2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
çok rahat bir insanımdır has köyülüyüm üstelik :KK1: ben sütü çok sewrim su gibi içerim özellikle köy sütü olacak kaymaklı nam nam :KK56:

sağma koşulları hastalık, kokusuna falan takarım ben.. kendim içerim bak o sorun değil ama bebeğe wercem..

örnekleri sıralamıştım wazgeçtim sildim :KK14:

hAni kaynatıyoruz ya mikrop kalmaz diye düşünmüştüm,aslında bende
çok pimpirikliyimdir,ahhh içime kurt düştü
:KK14:

selam kızlar,

hayırlı cumalar,

biz bugün ilk kez kahvaltı yaptık daha önceleri ufak ufak peynir,cicibebe filan veriyodum ama bugünkü menümüz ;

3 tane cicibebe
1 kaşık mama(devam sütü )
2 kaşık pirinç unu maması(bebelac sütlü pirinçli)
yarımdan az yumurta sarısı (haşlanmış)
yarımdan az beyaz peynir
göz kararı ılık su :)

hepsini karıştırm kaşıkla ezdim ve bizim cadıya yedirmeye çalıştım yarısı agzına yarısı mama koltuguna yarısı üstüne olacak şekilde yedik işteee:nazar::KK52:

yavaş yavaş kahvaltıyı çeşitlendiririz artıkın :KK52:

benimde kız geceleri iyicee huzursuzlaştı uykuu hak getire dönmekten yatakta uyuyamıyo hanım gözü kapalı yarı aglamaklı hep mız mız tabii bende zombi gibiyim uyursak sabaha karşı 4-5 gibi dalıyoo uykuya 9.30 a kadar uyuyooo sonra khvaltı yaptırıyoeum 11de geri uyuyor en fazla 1 saat sonrasında bölük bölük 45 dk filan uyuyor gece uykusuna 11.30-12.00 gibi yatıyoo ama uyursaa tabiii hep mız mız :KK5::KK5:

herkeste durum aynı galibaaaaaaa :KK19:

meşallah:nazar:,biz henüz geçemedik yani versem Kağan yiyecek ama
annesi cesaret edemiyor
:KK1:bizim de uykularımız öyle maalesef
her gece 09:30da banyo yaptırıyorum pijama ve uyku ama bir türlü uykuya dalamıyor
gözlerini açıyor hemen,eşimle 4-5 gündür çarşafa koyup sallıyoruz yoksa 4 den aşağı
uyumuyor beyefendi
,dün bizimki de gece 12 de uyudu:KK14:

Kizimda sut alerjisi oldu. Arkadaslar ne zaman gecer. Doktor bir yas diyor. Ama cok uzun geliyor bana. Uzgunum cok.

Kizimda sut alerjisi oldu. Arkadaslar ne zaman gecer. Doktor bir yas diyor. Ama cok uzun geliyor bana. Uzgunum cok.

belli olmaz o 3 yasında gecen var daha erkende bebegin durumuna diyetinize göre degişiyor üzgün olcak birsey yok büyük bir hastalık degil sükür benim ızımda 6 aylık bitti alerjisi

ahh aman düşmesin :26: en sewmediğim davranışlardan birini yaptım kafa karıştrıdım kurt düşürdüm :KK57:

hayır canım sen bildiğini söyle yapıp yapmama tabiki karşı tarafın,
benimde en sevmediğim huyumdur hemen pimpiriklrnirim,
amann yedirdim birkeç kez bişey olmazzz yine yediririm
:KK53:

kızlarrr malum ramazan ayı geldi oruç tutacak veya tutumayı düşüneneler
kimler?ben tırsıyorum sütüm kesilirse diye çünkü normalde de suyu çok
içerim,bebeğim henüz ek gıdaya tam geçmedi,beni daha çok emiyor
ama içim de rahat değil bu konuda ne yapsam,gerçi hamileler ve emzikliler
tutmasın diyor hocalar ama size de bir sorayım dedim ne zamandır aklımdaydı

ahahaha ayy şu emzikliler lafına çok güldüm ya hepimiz ayaklı emziğiz ne de olsa di mi ahahahah
ben gecen yıl tutmamıştım, bu yıl tutmamam gerekiyor sanırım. Su tüketimini biraz azaltsam hemen sütüm de azalıyor benim

Biliyorum cok onemli bir hastalik degil sut alerjisi ama nasil beslerim bebegimi ne yediririm de kalsiyum ihtiyacini gideririm diye kafama takiliyor. Tam dis cikarma ve kemik gelisimi donemi cunku

Ben deneyeceğim, zaten ana öğünlerin hepsi mama, öğün aralarında olanı emziriyorum artık :KK43: İnşaallah olan da gitmez, korkuyorum ama henüz çalışmaya başlamadan evdeyken tutayım bir de bu Ramazan borca girmesin diyorum. Artık tembellik edip işi gücü bırakıp o uyurken uyurum ben de.

