz geliyor. Allah yardımcımız olsun.

Bim deku dost yogurta katkı maddesi cok oluyomus aklınızda bulunsun

bugün tekrar günlük süt yotu normal yağlı süt ile, dimes çiftlik yoğurtla mayaladım taş gibi oldu. tavsiye ederim ölçülerim şudur: 1 küçük meyve püresi kavanozuna yarım tatlı kaşığı kadar yoğurt koydum. epey sıcak yaptım sütü. karıştırıp çok katlı örttüm. 4 saat sonra bildiğiniz taş yoğurttu. her hazır yoğurtla olmuyormuş öğrendim, mayanız yoksa dimesi tawsiye ederim

Kızlar mayaladıgınız yogurttan alın sürekli mayalamak için 7 cide organik oluyomuş maya

kızlarrr ilk dişimiz çıktı... :KK76: dünkü huzursuzluğunun nedeni belli oldu. kıyamam yavrum nasıl hırsla ısırıyor. neyse ilki çıktı ya, gerisi gelir inşallah... :KK9: çok mutlu oldum.... darısı çıkmayan bebişlere.. :21:

kızlarrr ilk dişimiz çıktı... :KK76: dünkü huzursuzluğunun nedeni belli oldu. kıyamam yavrum nasıl hırsla ısırıyor. neyse ilki çıktı ya, gerisi gelir inşallah... :KK9: çok mutlu oldum.... darısı çıkmayan bebişlere.. :21:
maş.darısı başımıza inş.
sende de bi süredir huysuzluk vardı dimi.
ne kadardır vardı bu huysuzluk ,diş çıkma süreci kaç gün ortalama onu hesaplayacağım da :)
bizimkine doktor alttan kabarmış dedi ama hala çıkmadı dört gözle bekliyorum
bir de diş yerinde ne gibi belirti oldu ya da sabah uyandın diş mi vardı :)

:nazar::nazar::nazar:maşallah bebeğine:nazar::nazar::nazar:,hayırlı olsun dişiniz,yerim onların dişleriniiii:KK16:

maş.darısı başımıza inş.
sende de bi süredir huysuzluk vardı dimi.
ne kadardır vardı bu huysuzluk ,diş çıkma süreci kaç gün ortalama onu hesaplayacağım da :)
bizimkine doktor alttan kabarmış dedi ama hala çıkmadı dört gözle bekliyorum
bir de diş yerinde ne gibi belirti oldu ya da sabah uyandın diş mi vardı :)

canım her çocukta farklı oluyor sanırım. sadece dün çok huzursuzdu benim oğlum. bütün gün mızmızdı. gündüz bir ya da bir buçuk saat uyuyan çocuk yarım saat uyudu uyandı. gündüz 2 saatte bir uyurdu. 4-5 saat uyumadığı oldu. akşam da hafif ateşi vardı. 37 civarı. ateş düşürücü verdim, ılık duş aldırdım yatırdım. iki üç defa uyandı dalana kadar, ağladı. ama sonra ilaç etkisini gösterdi herhalde, rahatladı uyudu. tam yandık diş çıkana kadar her gün böyle olacak herhalde dedim sabah uyandık bir baktım diş var. :KK76: alttan sağ çıkmış. diş etleri bembeyazdı ve kabarıktı. kırmızılık bekliyordum ben ama beyazdı. yani bizim pek uzun sürmedi. iki günde atlattık. tabi bu birtanesi. daha çıkacak bir sürüüü diş var... :KK9: inşallah siz de bir an önce çıkarırsınız... hıı bir de ağız kokusu oldu oğlumda. ara ara oldu ama bir iki haftadır vardı. diş çıkarken olabiliyormuş o da.

:nazar::nazar::nazar:maşallah bebeğine:nazar::nazar::nazar:,hayırlı olsun dişiniz,yerim onların dişleriniiii:KK16:

sağol teyzesi... :21: darısı başınıza inşallah...

inşallah benzemez endişe etme şimdiden belli olmaz. ben de söyleniyorum bazen. benim eşim de çok yemek seçer ve iştahsızdır. bin nazla yemek yer.. iyi ki oğlum sana çekmemiş yoksa ikinizle birden uğraşamazdım diyorum. :KK19:
inşallah cekmez canımm

sünnet için doktora danışalım hem hidroseli war kontrol ettirelim dedik kasık fıtığı çıktı iki taraftada :KK14: ameliyat olacak mecburen.. çocuk cerrahına randevu aldık çarşamabaya, o zamana kadar dertten ölmezsem iyidir.. minicik yaa nasıl olacak ameliyatı.. şükerdiyorum ama yine de üzülüyorum doğal olarak
Çok geçmiş olsun Hiç üzülme yeğenimde vardı 20 günlükken hem sünnet hem fıtık ameliyatı oldu çok kolay ve kısa bir ameliyat. erkek bebekler de sık görülürmüş. Hazır anestezi almışken ikisi birden çıkar. Yapabileceğimiz birşey varsa söyle mutlaka
maşallah yavruna :)))) ilk dişiniz hayırlı olsun

Canım çok geçmiş olsun, inşaallahbir an önce iyileşir kuzucuk.