Benim kızımda da var ama önümüzdeki ay deneme yapacağız sanırım geçmiş mi diye, kesin bir tarih verilmemesi gerek bildiğim kadarıyla 6 aylık grçen de var 3 yaşında geçen de. Umarım o kadar uzun sürmez,hem sizinki hem bizimki.

selam kızlar.. işten geliyorum ben.. :KK6: görümcemin tekstil atölyesi var. ziyarete gitmiştik, biraz yardım ettim, overlok çektim. :KK53: elimden her iş gelir maşallahh.... :KK76: oğluşum da oyalandı, değişiklik oldu bize. ama uyuyamadı seslerden biraz durduk kaçtık. şimdi uyuttum. :21:

ben birkaç gün tutup denemeyi düşünüyorum. ramazanın ilk günü işe başlayacağım. oğlumu da yanımda götüreceğim. hem oruç, hem işler, hem oğluşum nasıl dayanırım bilmiyorum. :18: oğlumun ana öğünü anne sütü değil, hiç de olamadı zaten. arada emiyor, özellikle uyamadan önce. beslenmek için değil de zevk için. o nedenle ben ayaklı emzik sınıfına girmiyorum sanırım. :KK53: o nedenle deneyeceğim, zorlanmazsam tutmayı düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun...

selam herkese .bizim sıpaların uyku düzeni iice şaştı ,kızım yatkata geceleri yürüyecek nerdeyse ,bi köşeden öbürüne sürekli hareket halinde ,gece 10 kere kalkıyorum ,bıraksam ağlasa tekrar dalsa diyorum ama oğlan uyanacak bu defa ,bu hareket hali ne zaman geçecek bilmiyorum ,oğlan acıkınca uyanıyor kız ise sürekli hareket halinde ,bir çözümü vardır elbet ama bulamıyorum ya da geçici ama ne zaman geçecek bilmiyorum ,gündüz 2-2,5 saatten 2 kere uyutuyorum ,gündüz çok uyuyrlar da gece uyumuyorlar deseniz öyle de değil ,bi formül bulmam lazım da nasıl sizde durumlar nasıl ,bu dönemi hepimiz yaşıyoruz sanırım ama düzelen varmı ,valla mama yediriyorum ama bu sefer de sütü az içip gece acıkıp uyanıyorlar ,mama ayarını mı yapamadım anlamadım.akşam kaşık maması vernler sadece mama mı veriyor süt vermiyormu ,ikisi bir verenler önce hangisini veriyor

selam herkese .bizim sıpaların uyku düzeni iice şaştı ,kızım yatkata geceleri yürüyecek nerdeyse ,bi köşeden öbürüne sürekli hareket halinde ,gece 10 kere kalkıyorum ,bıraksam ağlasa tekrar dalsa diyorum ama oğlan uyanacak bu defa ,bu hareket hali ne zaman geçecek bilmiyorum ,oğlan acıkınca uyanıyor kız ise sürekli hareket halinde ,bir çözümü vardır elbet ama bulamıyorum ya da geçici ama ne zaman geçecek bilmiyorum ,gündüz 2-2,5 saatten 2 kere uyutuyorum ,gündüz çok uyuyrlar da gece uyumuyorlar deseniz öyle de değil ,bi formül bulmam lazım da nasıl sizde durumlar nasıl ,bu dönemi hepimiz yaşıyoruz sanırım ama düzelen varmı ,valla mama yediriyorum ama bu sefer de sütü az içip gece acıkıp uyanıyorlar ,mama ayarını mı yapamadım anlamadım.akşam kaşık maması vernler sadece mama mı veriyor süt vermiyormu ,ikisi bir verenler önce hangisini veriyor

offf herkeste ayni durum ne oluyor bunlara ya :KK31::KK31:

aaaaaaaaaaaa delikız benim kızımı anlatmışsın sanki yaaaaaaaaa valla aynen gece durumumuz bu çözüm bulursan yazarsan sevinirim valla :KK5:

buarada kızım akşam 10.30-11.00 gibi 100 yada 120 cc mama yiyor bidaha yemiyor acaba açmı kalıyoda bu kadar uyanıyor diyorum gece mama yapıyorum ama yok gece mama yemiyoo en fazla gece 40 yada 60 cc içiyor :KK19:

ben tutamıycam:KK43: su içmesem sütüm azalıyor hemen.. borçlarımı hesaplayım wericem

bu aylardaki bebekler günde 2 uyku 1 şekerleme yapmalı yani doğru sayıda uyutuyosun ama süreleri çok uzun bence
benimki gündüz bu kadar uyusa gece 3 e kadar oturuyor bizimle:KK53:
uzun uyuyorlar uyandırırsam çok huzursuz oluyorlar ne yapayım ,önceden de böyle uyurlardı bir sorun olmazdı ki

Delikiz anca yazabiliyorum uyku saatlerin bizimkiyle ayni..bence bi sorun yok cimcimenin huysuzlugu o cekecen mecbuuuurrr:KK1: gece 10 da yatinca 12 de ve 3 te kalkiyo sabah 6 da tam kalkiyo sonra bidaha 9 da uyuyo..eskiden iyiydi diye dusunme 15-16 saat yatiyolardi simdi nerdeee toplasan 11 saat falan anca..bence saatlerin gayet iyi stres ywpma oglanda sorun yoksa dedigim gibi kizin yaramazligindan:emir_bebek:
bizimkiler akşam 9 da yatıyor ..
gündüz 10-1230 1530-1730 arası uyutuyorm ben sabah 7 gibi kalkıyorlar ,yani ayakta en fazla 3 saat durabiliyorlar sonra gözler deli gibi kovuşturuluyor beni uyut diye ve aşırı huysuzluk başlıyor

aaaaaaaaaaaa delikız benim kızımı anlatmışsın sanki yaaaaaaaaa valla aynen gece durumumuz bu çözüm bulursan yazarsan sevinirim valla :KK5:

buarada kızım akşam 10.30-11.00 gibi 100 yada 120 cc mama yiyor bidaha yemiyor acaba açmı kalıyoda bu kadar uyanıyor diyorum gece mama yapıyorum ama yok gece mama yemiyoo en fazla gece 40 yada 60 cc içiyor :KK19:
ben kaşık maması vermeye başladım
ama kaşık maması yiyince de süt içmiyorlar ikisini bir nasıl vereceğiz bilmiyorum

offf herkeste ayni durum ne oluyor bunlara ya :KK31::KK31:

bilmiyorumki

X