Hayırlı olsuuun! Darısı başımıza.

Kızlar çok enteresan ya, hepimizinkinde aynı durum olduğuna göre bu da bir gelişim aşaması. Ben hala fön mak. sesi kullanıyorum işe yarıyor:) Gece de elli kere emziriyorum. Bir de uyurken beni hep yanında istiyor bıdığım, kafama gözüme sarılıyor:)Bu arada ben bu msjı yazarken bizimki ilk defa yüz üstünden sırtüstüne döndüüü :)

Kayınvalideyle papaz olucaz, ya şu yoğurdu çok yedirme, daha alışma devresi diyorum, dün koca kaseyi yedirmiş, ben anca o kadar yerim. Sonra Milupa'nın muzlu kayısılı püresi vardı, ondan da iki-üç kaşık kalmış. Bu kadın nasıl yediriyor, ben mi beceriksizim anlamıyorum :)

canım yaaa çok üzüldümmm geçmiş olsun,bilirim o psikolojiyi
benim de bebeğime ameliyat demişlerdi de yanlış teşhismiş
olmadık,aman emin olun iyi doktora götür bacım,sivasa getirirsen
yardımcı olurum,tanışmıyoruz henüz ama çok şey paylaştık
sizlerde arkadaşımız oldunuz,yapabileceğimiz bişey olursa
lütfen,senin bebeğinde war yarın bizimkilerde olmayacağının garantisi yok

:KK43::KK43::KK43:

sağol canım.. siz de hangi konuda ne denmişti.. kötü bir durum ya.. çok sağol yardımseverliğin için bu arada..
acaba yanlış teşhis mi diyorum ben de.. üroloji doktoru usg ye gönderirken hidrosel e bakılsın dedi kontrol olsun, 2 yaşında geçmezse sıvıyı boşaltırız hem de 2 kez narkoz almasın sünnet ederiz dedi. fıtık da yok ama yine de bakılsın dedi. usg doktoru afedersin salak bişey zaten kızıma da apandisit bulgusu olabilir dedi boşu boşuna hastanede 3 gün yattık. en sonunda isyan edip çıktık.oğluma da bakarken fıtık yok dedi başta sonra silik ifadeleri fıtık olabilir diye raporladı. bu durumda düşününce sadece şüphe üzerine ameliyat diye yaktılar yıktılar bir anda! çocuk cerahı ne diyecek bakalım inşallah yanılıyorlardır.

Çok geçmiş olsun Hiç üzülme yeğenimde vardı 20 günlükken hem sünnet hem fıtık ameliyatı oldu çok kolay ve kısa bir ameliyat. erkek bebekler de sık görülürmüş. Hazır anestezi almışken ikisi birden çıkar. Yapabileceğimiz birşey varsa söyle mutlaka

çok sağol canım, basit ama ne bilem kesecekler ya içim almıyor düşününce :KK14: tabi şimdilik inaşşlah yanlış bulgudur diyorum.. meslekten uzaklaşınca kan görsem tuhaf oluyorum artık

Son düzenleme:

çok çok geşmiş olsun inşallah en kısa zamanda atlatırsınız arkadaşım

Canım çok geçmiş olsun, inşaallahbir an önce iyileşir kuzucuk.

Hayırlı olsuuun! Darısı başımıza.

Kızlar çok enteresan ya, hepimizinkinde aynı durum olduğuna göre bu da bir gelişim aşaması. Ben hala fön mak. sesi kullanıyorum işe yarıyor:) Gece de elli kere emziriyorum. Bir de uyurken beni hep yanında istiyor bıdığım, kafama gözüme sarılıyor:)Bu arada ben bu msjı yazarken bizimki ilk defa yüz üstünden sırtüstüne döndüüü :)

Kayınvalideyle papaz olucaz, ya şu yoğurdu çok yedirme, daha alışma devresi diyorum, dün koca kaseyi yedirmiş, ben anca o kadar yerim. Sonra Milupa'nın muzlu kayısılı püresi vardı, ondan da iki-üç kaşık kalmış. Bu kadın nasıl yediriyor, ben mi beceriksizim anlamıyorum :)
Canım bırak yedirsin yaa ben yediremiyorum gelse oğlumadayedirse keske :))) bizimki 1 kaşığı bile tükürüyo ağzını sımsıkı kapatıp mızırdıyor ve ağlıyor annemler burda iken o bile yediremedi. Yeğenime yediriyordu oda tüm kâseyi bitirtiyordu. Şimdi 2,5 yaşında yoğurt ayran hepsini yiyor şimdiden alışsın
çok sağol canım, basit ama ne bilem kesecekler ya içim almıyor düşününce :KK14: tabi şimdilik inaşşlah yanlış bulgudur diyorum.. meslekten uzaklaşınca kan görsem tuhaf oluyorum artık

İnsallah yanlıştır canım değilse bile korkma sünnette bir operasyon sonuçta ve hepimiz yaptıracağız yeğenim de bende çok korkmuştum ama sünneti iyileşirken fıtık ta iyileşti kolayca halloldu

X